Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

sensen12
4. aug 2015

ahojte,dr. mi volala,ze mam riziko1:100 na down,som uplne zrutena,nedokazem nic robit,je mi hrozne,ze v 16 tt dalsie testy krvi,som zdrvena

sandey
4. aug 2015

Ja som tie prvé mala dobre 1:700 a druhé 1:130

mircalla
4. aug 2015

@novakkata geneticka konzultacia rozhodne nie je zbytocnost. bola som u fantastickeho lekara Mudr. Ondrejcaka, ktory mi nesmierne pomohol a upokojil ma a postaral sa o to, aby intergrovany screening bol urobeny maximalne rychlo a sam mi volal vysledky.....

sandey
4. aug 2015

Mne tam na genetike nerobili žiadne vyšetrenia, len sme sa rozprávali o rodine

nikuska744
4. aug 2015

@sensen12 teraz si v ktorom týždni? Berieš nejaké vitamíny...myslím femibion, alebo centrum?

sandey
4. aug 2015

@nikuska744 majú niečo tieto vitamíny spoločne s výsledkami?

maminkasisa
4. aug 2015

@sensen12 poradim Mudr. Grochal v Martine, je velky odbornik na sono, vysledky moze ovplyvnit kadeco... ale na sone on vidi vela veci... odporucam.... a hlavu hore

nikakaros
4. aug 2015

Ahojte, baby ja s info pozitivneho skriningu bojujem uz dva tyzdne.dozvedela som sa to v 22 tt.objednala som sa ku grochalovy tak uvidime.

sandey
4. aug 2015

Ten grochal robí aký uzv, morfológia?

nikakaros
4. aug 2015

Ano

sensen12
4. aug 2015

uzivam same vitaminy,neviem,co si mam myslet,len patram po nete,som zdrvena,na amnio by som v zivote nesla a zlikvidovat babo,na to silu nemam,asi budem patrit medzi tych,co vyzieraju stat a same podpory na taketo dieta,ked su peniaze na utecencov a i u zgerbu,musia sa najst peniaze aj na taketo deti,som proste zufala a neviem si vybrat postoj k tejto situacii

mabika
4. aug 2015

@sensen12 klidek, ja som mala 1:45 DS a fesi mi tu chrni uplne zdravy. Ja som tiez mala ale nervy ale amnio ani za svet a tak som si dala prenascan urobit.

spuntikmathiasko
4. aug 2015

Jednoznacne ti odporucam navstivit mudr. Grochala v Martine, ked si hodis do googla jeho meno vyhodi ti hned vsetko o nom. Ja som mala pri prvom zle vysledky a bola som u neho na sone, odporucil mi ho moj gynekolog a povedal, ze ked on povie, ze je vsetko ok tak bude a netreba ani odber plodovej vody a mam zdraveho syneceka a kamaratka mala pri oboch tehotenstvach zle vysledky, tiez bola pri nom a uz ma zdraveho syna a teraz caka druhe a povedal, ze aj to je zdrave.

sensen12
4. aug 2015

no som na prasky,volala mi dr o 17:00dnes,odvtedy som rozsypana,s expartnerom som trikrat prekonala potrat,prazdny plodovy obal vzdy na zaciatku,ma krcove zily na semennikoch a zitili mu asthenospermiu,nic neriesil,ze on je ok,druhy partner je super,hned babo,vsetko bolo ok a teraz tato info,uz len predstsva ako by ex robil megaparty,ze mam downaka...je mi viac nez hrozne,nezvladam veci,co sa vymykaju z normy

adelakk
4. aug 2015

@sensen12 ja som mala 1:28 a narodila sa mi zdrava dcera. Tie testy su casto chybne z roznych dovodov. Takze sa netreba zbytocne stresovat. Robili mi krvne testy aj druhy raz a vysli tak isto. Potom ma chcel poslat na amnio a vtedy som povedala, dakujem nemam zaujem, predsa nezabijem svoje dieta len preto, ze je chore. A ako som uz povedala, narodila sa nam zdrava dcera. Teraz ma rok a pol a uz vie zaspievat celu abecedu po anglicky.......je viac nez sikovna a zdrava. Drzim palce, aby bolo vsetko ok a hlavne sa nenechat vystresovat.

sensen12
4. aug 2015

dakujem dievcata,revem jak sprosta,priatel uz nevie ako mi pomoct,ze pojdeme na ten specialny ultrazvuk,no tak dufam,ze bude ok,a tam treba ist kedy,v ktorom tyzdni,ja som fyzicky 14 tt ukonceni,ale podla tych vypoctov 16 tt

lenuska12
4. aug 2015

@sensen12 ahoj mne akurat dnes volala vysledky z genetiky, rovnako ako ty som mala pozitivny tripltest na downa 1:100. Boli sme na genetike pred tyzdnom, navrhli bud amnio, co som odmietla alebo geneticky test za poplatok, cize mi len odobrali krv. Pravdepodobnost spravnosti vysledku je 99%. Takze dnes volali ze mame zdrave dievcatko 🙂 Vraj sa vobec neda spolahnut na tripltesty, ze sa stalo zenam ktore mali dobre vysledky, tak sa narodili downacikovia. V niektorych krajinach ako aj cesi, uz nerobia tieto testy, zbytocne zeny stresuju. Suseda mala 1:20, dalsia jej kamoska 1:4 a dalisa 1:10 a vsetko zdrave deti, ta ma vtedy dost upokojila. Ale tiez mi nebolo vsetko jedno, takze chapem. Drzim palce, nech je vsetko ok

margaretka
4. aug 2015

ja som mala 1:40 , bol to hrozny pocit, nevahala som ist na amnio, uplne skvele sme to vsetky baby zvladli bolo nas tusim 9, rychlovka nelutujem, zaplatila som si urychlene vysledky, stalo to za to pohodlie a mame zdraveho chlapceka 😉 Kamoska mala 1:2 , bola tiez na amnio ma zdraveho syna. Dalsia kamoska mala 1:65 potvrdil sa jej DS z amnia, ukoncila to v 19tt.
Vam ktore sa obavate, drzim palce nech to dopadne dobre,aby ste mali zdrave deticky, ci uz sa rozhodnete ist na amnio alebo nie.

margaretka
4. aug 2015

@mircalla Ondrejcaka tiez odporucam, i ked som u neho osobne nebola, mam zname ktore boli velmi spokojne.

margaretka
4. aug 2015

@sandey presne tak geneticke vysetrenie je vlastne len konzultacia o moznych chorobach vrodenych a pod.... pre mna to bol zabity cas lebo pri obavach kazdy den je vzacny....

mircalla
4. aug 2015

@margaretka vzhladom na to, ze som tam isla rovno od gyndosa s vysledkami (zobrali ma hned) a stravila som tam v ten isty den hodinu a pan doktor sam urgovat moje dalsie vysledky, tak to za zabity cas rozhodne nepovazujem, prave naopak

zsu_s
4. aug 2015

@sensen12 ak nechces amnio objednaj sa k MUDr.Grochalovi, Femicare ma do 7.augusta dovolenku ale je super odbornik, sice mne musel potvrdit zle spravy v tusim v 27-28tt ale venoval sa mi vyse hodiny, moja gynekologicka a ani lekar na prvotrimestralnom skriningu to nevideli... ale s tym uz nic nenarobim.

mabika
4. aug 2015

@sensen12 okolo 20 az 22tt sa chodi na morfo utz, skor nie. Ak by nebol grochal volny, spicka su aj holan a cu derlik v BA, ale uz teraz sa objednaj, maju plno. Alebo ten prenascan, to si mozes hned dat urobit. Triple test nueje diagnostika, len PRAVDEPODOBNOST, na zaklade statistiky. Zo 100 zien s rovnakymi krvnymi vysledkami ako ty, ma jedna dieta s DS. Len statistika to je, nie je to dokaz, ze prave tvoje ma ds.

tecko28
5. aug 2015

@sensen12 jednoznacne odporucam amnio, ak chces mat istotu, morfologicky ultrazvuk je super, ale chromozomy nespocita. Je len vidiet urcite telesne znaky, ktore by mohli naznacovat abnormalitu plodu, ale aj tie mozu abstinovat. Ja som amnio absolvovala len koli veku a nebanujem. Vdaka nim si mozem vychutnavat tehotenstvo bez dalsich pochybnosti. Drzim palce a verim, ze aj v tvojom pripade bude vsetko ok!

timikaj1
5. aug 2015

@sensen12 ahoj, aj ja patrím do skupiny s falošné pozitívnym triple testom, stalo sa mi to pri prvej dcérke, tiež som z toho bola riane na nervy, na genetike v M T som len otvorila dvere a už sa ma pýtali kedy budeme robiť amniocentézu ( r.2009), urobili pokec, uzv, vzali krv a našťastie druhé triple testy už boli o.k.,ale za týždeň, kým boli výsledky som skoro ošedivela!!!Keď som volala o výsledky, povedali , že je to o.k.,ale aj tak mi odporúčajú amniocentézu!Povedala som, že ďakujem, nevidím dôvod!mám úžasnú, zdravú teraz už 5r.dcérku, ktorá sa sama naučila čítať!jeden gyn, mi povedal, že keď máš napr. Pravdepodobnosť 1:100, tak tých 100žien je v tom istom veku, malo by mať tú istú , váhu, výšku...A ešte aj laboratóriá majú iné referenčné hodnoty, čiže v inom labáku by si mala možno výsledky o. k.Pri prvej dcérke som nebola ani na morf.uzv.Ale pri druhej dcérke(6mes.)som bola u Dr. Grochala v 20týž. sa robí uzv., najmä kvôli veku, ako píšu dievčatá výborný diagnostik, skúsený, odporúčam!!!Na druhej strane poznám ženy , ktorým robili aj amniocentézua všetko bolo ok, tak musíš zvážiť, ale ja som tiež odmietla a mám 2 krásne zdravé dcérky , vďakabohu!Pokús sa najma ukľudniť, verím, že aj u Teba je to len falošné pozitívita!Držím palce!!!

tranquillo
5. aug 2015

@mircalla tak to je super že máš dobrú skúsenosť, ja som sa bohužiaľ s veľkým pochopením nestretla (bola som v NR), a o tomto "paravyšetrení" si myslím presne to isté čo @margaretka

maminkasisa
5. aug 2015

@sensen12 preco nechces ist na amnio, kamoska bola, tiez mala zle testy aj geneticke a je to len jeden vpich ihlov, robi to renomovany gynekolog, nie hocikto, vysledky su o 3 tyzdne a su na 99% presne, je tam len 1% ze sa nieco stane, co je podla mna velmi malo, a budes mat istotu, ci bude babo ok, a ak nahodou nie, tak sa mozes aspon psychysky aj informacne pripravit, tam sa zistuju vsetky choroby nie len down, ... nechapem odmietavy postoj k amniocenteze....

maminkasisa
5. aug 2015

@mabika aj Cunderlik v BA je fajn, ale Grochal je Grochal. 🙂

mircalla
5. aug 2015

@tranquillo asi zavisi od lekara

zsu_s
5. aug 2015

@evka97 aj u mna boli testy ok, ale v 27-28tt diagnostikovana thanatoforicka dysplazia I :( @sandey takze testy nie su vsetko! Ale na doktorov z toho obdobia mam tazke srdce, co hovorili, že je všetko v poriadku len je dcerka mensia... Nedalo mi to, tak som isla k inemu Dr. na 3D, nech vidim malu a ten len neveriacky kukal na monitor, (odvtedy ani neviem ako isiel cas, ten necely mesiac od toho zistnia sa mi zda doteraz dlhsi ako cele tehotnstvo dovtedy) odporucil mi tiez Dr.Grochala pre spresnenie diagnozy, dvtedy karta u ineho Dr., ktoremu verim a preskakal si so mnou ten dalsi mesiac tehotenstva vratane porodu...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre