Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

miculkovo
29. jan 2016

@katrin21 máte pravdu.. Presne tak. Na amnio sa chodí do 22tt, ja som bola v 21tt a už som platila 100€ za zrýchlený test.

katrin21
29. jan 2016

@vydrnik nuz, ja mam tiez info z genetiky , kde sme boli a takto nam povedali.... tak neviem potom....

katrin21
29. jan 2016

@miculkovo diky za potvrdenie . 🙂
mne to povedali, lebo som amnio odmietla a tak mi povedali, ze ak by boli trisomy zle a chcem este ist na amnio, tak dokedy mozem....

vydrnik
29. jan 2016

@katrin21 zrejme zalezi aj od lekara,aky on ma k tomu pristup.ale i tak keby zena mala problem a musela by ist na prerusenie je to ta,ke i ked je 16tt alebo viac

katrin21
29. jan 2016

@vydrnik prerusenie je mozne tusim do 24tt max., takze preto aj tu amnio robia dovtedy..

vydrnik
29. jan 2016

@katrin21 keby nieco zistili v pozdejsim tt,musi to byt pre zenu potom ta,ke sa vzdat dietata,ale tie testy by mali zrusit vsak zbytocne namky stresuju a len malo je tych ze sa naozaj narodilo dieta postihnute,

katrin21
29. jan 2016

@vydrnik ved ano, to vieme vsetky.. nastastie, ze vacsinou su testy OK.

vydrnik
29. jan 2016

@katrin21 jenze toto my nevyriesime,budme rady ze deti su zdrave,co by za to ine zienky dali aby mohli mat dieta,chodievam casto aj na Najmama.sk.a tiez tam zienky riesi tak ako tu,no ja som rada ze mam adpon dve deti,ze su zdrava a som rada ze uz nic co sa tyka tehu nemusim riesit,a ked mozem srovnat Cr zo SVK tu je vetsina lepsie myslim tym ohladne zien a hlavne tehotenstva,ale zasa nie uplne vsetko cosa tyka nemocnice

sensen12
6. feb 2016

a nemoze ten nt uktrazvuk zabit mimi? ze mu prestane bit srdce z toho,a nie je lepsie pre zenu,ktora ma hystericke zachvaty ked jej daco divne povedia,aby radsej nesla na take sialene testy,mna lekari xkrat oklamali,normalne im neverim a zabili mi zdrave mimi!!!!! a koho to trapi???!!! zeeee????nikoho

sensen12
6. feb 2016

no nic,okamzite tam volam a odmietam to!!! pretoze mne psychopodporu a ofukovat ma nikto nebude,akurat navazat sa ludia vedia,to je ta cela psychopodpora spolocnosti!!!! zdeptat doj....t cloveka a mudre reci,ale ze jak to preziva on,to uz nikoho neboli!!!!

janka_adamka
1. apr 2016

Zienky,pri testoch si davajte pozor,velmi casto je to marketing za kopec penazi.Dobru skusenost mam s Reprogenom,je to geneticke laboratorium v ba Petrzalke.Pani Cernakova je velka odbornicka.Poistovna nam sice nic nehradila,ale odporucal nam ich sam gynekolog a peniaze,co sme tam nechali sme nikdy nelutovali.Pomohli nam.V tomto pripade sa neoplati setrit.Radsej usetrim na prvej vybavicke...

migi7
3. apr 2016

@janka_adamka môžem sa opýtať na akých testoch si bola v tom Reprogene?Ďakujem.

migi7
3. apr 2016

@andrea1010 ja mám tiež hrozný výsledok z tripple testu,ešte horší než ty(som z toho taká mimo,že už nevládzem ani plakať) a Dr.ma poslala na opakovaný tripple test do BB a ak aj ten bude zlý,tak mi hneď spravia aj amnio...
Môžem sa opýtať, ako ti ten utz dopadol?A na amnio ťa neposielali?Ďakujem za odpoveď

andrea1010
3. apr 2016

@migi7 ahoj, mne dopadol dobre, ani jeden marker sa nepotvrdil, ale aj tak to riziko zmenšili len na 1:173, poslali ma ešte na genetickú konzultáciu, ale na to som sa už vykašľala, ideme 26.04 ešte raz na taký UTZ, ale už len tak zo zvedavosti, celé som to proste z hlavy vymazala a povedala si, že aj tak si ho vziať nedám a budem ho ľúbiť tak, či tak, zby točne som plakala, stresovala sa, že čo budem robiť, Jurko si zaslúži žiť. Hlavne sa nestresuj, viem, že je to ťažké, ale dá sa to, len si premysli, či bábo chceš za každých okolností, uvidíš, žiadna kaša sa neje za horúca, urovnáš si to v hlave a budeš sa tešiť, ja už sa len teším, nezamýšľam sa nad tým, čo bude. poznám mnoho mám, ktoré mali testy v poriadku a majú choré bábo a mnoho so zlými testami a zdravým dieťatkom. 🙂

andrea1010
3. apr 2016

@migi7 a na amnio ma nik neposlal, lekár v KE mi vysvetlil, že tie testy sú nepresné a zbytočne mamu vystresujú, dokonca mi dal aj brožúrku pre prípadné ďalšie tehotenstvo, nech viem, že existujú aj iné, presnejšie metódy určenia. úžasní tam boli všetci 😉 dostala som správu, jednu pre lekárku a jednu pre mňa a aj 3D fotky, bábätko vyzeralo byť v poriadku.

looola
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
looola
20. apr 2016

Ahojte, napíšem Vám môj príbeh a hlavne posledný týžden čo bol jeden z najhorších ...Minulú stredu mi zazvonil mobil a volal mi môj gynekológ že prišli mu výsledky druhotrimestrálneho skríningu krvi (AFP+beta HCG), uz z jeho hlasu som počula že niečo nie je OK, ale ked mi povedal že vyšla mi pravdepodobnosť na DS 1:73 tak som skoro spadla zo stoličky, ešte dodal že takéto výsledky mu prídu tak 2x do roka 🙁. Myslela som si že skolabujem. Dal mi kontakt na geneticku, hned som tam volala a objednala ma na ďalší deň. Zvyšok dňa som preplakala. Nasledujúci den u geneticky som sa trosku upokojila ked hovorila že pri pozitívnych testoch iba v 3-4 prípadoch sa potvrdí amniocentézou genetická porucha. Navrhla mi Trisomy test ktorý je alternatívou amniocentézy len bunky plodu získajú z krvi matky, hned sme vypísali žiadanku na test vraj po zaplatení 350€ na účet laboratória do 5 pracovných dni je výsledok. Odobrala mi krv a hned v ten den som utekala do banky preposlať peniaze. V ten den ešte došla SMS z kabáku že krv im tam dorazila na vyšetrenie. O pár dni došla SMS z labáku že im nabehla platba a začínajú s analýzou. Tak to uz som bola taká nervózna že až... Stále dokola som čítala fóra a ukludnovala sa skúsenosťami iných žien. Ďalší den mi prišla SMS z labáku že ukončili analýzu a mám sa informovať u doktorky ktorá krv odoslala. Doktorke som mala volať další den po SMS. Takze ešte do rána dom tŕpla . Ráno hned ako začala ordinovať som tam volala , žalúdok v kŕči, dlane sa mi potili, nohy sa triasli. Ked zdvihla telefón a predstavila som sa hned mi povedala že výsledky sú negatívne 😀😄😀. Juuuj, jedna z najkrajších viet v mojim živote !!! Plakala som od radosti ako malá. Takze na záver Vás chcem povzbudiť že ked tie krvné testy vyjdú zle ešte nie je nič stratené, je vysoká pravdepodobnosť že dieťatko nemá žiadnu genetickú vadu. A naštastie vďaka Trisomy testu ani na amniocentézu som nemusela ísť ! 😀.

sensen12
20. apr 2016

@looola no teda gratulujem,ale ten stres a nervy,ze,hrozne,ja som mala1:100 a skoro ma tu zeny daktore na mk zabili,zeco mam hysak,ale chcem videt,kto by zostal kludny,mimi bolo zdrave a aj tak sa mu nakoniec zastavilo v 16 tt srdce,takze ak ma clovek hysak,radsej nech sa zavre dakde,lebo podpora nikde

looola
20. apr 2016

@sensen12 to mi je ľúto co sa stalo 🙁. Tie stresy nie sú sú súčasťou histérie ale reálnej možnosti že dieťatko môže byt choré . A neželám nikomu zažiť ten pocit strachu o dieťa, takze nerozumiem takým co Ťa za to odsudzovali. Žiadnu normálnu ženu to nenechá chladnou ak napríklad namiesto vekového rizika 1:700 jej vyjde individuálne riziko 1:100. A samozrejme sa nebavíme o chrípke alebo o vyrážkw na líci. Nech je toto fórum hlavne miestom odkiaľ vedia ženy čerpať pozitívne skutočne existujuce príklady že napriek zlým testom z krvi ešte dieťatko môže byt zdravé 😀

katrin21
20. apr 2016

@looola podobne aj u nas, vysledky boli 1:45 , tak si vies predstavit , co sme prezivali.. sli sme na trisomy a mame zdrave dievcatko 🙂

majus28
20. apr 2016

@tesita ahoj, ja som mala pri prvom synovi zvysene afp a pravdepodobnost razstepu nt 1:4 !!! Ten stres nemusimani opisovat co som prezivala, vytuzene tehotenstvo po 4 rokoch snazenia sa.. geneticky ultrazvuk o 10 dni nic nepotvrdil ale aj tak som trpla dd konca..narodil sa nam zdravy syncek.. pri dcere som chcela uz tieto testy odmietnut, su to iba pravdepodobnosti nie realita..no sla som a hop downov syndrom.. dcerka je tiez zdrava 🙂 prajem vela sily a hlavne nech to dobre dopadne vela zdravicka

magimary
20. apr 2016

@looola u nás rovnaká skúsenosť 🙂
výsledky tripplov 1:85 a výsledok Trisomy do troch dní (!) NEGAT. 😵
ďakujem Bohu, že existuje tento test a že sme nemuseli absolvovať žiadnu amnio (!),
hoci to pre nás nebol malý peniaz, rozhodne mi to za ten výsledok stálo.
Radšej oželiem dovolenku v lete, ako do konca tŕpnuť...
(keďže na amnio by som nešla).

maminkasisa
20. apr 2016

@looola len mimochodom si precitaj jej vsetky prispevky, ktore pisala v tejto teme predtym, ako sa jej to prihodilo.... mozno pochopis.... samozrejme, je to kazdemu luto, len aby si bola v obraze.... citaj.... ako sa vyjadrovala o svojom nenarodenom dietati a podobne.....

sensen12
20. apr 2016

@looola ved to,lenze ked sa to zena dozvie,tak ktora je kludna?ja pri predstave zivot s tazko chorym dietatom som sla do kolien,navyse som robila s takymi,takze dakujem,nic moc zivot,aj ked sa najdu pozitivne miesta,ale kto by povedal,ze chce mat chore dieta? kazda keby mohla s takym chorym dietatom,ze mavne nad nim carovnym prutikom a je zdrave,kazda by to chcela,ktora povie,ze kludne keby ostal nadalej down,tak nemoze byt ok,vsetky chceme zdrave mimi

sensen12
20. apr 2016

@looola je uplne jedno,kazdy v zachvate sa vyjadruje inac,ja som bola v soku a vzdy sa v soku vyjadrujem ako v soku,niekto mozno pise basne,ja teda nie

looola
20. apr 2016

Nečítala som predchádajúce príspevky, ja som sem išla s tým dodať trošku nádeje ženám ktoré preživaju to isté, tie strachy a neistotu. Mňa tiež " zachraňovali " tieto fóra, dodávali mi trošku optimizmu v tých ťažkých chvíľach čakania na výsledky. Veru, ako pisala magimary vďaka tým Trisomy testom, inak by bolo veľmi ťažké rozhodovanie či amnio alebo nie. Ja som si povedala že aj keby som požičať musela tych 350 eur aj tak by som to chcela lebo žiť v pochybnostiach pri takom vysokom riziku sa nedá. Veď ja som za ten týžden sa vystresovala až až...a stredali sa chvíle otimizmu s úpnou beznádejou. Ale to asi všetky poznáte. Gratulujem Vám k zdravým dieťatkám 🙂. Katrin 21 aj Tvoj príbeh mi dodával nádej. Majus28, tak ak som dobre pochopila tak ty si to prežila až 2x, to už naozaj je úplne o nervy, hlavne je však že všetko dopadlo dobre. 🙂

lubinka31
20. apr 2016

Co sa ma stat sa stane.

looola
20. apr 2016

@lubinka31 tak neviem ktorá žena tak rozmýšla keď obdrží vysledky že má dieťa riziko na genetrickú poruchu 1:100, alebo dokonca menej

lubinka31
20. apr 2016

Ta ktora ma dieta s downovym syndromom a mala vysledky 1:50. Stretla som sa s 3 zenami ktore mali vsetko dobre a maju dieta s downovym preto som to napisala.bic netusili.

looola
20. apr 2016

@lubinka31 už chápem ako si to myslela. No, nič nie je nikdy iste , tie testy sú štatistika, pravdu ukáže až amniocentéza alebo ten Trisomy test.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre