• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame:  Mojasvadba.sk Modrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

25. mája 2017 
@mravvcek tiež som bola u oboch a určite by som volila už len dosedlu..
15. mar 2012 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@traktor presne mna aj operoval,aj dufam,bude rodit,ak nam vsetko dopadne dobre a aj na vsetky usg pojdem k nemu.Je to clovek s velkym C,neskutocne podpori mamicku,podrzi,je uzasny :D
15. mar 2012 o 15:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mravvcek je, kiezby kazdy lekar bol taky..tak ti drzim palce, nech vsetko dobre dopadne :wink:
15. mar 2012 o 15:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@traktor dakujeeeeem :wink:
15. mar 2012 o 15:09  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Baby poradte v 13 tyzdni som bola u Dr.Muranskej v KE na morfologicky ultrazvuk a vsetko bolo v poriadku.Brali mi aj krv a vysledky ok.Potom mi moj gynekolog robil triple testy a dnes som sa dozvedela,ze mi vysiel down.syndrom 1:50.Rozumiete tomu?Ved v prvom trimestri vysledky dobre.Som uplne hotova.
19. mar 2012 o 15:21  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@mb nestresuj ja som mala tiez testy poz. ale bola som v 20.tyzdnii na morfo u dr.Cunderlika a vyslo mi v poriadku tak som sa upokojila neboj vsetko bude oki. len musis verit tie testy su velmi skreslujuce a mamicky zbytocne stresuju tu som sa docitala uz o strasne vela pripadoch a povedala som si ze vsetko musi byt ok
19. mar 2012 o 20:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
mne tiež vyšli zlé triple testy na downov syndr. 1:90-v HE takýto ultrazvuk není- poslali ma za genetikom,navrhol mi Amniocentézu- podstupila som- bola som veľmi vystrašená- je to druhé tehu.Prvé bolo všetko O.K,3 týždne čakania na výsledok a všetko je O.k Niekde na nete som čítala že Triple testy su už dosť zastaralé,a reagujú veľmi skreslene.Genetik mi to vysvelil- že rodíme až okolo 30 -a bunky v tele nám starnú-preto je to skreslené
20. mar 2012 o 00:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte vcera som bola na screeningu v I. trimestri. vysli mi vysledky Dawnow syndrom - 1:13840, Edwardsuv syndrom - 1: 9300 a Patauuv syndrom: 1:22266

Doktor bol hrozne nervozny, nic mi nevysvetlil, teraz vobec neviem ci su tie vysledky dobre alebo ake.... je tu niektora ktora sa v tom vyzna?
20. mar 2012 o 10:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sloto Su vyborne :slight_smile:
20. mar 2012 o 10:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
takze sa nemusim nicoho obavat hej? lebo fakt ten doktor na vsetko co som sa ho opytala bol ticho, nic nehovoril no ja som odchadzala uplne sklamana
20. mar 2012 o 10:26  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sloto Na papieri mas iste napisane screening negativny :slight_smile: Inak, cim je vacsie to cislo za dvojbodkou, tym je riziko nizsie.
20. mar 2012 o 10:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
este sa chcem opytat na trizomiu 18 Edwardsov syndrom - tam mi vyslo to upravene riziko 1:9300 a nad tym mam napisane populacne riziko 1:1650 to neni zle?
20. mar 2012 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sloto Predpokladam, ze Ti robili ultrazvuk a merali NT a nosovu kosticku a potom to dali dokopy s krvou...
20. mar 2012 o 10:31  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sloto Nie je to zle, riziko mas nizsie :slight_smile:
20. mar 2012 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monro ja cakam dvojicky, u oboch vyslo to riziko na vsetko rovnake
20. mar 2012 o 10:32  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monro ano robili mi ultrazvuk, merali nosovu kosticku
20. mar 2012 o 10:33  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@sloto Gratulujem, drzim palce...uzivaj si tehotenstvo :slight_smile:
20. mar 2012 o 10:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@monro dakujem pekne, teraz pri dvojickach som viac vylakana ako pri prvom tehu,predsa len su v brusku dve tak clovek chce aby boli obe zdravucke
20. mar 2012 o 10:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@sloto Uplne Ta chapem...obavy su uplne prirodzene...
20. mar 2012 o 10:38  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, prvotrimestralny skrining mne vysiel dobre, a vlastne aj kumulativne vysledky AFP testov su ok. Ale mam zvysenu hodnotu free beta HCG (co je len jedna sucast AFP). Zajtra idem k doktorke, ze vraj ma chce poslat ne nejake vysetrenie ci co na kramare. Viete co to ma presne zahrnat?

totiz pri prvom tehu pred rokom a pol mi to vyslo takisto, som bola na kramaroch, kde sa doktor na vysledky ani nepozrel, len mi povedal ze mam ist na amniocentezu ak chcem vysvetlenie. To som odmietla, lebo mi ten pristup bol odveci, a okrem toho cely test vysiel ok, len jedna cast je ina. Nemali ste to niektora?
25. mar 2012 o 16:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gilly ahoj ja som tiez mala v prvom trimestri skrining dobry aj sono.A v 16 tyzdni mi vysli zle triple testy.Vlastne len riziko downa a ostatne dve hodnoty boli dobre.Bola som na prenatalne sono teraz a vsetko je ok.Takze neboj vsetko bude dobre. :slight_smile: Mne doky vravel,ze tym skrinkom netreba velmi verit :wink:
25. mar 2012 o 17:22  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mb cize vlastne si nebola na amnio, len si bola na velkom morfologickom usg?
26. mar 2012 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gilly ano ja som amnio odmietla hned a na usg som bola v Martine u dr.Grochala.Je to velky odbormik.Vravel,ze strasne vela zenam vychadzaju zle triple testy a nakoniec je vsetko v poriadku.Hovoril,ze nema najmensie podozrenie,ze je nieco zle.Tak drzim palce a daj potom vediet ako si dopadla.Ides aj Ty na usg?Alebo nie?
26. mar 2012 o 15:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@mb tak to je super, ze vyslo vsetko v poriadku. Ja idem ale na morfologicky az o tri tyzdne kedze som este len v 18tt, tak si este pockam. Ale tiez som skor proti amnio - este to musime poriadne prebrat s mm a rozhodneme sa.
26. mar 2012 o 16:14  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@gilly Ahojte,mne vyšla hodnota hormonu estriol nižšia v 2.trimestri ako v 1.trimestri.Stretli ste sa tym už niektora?Všetko ostatne -AFP,PAPP,hcg je v poriadku.Opakovali mi krv.odbery-vysledky o tyžden.čo som našla na nete tak hrozia stašne postihnutia.Prosim vas neviete o tom niečo ?
28. mar 2012 o 08:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzzy12 tak toto netusim :unamused:
28. mar 2012 o 12:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzzy12 a aka hodnota ti vysla? Hlavne sa nestresuj, na nete pisu niekedy uplne hluposti a zbytocne sa vystrasis. Povedal ti doky aj nieco konkretne, hodnoty, cisla....
28. mar 2012 o 13:07  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@zuzzy12 a v 1. trimestri sa robi aj estriol? ja to v knizke nemam....
28. mar 2012 o 13:10  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pokito Ahoj,v 1.trimestri som mala 1,55 estriol a 2.trimestri estriol klesol na 0,33
všetko ostatne je ok.
28. mar 2012 o 13:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@pokito ja mam všetky vysledky v tehu knižke
28. mar 2012 o 13:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok