• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

29. marca 2017 
@andelok ale veď ty sa nemusíš strachovať keď tam máš tu poznámku že je len podľa veku matky, podľa mňa to máš úplne v poriadku :wink: . ale tak ako pozerám ja tam vôbec nemám v tom mojom spomenuté dve vzorky , a nemám tam ani toľko hodnôt pomeraných :unamused: zvláštne ako to tie laboratória robia, každé nejako inak keď to už chcú robiť tak nech to ma jeden labák na starosti
14. nov 2015 o 18:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andelok ty mas skoro rovnake vysledky ako mam ja len v inom tyzdni, ale podobne MoMa hodnoty mame...
vsetky tam mate podrobny popis, aj free HCG, len ja nie.. ja to mam totalne strucne, aha..
a vysledok je ine riziko ( asi pre iny vek, alebo co)
14. nov 2015 o 19:02  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
moje .. totalne strucne, nemam ani taky popis, ako napr.jedna baba dala do temy aprilovky, ona mala este podrobnejsi na niekolko riadkov a pritom Medirex tiez... nerozumiem, preco to robia rozne.
14. nov 2015 o 19:05  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ewelin2004 zle to chapes,, pred ten popis LEN si daj " akoby to bolo keby ocakavane keby sa bral do uvahy LEN vek"
chapes? cize keby brala len vek, ma lepsie vysledky, ale ked beru biochemiu, tak sa jej zhorsili.
Ja to mam tiez tak.
14. nov 2015 o 19:07  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrin21 aha tak.. ale tak vidíš obe tam máte porovnané dve vzorky, a ja tam o tej prvej vzorke nemám ani len spomenuté, a tú PAPP-A hodnotu tam pre istotu nemám vyhodnotenú :angry:
14. nov 2015 o 19:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ewelin2004 ja zase free HCG nemam nikde.... cele je to nejake divne... nechapem, ako to vyhodnocuju,fakt.
14. nov 2015 o 19:31  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrin21 tú tiež pre istotu nemám... mali by si v tom urobiť poriadok a dať to pod kotrolu do jedného labáku, potom by to podľa mňa takto kadejako nevychádzalo
14. nov 2015 o 19:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ewelin2004 praveze vsetko je to Medirex, nie? cize. jedna firma a popisy rozne.. nejednotne.
14. nov 2015 o 19:36  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrin21 ja mám tam na papieri napísaný labák Alpha medical , takže to asi nebude jedna firma
14. nov 2015 o 19:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ewelin2004 aha, tak neviem...
14. nov 2015 o 19:47  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrin21 a inak ako tak pozerám tak Medirex robí aj tie trisomy testy... tak potom sa ani nečudujem že tak veľa žien tú má nejaké väčšie riziko ....
14. nov 2015 o 19:49  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@ewelin2004 Ja sa praveze toho bojim, pretoze podla veku by moje riziko malo byt cca 1:870 a tie odbery mi ho znizili az na 1:240, preto stresujem, ci mam tie vysledky nejake katastrofalne, ale ked porovnavam s referencnymi hodnotami ci uz z netu, alebo s tymi, ktore dala @katrin21 , tak sa zmestim. Takze tomu nerozumiem.
14. nov 2015 o 20:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andelok no ved ja to iste. co ti poviem... a to mam este vacsie riziko ako ty, podla biochemie.. takze.... chapem ta.
14. nov 2015 o 20:33  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrin21 Inak co sa tyka toho free beta hCG, tak to asi nie je dolezite, lebo tu mam (ktovie preco po anglicky) napisane, ze "Free beta hCG is not used in the Down's syndrome interpretation" - cize podla mna sa free hCG nepouziva na vyhodnotenie rizika DS.
14. nov 2015 o 20:36  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andelok nie, ale zase sa pouziva na 18 chromozom.. a zase opacne, total HCG je na DS a nie na 18chromozom.. takze by mali predsalen uvadzat oba.
14. nov 2015 o 20:51  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
dievčatá držím vám palce aby ste mali zdravé deti :slight_smile: pred niekoľkými mesiacmi som aj ja sama stresovala :/ ale ja som zas mala krvne výsledky ukážkové, ale na ultrazvuku kvôli nošteku ma poriadne vystrašili :/ išla som na amnio a aj keď výsledky dopadli dobre, tehotenstvo som si už nevedela vychutnať... naozaj mi až odľahlo keď po pôrode povedali, že dcérka je zdravá :slight_smile:
14. nov 2015 o 20:58  •  1 dieťa  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (3)
Aha, to som nevedela. Prave rozmyslam nad tym, ci su vsetky tieto hodnoty, co tu mam, brane z pravej alebo druhej vzorky. Lebo su tam napisane gestacne datumy oboch vzoriek, ale len jedny vysledky. Nevies, ako to je?
14. nov 2015 o 20:59  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@andelok no ved v prvej vzorke sa meria len PAPP hodnota + NT parametre, takze ostatne hodnoty su z II vzorky
14. nov 2015 o 21:02  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrin21 Aha dakujem, ja uz som asi prepracovana :grinning:
14. nov 2015 o 21:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@katrin21 čo viem berie 50e,ale od nás si nezobral nič a to nás zobral po ordinačných hodinách.Je to za poštou v rodinnom dome,ja som bola u Bresťanského staršieho,robí tam aj jeho syn,ten chodí aj k pôrodom.Z Nitry k nemu chodí veľa žien,ked ich doktor má nejaké pochybnosti.Aj tu na koníkovi ho vela žien chváli.
15. nov 2015 o 08:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@andelok mám 32 a riziko 1:25 katastrofálne,ale na tých mojích testoch vela toho nesedelo,nebrali vobec merania z 12t,ani to tam nebolo spomenuté ,a v 15t mi brali len krv a na odhade sona bolo že velkosť dietata sa odhaduje na 19t,čo je uplná kravina ,tým pádom mi zmenili aj dátum pôrodu o mesiac skôr.
15. nov 2015 o 08:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bublinka12 Uf ale to uz mi pride ako odflaknuta praca zo strany gynekologa...1:25 by ma uplne vystresovalo a pritom je to pravdepodobne od reality velmi vzdialene...Zrejme vies, kedy si mala posledny menzes a nemoze sa od neho lisit termin porodu o mesiac...
15. nov 2015 o 08:50  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Vcera som este citala nejake nemecke clanky o triple testoch, tiez tam boli zaujimave postrehy. Z tych potesujucich, ze 95% vsetkych pozitivit su falosne. Z tycj negativnych, ze triple tak ci tak nezachyti 3 zo 7 pripadov Downovho syndromu. A ze v Nemecku na kazdy odhaleny DS pomoco tychto testov pripada jedno potratene zdrave dieta nasledkom amniocentezy, ktpreho matka mala falosne pozotivny test..
Co je privysoka cena.
15. nov 2015 o 08:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (2)
@andelok ked mi brali krv na trippl test moj doktor bol chorí,aj som sa pýtala na sono a že netreba :angry:
termín mi sedí stým nebol predtým problém,aj teraz na sone mi Bresťanský vraví že velkosť má maličke takmer na deň.Nechápem ako tie testy mohli takto odfláknuť a mna zbytočne vystresovať.
15. nov 2015 o 09:12  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bublinka12 vidim, ze si z NR, ku ktoremu gynekologovi chodis?
15. nov 2015 o 09:15  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@tecko28 K Truskovi,je to dobrý doktor,doteraz som nemala žiadne problémi
15. nov 2015 o 09:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@bublinka12 jj, jeden z najlepsich, s dlhou praxou z nemocnice :slight_smile:
15. nov 2015 o 09:18  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
@tecko28 presne,len ma mrzí že práve teraz tam nebol ked mi robili tie testy,on by to takto neodflákol
15. nov 2015 o 09:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bublinka12 a testy ti robil kto?
15. nov 2015 o 09:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
@bublinka12 vidíš ani mne neporovnávali dve vzorky, možno to niektoré labáky nerobia ..
15. nov 2015 o 09:37  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Choď na stranu:   Zruš
Tvoj príspevok