Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

ludmilka28
5. nov 2013

@anetkaadamko No mne volali z toho centra fenatálnej a gynekologickej diagnostiky. Oni mali tie výsledky odoslať mojej gynekologičke, ale zrazu mi volali,že je nutné sa dostaviť do ih ambulancie lebo testy sú pozitívne. Nič viac mi k tomu do telefónu nechceli povedať. A tie testy mi robili včera......Ďakujem za tvoju reakciu....čítala som veľa odkazov na túto problematiku, každý píše o dobrom konci, no ja sa aj tak bojím....Už som o jedno bábo prišla v 8tt a teraz sa bojím každého vyšetrenia.

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emelia18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
emelia18
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tchaliak
6. nov 2013

@ludmilka28 ja nastastie osobnu skusenost s nicim takym nemam, ale myslim ze zaklad je sa nestresovat a uvidis co ti povie doktor. Moja sesterka co zije v CR, ale mala pred rokom pozitivny kombinovany test a myslim ze podstupila CVS ako tu elisssasa pise. Hovorila ze nic to nebolo, len ten samotny odber je troska neprijemny, ale horsie je to cakanie na vysledok 😖 , nastastie ma zdraveho chlapca 🙂.

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ludmilka28
8. nov 2013

@elisssasa No robili mi kombinované testy a odporučil mi odber choriových klkov čo som po konzultácií s mojím lekárom a genetičkou odmietla. Odporúčali mi amiocentézu v 16 tt, tak ja dúfam, že všetko bude v poriadku lebo aj lekár aj genetička mi tvrdia že to nie sú konečné výsledky ale iba dohady.Tak ja dúfam že všetko dopadne dobre.

ludmilka28
8. nov 2013

@elisssasa Moje výsledky sú k veku 28 1:135 pre vývojovú chorobu DS

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ludmilka28
11. nov 2013

@elisssasa no je pravda že odber choriových klkov je rýchlejšie,ale ani gynekolog a ani genetik to neodporúčajú vraj je veľké riziko poškodenia plodu

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
ludmilka28
11. nov 2013

@elisssasa zákrok mi neodporučal môj gynekológ a ani tá genetička...........k nej som bola objednaná z toho centra v Myslave a ona mala dať svoje stanovisko k odberu klkov.....bola proti tomu len som to spomenula,že radšej ak chcem tak tú amiocentézu

elisssasa
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tanyja
18. nov 2013

@lucifukajjaj ahoj, tak čo, už máš výsledky, ako dopadli? dlhšie som sa tu neukázala .....nejaké problémy som mala, ale myslela som na teba a hlavne na bábo

lucifukajjaj
22. nov 2013

@lucifukajjaj @tanyja ahoj len som ti chcela napisat,ze moje vysledky z plodovej vody boli negativne co nas velmi velmi moc potesilo,sme stastny

tanyja
22. nov 2013

@lucifukajjaj tak to je super správa, teším sa s tebou aj povedali, či bude chlapček alebo dievčatko? mne vždy hneď povedali pohlavie, ani pýtať som sa nemusela

miran
28. nov 2013

ahojte ja som mala krvne vysledky 1:100 na downa podstupila som amnio na kramaroch a vysledky budu az 18 decembra tak trpnem ci bude moje babetko zdrave

renka40
2. dec 2013

ja už neviem... neostáva mi nič iné len sa modliť a nestresovať
Skríning negatívny
Riziko Downovho syndrómu: 1:290 (v termíne)
riziko NTD : 1:5400
poznámka : Aj keď je očakávané riziko Downovho syndrómu vypočítané podľa veku matky vyššie (1:90), riziko je fakticky nižšie pre hladinu MS-AFP, uE3 A T -hCG

Vôbec neviem čo tie skratky znamenajú a tá poznámka na konci, to už vôbec nerozumiem... tá poznámka akoby vyvracala všetky pochybnosti vzhľadom na môj vek? (40 rokov)
vie mi to niekto vysvetliť? prosím.
A aké majú byť výsledky v norme?

verronica
2. dec 2013

baby nestresujte, ale uzivajte si tehotenstvo. Ja by som vsetky tieto testy zrusila, len plasia mamicky. My sme mali riziko 1:240 a mame krasne zdrave dievcatko 🙂 uzivajte si tehotenstvo a nemyslite na nic zle

v555
4. dec 2013

@renka40 mala som podobné výsledky/mala som 36 rokov/,išla som ku genetičke tá ma odporučila na odber plodovej vody ale to som odmietla.Išla som na sono do Femicare v Martine a tam ma uistil doki,že je všetko O.K.Žiadny odber plodovej vody a žiadne stresy. V Košiciach je tiež 4D treba sa tam objednať 🙂

v555
4. dec 2013

@miran bude určite zdravé,tieto blbé testy by som najradšej zrušila.Už sú tak kvalitné 4D soná,že tam vidia skúsení lekári každučkú anomáliu.Neboj všetko bude O.K. 🙂

eladra
23. dec 2013

dievčatá, ja som takto stresovala po Veľkej noci, kedy mi volali z ambulancie, že mám triple na DS až 1:11... :( bola som u Mudr. Dankovčíka, ten videl zdravý plod, no riziko prepočítal aj tak dosť vysoké 1:98... odporučil amnio a genet. vyštrenie, no ja som už nikam nešla a pustila som to z hlavy.. občas ma to prepadlo, že čo ak.. no na potrat by som aj tak nešla, tak som neriešila. Mám trojmesačného zdravého synčeka a počas pôrodu ani po ňom som si na pozitívny triple ani len nespomenula, až ráno, ked som volala manželovi, že som v noci porodila a on sama spýtal, či je v tomto smere všetko ok.... takže nevešajte hlavy, oni tie testy nás občas postrašia, riziko 1:11 sa mi zdalo priveľké, no vdaka Bohu je všetko ok.. držím všetkým palce a myslite pozitívne!!!!

renulianka
7. jan 2014

Ahojte mamičky chcem sa opýtať mám 35 rokov boli ste na Kombinovanom teste, znamena aby dieťa či je zdravé robí sa ultrazvuk aj berú krv aké musia byť hodnoty aby bolo všetko v poriadku dakujem

magdalenkami
8. jan 2014

pri 3.tehotenstve v 38r. som mala 1:100 a opakovany test 1:90 na down.syndrom,genetiku sme absolvovali,morfol.ultrazvuk vysiel v poriadku a amnioc. som odmietla hned,kedze ukoncenie tehotenstva som nemala v plane,pri 4.tehu v 39.r.ma uz ziadne testy nezaujimali,rok pred mi sposobili hrozne stresy a kopu slz

janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
renulianka
9. jan 2014

@janka3233 dakujem pekne

renulianka
9. jan 2014

@janka3233 aj v Košiciach sa asi platí neviete kolko dakujem

gabcca
9. jan 2014

Ahojte, som v 19. týždni tehotenstva a dnes mi oznámila doktorka, že mi skríning vyšiel pozitívny na DS. Že je nejakých 1:250. viete mi poradiť čo to znamená a či sa mám báť, keď aj moja teta mala DS? Ďakujem

janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre