Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

kevinkomarek
26. okt 2012

@tesita awoj ja mam maleho s dawnovym syndromou a mam 25rokou ale je to uzasne babetko nevymenila by som ho za nic na svete vsetko bude ok co ma byt to bude

daniela.u.
26. okt 2012

Ahojte, len som chcela povzbudiť mamičky, ktorým vyšli zlé testy. My sme mali riziko 1:70, po morfologickom sone 1: 400 na downa a práve dnes sme sa vrátili z pôrodnice a máme krásneho zdravého synčeka.

mb
27. okt 2012

mne takisto vysli zle triple testy.Riziko na downa som mala 1:50.Amnio som odmietla nakolko aj tak by som si babo nedala vziat.Bola som na morfologickom sone u dr.Grochala v Martine a on ma ubezpecil,ze je vsetko v poriadku.Pozrite si jeho stranku on ma to pekne rozpisane a je najlepsi co sa tyka diagnostiky vrodenych chyb.Ale to najhlavnejsie.Narodil sa nam zdravy syncek 🙂 Ak by som bola este raz tehotna tak tie testy uz by som odmietla.

mariynka
15. nov 2012

ahojte, v mojom okoli je cudestne vela zien, ktorym vysli zle afp testy, vacsinou na downa, kazda okolo 1:100/1:130. az mi to je cudne, lebo su to vacsinou maminky do 30tky 😒 kto to zazil, pochopi, ake to je prezivat tehotenstvo s takymito vysledkami.. ale co je hlavne, vsetkym kockam sa narodili zdrave deticky, tak nezufajte baby!!!!!!!!!!!!zbytocne nas vsetky strasia..staci,ze ste pocas odberu chore,alebo mate nepravidelnu menstruaciu a tym posunutu ovulku.. 😉 behnite na sono k cunderlikovi do BA,alebo ku grochalovi do MT a oni vam vyvratia vysledky falosne pozitivnych afp testov 😉 aj my sa uz tesime zo zdraveho synceka... 😵 😵 😵

mariynka
15. nov 2012

@tynamartina pravdepodobnost 1:250 znamena, ze jedna mamicka z 250 s takymi istymi vysledkami, bude mat dieta s DS 😉 😒

inak, pocas pobytu v porodnici som zazila maminky, ktore mali AFP OK a narodili sa im deticky s DS ☹ ☹
takze by tieto blbe testy,ktore zbytocne stresuju miliony maminiek, mali zrusit!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
lebo podla toho,co tu piseme, je to stale 50/50 😒 😉 😉

olejka
15. nov 2012

Necitala som vsetko...len nadpis ma oslovil tak som sem zabludila.. a chcela reagovat...cele tehu som mala problemy...krvacanie v prvom trimestri triple testy uplne zle...sono co jedno to vacsi problem...amniocentezu som odmietla 3x ...zmierili sme sa stym ...velmi sme si ho priali ...tak ho milujme take ake je...vraveli sme si...prijmeme ho aj keby nebolo podla nasich predstav 😉 Ved co my vieme co je v nasich ociach normalne v Bozich je to inak...
Napokon babatko sa narodilo trochu predcasne s malou motorickou chybickou ale inak uplne zdrave..Vdaka Bohu 😅

..takze niekedy moze tieto vysledky ovplyvnit aj krvacanie v rannom stadiu tehotenstva...netreba hned panikarit 😉

tynamartina
15. nov 2012

@mariynka No veď ja som písala to isté

adide
21. nov 2012

@mariynka ahoj, dneska som sa aj ja dozvedela vysledok na DS 1:210, som v 12 týzdni a lekar mi povedal, ze mam prist na kontrolu o 2 týždne a dohodneme sa co dalej...zakrutila sa mi hlava......mam 38, je to nase druhé bábatko, mame doma krasne zdravé 5 rocné dievcatko...tak tu citam o dr.Grochalovi a pride mi to v nasej situácii ako najlepsie riesenie ist k nemu...ak ma niektora z Vas osobnu skusenost s tymto lekarom, prosim napisete, dakujem...

ivana82
21. nov 2012

Ahojte, moj pozitivny tripple test bol v prvy v pomere 1:75, opravny 1:70, navstivili sme aj Dr. Dankovcika v Ke, ktory mi nechcel prepocitat pomer, pretoze nosova kosticka bola na spodnej hranici normy a vysledok, teda pomer by to podla neho velmi neovplyvnilo. Neviem sice, co je na tom pravdy...no 12.novembra sa nam narodil zdravy chlapcek...tehotenstvo bolo stresujuce, na zaciatku som krvacala, tak vraj to moze ovplyvnit test. Naozaj nezavidim ani jednej, ktora si tymto prechadzate, presli sme si tym a je to nieco strasne...prajem kazdej z Vas pevne nervy 🙂 a na konci tehotenstva v naruci zdrave babatko 🙂

sta0
22. nov 2012

ahojte, ja som v 18 tt, a tiež mi vyšli zlé výsledky, riziko na rázštepy mám až 1:7 :( Downov syndrom mi nevyšiel vôbec 1:50000. Som trochu zmätená z mojej lekárky. Keď som bola v 13 tt začala som z ničoho nič veľmi silno krvácať,musela som si zavolať sanitku a týždeň som si poležala v nemocnici a potom ešte mesiac doma. V nemocnici mi jeden lekár povedal, že sa mi začala odlupovať placenta a z toho som krvácala a ďalší mi zase povedal, že mi tam praskla nejaká cievka a z toho sa vytvoril hematóm, mal až 3 cm, teraz už by mal byť vstrebaný, ale musím skoro stále ležať...Keď mi sestrička volala, že mám zlé výsledky z triple testov, dvaja lekári mi povedali, že to silné krvácanie čo som mala pravdepodobne ovplyvnilo tieto výsledky a môže to byť falošná pozitivita. Pretože skríning v prvom trimestri mi vyšiel negatívny a tie triple testy mi robili v čase keď som tam už mala ten hematóm. Tento týždeň som bola na kontrole u mojej lekárky a tá keď videla, že som odmietla ísť na amnio, tak len nesúhlasne pokrútila hlavou. Tvrdí mi, že to krvácanie výsledky v žiadnom prípade ovplyvniť nemohlo. Teraz som z toho dosť zmätená, na genetike mi povedali, že to či má bábätko rázštep bude vidno na morfologickom ultrazvuku a keby tak ešte potom sa dá ísť na amnio. Moja lekárka ma objednala na morfologický až 10.12 to budem presne na začiatku 21 tt, tak sa toho už neviem dočkať. Doteraz som bola vnútorne presvedčená, že bábätko bude zdravé, napriek tým zlým výsledkom testov, ale doktorka ma dosť znervóznila :(

angi07
22. nov 2012

Ahoj. Ja som v 19 tt aspoň podľa lekára a vyšli mi testy pozitívne na DS 1:150. 😢 V pondelok idem do BA na genetické vyšetrenie buď na odber plodovej vody, alebo len na špec.UZV. Neviem čo z toho bude. Ťažko sa mi vyráta kedy bola moja menštruácia, nakoľko som bol v Júli na IVF a to sa nepodarilo, hneď o 3 dni som začala krvácať a doki napísal ako poslednú MS na ten deň . Ale to nebola menštruácia len sa mi plod neudržal a začala som krvácať tak dúfam , že to prerátali o ten týždeň - dva a že všetko bude OK. Lebo hneď , ako som prestala krvácať po IVF sme boli spolu s manželom asi 2-3 krát a už som menzes nedostala. Zatiaľ čo mi robil UZV doki v GA, povedal že všetko je v norme, a pri druhom screeningu keď mi brali krv som bola troška aj chorá... Verím v najlepšom!!!!!Držte mi palce! ☹

emily_666
22. nov 2012

@sta0 ved sa skús sama skôr niekde na morfologicky UZV objednat, neverim, ze by sa nedalo skôr.

katka_1983
22. nov 2012

Ahojte. aj ja som sem počas tehotenstva prispievala...double testy mi vyšli zle mala som riziko DS 1:220...bola som aj na genetike, kde mi odporučili amniocentézu, tú som odmietla. Potom v 20tt som išla na morfologický UTZ k dr. Čunderlíkovi, on nenašiel žiadne anomálie, ale aj tak som celé tehotenstvo tŕpla, aby bol malý zdravý...
porodila som síce v 36 tt a malý bol malinký (2370g), ale nebol ani v inkubátore a je úplne zdravý 🙂

martinka13
22. nov 2012

@adide ahoj. Mam s nim osobnu a velmi dobru skusenost, aj ked tehotenstvo nedopadlo dobre. Videl Vsetko co mal vidiet a mal uplnu pravdu. Tripply mi dopadli na Ds 1:89. Nakoniec toto sa nepotvrdilo ale nieco ovela horsie. Amnio som samozrejme odmietla a nelutujem to. Jeho pristup som velmi ocenila. Ak mas otazky napis spravu. Drzim palce. Ahoj

orovka
22. nov 2012

@sta0 V Martine je veľmi dobrý odborník na morfologický ultrazvuk Dr. Grochal, ale je súkromník musela by si si to zaplatiť. Ale určite by ťa zobral skôr, robí aj cez víkendy. Ja osobne mám s ním veľmi dobrú skúsenosť narozdiel od čunderlíka.

sta0
25. nov 2012

@emily_666 neviem či sa dá len tak objednať na morf. ultrazvuk bez papiera od mojej lekárky a mám pocit, že skôr ako v 20 týždni sa ani nerobí.

sta0
25. nov 2012

@orovka ďakujem, len mne je MT dosť ďaleko a tiež som momentálne bez práce, na PN od začiatku tehotenstva, takže si súkromníka nemôžem dovoliť. Ja mám ísť toho 10.12 k doktorovi Turkotovi, čítala som o ňom na nete, že je odborník na ultrazvuk, tak uvidím.

angel31
27. nov 2012

diavcata potrebovala by som poradit... co mam robit ak mi nahodou vyjde ten trippletest zle... ze bude pozitivny??? pre mna by to bol strasna tragedia... mi sa totizto tesime ze budeme mat zdrave dievcatko a taketo volaco by nas uplne dorazilo... da sa nejako predist tej tragedii, napriklad upravou stravy, alebo vacsim konzumom sledov???

martinka13
27. nov 2012

@angel31 Nie neda. Ak je dietatko chore, udialo sa to niekedy medzi 5-7 tt tehotenstva. Je to medicinsky neobjasnitelne. Proste sa to stava. Bohuzial.

zuzanka9999
29. nov 2012

ahojte dievčatá, potrebujem poradiť. dneska som volala doktorovi na vysledky z AFP, zastihla som ho ale prave ked mal pacientku na koze, tak kukol do pocitaca a povedal ze podla vysledkov mam vek na 19 rokov, a potom sa ma iba opytal ze c viem kedy mam najblizsie prist do poradne ja ze ano a on ze musi koncit ze ma pacientku na koze. Mam 26 rokov, myslite ze to znamena ze tie vysledky mam dobre akoby som bola 19-ročná nastavajuca mamicka???? myslim ak by boli zle ze mi to povie a ze by to hned riesil. Dakujem za vase rady a nazory, nakolko som prvorodicka a nerozumiem tymto vysledkom.

vika34
2. dec 2012

@zuzanka9999 moja rada zavolaj ešte raz a opítaj sa konkretne na tvoje výsledky,ale ak by boli zlé ,už by ťa velmi rýchl posielal na genetiku,lebo amnio sa robí myslím iba do 21-22tt

zuzanka9999
2. dec 2012

@vika34 dakujem uz som si zo zistila ze cim mensi vek ti vyjdr tym lepsie, aspon jedna kocka tu na koniku mi to pisala. Keby bolo zle by mi zavolal mame na seba mobil s tym lekarom nakolko je rodinny znamy🙂 a dakujem este raz

zuzu3101
3. dec 2012

Ahojte baby.Som tu nová,a chcem sa s vami podeliť o môj momentálny stres.Som 17t.t. a je to moje druhé tehotenstvo.Minulý týždeň som bola na poradni,kde som už sama v karte videla,že mi vyšiel pozitívni skríning na Downov syndrom.V ten istý deň mi brali druhé genetické odbery a tie sú tiež zlé DS 1:13.Som z toho úplne na nervy,a neviem čo mám čakať.Budúci týždeň v pondelok,alebo utorok idem na amnicentézu do TN do nemocnice.Doktorka na genetike mi povedala,že tým že patrím do vyššej rizikovej skupiny,mám nárok na zrýchlené výsledky z amnio, a preplarí mi ich poisťovňa.V rodine nemáme nikoho s týmto postihnutím,ani so žiadnym iným,tak tomu nechápem..Neviem čo robiť.. Vopred vám dakujem

veronicka12
5. dec 2012

@zuzu3101 Ahoj Zuzu 3101hlavne sa upokoj ja som v 18tt. vcera som absolvovala amiocentezu v Trencine robil mi to pan Primar teraz oddychujem mne vysiel prvy test v poriadku a teraz v 16tt. mi vysiel na Downa 1:55 bola som hotova plakala som na vsetko co som sa tesila mi prislo uplne zbytocne. Teraz cakam do piatku na vysledku zaplatila som si 120Eur. Dufam ze vsetko bude v pohode prvu mam zdravu dcerku uz 8 rocnu. Toto tehotenstvo mam zle hadam vsetko co sa len da mat. Pozitivne myslenie.

bebe2013
5. dec 2012

@zuzu3101 Hlavne sa nestresuj, pozitivne mysli, moja kamoska mala vysledky 1:3, amniocentezu odmietla, a ma geneticky ukazkoveho chlapca ako buk.

zuzu3101
5. dec 2012

@veronicka12 Ahoj veronicka12. Ako dlho si bola v nemocnici? Ja idem v pondelok,alebo v utorok a neviem ako sa mám zariadiť so starším synom má 5.rokov.Za čo si platila 120€? Mne povedali na genetike,že mám nárok na tie zrýchlené výsledky,a že mi ich preplatí poisťovňa,tak neviem..Držím moc palce aby výsledky dobré..Daj vedieť ako to dopadlo..A snažím sa pozitívne myslieť...

zuzu3101
5. dec 2012

@bebe2013 Ahoj ja tiež verím že to bude so šťastným koncom..No tie nervy z čakania sú aj tak hrozné...

veronicka12
5. dec 2012

@zuzu3101 Ahoj Zuzu no v nemocnici som bola len jeden den rano na pol 8 a vecer ta pustia ak bude vsetko ok domov o 18.hod po veceri. Platila som za to ze to bude do troch dni spracovane zoberu ti o jednu skumavku navyse. Pan primar mi pozrel aj babenko a povedal mi ze morfologicky je v norme pomeral ho tak ja neviem trochu ma to ukludnilo.Ale neviem sa dockat vysledku do piatku velmi sa bojim i ked viem ze dieta si nedam zobrat. v 20tt sme objednany do cegysu do TN. 😕 = neboj boli sme tam 4 a kazda mala obrovsky strach so mnou sa pri tom normalne rozpraval bol dobry. Drzkaj sa a daj vediet kedy mas termin?

zuzu3101
5. dec 2012

@veronicka12 Ahoj tak už viem aj termín kedy idem.Je to v pondelok 10.12. a povedali mi že ak bude všetko v poriadku,tak v ten istý deň navečer idem domov.Takže ja by som mala mať potom výsledky vo štvrtok 13.12.Aj ja som objednaná do cegysu v 20t.t. a idem tam 20.12.Dakujem ti veľmi pekne za info

veronicka12
6. dec 2012

@zuzu3101 Ahoj Zuzu ja idem do cegysu 18.12.2012 dnes idem k svojej doktorke na kontrolu po AMC. Som taka nervozna zo vsetkeho uz som zjedla celu cokoladu a isto budem pokracovat ved mozem zatial som nepribrala ani kg.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre