Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

bublinka12
14. nov 2015

@ewelin2004 Genetička ma tlačila do toho odberu,až mi to bolo divné,aj ked som jej vysvetlila že maličké si necháme aj keby bolo choré.Už pár týždňov cítim pohyby tak by som to nedokázala spraviť.Som rada že ma tento doktor zobral tak rýchlo a nemusím sa trápiť a stresovať dalšie týždne.

vydrnik
14. nov 2015

@ewelin2004 termin porodu vetsina lekarou pocita podla poslednej menstruacie takze tebe my mal tp vychadzat 26.4.2014.a tp bysi mala mat napisany aj v tehu knizke

bublinka12
14. nov 2015

@ewelin2004 A držím aj tebe palce,verím že to všetko dobre dopadne a každá jedna tu budeme mať zdravé,šťastné detičky 🙂

ewelin2004
14. nov 2015

@vydrnik ja tam mam napisane 19.4 ten bude asi podla ultrazvuku a podla PM asi 28.4

ewelin2004
14. nov 2015

@bublinka12 verim v to aj ja 🙂 a tesim sa ked uz budu na svete, aj ked sa este nacakame 😉

katrin21
14. nov 2015

@bublinka12 kolko to stalo u toho Bresťanskeho? on je nejake odbornik tiez? kde tam sidli? ja som z TT, to mam kusok, sice idem k Cunderlikovi, ale az 26.11.. to uz skor budem mat tie trisomy testy...

vydrnik
14. nov 2015

@ewelin2004 ja som mala podla poslednej ms.a len sledoval podla usg.ci to sedi.

vydrnik
14. nov 2015

@ewelin2004 nebojkaj do porodu ti to zbehne rychlo.

katrin21
14. nov 2015

@vydrnik praveze teraz tieto testy vacsinou robia podla sona.. aj mne tak pocitali.... a to moze byt problem. som vysoka, dieta moze byt vacsie a zdat sa starsie a uz to nesedi do tabuliek... lebo to posunie tyzden..

vydrnik
14. nov 2015

@katrin21 aj to je mozne som mensia a pri oboch detoch som pocuvala v kazdej poradni ze je babo malinke alebked zmeral kosticku na nozke sedelo to.

andelok
14. nov 2015

@ewelin2004 Ja som mala posledny menzes 20.7. a termin mam 26.4. Ono je to take "odhadom", respektive pausalne to kazdemu pocitaju rovnako podla MS, moja lekarka mala take papierove koliesko, tam natocila moj datum poslednej MS a vysiel jej termin porodu a termin vsetkych vysetreni, aby nemuseli u kazdej zeny pocitat, kedy je v 12. tt, kedy v 20.tt a podobne.
A tebe brali dalsiu krv, ked hovoris, ze v pondelok by si mala mat dalsie vysledky?

andelok
14. nov 2015

@bublinka12 Velmi sa tesim, ze ti sono vyslo dobre 🙂 Ja som tiez v 17.tt a cakam na sono, ale lekar v Martine ma objednal az v 20.tt, ked uz babo bude dost velke. Takze ma este caka dost vela cakania, ale uz som sa trosku ukludnila a verim, ze vsetko bude ok.
Ty si mala ake riziko pri akom veku? Uz to tu neviem dohladat.

andelok
14. nov 2015

@katrin21 Ta vyska nejako zavazi? Ja som malicka (159 cm), manzel tiez nie je vysoky a aj prvu dcerku sme mali na kazdom sone vzdy velku, aj pri narodeni mala 3400g a 51 cm, cize som ju nevedela normalne porodit. Teraz vsak patri medzi nizsie deticky. Toto babo je tiez podla sona o tyzden vacsie, ale ako som povedala, podla mna je to preto, ze je "starsie", lebo bolo pocate par dni po menzese. AJ podla tehotenskych testov to vidim, ani pri prvej dcere ani teraz som nikdy nemala "ducha", ale uz v den ocakavanej MS kolajnice ako hrom 🙂

katrin21
14. nov 2015

do prepoctov na MoM ide vaha, nie vyska.. ale ked podla sona urcuje tt, tak podla mna tam ta velkost babatka zavazi, tym padom dlzka je ina podla mna...
moja dcera mala 53cm a 3550 g ked sa narodila, ja som mala tiez 53a napr. az 3960g, co bolo na moju mamu veeeelke tretie dieta. ona ma 164cm....segry boli mensie.

ewelin2004
14. nov 2015

@andelok keď som bola na tej genetike v stredu tak mi zobrali ďalšiu krv a bola som na podrobnom sone aby si skontrolovali vek babátka a tam mi to vyšlo že je o 2 týždne väčšie, ale mne to podľa počatia nevychádza vôbec že by malo byť staršie. Zase idú robiť tieto triple testy , a poviem ti mám z toho hlúpe pocity lebo zase to bude len nejaká štatistika podľa tabuliek do ktorých sa zase nezmestím, a bojím sa že mi vyjdú ešte horšie ako predtým 😖

katrin21
14. nov 2015

inak, tie MoM sami o sebe su hovadina, to je len nejaky prepocet so vzorcom, kde je namerana hodnota + vaha matky + tyzden tehotnosti... a to vyhodi udaj. Nasla som to v prezentaciii nejakej geneticky a prenatalnej diagnosticky,lekarky.. pise o prenatalnej diagnostike atd..
Takze kazda ho moze mat iny aked je nahodou zle podla sona termin odhadnuty, tak hned sa clovek nezmesti do tabuliek.
a aj ta genetička vcera, ked som sa jej pytala, ze ako zavazi ten tyzden, ked mne sa v case odberu lamu tyzden, ma hned odbila s tym, ze oni sa spoliehaju na presny odhada lekara a o tom nediskutuju....

ewelin2004
14. nov 2015

@andelok inak kedy ti brali krv na tie triple testy?

katrin21
14. nov 2015

@ewelin2004 mne tam nerobili ani sono, ani krv nanovo nebrali.... len na tie trisomy testy.. pride mi to take o nicom, len pohovor, nic viac.. CAkala som od toho viacej.

andelok
14. nov 2015

@ewelin2004 mne sa zda, ze u mna tu genetiku nejako odflakli. jedine, co sa na genetike dialo, bol pokec, ktry mi nic nedal. na druhej strane ani neviem, ci by som chcela kontrolne odbery, pretoze presne ako ty by som sa bala, ze mi to vyjde este horsie. pritom aj keby to just vyslo horsie, stale je obrovska sanca na falosnu pozitivitu. tak uz sa v tom asi nejdem rypat a budem len cakat na termin u Grochala...

andelok
14. nov 2015

@ewelin2004 Mne to brali 3.11., cize ked som bola 15 plus 1 podla menzesu.

andelok
14. nov 2015

@katrin21 Inak niektori lekari su v tomto strasne necitlivi. Plny internet (a nemyslim len MK, ale aj doveryhodnejsie zdroje) je toho, aku vysoku falsonu pozitivtu tie testy maju a ako sa od nich uz upusta a mam pocit, ze vela lekarov ich este stale berie ako slovo Bozie.

katrin21
14. nov 2015

@andelok a tvrdia ako su na 90% spolahlive ! ( ale ta spolahlivost hovori len to ze 1 y XY poctu ma chore dieta..... a ty nevies, ci si to , alebo nie... takze..... )

ewelin2004
14. nov 2015

@katrin21
@andelok mne jedine čo sa páčilo bolo to sono ktoré mi robila asi 15 minút, doktorka bola milá, síce tam bolo 7 amerických študentov ktorí na mňa civeli a ona rozprávala všetko po anglicky, všetko ukazovala noštek ústa očká, aj keď ja som to nevidela ale aspoň to kotrolovala . na konci mi povedala že vidím že som vystrašená , ale že všetko vyzerá v poriadku a odporučila mi morfologicky ultrazvuk , inak na tu genetiku by som už viacej nešla, a to že mi tam zobrali krv v tom nevidím žiadnu výhru keďže to je zase len ten opakovaný triple test

ewelin2004
14. nov 2015

@andelok mne ešte skôr 30.10 , a to som bola aj na prvom vyšetrení keďže som neskôr prišla na to že som tehu

andelok
14. nov 2015

@ewelin2004 Opakovane sono by som brala aj ja...posledne podrobne mi robili tusim v 13.tt spolu s meranim NT, to mi povedala, ze mam krasny vysledok, takze som sa potesila, aj ked vtedy som este toto vobec neriesila. Odvtedy som bola este v 16.tt, ale mam pocit, ze to bolo obycajne kontrolne sono, premeranie a odber tej krvi nestastnej. Teraz idem 1.12. zas k mojej doktorke na beznu poradnu v 20. tyzdni, tak tam ju vyspovedam, lebo k nej mam velku doveru. No a nasledne MUDr. Grochal.

katrin21
14. nov 2015

@andelok mne robil sono moj lekar v den odberu krvi, este neboli samozrejme vysledky, ale kontroloval vsetko a povedal, ze je vsetko OK.. on vzdy prepina aj normalne aj 3D... samozrejme v 20tt mi urobi morfologicky velky UTZ + teda este Cunderlik ako druhy nazor budem mat.
teda okrem krvnych testov Trisomy

ewelin2004
14. nov 2015

@andelok a aké hodnoty ti vyšli z tých testov? tak ma to zaujíma keďže nám to robili skoro v rovnaký čas, že či sú tam veľké odchýlky

andelok
14. nov 2015

@ewelin2004 Aj mne napadlo, ze by sme si to mohli nejako porovnat. Odfotim ti to sem?

ewelin2004
14. nov 2015

@andelok super jasne odfoť aj ja to sem hodím

andelok
14. nov 2015

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre