• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

25. mája 2017 
12. okt 2011 o 00:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vika34 ja zase cukor nemusím, ani v káve ani v čaji
a vecičky šupneš do bazáriku a budeš predávať, a ktovie, možno využiješ, odložíš pre Vikinku, keď bude mať svoje bábo, ale ona má ešte času a času :wink:
a kedy by si mala mať termín, keď ti ho posunuli kvôli veľkosti miminka? ideš na sekciu?
12. okt 2011 o 12:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Holky neviem či píšem tu správne ale chcem sa opýtat vysledky tripple testov negatívne..downov syndrom 1:1200..Myslíte že je všetko teda v poriadku a možem sa radovat?
12. okt 2011 o 14:17  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sachmetttt to je relatívne.... je to len akysi ukazovatel toho, ze jedna z 1200 zien moze mat dietatko z DS. Mozes to byt aj ty, ale aj nemusis...
Aj zeny s vysledkom 1v5 maju zdrave deti...
Cize akykolvek vysledok triple testov nehovori o tom, zeby dietatko bolo postihnute.... Navyse aj amniocenteza je schopna odhalit len nejaku stovku chromozomalnych poruch....no existuje ich cca 5000. Cize ani amnio nikomu nezaruci 100% zdravie dietatka. Zial....
12. okt 2011 o 14:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaby ale aj tak ti moc dakujem.. budem dúfat..
12. okt 2011 o 14:42  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sachmetttt užívaj si tehuľkovanie.. :slight_smile:
12. okt 2011 o 14:58  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@kaby ďakujem budem sa snažit..Som blbá že sa bojím.Však i tak to je super výsledok.. :wink:
12. okt 2011 o 15:04  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sachmetttt prosím ťa, nemusíš dúfať, ten výsledok je dôvod na radosť, hocktorá žena Ti ho môže závidieť. Totiž skôr sa vyskytujú falošne "pozitívne" než falošne "negatívne" výsledky. A Tvoj výsledok je ohromný. Nemusíš sa báť.
12. okt 2011 o 15:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@maggie2 dakujem moc.. :wink: si zlatá ja len že už mám jednu reviziii za sebou miminko sa prestalo vyvíjat.. :frowning2: a teraz tá placenta a vela iného..Tak už fakt neviem..Ale chcem sa radovat budem sa radovat len už neviem čo je dobré a čo zlé:slight_smile: a ešte raz dakujem
12. okt 2011 o 15:19  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sachmetttt placenta?
12. okt 2011 o 16:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maggie2 no mám ju na prednej stene a zasahuje do dolného segmentu takže som na rizikáči.Nič tažké nedvíhat,žiadne prudké pohyby,natahovanie atd...Ležat alebo sediet.
12. okt 2011 o 16:10  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sachmetttt tak sa šanuj pekne, ale s triple testami na DS to nesúvisí. Ja som tiež svoje prvé tehotenstvo komplet preležala, poctivo od 9. týždňa :stuck_out_tongue_closed_eyes: až do konca (nebudem písať že aj presedela, lebo by sa mi tu nejaké "prajné" stvory zas smiali, že či som nebola náhodou v base)
12. okt 2011 o 16:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maggie2 a bola si??? :wink: :wink: a už neplánuješ žiadne?? Toto bude naše prvé vytúžené po rokoch..
12. okt 2011 o 16:45  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sachmetttt samozrejme že nie :grinning: Neboj, všetko zadarí sa :slight_smile: šanuj sa, pa :slight_smile:
12. okt 2011 o 16:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tanyja

Vika má dosť času,povedala som doma ,že vnúča očakávam až po jej 25 :grinning:
tak to nebudem dovtedy skladovať

robil mi dr. utz a bábo bolo skoro o 3 tt väčšie ,takže mu vyšiel aj skorší dátum ,ale teraz mi vypisoval papier na materskú a zase tam napísal ten starý dátum ,tak neviem
pravdepodobne pojdem sekciou,kvolki črevu,veku ,cukrovke atd je toho dosť aj placenta u je pomaly opotrebovaná už bola medzi 2a3,tak uvidím
12. okt 2011 o 16:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@maggie2 pa adakujem :grinning:
12. okt 2011 o 16:58  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vika34 na materskú sa chodí podľa dátumu vypočítaného od poslednej ms, čiže dátumy, ktoré ti píše, že kedy by mal byť pôrod, sú v tomto prípade nedôležité, prvoradý je 1.dátum, kamoška takto chcela ukecať dr, aby jej pozdejšie vypísal papier na materskú, jasné, že sa nepodarilo :grinning:
12. okt 2011 o 21:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tanyja práveže mňa vypísal na materskú 19.10. a termín /ten prvý /je 30.11.,takže v podstate 6tt,aj ked som bola celý čas na PN,NA PORADňU IDEM ZASE Až 24.10: a asi to už bude posledná potom ma asi už pošle do nemocnice na poradne
13. okt 2011 o 00:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte! som tu nová :slight_smile: a aj ja mám zlé skúsenosti s triple testom , u mňa vysledky na downov syndrom neboli zlé bolo to 1:18000 ale na rážštepové ochorenia 1.55 . pre amnio som sa zatial nerozhodla , boli sme na konzultácii v genetickom ústave no teraz čakáme na morfologicky ultrazvuk. síce jeden som už apsolvovala hneď po tom ako nám povedali výsledky a tam nám nič nenešli takže dúfame že bude všetko v poriadku!!!!!
13. okt 2011 o 10:28  •  čaká bábätko, termín má v marci 2012  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vika34 však ti posunul termín na skôr kvôli tomu, že je malý veľký, takže to sedí a pozri si v knižke, že materská začína presne na 1.dátum vypočítaný podľa ms a je to 6tt, a ešte pracuješ? alebo si bola Pn?
13. okt 2011 o 12:23  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mna toto vsetko este len caka, v stredu idem NT a odber PAPP. Co je PAPP? Dufam len, ze vsetko bude v poriadku. Vcera som bola odbery, kvoli Materskej knizke.
13. okt 2011 o 12:28  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahojte, pripájam sa so správou zlou...Zlé AFP testy a zajtra amniocentéza... :( riziko nebolo príliš vysoké podľa papiera ale tŕpnuť do marca... radšej tieto tri týždne tŕpnutia a čkania na výsledky :(
13. okt 2011 o 14:13  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby... pridam aj ja svoju skusenost. na zaciatku tehu som povdala, ze na amnio nepojdem ani za svet, bo s mojim "stastim" by to nedopadlo dobre. povedala som si, ze ved nie som az taka stara, v rodine nemame ziadneho clena s nejakym postihom, ani manzel, tak preco by sa nieco malo diat, no a ako na potvoru, v testoch mi vyslo riziko DS 1:15. zostala som ako obarena, dr vypisala ziadanku na genetiku a potom mi povedala o amniocenteze... ked som jej povedala, ze s amnio nesuhlasim, tak sa ma ta osoba opytala, ze ci som taka hrdinka, aby som vychovavala postihnute dieta!!! vtedy som ju skoro zahlusila... no a na dalsich testoch na genetike mi vyslo 1:25. nastastie som bola na sone u jedneho dobreho dr, a ten ma uistil, ze podla sona je vsetko ok a ze by bola ina nahoda, keby to male bolo postihnute, vzhladom k tomu, ze priblizne zo 700 ( ak si dobre pamatam to cislo ) pozit. testov sa narodia 2-3 deti s DS ( tu v Martine ).tak som sa pravdupovediac spolahla na neho a teraz mi v postielke spi jeden maly lump, ktory je uuuplne zdravy... dufam, ze ten trojtyzdnovy stres z tych nestastnych testov, sa na nom nejako neprejavia... pri dalsom tehu som povedala, ze odmietnem tripple a radsej si ustrazim a dam spravit NT hoc aj na vlastne naklady. takze baby, aj ked mne sa to uz hovori, neberte to moc vazne, tie testy su v tak vysokych percentach nepravdive ( precitajte si o tom aj nejake clanky na nete ), ze je to az hrozne... pokial sa nerobi viacstupnova diagnostika ( vratane testov v prvom a druhom trimestri a NT ), tak podla mna vobec nemaju vyznam... iba co vystresuju vas aj toho drobca, co mate v brusku
13. okt 2011 o 14:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
Tak maminky,ja som bola prednedávnom prispievala do tejto témy a brala silu a energiu a hlavne vieru z príspevkov ostatných mamičiek a povzbudzujúcich slov..Za čo im veľmi veľmi ďakujem,lebo plne ovládam ten pocit strachu,keď vám výjdu zlé tripple testy a pošlú vás na amnio.Mne osobne vyšiel tripple test na DS 1:101...Takže tentoraz chcem ja aspoň slovami povzbudiť mamičky,ktoré teraz toto prežívajú a dodať im silu a hlavne vieru,že všetko bude ok,aj keď tie tripple testy sú neni práve ružové...Ja som po týchto zlých výsledkoch bola odoslaná na genetiku a tam následne objednaná na amniocentézu. Tých pár dní medzi genetikou a amnio bolo na zbláznenie.Bola som v 17 týždni tehulkovania a týždeň do amnio.Tak sme sa s priateľom rozhodli,že sa objednáme na morfologický ultrazvuk.Aby som sa nezbláznila a pre pokoj duše,som ho chcela absolvovať ešte pred amnio.Tak som sa objednala k pánovi doktorovi Grochalovi doMartina v sobotu ráno a ten nás ešte v ten deň zobral navečer a urobil sono.Ja môžem len chválospevy spievať na tohto zlatého a ochotného pána doktora.Spravil nám teda morf. ultrazvuk,všetulinko čo sa dalo pomeral,popozeral.na 100% čo sa len dalo a povedal,že veľmi by sa čudoval,keby toto dieťatko malo DS.Tak už s pokojnejšou dušičkou sme sa vybrali domov.To amnio som následne podstúpila o pár dni a dali sme si zrýchlené výsledky.čiže do 3 dní sme ich mali.A výsledok,kedy som asi od šťastia prvý krát plakala vo svojom živote znel,že bábätko-chlapček :wink: , :wink: je úplne zdravučký a všetko je Ok...Takže touto mojou skúsenosťou tiež chcem dodať silu a vieru mamičkám,ktoré tiež prežívajú tieto stresy,že všetko dopadne dobre...Držím všetkým palčeky a prajem zdravučké detičky a ešte predtým krásne tehulkovanie.. :dizzy_face:
13. okt 2011 o 14:57  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
@tanyja
ja som bola na PN od 5tt ,lebo samozrejme v deň ked mi v CAR dali do rúk UTZ s malou bublinkou ,tak som začala krvácať a môj gyndoš ma hned nahnal do postele a oplatilo sa ,iné ženy by to brali ako opozdený menzes ,ale my sme vedeli podľa krvi,že som v tom.
13. okt 2011 o 18:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vika34 no ja som zase bola pn od 4mes, kedy som bola na amnio, už by som sa aj tak do práce nevrátila, pretože som len zastupovala , takže kolegynka ostala 2 týždne sama , ale prežila to :wink:
a aké máte vybraté meno pre malého, teda ak to nie je tajomstvo :slight_smile:
13. okt 2011 o 20:52  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tanyja
Juraj celých 10 rokov rozprával ,že syn sa bude volať Dano a teraz ked by to mohlo byť reálne tak sa priklonil na stranu Viky,ktorá povedala,že v žiadnom prípade to Dano nebude,že ona chce Lukáša ,tak to bude Lukáš :slight_smile:
13. okt 2011 o 21:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@vika34 takže ženská strana prehlasovala tú mužskú :grinning: , tak ale Lukáš je krajšie ako Dano , žeby Daniel , tých je teraz až až a ty si už mala 40? síce mne už lezie na 36 za 3 mesiace, takže v pohode :wink: a ako pozerám, nejako len my dve tu vypisujeme, akosi zamrzla komunikácia :dizzy_face:
13. okt 2011 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tanyja no neprehlasovala,oni sa spikli proti MNE ,JA SOM CHCELA Dana.
Ja som mala 40 vo februari a začiatkom marca som bola na KET
13. okt 2011 o 22:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok