Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

matja
26. máj 2011

@kiribaby - áno, úplne automaticky. Doktorka spísala ešte aj nejaké moje diagnózy, dala zopár otázok o rodine, povysvetľovala mi kadečo. Bola milá. Ak ti doktori stanovili zlý termín pôrodu, tak výsledky môžu byť skreslené práve kvôli tomu... Držím palce.

luthien35
26. máj 2011

@matja A Ty máš riziko 1:2 ? A môžem sa spýtať koľko máš rokov ? A zároveň Ťa chcem povzbudiť,aby si myslela pozitívne,viem,že sa mi to ľahko hovorí, a že to určite nie je jednoduché,ale aj tak Ti to chcem povedať.Veľmi držím palce,aby to všetko dobre dopadlo.
Ja by som mala volať kvôli výsledkom double testu svojej doktorke,no poviem Ti pravdu,nemám odvahu, ak náhodou nevyšli dobre.Spolieham sa na UTZ robený v 12.tt u Dr.Grochalu v MT,kde všetko bolo v poriadku,napriek nie úplne ideálnym výsledkom z krvi v 11tt. Teraz by som mala ísť na morfologický,znovu k nemu,len ešte nemám dohodnutý termín.Dúfam,že moje dieťatko je zdravé,pri prvej dcérke som biochemické markery v 11tt mala tiež vyššie ako by mali byť, double test ani neviem ako vtedy dopadol,ale UTZ bol v poriadku a mám doma zdravú 3 ročnú slečnu.
Tak ešte raz,držím palce.FEST ! 🙂

matja
26. máj 2011

@luthien35 - nie, ja mám 1:5. Dr. ma tým chcela iba trošku upokojiť. V termíne pôrodu budem mať 31 r.
Ďakujem za palce. Ty si tiež z MT? Dr. Grochalu nepoznám.

maggie2
26. máj 2011

@matja luthien35 máte asi na mysli Combined test. Ten je naozaj spoľahlivejší, ale myslím, že lacnejší nie je. Je tiež pravda, že lekári musia mať na vykonávanie tohto testu certifikát.

luthien35
26. máj 2011

@maggie2 Áno, kombinovaný,príp. integrovaný test. Tieto sú momentálne, podľa doterajších poznatkov v medicíne najspoľahlivejšie,ale určite nie lacnejšie. Veď práve preto poisťovne lekárov,ktorí majú certifikát z Londýna nechcú zazmluvňovať a tí sú nútení robiť na priamu platbu.Aspoň teda Dr.Dankovčik alebo Dr.Grochal.U tých som bola.Neviem ako tých pár zvyšných s certifikátom,či majú zmluvu s poisťovňou.

luthien35
26. máj 2011

@matja Ja som z PP. O Dr.Grochalovi som sa dozvedela z netu.Hľadala som lekára s certifikátom na vykonávanie týchto vyšetrení.V prvom tehu som bola v KE u Dr.Dankovčíka,ale tentoraz sa mi nepodarilo k nemu objednať,majú strašne plno,tak som hľadala iného.

maggie2
26. máj 2011

@luthien35 Ja som si Combined Test nechala robiť od certifikovaného lekára v Rakúsku pred 6 rokmi. Platila som zaň, ak sa dobre pamätám 100-120 EUR. Koľko stojí na SK teraz?

luthien35
26. máj 2011

@maggie2 Myslím,že by to vyšlo približne rovnako.Možno do 150 €. Myslím krv v 11tt + UTZ v 12tt + krv v 16tt a dať to dokopy cez počítačový program.

luthien35
26. máj 2011

@maggie2 ja som si však krv poslala cez moju gynekologičku do labáku,ona zmluvu s poisťovňou má,teda za biochem.screening som neplatila,iba za UTZ v 12tt u certifikovaného lekára a to 25 €. Ale vravel mi,že ak by aj krv išla cez neho,keďže nemá zmluvu s poisťovňami,tak by ma to stálo do tých 150 €.

ianitka
26. máj 2011

@maggie2
v BA ho robi Dr. Cunderlik za 95 €, pred rokom to tak bolo, ale asi sa to nezmenilo

danjan124
26. máj 2011

zdravím. chcem vám dodať odvahu. mne vyšiel tripple test 1:45, a morfologický ultrazvuk mi riziko zvýšil na 1:5. mám 30 rokov, je to 3. bábo. doktor povedal, že by bol prekvapený, keby nemalo downa. teraz máme doma 5 týždňovú zdravú slečnu. amnio som odmietla. držím veľmi palce

zuzanka169
26. máj 2011

ahojte baaby ja sa vas chcem opytat ze moj test na papp-a je 1,45 je mozny down syndrom?
bo teraz neviem presne ze ktore su triple testy v knizke mam ze pappa a TR? ktore by to mohlo byt? a to TR mam ze 337 moze mat moje dieta down syndrom? dakujem vam za radu

andrejka1974
26. máj 2011

ahoj ja som mala riziko 1 ku 20 podstupila som amniocentezu dopadla dobre mam krasne zdrave dievcatko

matja
27. máj 2011

@danjan124 , @andrejka1974 - gratulujem vám. Dáva mi to trochu optimizmus, keď čítam, že výsledky z amnio dopadli dobre. Hlavne pri tých vyšších rizikách.

@zuzanka169 - v tomto sa ja nevyznám...

luthien35
27. máj 2011

@zuzanka169 Aby sa výsledky dali interpretovať, musíš vedieť v akých jednotkách je daná hodnota udávaná.V tvojom prípade PAPP-A 1,45 bez udaných jednotiek nie je možné interpretovať.Ale aj keby si jednotky vedela,tak Ti na základe tejto jednej hodnoty žiadny lekár nepovie,či ide alebo nejde o downa.Samostatne sa tieto parametre interpretovať nedajú ! Len ako kompex s ostatnými vyšetreniami,teda s biochem.screeningom v 16tt ( double alebo tripple test ) + UTZ v 12 tt. A hlavne tieto vyšetrenia neslúžia na potvrdenie alebo vyvrátenie nejakých genetických mutácií,ale na štatistické vyjadrenie rizika, či daná mamička môže porodiť nie zdravé dieťatko.Ale to tu už bolo rozoberané aj vyššie.Prečítaj si príspevky od maggie2. 100% odpoveď či je dieťatko downom postihnuté alebo nie Ti dá momentálne len amniocentéza. Pokiaľ samozrajme nedôjde v labáku k zámene vzorky,prípadne inak nezlyhá ľudský faktor. 😉

marikac
27. máj 2011

podla mna su triple testy o nicom,zvlast ked vam vyjdu 2 rozne vysledky ako mne 😠 prvy test pozitivny-down 1 v 170, opakovany negativne 1 v 670. Este absolvujem gen.usg u dr. Dankovcika a dufam,ze konecne tam najdem pokoj duse.

matja
27. máj 2011

@marikac - to si mala krásne zlepšenie. To už nemusíš vôbec pochybovať 🙂 Super 🙂

marikac
27. máj 2011

@matja a predsa pochybujem, lebo prvy krat vysli zle. 😠 aj tak mam vyssie riziko,nez podla mojho veku (1:1200)

katy2
27. máj 2011

@marikac drzim palce.... neboj, vsetko dobre dopadne.... kedy ides na morfo k Dank.?

kiribaby
27. máj 2011

@marikac Ahoj, tiež si myslím, že už môžeš byť pokojná, a venovať sa výbavičke a iným príjemným veciam...ja by som bola prešťastná ak by som mala taký výsledok

katy2
27. máj 2011

@kiribaby ja odporucam jednoznacne dankovcika.... Cena morfo zavisi od poistovne... V Dovere je to najdrahsie - 39Eur. V otatnych cca 30 Eur. To su ceny s odporucacim listkom. Bez neho je to drahsie, ale kolko, ti nepoviem. Da sa tam zavolat alebo opytat mailom.... 😉

marikac
27. máj 2011

@katy2 31.5.

marikac
27. máj 2011

@kiribaby bez listka je to nejakych 54 eur 😖

katy2
27. máj 2011

@marikac jej, tak to drzim silno palce 😵 ja idem dva dni po tebe 🙂

marikac
27. máj 2011

@katy2 dakujem, nápodobne ja budem drzat Vam prsty , informuj ma o vysledku 😉

matja
31. máj 2011

@marikac - tak ty si dnes na UTZ, potom informuj 🙂

Volala som si o výsledky z opakovaného triple, zlepšili sa iba o trošku - z 1:5 na 1:30. Takže stále nič-moc... Ale predsa sa toto číslo trochu lepšie počúva ako to prvé.

martinka13
31. máj 2011

@matja Ahoj Akurat som Ti chcela pisat Aj mne to zlepsili na 1:140 Tajne som dufala ze uz bude negativny Buducu stredu idem na UTZ, ale len k svojmu gyn. Ale verim, ze bude vsetko ok Ved aj on to tam vie pomerat Ides na AMC?

gudulo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz
marikac
1. jún 2011

@matja dopadli sme dobre. USG ukazal, ze malinká je na 100 % bez vrodenych vyv. chyb a down to urcite nie je, ani nebude. Takze amnio neabsolvujem.

gudulo
Autor odpoveď zmazal
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre