Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

bublinka12
15. nov 2015

@tecko28 Linder ho zastupoval,ale len sestrička mi zobrala krv a bolo,všetko vypisoval on,myslím že tam sa pomýlil v dátume pôrodu a preto mi to tak zle vyšlo,keby spravil sono mohlo to vísť inak

bublinka12
15. nov 2015

@ewelin2004 ale to je práve chyba ,potom je to len odhad na ničom nepodložený a pritom to meranie v 12t je také dôležité a smerodajné

adulkas
15. nov 2015

Ahojte dievčetá, nečítala som všetky príspevky, viem, že sa to ľahko povie ale snažte nestresovať, bola som v tejto sitácii min. rok na konci októbra, tiež mi všeličo na testoch nepasovalo, mám 35 rokova a riziko som mala 1v 60, bola som na amnio, aj som si poplakala, veď prečo práve ja..., ale našťasie všetko dobre dopadlo, v budúcnosti už by som asi na amnio. asi nešla. Prajem pevné nervy, a krásne zdravé bábätká 😵
Inak môj Dr. amnio. neodporúča, riziko pri odbere je väčšie ako riziko postihnutia plodu, podľa neho...

katrin21
15. nov 2015

@bublinka12 no to je veru chyba, lebo aj na vysledkoch je napisane, ze sa opieraju o odhad lekara a ze on je zodpovedny za vysledok vzorky potom.... 😝

ewelin2004
15. nov 2015

@bublinka12 neviem či si videla môj papier s výsledkami čo som tu dávala, ale či som fajčiarka alebo diabetička neuvedené, taktiež veľa iných údajov chýba, tak potom čo od toho môžme očakávať 😒

bublinka12
15. nov 2015

@adulkas presne aj toto mi hovoril môj dok,všade sa píše o riziku potratu 1% z následku amnia,ale to percento je len z odberu a následne ponom. ale kolko žien potratí po tomto zákroku aj s odstupom pár dní,alebo dostanu infekciu , alebo predčasné kontrakcié,to už nehodnotia doktori že to bolo následkom amnia

adulkas
15. nov 2015

@bublinka12 tak,tak presne

ewelin2004
15. nov 2015

Baby inak odporúčam prečítať tento článok: http://www.mamaaja.cz/ActiveWeb/Article/3728/pr...

andelok
18. nov 2015

@katrin21 Ahoj, tak ako, uz ti zavolali vysledky?

katrin21
18. nov 2015

@andelok nie, este nie su, najprv mi musi prist SMS.. pocitam, ze asi zajtra, lebo vcera bol sviaatok, tak sa to posunulo

lenadka
18. nov 2015

Tak baby trošku pozitívneho sem vnesiem, triple testy pozitívne na DS (1:250 a 1:230) a amniocentéza dnes výsledok po presne troch týždňoch - DS sa vylučuje, normálny kariotyp mužského pohlavia 🙂

andelok
18. nov 2015

@lenadka Gratulujem, to musi byt uzasny pocit...ja mam riziko podobne ako ty, 1:240, tak dufam, ze dopadnem podobne...na AMC nejdem, ale o dva tyzdne na uzv do Martina, tak uz ledva cakam.

lenadka
18. nov 2015

@andelok grochal mi povedal, že podľa neho je malý zdravý a aj tak je, už od neho som išla kľudná, ale teraz už môžu aj traktory padať nič ma nevytočí 😀 a dokonca tehotenstva už nepodstúpim žiadny test naviac, odmietla som glukózový test, nech sa dajú vypchať so všetkými testami, len stresujú a trápia mamičky 😠

andelok
18. nov 2015

@lenadka Takze si tiez bola u Grochala? Je to sono dost podrobne? Ako sa vyjadroval o tom? Lebo mne do telefonu povedal, ze chromozomy mi spocita len AMC, co chapem, na sone nemusi byt nic vidno. Ale zas zatial som tu nevidela zenu, u ktorej by sa pomylil...

lenadka
18. nov 2015

@andelok áno bola som u neho povieš aký problém vyšiel v teste a on hľadá znaky u nášho nenašiel žiadny znak DS, meral všeličo, dôkladne srdiečko popozeral, že deti s DS majú vo väčšine prípadov srdiečko poškodené aj špecifická pre nich je zvlášť jedna porucha trojcípej chlopne či také niečo, meral tvárové uhly, dĺžku stehennej a ramennej kosti čo majú dedi s ds kratšie, tvar hlavičky, nosovú kostičku, obličky, hrúbku šije....atď všetko popozeral podrobne, ale čítala som o jednej mamičke tu na MK čo dieťatko na sone ale ani po narodení nevykazovalo žiadne vonkajšie znaky DS až keď sa nevyvijalo ako malo urobili genetické testa a tie potvrdili DS, preto si ani on nedovolí nič tvrdiť na 100%, mne povedal to isté, že 100%tnú istotu nám povie až amc.

andelok
18. nov 2015

@lenadka To chapem, ze nemoze davat prehnane zaruky. Nechcem byt privelmi optimisticka, ale myslim si, ze take nieco sa nedeje az tak casto. Ked pozerava tolko znakov a nic nenajde, snad sa tomu da verit...Urcite sa stavaju aj pripady, o akom hovoris, ale verim, ze ich musi byt minimum, ak je to morfo sono naozaj dobre spravene.

lenadka
18. nov 2015

@andelok áno, tá mamička a jej dieťa bola skôr rarita 😉 ešte som nepočula o nikom u koho by sa on pomýlil 🙂

katrin21
18. nov 2015

ja si tiez myslim, ze vacsina deti tie znaky skor ma, ked by mali mat DS... takze predsalen ten UTZ by mal nieco ukazať, keby tam nieco bolo..

andelok
18. nov 2015

Ach jaj, baby...mna tieto vase spravy strasne ukludnuju, ked si predstavim, v akom strese som bola minuly tyzden o tomto case a teraz uz zacinam verit, ze je to plany poplach, pomaly kazdy druhy den sem nejaka mamicka napise, ze ma potvrdene zdrave dietatko...to je uzasne. Ale potom ma zas napadne, ze co ak prave ja budem jedna z tych, ktore nebudu mat to stastie..Pritom u kazdej jednej z vas som is na 100% ista, ze vam lekari povedia dobre spravy. Len u seba mam dakedy problem sa o tom uplne presvedcit..

lubinka31
18. nov 2015

Srdce nik nezisti ze je zle podla sona.my sme mali este den pred porodom dobre srdce a nakoniec ideme na operaciu.a kazdy kto prisiel do blavy nevedel ze ma zle srdce.na sone sa neda zistit ani ci dieta nufe hluche alebo slepe.ale ked grochal nic nenajde tak je malo pravdepodobne ze by sa narodilo dieta s downovym syndromom.to si naozaj myslim.ale vzdy vam povie ze to sa dozviete az po porode.chapete nemoze si to zobrat na triko ze ked vam vyjdu zle vysledky ze vam povie budete mat zdrave dieta.ale ako citam nemate az take hrozne vysledky.vsetko bude dobre

katrin21
19. nov 2015

@andelok
@lenadka
@ewelin2004
@bublinka12
ja uz som dnes dostala SMS, ze analyza na tie trisomy testy bola ukoncena, ale ked volam na genetiku, tak ze aj zajtra im to tam pride, tak mi nevedia povedat skor, musim cakat, zajtra zavolaju.... dokelu.. dalsi den cakania, to je strasne... akoze verim a dufam, ze su vysledky OK, ale uz to chcem vediet a mat to potvrdene, tato neistota je hrozna !!!
uz sa chcem tesit na nase babatko bez obav a vediet, co to je 🙂

katrin21
19. nov 2015

baby, tak nakoniec mi pred druhou volala doktorka, ze su tam vysledky a nalez je fiziologicky, teda uuuuplne v poriadku vsetky chromozomy, ako maju byt ! a cakame dievcatko 🙂

TAk sa tesim, riziko som mala 1:45 v termine a 1:120 kvoli veku....
HURAAAAAA !!!

Rozmyslam, ci ist este na to SONO k Cunderlikovi, ked vlastne morfo robi aj moj gyndos vyborne a mam tieto vysledky uz , predsalen zase 80E platit.. isli by ste? uz mi to pride aj zbytocne... 🙂ci?

ewelin2004
19. nov 2015

@katrin21 ja byt na tvojom mieste tak uz nejdem na ten ultrazvuk, ked to uz mas takto potvrdene. A gratulujem !!! 😉

katrin21
19. nov 2015

@ewelin2004 dakujem , asi tam zavolam a spytam sa sestricky, ci to zrusim, alebo co.. a este s partnerom sa poradim,,ale uz mi to pride asi zbytocne, bude stacit asi u mojho gyndoša...
@andelok mozno by som mohla tebe potom posunut termin co som mala ist ja k nemu...ak by som nesla..

sandey
19. nov 2015

@katrin21 z odberu plodovej vody vidia poruchy chromozomove ako down, ale na morfologickom by videli pripadne chyby aj na organoch, pripadne razstep bruska a podobne, ja by som si morfo dala urcite este urobit, ale ked to robi aj tvoj doktor, tak to staci u neho

andelok
19. nov 2015

@katrin21 jeeeej gratulujem!!! To musi byt uzasny pocit...strasne to zavidim a prajem ti to 🙂 ja mam pocit ze sa uz nikdy nedockam, este dva tyzdne a aj tak ta istota zo sona asi nebude 100% :( hlavne aby bol vysledok dobry...

katrin21
19. nov 2015

@sandey hej, moj je na to tiez velmi dobry.... vraj.. 🙂 ma aj dobre sono, az dve 🙂
@andelok drzim palce, mne stacil tyzden a pol neistoty, viacej by som nevydrzala.. som rada, ze uz je to za nami..

lenadka
19. nov 2015

@katrin21 🙂 teším sa s tebou z dobrých správ 😵

ewelin2004
19. nov 2015

@andelok o tých 2 týždňoch ani nehovor , už som bola v pohode, a dneska ma zasa chytila depka z tých výsledkov 😒

andelok
19. nov 2015

@ewelin2004 To sme na tom rovnako...dnes zly den, som si poplakala...na jednej strane sa tesim s kazdou zenou, ktorej sa to nepotvrdilo a na druhej ma stresuje kolko este mam cakat..a co ak ka budem ta jedina, co jej to nevyjde.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre