Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

pokito
24. apr 2012

@vikta81 gratulujem k zdravuckej princeznicke 😀 😀 😀

nikula351
27. apr 2012

Ahojte. Ozývam sa po dlhšej dobe - už máme malého fešáka. Aj mne vyšiel pozitívny výsledok na DS 1:210 k veku ešte viac 1:120. Takže išla som k Dr. Grochalovi na morf. ultrazvuk, povedal nám, že malý je v poriadku - mal pravdu 🙂 . Tešíme sa z neho všetci a vás všetky, ktoré strašia pozitívne výsledky chcem povzbudiť. Držím vám palce.

nativanativa
2. máj 2012

ahojte , mam 30 rokov a tiez mi nasli zle vysledky 1:100 , mam volat na genetiku a mam velke obavy .... co dalej

elinnka
2. máj 2012

@nativanativa
Ja viem ake to musi byt tazke ked sa dozvies taketo nieco.. ale kocky hore pisu, ze to je mnoho krat len zbytocny plany poplach..
Nich sa neboj, vsetko dopadne dobre.. babatko bude zdrave.. v oktobri sa staneme matkami nasich ZDRAVYCH babatiek 🙂

napis po genetike ako si dopadla..

Drzimmmm ti paste a hlavne nestresuj.. !!

Eli

levica05
2. máj 2012

ahojte, aj mne vysli pozitivne, aj ked hranicne vysledky na DS a to 1:250 pri veku 30 rokov. na genetike mi odporucili amniocentezu, ja som vsak isla len na morf.utz, kde bolo vsetko v poriadku. a tak aj bolo, narodil sa mi zdravy chlapcek.

nativanativa
2. máj 2012

@levica05
@elinnka ja chcem tiez absolvovat tento morf.utz. a pevne verim a som presvedcena ze to bude v poriadku ! to oni ma poslu z genetiky na ten UTZ?

lucinocka
2. máj 2012

ja nechapem naco na tie testy chodite a potom sa zbytocne stresujete🙂 Ci vyjde dobry, alebo zly vysledok aj tak kazda jedna caka na morfo UTZ, tak naco su dobre tie testy? Slovenske zdravotnictvo ocividne preplaca prilis vela zbytocnych testov..

nativanativa
2. máj 2012

@lucinocka mne ich dali datumom , ja som nevedela ze sa to moze aj odmietnut ... kedby som to vedela tak to tiez odmietnem 😠 😠

lucinocka
2. máj 2012

@nativanativa nic sa neboj, uvidis ze to bude ok🙂 aj sanca 1:100 je velka ze je babo zdrave, aj tak je to len porovnanie s tvojim vekom..🙂

nativanativa
2. máj 2012

@lucinocka no teraz kukam na tie vysledky , ze mam 2 pozitivne , NTD 1:5400 a DS 1;100 uplne zleee

lucinocka
2. máj 2012

@nativanativa 1:5400 ..to je sanca , ze z 5400 aut co prejdu po ceste ta jedno MOZE zrazit... ser na to🙂

nativanativa
2. máj 2012

@lucinocka si zlata , dakujem !!! ja verim , ze krpec je ok , len strasne som sa zlakla , co som aj asi nemala robit taky poplach , ledva som odsoferovala do roboty ☹ 😢 😢

lucinocka
2. máj 2012

@nativanativa jasne ze je zdrave, si mlada, sportujes, zdravo sa stravujes, malinke ti krasne rastie🙂 tak neplac a nestresuj sa , lebo sa ti narodi neuroticke dieta a nevyspis sa potom cele noci:D

elinnka
2. máj 2012

@nativanativa
Hlavne si davaj na seba pozor.
Nic sa neboj na UTZ ti vsetko potvrdia.. vsetko ti povie tvoj doktor.. nic sa neboj, pre pokoj na dusi by som sa nan asi vypytala aj sama...
ale viem si predstavit keby mne vysli take vysledky, asi by mi do smiechu nebolo. tiez by to bol poplach..

Eli

kaby
2. máj 2012

@nativanativa ja som mala vysledok na DS 1:30... v januari sa mi narodilo zdrave babatko... z genetiky ma posielali na amnio, to som odmietla... sla som na niekolko morfo utz, v BA som velmi spokojna nebola, tak sme sli do Martina k dr. Grochalovi... mozem len odporucat... lacny, velmi dokladny a spickovy odbornik na morfologicky utz...
ono nie je morfo utz ako morfo utz...

bleelka
2. máj 2012

@nativanativa ja som mala tiez 1:30, o cca 6 tyzdnov sa dozviem ci to bolo len riziko 😉 ale kedze som odmietla amnio, bola som na 2 podrobnych morfo uzv u Mudr. Holana a Mudr. Cunderlika v BA a obaja nenasli znaky DS, tak snad je vsetko ok....verim tomu! 🙂

pokito
2. máj 2012

@bleelka ahoj, prosim ta ten fokus vam uz zmizol? Chcem sa na poradni opytat, len neviem ci sa to este da pozret...

lopula
2. máj 2012

baby, ja som mala podla tripple riziko 1:15... gynekologicka ma tlacila do amnio, doslova mi povedala, ci chcem byt hrdinkou a vychovavat postihnute dieta ( no truba ). ale kedze som zdravotnik, som si povedala, ze to 1percento potratu podstupit nechcem ( a ja este zvlast mam blbe stastie ). tak som sa spolahla na utzv, podla ktoreho bolo babo zdrave... no a teraz nahanam zdraveho krpca. cele tripple testy bez merania NT v prvom trimestri a tripple testu v prvom trimestri uplne zbytocne, skor skodia ako pomahaju... iba vystresuju maminky, a co potom to male? uz teraz viem, ze pri dalsom tehu odmietnem tripple test. drzte sa vsetky, ktore mate podobny problem

kaby
3. máj 2012

@pokito viem, ze otazka nie je smerovana mne, ale echogenny fokus bol diagnostikovany pri utz aj môjmu babatku, dokonca malo hranicne zvacsenu oblicku ( odborny nazov si uz nepamatam). T.z., ze sme mali na utz dva minor markery, ktore by mohli naznacovat nieco... vsetko je ok. Dokonca dr. Holan z Medifery v BA aj dr. Grochal nam vravel, ze fokus uz nie je povazovany za minor marker, nic zavazne... vraj to ma dost deti, casom to zmizne...
🙂

pokito
3. máj 2012

@kaby to je super, ze uz nie je povazovany za marker ds 😀 dakujem
A gratulujem k zdravemu babatku, nech ti robi len radost...
Uf ja uz to neviem vydrzat, vsetko ma boli, uz by som isla rodit.
Si hovorim, ze za 2 tyzdne uz musi von... 😉

kaby
3. máj 2012

@pokito dakujem krasne 🙂, radost nam robi velikánsku 🙂. Je to mala bojovnicka, narodila sa v 37tt a mala len dve kila, ale je zdrava a to je podstatne...
Neboj, to uz tak rychlo uleti tych par dni... a ani sa nenazdas a drobceka mas na rukach.. Ano, pamatam si, ze to cakanie bolo otrasne, najma ak ma clovek zdravotne problemy ci strach o babatko ci bude ok..
Drzim palce aby vsetko dobre dopadlo. 🙂

pokito
3. máj 2012

@kaby dakujem. A este sa chcem spytat, po porode robia nejake geneticke testy?

kaby
3. máj 2012

@pokito co ja viem, tak sa robi dietatku len odber krvi z päty a to sa posiela do Banskej Bystrice. Sleduju sa nejake vyvojove vady....Vysledok je po dvoch tyzdnoch, ten sa posiela uz vybranemu pediatrovi. Ak malo dietatko uz v prenatalnom obdobi zistenu nejaku potencialnu vyvojovu vadu, tiez si myslim, ze po narodeni by sa to malo sledovat, treba na to upozornit lekarov... Ja som rodila v sukromnej nemocnici a pozerali jej tie oblicky po niekolkych dnoch, no sama som o to poziadala. Myslim si, ze aj v statnej nemocnici by to urobili bez problemov... 🙂

vikta81
4. máj 2012

@pokito ďakujem pekne a držím Ti palce! 🙂

kevama
10. máj 2012

@nativanativa ako tak pozeram tak velmi vela prave NAS oktobroviek ma pozitivne triple testy.aj mne vysiel pozitivne hranicny vysledok 1:290 pri veku 26 rokov..no usg v 12tt bol negativny aj kombinovany test bol negativny ktory sa robi v 12tt spolu s usg tak dufam ze je to len bllba zhoda nahod a babo je zdrave.oza co vam poradili dalej?mna neposlala moja gynekol. nikde akurat vraj jej v labaku povedali ze to nic neznamena a ze vraj mi ma testy zopakovat..esteze mam kamosku gynekol a ta ma snad objedna na morfo usg skor lebo termin mam az koncom 21tt co je dost neskoro podla mna..☹
@elinnka

daniela.u.
10. máj 2012

ahojte, prosim vás, amnio je lepšie cez brucho než od spodu? Má niekto skúsenost amnia a morfolog. USG z NR?

miskafl
10. máj 2012

Ahojte, pridam sa aj ja. Minuly rok mi testy vysli velmi zle na DS 1/16, nakoniec sa to bohuzial z amniocentezy potvrdilo... Tento rok cakam babo, zase zle vysledky z krvi, ale tento raz vysledky z amnio dobre:D Preto by som vas chcela povzbudit, kedze viem co je to za strach cakat na vysledky, ze pokial nic zvlastne zatial na ultrazvuku nebolo vidiet, vacsinou ide o plany poplach...pri tom predchadzajucom som uz mala nejake tie signaly pred vysledkami z krvi, tento raz usg v poriadku:D Vraj tie krvne testy vychadzaju nepravdivo veelmi casto, takze mozno by sa mali aj zakazat, pretoze len zbytocne mamicky stresuju, a na usg sa dnes uz da toho vela zistit...
Hlavne drzim palce, nech mate zdrave deticky.

nativanativa
10. máj 2012

@kevama ano , mas pravdu , ja som bola na genetickej poradni , ale odmietla som amnio , chcem ist na 3d a 4d utz . prvy screening mi robili v 12 tt , kde bolo vsetko v poriadku , NT je 1,1 mm , srdiecko bilo krasne , druhy mi vysiel zle 1:100 , ale na utz, drobcovi krasne bilo srdiecko , pravidelne a aj nozicky a rucicky ma krasne , rastie pekne , sice sme pozadu o tyzden co sa tyka tabuliek , ale nevadi , neverim tomu , ze sme nejak zle na tom !!! musi byt zdravucky , oni si kreslili moj a partnerov rodokmen , ale na nic zavazne neprisli , tak dufam ze to aj tak ostane , ale doporucili mi amnio

nativanativa
10. máj 2012

@miskafl ake signaly si mala ?

miskafl
11. máj 2012

Ja som mala hlavne zle vysledky z nameranej NT, az 2,7, a potych krvnych vysledkoch 1/16 som uz ani velmi nedufala, ked som videla pohlady lekarov, ktori mi nedavali velku sancu ze by babo mohlo byt zdrave.
Tento raz mi vysli krvne vysledky 1/200 myslim, ale bez zartania mojho veku 26 a bez zaratania toho ze uz jedno tehotenstvo takto dopadlo, ale na ultrazvuku ma upokojili ze krvne vysledky casto zle vyjdu a teraz som mala NT 1, nieco a bola tam pritomna aj ta nosova kosticka NB, takze uz som sa tolko nestresovala a amnio dopadla dobre:D
Nestresuj sa zbytocne aj ked to sa lahko hovori, ved ja viem, ale NT si mala v poriadku a tu krv nemas az taku zlu.. Ja som si zaplatila tie zrychlene vysledky do dvoch dni, aby som seba a babo zbytocne nestresovala 3 tyzdne...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre