Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

sandey
7. nov 2015

@ewelin2004 no vidíš mne ani krv ani sono... Na sono som išla sama z vlastnej iniciatívy, a amnio som odmietla

pufa
7. nov 2015

@maminkasisa moje dieta na druhy den po amniocenteze zomrelo, dostalo rozsiahlu infekciu.. a zdaleka nie som jedina, ktora takymto sposobom prisla o zdrave dieta.

maminkasisa
8. nov 2015

@pufa to mi je luto, myslis, ze to bolo tym vpichom?

ewelin2004
8. nov 2015

@pufa to je strasne, tiez si myslim ze to moze ohrozit zivot dietata. Kvoli tomu tam nechcem ist

ewelin2004
8. nov 2015

@sandey vidim ze si bola u Grochalu, aj ja sa tam chcem zajtra objednat, ako dlho si cakala kym ti dal termin?

sandey
8. nov 2015

@ewelin2004 Bolo to maximálne 2 týždne, ale keďže mal všetko obsadené cez týždeň, bola som u neho v sobotu, síce sa platilo viac, ale objednal má tak, aby som v prípade zlého nálezu stihla amnio aj s výsledkami

zdravy_zivot
9. nov 2015

@ewelin2004 Ahoj Ewelin, bola som na krvnych testoch, cakam vysledky

zdravy_zivot
9. nov 2015

@sandey Mne na tej genetike odporucili hned amnio, ale ja som to odmietla a spytala som sa ake su ine moznosti, a potom mi povedali az o tej krvi, ale cca 300 eur, ja kvoli veku som mala za 100 eur, a ak sa potvrdia zle vysledky tak ze sa musi ist na amnio, lebo na zaklade tychto krvnych testov potrat neurobia, len na zaklade potvrdenia z amnio.

zuzka858
9. nov 2015

@ewelin2004 ahoj ja ta chcem trosku potesit, mne vysli vysledky pri syncekovi 1:13, bola som u grochala, Matyho celeho popozeral, vysvetlil, skontroloval vsetky znaky na ds, a uistil nas ze cakame zdraveho chlapceka. 8 juna sa nam narodil zdravy Matej, takze u nas boli testy pozitivne falosne

nell77
9. nov 2015

ahoj s druhym synom som mala presne 37,pozitivne AFP tusim 1:120,bola som u Grochala povedal ze zdravy chlapec v 20tyzd.,16.5. sa narodil zdravy Tomasko...cize falosny poplach...klud,pokoj,viem co prezivas..ja som sa to dozvedela 20.12. az v januari Grochal..takze take sviatky ....treba mu verit,nebola som na amio....drzim palce...pa.nela

pufa
9. nov 2015

@maminkasisa samozrejme. ani ziadny lekar sa neodvazil o tom pochybovat. v jeden den je vsetko v poriadku a na druhy den infekcia a hospitalizacia. riziko potratu 1:100 je dost velke. ja som mala riziko na DS 1:160, cize mensie ako to ze sa nieco stane pri amnio, zial ignorovala som to, vsak mne sa nemoze nic stat, kolko zien to prezilo vpohode.. uz takymto stylom neuvazujem.

nell77
9. nov 2015

@pufa to mi je velmi luto..netreba zufat este sa podari..ale clovek sa pouci...aj ja som potratila ale nie po amnio.. ..drzim palce.n.

ewelin2004
9. nov 2015

@zuzka858 ďakujem krásne za povzbudenie, no poviem ti je to ťažké ale to určite vieš . Je to úžasne že sa ti malý narodil zdravučký, určite si preklínala tie testy. Ty si bola na amnio, alebo si o nej rozmýšľala ?

zuzka858
9. nov 2015

@ewelin2004 nie ja som na amnio nebola, mne aj pri dcerke testy vysli 1:90, to sme boli hned u Grochala, potvrdil ze mala je zdrava. Pri malom som bola u Grochala najprv v 12 tyzdni, to ho popozeral a povedal, ze je zdravy. Ked mi doktor povedal vysledky, tak som ich ani nebrala do uvahy, nakolko som vedela ze Maty je v poriadku. O 3 tyzdne to potvrdil aj doktor, este si pozrel sono, kt. robil v 12 tt a fakt nas presvedcil, ze tam ziadny ds nevidi

andelok
9. nov 2015

@ewelin2004 ahoj, ja som tiez v 16. tt a dnes sme sa dozvedeli, ze mame pozitivny screening na DS. Mam iba 30 rokov a sijove prejasnenie mi vyslo v poriadku, Dr. povedala, ze je to vyborny vysledok. Chcela som sa spytat, ako ti vyslo prejasnenie..uz som na nervy z tychto krvnych testov, u prvej dcery ma tiez vystrasili a je zdrava...

vydrnik
9. nov 2015

@andelok netreba sa stresovat mne ori oboch deti testy vysly na Dawna a narodili sa zdrave

ewelin2004
9. nov 2015

@andelok ahoj ja mám 26 rokov, pri prvej som mala všetko v poriadku, ani som len nevedela čo to znamená triple test.. NT som mala 1,4 mm . A v akom pomere ti vyšli tie triple testy? O tých nervoch ani nehovor

andelok
9. nov 2015

@ewelin2004 Mne vyslo 1:240, pricom mi povedala, ze od 1:250 je negativny nalez...viem, ze to nie je az take hrozne, ako napr 1:5 alebo tak, ale mam strasny strach...Pri prvej dcere boli tiez zle vysledky, ale na razstep, tak uz mam tieto stresy za sebou a dufala som, ze sa uz opat nebudu opakovat...

andelok
9. nov 2015

@vydrnik Fuha, naozaj pri oboch detoch? Dakujem, potesila si ma, ze pozitivny screening este nemusi nic znamenat...ako tak citam MK, mam pocit, ze je tu velmi vela zien, ktore mali zle vysledky a zdrave deti, az si kladiem otazku, ci tie testy vobec maju zmysel...

andelok
9. nov 2015

@ewelin2004 Ja som mala NT 1,6, takze to si ty mala este lepsie...ale obe to mame v pohode tak, ako ma byt...dufam, ze je to smerodajnejsie nez krv..

vydrnik
9. nov 2015

@andelok po tyvh testoch mna poslali na amnio.zbytocny stres tri tyzdne.vsetko bolo oki.ale u maleho jsem mala problem ze dva dni po amnio som skoncila v nrmocnici z hroziacim potratom ale maly sa drzal.dcera ma 9.a maly ma necelych 16 mesiacou

andelok
9. nov 2015

@vydrnik Ja sa na amnio ani nechystam...ale bojim sa, musim tri tyzdne cakat na uzv, ktory by mal ukazat, ci je babo v poriadku. Strasne ma to hneva, mam len 30 rokov, pricom u downov zohrava najvacsiu ulohu vek matky...

tecko28
9. nov 2015

@andelok mylis sa , mam kamosku, dcerka s downom sa jej narodila ako 20rocnej.

vydrnik
9. nov 2015

@andelok dceru som mala v 36 a meleho v 44.bohuzial mam za sebou tri samovolne potraty.u dcery ma srasili ze budem rodit dlho ako starsia prvorodicka nakonec to bolo tak rychlo bez bolesti ze ani lekar nestihol k.potodu len ma odrodila porodna asistentka a sestricka.ja keby som bola mladsia a bylo by dalsie babetko tiez by ma nikto uz na amnoi nedostal.a nie vzdy jecto len vek matky.

tecko28
9. nov 2015

@vydrnik mozem sa opytat? Nebol problem, neodhovaral ta lekar pri tom druhom tehotenstve koli veku? Ze by si uz nemala mat babo? Ja mam 38, teraz prve, mala som sekciu, takze hned nemozem mat druhe, musime pockat.

vydrnik
9. nov 2015

@tecko28 mam super dokyho ziaden problem s tym nebol.a dokonca ked som po porode bola na kontrole sa ma pytal ci budeme planovat dalsie.ze on moj vek neberie ze ja som zdrava a mozem mat este deti.maly sa narodil akut.sekciou

tecko28
9. nov 2015

@vydrnik potesila si ma, tiez sa citim super a som zdrava, tak snad sa nam este jedno do 40-tky podari 🙂

vydrnik
9. nov 2015

@tecko28 drzim palecky nech sa zadari.

ewelin2004
9. nov 2015

@andelok mne padol dnes taký menší kameň zo srdca keďže v piatok keď som volala so sestričkou a tam som pochopila že mám výsledok 1:10, dnes som si bola pre odporúčania na genetiku a povedala mi že mám 1:130, viem že aj to nie je najlepší výsledok ale stále lepšie ako 1:10 . Inak ja idem v stredu na tu genetiku kde mi vraj budú brať znovu krv a spravia ultrazvuk tak som zvedava . Aj ku Grochalovi som sa dnes prihlásila, ale tiež mi dal termín až na 2.12 . Každopádne kľudná nebudem až do pôrodu 😒

andelok
9. nov 2015

@ewelin2004 A na tej genetike, kde ti povedali 1:130, to si bola na nejakej konzultacii, alebo na com? Ja idem zajtra na konzultaciu, ale myslela som, ze to bude len taky nejaky pokec...neviem, co mam od toho cakat...A urcite je lepsie 1:130, velmi dufam, ze to u teba aj u mna bude v pohode...mame dokonca rovnaky mesiac porodu...musi to byt dobre.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre