Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

oliverka
9. jan 2012

@lucy2111 Ani amnio nie je na 100 %. Kdesi to bolo vysvetlené: vraj je určitý typ buniek, ktoré danú informáciu neobsahujú a aj sa vzorka zoberie z nich, tak amnio vyjde OK, ale v skutočnosti to tak nie je. Už si to presne nepamätám, ale na rodina.cz to vysvetľovala nejaká mamička - odborníčka. Dosť tam o amnio mamičky diskutujú...

lucy2111
9. jan 2012

@oliverka ono ja som povedala hned, ze toto nie....lekarka bola zaskocena, ale to nic, UZV a hotovo

bbarboraa
9. jan 2012

baby ked boli nejake horsie vysledky TT povedali vam to hned na rovinu alebo to nejako zaobalili a zopakovali TT a potom povedali ze su vysledky horsie?

janula123
9. jan 2012

Ahojte babulky.
Ja som bola na odberoch dnes, v stredu sa dozviem.
No pri malom mi testy museli opakovať. 😒

cruellka
9. jan 2012

@bleelka ešte stále neviem dnes mi nevolali no dúfam že zajtra sa už ozvú.Vyzerá to tak že dodržia tie 3 dni čo na to majú. 😒 .To čakajte je asi zo všetkého najhoršie,len ho pekne vyspovedaj 🙂

cruellka
9. jan 2012

@bbarboraa mne to povedala doktorka normálne na rovinu že nevyšli dobre a potom robila druhé a ani tie nevyšli dobre tak ma potom poslala na amniocentézu

happy8051
9. jan 2012

@bbarboraa ja nemam ok vysledky z tripple. povedali mi to hned, aby som sa mohla rozhodovat pre amnio

lejla808
10. jan 2012

@tina7729 ahoj Tina, ja idem do ambulancie prenatálnej diagnostiky do BB, ale neviem ku akému DR. Mne dr. povedal len, že mám zlé výsledky, že som riziková pacientka, a že aby sme nestrácali čas, tak ma hneď aj objednal na USG, že sa mám potom riadiť ich pokynmi, nič viac a nič menej. Ono som aj rada, že idem ku väčším odborníkom ako máme tu, ale to čakanie, keď nevieš na čom si, a hlavou ti víria kadejaké pochybnosti, to je strašné, to neprajem nikomu.....človek sa tak strašne teší na bábo, stará sa o seba a zrazu bum a takáto správa......zajtra ak budem mať po Vám dám vedieť čo mi robili a ako som pochodila......zatiaľ ďakujem za info

tina7729
10. jan 2012

@lejla808 neboj, drz sa . a daj potom vediet

lejla808
10. jan 2012

@tina7729 a to treba ísť do Roosveltovej nemocnice, lebo mne dr. povedal že sú dve výškové budovy a tá bližie ku vám ak prídete a nižšia, ta ja neviem......lebo ešte som nebola v BB v nemocnici...

tina7729
10. jan 2012

@lejla808 ano do Roosveltovej, no teraz ani ja neviem do ktorej ked ti ani dr.nepovedal meno. hm.skus sa len popytat tam kde ta poslal. neviem fakt

lejla808
10. jan 2012

@tina7729 ďakujem, no budem sa musieť pýtať, lebo neviem kde to je, dúfam, že to rýchlo nájdeme. Ty už budeš vedieť zajtra výsledky? bola si aj na amnio?

tina7729
10. jan 2012

@lejla808 radsej sa opytaj,nechcem trepnut hlupost 🙂 neboj to vam hned povedia ked sa opytate dakej sestricky 🙂 ja som bola na amnio nedavno. vysledky mam az o 3tyzdne ☹ toto cakanie

bleelka
10. jan 2012

@cruellka och, to ta pekne natahuju 😒 ale bude to stat za to, uvidis 🙂 drzim palce!

simmmiiiii
10. jan 2012

@tina7729 neboj sa Tian šetko bude v poriadku,ani mamičky nech sa neboja čo ste tu to vas len zbytočne vystresuje a ešte horšie bude....ta prava Vam hovori,ja viem co tym istym presla:Pa zajtra mam vysledky,jaaaj bojim

tina7729
10. jan 2012

@simmmiiiii neboj,zajtra mi das vediet radostnu spravu tomu verim 🙂

simmmiiiii
10. jan 2012

tina7729
10. jan 2012

@simmmiiiii co je? preco smutny smailik?

simmmiiiii
10. jan 2012

smutno mi je☹((

tina7729
10. jan 2012

@simmmiiiii ale nesmut 🙂 bude vsetko dobre moja,nebojkaj sa uz 😎

simmmiiiii
10. jan 2012

Verim ti,tak ma nesklam☹

tina7729
10. jan 2012

@simmmiiiii nesklamem 😎

simmmiiiii
10. jan 2012

😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀

bbarboraa
11. jan 2012

@cruellka
@happy8051 dakujem baby za odpoved a drzim vam palceky aby to vsetko ok dopadlo... bolaa som na 2.odbere a tak som sa to sestry spytala ci to neni taky tah a povedala ze urcite nie... tak mi odplahlo... vysledky maju byt zajtra....

simmmiiiii
11. jan 2012

Ahojte baby ,napíšem Vam svoj príbeh....tak dneska sa mi len potvrdilo,že tripple testy su falošne,to čo robia mamičkam tie stresy nestoja za to...pretože mam 25 rokov,vyšli mi vysledky 1:55-treti pokus z BB,prvy som mala 15 tyžden 1:630,druhy o tyzden ciže v 16 tyždni 1:550 a ten posledny pokus už poznate,neverte všetkemu,čo vidite aj ja som z toho bola vystresovana,a ked som videla tie vysledky z tripple testov bolo mi z toho do plaču a zle,čakala som 3 tyždne na vysledky z Amniocetezy,dnes este k tomu dve hodiny v čakarni na genetike V BB s nervami na koncoch,ale poviem Vam ze ked ma zavolali dnu mala som pocit,že tam odpadnem a ked mi doktorka začala rozpravat,že uribili z ich strany všetko,a ked pridala,že mam zdraveho syna bez DS a bez vad rozplakala som sa,takže hlavu hore Mamičky,uvedomila som si že pozitivne myslenie je najlepši liek pre naše babo,kazdodenna viera v to ze je zdrave,a nikdy neni nič tak zle jak to vyzera!!!Držim Vam palce....dufam,že som vas tymto aspon troška ukludnila a povzbudila,tak ako ma niektore baby aj z tadeto....

tina7729
11. jan 2012

@lejla808 ako si dopadla?

ivett35
11. jan 2012

Ahojte baby,

Nezvyknem pisat na nejake fora, ale tiez som si presla zlymi tripple testami so sialenym vysledkom 1:8 DS.Aj ked som amniocentezu nechcela podstupit, vysledky rozhodli.Chcem ukludnit vsetky nastavajuce mamicky, aby sa vobec nestresovali, pretoze tie vysledky su vacsinou falosne.Amnio som podstupila v zeleznicnej nemocnici, nastastie babatko je uplne zdrave, vysledky boli do 2 dni, aj ked za priplatok 290 eur.Ale ten pocit, ze vsetko je ok, stal zato.....Drzte sa 🙂)

lucy2111
12. jan 2012

Ahojte, chcem sa vas opytat na opakovane testy.platiti ste? bolo to z lekarovej iniciativy?alebo ste sa na dalsi odber pytali same?

lucy2111
12. jan 2012

tak a v pondelok sa ide na morfologicky ultrazvuk do KE...drzte mi prosim palcekyyy

lejla808
12. jan 2012

@lucy2111 ahoj ja som bola včera v BB kvôli zlým triple testom, najprv mi urobili ultrazvuk, podľa ktorého mi dr. povedal, že to nieje zlé, ale ešte mi dal zobrať krv , v stredu si mám ísť osobne pre výsledok a uvidíme čo ďalej. Neplatila som nič. Takže zase týždeň neistoty.....držím palčeky, potom daj vedieť ako si dopadla....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre