Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

astonka
6. aug 2015

@alk05
@sensen12 ja som bola 3x tehotna v každom jedno som mala afp testy zle a podozrenie na DS pred 15r amnio a morfologicke ultrazvuky neboli...-narodila sami chvalabohu zdravá dcáre...
aj pri druhom synovi sa to zopakovalo-vtredy na morfologickom bolo všetko v poriadku-amnio som nepodstupila-tiež sa mi narodil zdravý syn
pri tretom som mala to iste ale ešte vačšia pravdepodobnosť kedže som bolo rodička po 30-morfologicky bol ok - rozhodla som sa podstupit amniocentezu- ta potvrdila, že dieťatko nebude mať DS-amnio je na tuto diagnozu 1000% presna tolko moja osobná skusenost...

zuzanna24
6. aug 2015

@sensen12 a ides na amnio testy?

alk05
6. aug 2015

Vyssie pisala ze amniocentezu nechce absolvovat

sensen12
6. aug 2015

nejdem nikam,co uz,ked mam mat chore dieta,aspon ma budu lutovat vsetci,co narobim,pri malom som mala take vsetko uzasne,bola som vsak v zahranici a vobec neviem,ci mi robili testy na to a co,vsetko bolo fasa a aj on je ok,dokonca ma nadpriemer inteligenciu,co uz,bude jak bude

nikakaros
6. aug 2015

@sensen12 prepac nechcem sa ta nijako dotknut ale prestan!
Budu ta lutovat bude ti lepsie?nech idu do riti s lutostou, ked ti povie lekar ze dietatko ma chore srdiecko a mozno nebude dlho zit.naco ti bude lutost.nelutuj sa niesi sama.nic nemas potvrdene.ver ze bude vsetko dobre.prepac naozaj ale ked sa budes uberat tymto smerom nepomozes si a este aj mimco stresujes.sustred sa na to ze ste ho chceli.🙂 🙂 🙂 pohladkaj si brusko a ver.a este nieco.ja ked som sa to dozvedela velmi som plakala,ale po nejakom uvedomeni sa som si povedala ze ze ak to tak bude chore to dietatko sa z nejakeho dovodu narodi mne.mam perfektnu dceru.ake ma iq neviem ale je uzastna a niekto tam hore si povedal ze by som vedela potesit a dat lasku aj choremu babatku,tak to prijmem.velmi milujem mimco v brusku.je chcene planovane nase.a ak bude chore nebude to retart.bude este lepsie ako my ved bude mat o 1 chromozom viac🙂
Ale pravdu povediac.zdrave dietatko je nadovsetko a ja verim ze bude zdrave.a aj to tvoje.

sensen12
6. aug 2015

@nikakaros dakujem ti,teraz vecer mi volal doktor genetik,sam od seba a povedal,ze on by to tak cierne nevidel,ze videl tie vysledky a cisla a ze nechsom kludna,ze buduci tyzden budeme robit novy odber a potom sa uvidi a ze som v inom tyzdni tehotenstva ako moja dr tvrdi,to je znamenie z neba,urcite bude zdrave,ja som obycajna zena,nemam kontakty ani peniaze a mne zavolal doktor teraz o deviatej,to musi byt znamenie

nikakaros
6. aug 2015

@sensen12 no vidis.bude dobre.brala si to velmi cierne.skus sa ukludnit.vela z nas si tym prechadza.aj mne grochal povedal ze zle vyratany termin to ovplyvnuje.a ano moje mimo je podla ultrazvuku mensie.

extunc
7. aug 2015

@sensen12 nedá mi zareagovať, ale už musím. Píšeš, že si z bigotnej, katolíckej rodiny a Tvoje nenarodené dieťa nazývaš debilom, postihom atď. ? Nie je to proti Tvojej viere? Veď dieťa je dar a je darom aj podľa Tvojej viery !! Alebo si myslíš, že Ťa zachráni spoveď a odčiníš svoj hriech 5x otcenasom a 10x zdravas ???
V živote by som o svojom dieťati, či by už bolo postihnuté alebo len by sa malo narodiť také nepovedala to, čo Ty. Dlhé roky som čakala na zázrak, že budem mamkou a že budem ľúbiť niekoho viac ako samú seba , a sen sa mi splnil až vo veku, kedy som už mohla mať dospelé dieťa, preto si viem niečo také vážiť . Ale nesúdim Ťa, to urobí niekto iný.
Pre ostatnych, aby ma neuķameňovali, nie som proti žiadnej viere a rešpektujem všetky náboženstvá, ale milujem ľudí, čo sa hrajú na neviem akých svetských a pritom páchajú tie najhoršie veci, avšak každú nedeľu sú v kostole v prvej lavici.

sensen12
7. aug 2015

@nikakaros moje je zas vacsie stale a aj termin posl menst dr zle ratala,uz mozem taketo testy osrat,zakazala by som ich povinne,lebo vyhecuju zeny do nepricetnosti.keby som denne nerobila s detmi,nevidela postihov, nemala to x rokov na ociach,tak ma to nevydepta,lenze ja s tym robim,a je to cisty horor,autisti,piskodeni atd,moja kamaratka spoluzuacka islana potrat v siestom mesiaci,lebo dieta bolo poskodene na srdci a kamosja druha ju odsudzovsla,ze co a potom zhodou okolnosti isls robit do ustavu pre takych chorych a po troch mesiacoch zmenila nazor.nie som za potraty,ani som nikdy nebola,a ani nebudem,a kedze som z bigotnej katolickej rodiny,tak katolici mi tolko ublizili ze az,verim uz len v boha a ostatne ma nezaujima a moje babo bude a urcite je zdrave

sensen12
7. aug 2015

@extunc a katolikov ma po krk,prave preto hovorim,ze z tskej rodiny,lebo oni su bigotni,falosni,neuprimni,vypravaju ako by pomohli a ked mojmu malemu stari rodicia len pohar vody dali,tsk uz ma osocuju do dnes,ze sa o neho starat neviem,totosu katolici,po kostole sa plazia a mna urazaju a osocuju,preto sa neplazim a ziadne zeny neodsudzujem,ani tie najhorsie na svete,lebo vsetko ma svoju pricinu,aj ked smutnu

sensen12
7. aug 2015

a teraz mi moze vyjst na druhych testoch hocico,aj krokodil,babo bude zdrave,tie testy,to je diablov utok nanenarodene deti,serem vsetky testy na celej ciare

sensen12
7. aug 2015

a cista blbost tie testy,ked si zoberem postup,ze prve testy zle,druhe zle,tak zena nakoniec ide na amnio a je v strese,alebo je v strese aj pocas krvnych testov,a aj tak treba amnio,lebo az ts povie presne,teda skoro,lebo aj tu je sanca,ze je tam omyl,kamoska mala vzdy vsetko ok a na utz tazke organove piskidenie,o com to teda je??? akurat deptat zenu

tecko28
7. aug 2015

@sensen12 geneticke a organove poskodenie su dve rozne veci, co by si mohla vediet, ked si pisala, ze si vzdelana zena. A uz naozaj nerob humbuk, denne je v tvojej situacii mozno stovky zien na Slovensku, kazda chce zdrave babo a vacsina aj ma.

sensen12
7. aug 2015

@tecko28 to viem,ze je to rozdiel,ale tym som chcela povedat,ze krv vyjde zenam dobre a nic to neznamena,tak ako moja kamoska,este aj amnio mala ok a dieta bolo chore

tecko28
7. aug 2015

@sensen12 a bolo dietaku co? toto si upresnime

maminkasisa
7. aug 2015

pises, ze amnio bolo OK a dietatu bolo co?

sensen12
7. aug 2015

dieta malo x dier v srdci a po porode by muselo mat x operacii srdca

tecko28
7. aug 2015

@sensen12 a sme doma!!! Odkedy je srdcova chyba genetickeho povodu????? Toto je uz vec morfologickeho ultrazvuku, ktory mohol prave toto odhalit... Amniocenteza riesi geneticke mutacie, trizomie, aberacie, nie vyvojove organove chyby tohto druhu. To su dve rozne vysetrenia, preto sa odporucaju kombinovat

sensen12
7. aug 2015

sak to,ze krv amnio ok a dieta islo prec,a x zien ma vsetko ok a dieta ma napr autizmus a ine psychicke choroby,ktore nikto neodhali,alebo ma vsetko zle a dieta je ok a nakoniec ochorie na rakovinu,alebo je vsetko ok a v dospelosti sa zabije na aute alebo sa xkrat rozvedie alebo je z neho deviant,bars co hrozi,mat dieta je risk cely zivot,co z toho bude az do smrti...takze to uz je cele fuk,bude jak bude...

tecko28
7. aug 2015

@sensen12 konecne trochu rozumnej reci a uz si toho drobca zacni uzivat a tesit sa z neho 🙂

sensen12
7. aug 2015

este rozmyslam,ci mi tie depresie nesposobuje ten hnusny duphaston co uzivam,lebo vedlajsi ucinok je hned pisane,ze depresie uzkost

maminkasisa
7. aug 2015

@sensen12 to by si ho musela uzivat asi tony, podla tvojich reakcii, to je cosi neskutocne, ako sa vyjadruje matka a buduca matka, to ako sa potom chovas k svojmu dietatu, to si neviem ani predstavit

sensen12
7. aug 2015

@maminkasisa vyjadrovanie nema nic s inteligenciou,staci ked vidim,co robia politici a x ludi vo svete a maju xx titulov a vzdelani,co barac obama robi,v usa zlikviduju dueta aj picas porodu a on to odsuhlasuje,a co,nie reci ale skutky su podstatne,xazila som x ludi,co krasne reci maju a tske zlo robia ze az

sensen12
7. aug 2015

@sensen12 vo svojej hlave si mozem myslet co chcem,osobne poznam ucitelky ktore pred rodicmi krasne hovoria o ich detoch a rodic zavre dvere a by si sa divila,ze ako sa ucitelia vyjadruju o detoch v skole,ale pred rodicom vzdy profesionalne

sensen12
7. aug 2015

@sensen12 a tabletky nikdy netesruju tak,ze ich ludia uzivaju tony,uz som raz brala atb a mali vedlajsie ucinky depresie a bolesti tela a ja som to hned mala,len co som ich douzivala,vsetko bolo super

sensen12
7. aug 2015

a xkrat v zivote som zaxila,ze profesionalne v praci verejnost sa ludia vyjadruju profesionalne a sukromi otras,a vobec,je to bezne mat depresiu a vyjadrovat sa otrasne,ciganky zabiju svoje decko,zakopu na zahrade a vsetko je super,este su aj v tv,dnes je uplne jedno ako sa kto vyjadruje,mna zaujima co clovek naozaj urobi,lebo ja som zaxila uz x ludi,co tsk kradne rizpravaju o svojich detoch a uplne na ne seru,mlatia ich,fajcia im do kocika od mala,denne tske vidim po ulici,na ihrisku,deti sa tlcu a piesok do oci si sypu a matky hulia vyrehotane na ihrisku

sasa1983
7. aug 2015

@sensen12 fuha! Ty si aka optimistka. Na opusteny ostrov prosim 3krat.

sensen12
7. aug 2015

@sensen12 a radsej budem nadavat teraz ako potom,alebo radsej nadavat,ako fajcit pocas teho,alebo sa prejedat a mat 30 kg nadvahy,alebo pit alebo jak hedna moja kamoska aj stojky v teho robila,to je pre dieta to iste,a son si ista,ze x zien huli,pije,fetuje,a neviem co este robua,radsej mohli nadavat a nehulit a nepit,ci lepsie sa stravovat a nechvalit sa obezitou v teho

sensen12
7. aug 2015

@sasa1983 tak to je,xkrat som toho bola svedkom ocitym,ci mi niekto vyvrati,ze to tak nie je,su matky,co take krasne reci tsrsju a v skole ich decko robi spiluziakom zle,vyrusuje lebo je nevychovane a nema uctu k ucitelovi a este si take matky nabehnu do skoly a osocia celu skolu,ze ich decko je super,o realite pomlcim radsej,lebo co robia decka v skole voci ucitelom a ako rodicia deptaju ucitelov z kazdej strany,no comment,kto tam nerobil,nech nehovori o normalnych detoch

sasa1983
7. aug 2015

@sensen12 a to chces potom do takehoto sveta ( ako ho hodnotis) priviest s kludom dieta? Ved je aj kopec pozitivnych veci a ludi okolo. Staci oci otvorit

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre