Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

magimary
20. máj 2016

@czorky hej 😵
aj tvoj bude určite 🙂 😉 🙂

lubinka31
20. máj 2016

Vsetko bude ok baby. Uvidite.vsetko sa da zvladnut.

czorky
20. máj 2016

@magimary Bodaj by, dakujem 🙂 ...snazim sa mysliet pozitivne, aj ked to nie je prave najlahsie 🙂

katrin21
20. máj 2016

@8adriana8 halooo, ja uz mam dieta na svete 😀 ja som pisala, kolko to trvalo u mna 🙂
ja som tiez platila priamo v ich banke vklad na ich ucet v piatok. SMS prisla az v pondelok poobede :(.. a kedze v utorok bol sviatok ( november bol), tak mi to prislo az vo stvrtok...
Analyza ako taka trva 24 hodin samotna + kym to posli lekarovi atd.... to su dva dni navyse po SMS minimalne... aj keby ako rychlo robili...

8adriana8
20. máj 2016

@katrin21 ano ano viem 🙂 zle som ta oznacila...sprava o cakani na vysledky mala byt pre
@czorky

8adriana8
20. máj 2016

@czorky ake vysledok ti vysiel z triple testov?

lubinka31
20. máj 2016

@czorky a keby ti prisiel zly vysledok co by si spravila?

8adriana8
20. máj 2016

@czorky nemusia tie vysledky trvat tak dlho...viem ze vela bab tu pisalo ze im prisli vysledky aj skorej...ja som tiez ocakavala kazdy den a nakoniec to bolo ten posledny den....za tie dni cakania sa u mna striedali nalady od toho ze som si bola ista ze to dobre dopadne a o chvilu som bola zas mimo z toho ze co ak..... cakanie je velmi zle....uz ked som vedela ze to nechali na posledny den tak som bola zufala ze to nechali na posledny den lebo to urcite nedopadlo dobre....ale ked mi dr. volala ze vysledky su ok normslne som sa v tom momente rozplakala ze som musela predychavat aby som vedela odpovedat kedy si pridem pre papiere.....velmi dufam ze sj tebe to skoni s dobrym vysledkom....triple testy by mali nahradit trisomy testami....triple su strasne nespolahlive s potom mamicky sa zbytocne stresuju a trapia kum zistia na com su....ja led som cakala na vysledky vela som toho picitala a velmi velka vacsina triple testov bolo falosne pozitovnych ...drz sa a daj vediet ked budes mat vydledok...ver ze to bude zdrave s silne babatko :-*

8adriana8
20. máj 2016

@lubinka31 och to su otazky...na take sa jej ani nepytaj!
@czorky musi verit v to dobre a neriesit co ak...
podla mna je to velmi netaktna otazka ktora vie iba ublizit...aj mna sa to pytali ale nastastie mali pochopenie a spytali sa to az po vydledkoch...taketo sa vopred nema riesit

lubinka31
20. máj 2016

@8adriana8 ja som si povedala ze postaram sa o hocijake dietatko.inak skoda ze som o tejto diskusii nevedela skor, by ma to tu upokojilo trochu.inak chcem sa spytat kolko stoja tie trisomy testy.

8adriana8
20. máj 2016

@lubinka31 robi to na sk iba medirex takze suma je vsade rovnaka 350€

8adriana8
20. máj 2016

@lubinka31 aj mne to tu velmi pokohlo ked som cakala vysledky...na psychiku velmi pomoze uz len si precitat niekoho konent komu to dobre dopadlo

lubinka31
20. máj 2016

@8adriana8 a ked ma zena zle tripple testy tak tie trisomy testy tnema za nizsiu sumu? A ked ma zena dieta s downovym syndromom tak ta by ich mohla mat za menej nie?

8adriana8
20. máj 2016

@lubinka31 sumu nemenia...zo zaciatku ked iba testovali tak to mali za 100€ co som pocula, ale teraz to uz stoji 350...pozri si iich stranku...a ani tie ktorym vysli pozitovne triple testy nemaju zlavu..ja som mala pozitibny triple test s podozrenim na downov syndrom 1:4 co je velmi vysoke riziko a platila som plnu sumu...poistovne totiz preplacaju iba amniocentezu...aj v pripade ze si zena da urobit trisomy test a ten jej vide pozitivny tak ak sa rozhodne pre ukoncenie tehotenstva musi najprv absolvovat amniocentezu lebo tu jedinu poistovna uznava ako podklad pre ukoncenie tehu zo zdravotnych dovodov co je mozne podstupit do 24tt.

lubinka31
21. máj 2016

@8adriana8 no je to riadna suma.dufam ze tripple testy nahradia casom trisomy testom.pre vsetky zeny by to bolo lepsie.kukla som si vecer tu stranku.

czorky
21. máj 2016

@katrin21 Aha tak v podstate to trvalo aj tebe len dake tri dni...tak neviem preco to mne trva tak dlho, sand to nie je zle znamenie :(

czorky
21. máj 2016

@8adriana8 No vysiel mi 1:44...mam 36 ale hodnota NT co sa robi okolo 12tt bola dobra, aj morfologicky ultrazvuk bol dobry....vraj je tu vela veci ktore mozu ovplyvni test a to je prechadzajuca choroba, netrafit sa do tyzdna tehu, lebo oni to beru len podla poslednej menstruacie a ovu predsa nemusi byt vzdy na 14 den 🙂 ...no a vraj ak by bol daky problem ukazalo by sa to na NT hodnotach, pripadne na ultrazvuku...tak naozaj dufam 🙂

czorky
21. máj 2016

@8adriana8 Dakujem 🙂 ...aj ja len citam a citam...cakanie je humus...a presne mam take pochody ako aj ty, raz vsetko bude dobre, ze sa testy casto mylia lebo ich hoc co ovplyvni...no potom pride den, kedy co ak...ale dufam,ze ked ostatne mam dobre, tak to bol len omyl 🙂 ...uz aby som mala vysledky...

czorky
21. máj 2016

@8adriana8 ,@lubika31
dakujem Adriana8 🙂 ...urcite mi napadaju aj take otazky co ak...ale naozaj sa snazim na to nemysliet,neviem vobec co by som urobila, na jednej strane je to nasa vytuzena princeznicka a stale je tu chaba sanca ze bude ok, tiez postihnutie je niekedy velke, niekedy len banalne....zabit svoje dieta?...neviem, dufam,z e toto nebudem musiet v skutocnosti ani riesit, modlim sa za dobre vyslekdy 🙂 ...

czorky
21. máj 2016

@lubinka31 Juj bohuzial na slovensku nic take necakaj.... :( ...ved aj tie odbery pupocnikovej krvi, ci placenty. vsade pisu ake je to super, voci akym roznym ochoreniam sa s tym da pomoct, dokonca pomocou placenty aj v labakoch vyklonovat druhy TVOJ organ...a prepalacaju daco?...daju daky prispevok?...ani prd...namiesto toho aby stat myslel trosku na buducnost, zdravie tak vidis...stavaju sa stadiony a rucaju nemocnice :( ...mamicke zdvihnu prispevok len ak ide do prace a dieta niekam odlozi ak sa ma on starat doma a venovat mu materinsku lasku a to co dieta naozaj potrebuje...vtedy sa to nepodporuje...je to cele naopak...a aj tieto testy, naco ich roba ked vedia ze je take vysoke percento zlych pozitivnych vysledkov?...preco sa nezameraju na nieco rozumnejsie?...divny svet.

czorky
21. máj 2016

@katrin21 Uz ta chcem aj ja nasledovat a napisat ze vsetko dobre dopadlo :( ...

lubinka31
21. máj 2016

@czorky ked mas dobre prve sono tie hodnoty a morfologicky tak sa nemas coho bat.mne nezmerali nosnu kosticku ale aspon som sa nemusela rozhodovat.na odber plodovej vody som nechcela ist.

jessie222
21. máj 2016

@czorky ja som mala riziko 1:36, utz bol ok ale krvne hodnoty boli snad vsetky zle, vedela som aj presne kedy som otehu takze aj presnost tehu tyzdna bola ok, dodnes neviem preco boli tie hodnoty zle ale nakoniec vsetko dobre dopadlo a syncek je zdravy. Nesla som na amnio ale dala som si urobit ten prenascan/trisomy test. Vela stastia ti prajem a hlavne pevne nervy do vysledku

czorky
21. máj 2016

@jessie222 , @lubinka31
Dakujem, ja som si tiez dala trisomy v utorok mi brali krv a cakam na sms a nasledne info od doktora, ale ked lubinka31 vravi, ze pokial som mala doteraz vsetko dobre aj morfo ultrazvuk malo by byt vsetko v poriadku tak ma to velmi potesilo a povzbudilo 🙂 ...snad aj bude 🙂 ...nech boh da 🙂 ...dakujem za povzbudive spravy urcite to pomoze 🙂

katrin21
21. máj 2016

@czorky ale ano, bude to casom hradene poistovnou, uz teraz prebiehaju porovnavacie testy, napr. v Martine mojho bratrance zene pri amnio brali aj krv, vraj na testy,ktore raz nahradia odber plod. vody.. jasne, ze to bolo na trisomy.. ze ci mozu, tak si dala zobrat... Lebo testy su spolahlive, ale treba o tom statisticky presvedcit poistovne.. takze robia odbery niektorym zenam, co idu na amnio a ked sa potvrdi 100% zhoda, tak to vyhlasia za spolahlive a budu to preplacat.. Lebo momentalne to beru len ako screening, aj ked to je diagnosticka metoda.... takze tak.. Raz sa zeny snad doziju... 🙂 aspon nase dcery.

katrin21
21. máj 2016

@8adriana8 ano, ja som platila len 100E, ale priamo na genetike mi robili odbery... inak u gyndosa taka zlava nebola.... len tam, ked zena odmietla amnio a mala vysoke riziko, tak sa dalo za 100E 🙂

lubinka31
21. máj 2016

@czorky si ani nemusela ist na tie testy bude to ok.ja mam inak babu s downovym ale je to moja laska najvacsia (nekukli mi kosticku nosnu a v 30. tyzdni boli rozmery nosnej kosticky nie dobre, tripple testy 1:50, ale tym som neverila, nad 30 rokov ich maju skoro vsetky zeny zle).

meja3
21. máj 2016

@czorky my sme mali 1:4 a vsetko bolo v poriadku, druhykrat by som uz na tripple testy nesla, je to len business pre jednu firmu, nic viac a cloveka neskutocne vystrasia

8adriana8
21. máj 2016

@katrin21 mne tiez brali krv na genetike lebo som odmietla amnio...a mala som velmi zle vysledky na downa 1:4 ale ziadnu zlavu som nemala

8adriana8
21. máj 2016

@czorky aj ja si myslim ze ked si mala sono v 12tt dobre a aj morfologicky tak by to malo byt ok....vacsinou deti s downom nemaju v 12tt vyvinutu nosnu kosticku...ak ste ju mali tak by to malo byt ok

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre