Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

haicka
12. jan 2012

Ahojte , chcem sa opýtať, ako dlho ste čakali na výsledky tripple testu? Ja som bola na odbere pred 2 týždňami a ešte nemám výsledky. Začínam sa obávať či je všetko v poriadku...

tina7729
12. jan 2012

@haicka ahoj,no mne tiez volala sestricka asi skoro za dva tyzdne. neboj,to nieje tym ked to este nemas zeby bolo nieco zle. proste meska posta alebo co

lucy2111
12. jan 2012

@lejla808 prave som sa aj preobjednala...viem, ze je vsetko ok, len tam proste musim ist...ale nemam z toho velmi zle pocity....platit budem, to uz viem...vyjde ma to okolo 40 €, no istota je istota

cruellka
12. jan 2012

@bleelka tak až dnes mi to povedali trvalo im to dlhšie,všetko je ok a bude to dievčatko 🙂)

bleelka
12. jan 2012

@cruellka jeeeeej, srdecne gratulujem! Cakala som na spravicku od teba, len som ta nechcela znova stresovat. Super super! Ja mam tie druhe testy este horsie ako prve. Prve v 12tt 1v190 a druhe v 16tt 1v30!!! Amnio som napriek tomu odmietla, tak cakam na 9.2. na morfologicky uzv a modlim sa aby bolo vsetko v poriadku. Jedine co ma utesu je, ze hodnoty porovnavali podla 16tt a ja som bola v 15tt. Hodnoty z krvi vysli hranicne a mediany podla lekara ok, vraj to len vek skreslil, aj v poznamke bolo, ze kvoli veku je to vyssie, tak snaaaad, lebo to riziko je fakt desiveeee... 😒 a aj u nas to vyzera na dievcatko 😉

cruellka
14. jan 2012

@bleelka ďakujem.No trvalo im to dlhšie,doktor sa mi aj ospravedlňoval,ale pri tom odbere sa im do tej plodovej vody dostalo trocha mojej krvi tak museli delit tie DNA. Tak budeš mat dve baby však 🙂 inak mám taký pocit že teraz sa rodí veľa dievčatiek aj všetci naši známy majú dievčatá.Inak s tých testov si nič nerob to sú len také strašiaky,moja dr. povedala že to daň za tie všetky prístroje čo sú teraz k dispozícii.Inak mala jednu pacientku a tá mala riziko 1:5 a má zdravé bábätko.Naozaj nás s tým len zbytočne stresujú,neboj budeš to mat v poriadku držím ti palce 😉

bleelka
15. jan 2012

@cruellka dakujem ti velmi pekne a tesim sa s tebou!!! uzivaj si tehotenstvo a to, ze je vsetko v poriadku 😵

zuzka_skolkarka
15. jan 2012

@tesita ahoj,moja dula mala tiez zle testy,tak jej urobili amniocentezu,na 90% mala mat dievcatko s downovym syndromom.dieta by si nebola vzala za ziadnym okolnosti.a narodil sa jej uplne zdravy syncek.chyba sa moze stat hocikde,ziaden pristroj ani laboratorny test nie je na 100%.treba verit!!!a drzim palce aby bolo vsetko okej ;)

anjelicek26
15. jan 2012

@zuzka_skolkarka - skor jej poplietli vysledky a niekomu sa miesto zdraveho chlapca narodilo dievcatko s downom 🤐 🤐 Amnioceteza je spolahliva, na pohlavie 100%.

mirka35
16. jan 2012

@tina7729 ahoj ako dopadla amniocenteza? mozem sa spytat?

tina7729
17. jan 2012

@mirka35 ahoj,este nemam vysledky.buducu sttredu budem vediet,tak napisem

mirka35
17. jan 2012

@tina7729 dakujem si poklad

jania023
17. jan 2012

Kocky neblaznite z tymi testami,nezabudnite ze dawnow syndrom vidno na utz uz v 12 tt..to co povie krv je jedna vec a nie spolahliva lebo staci ze mate pozdnu ovulaciu alebo ze babatko nezodpoveda vyske,vahe na tt ako ma a uz mate zle vysledky na triple testov.Ono keby tam nieco bolo tak vam to doky povie v 12 tt.Podla mna su tie testy zbytocne stresujuce a nezmyselne 😉 mne sa narodilo dievcatko na 36tt z vhou 1600g a 41cm a tvrdili mi ze mem dawna ked som bola tehu a nic jej nieje tajze neverte vsetkemu,ale co je vidno na utz to je zial nemenne ☹

lucy2111
17. jan 2012

ahojte babenky, prave som dorazila z morfologickeho ultrazvuku...vsetko je v najvacsom poriadku a bez problemov, plany poplach , zbytocne tyzdne stresu ale chvala bohu je vsetko v poriadku, cakame zdravucke dievcatko 🙂 🙂 🙂 , cize mile mamicky, ziadne stresy, testy klamu, tolko stresu prezijete a vsetko je v najvacsom poriadku...drzim vam vsetkym palceky

mirka35
17. jan 2012

@lucy2111 ahoj to ste ma baby potesili jaj sa uz neviem doskat pondelka som v strrese koli tym testom tiez..

lucy2111
17. jan 2012

@mirka35 to je len strasenie a stresovanie a zbytocne..tie testy su velmi, ale fakt velmi nespolahlive

pokito
17. jan 2012

Ahojte, ja som mala testy v 12.tt negativne NT:0.6, NB:pritomna, v 16.tt pozitivne na DS 1:180, mam 29 rokov. Amnio som odmietla. V 21.tt som bola na morfologickom utz kde mi zistili echogenny fokus, co je jeden z mikromarkerov pre ds. Doky ale povedal ze pokial sa tam nachadza len jeden mikromarker tak je to ok a upravil mi riziko na 1:757. A este ze je babo mensie o tyzden, tak preto mohli byt testy falosne pozitivne. Tak myslim pozitivne, malicku aj tak lubim, nech je akakolvek 🙂 Vsetkym tehulkam zo srdiecka prajem kludne tehulkovanie a krasne zdrave babatka.

mayik
17. jan 2012

Ahojte. Ja som amniocentezu absolvovala. Nejdem tu rozpisovat ake to bolo, detaily su zbytocne, kto chce nech sa ozve rada odpisem. Viem ze vtedy som to velmi prezivala, velmi velmi sme sa s manzelom trapili, bali sme sa vysledkov. Nastastie som porodila krasnu, zdravu dcerku. Chcem vsetkym buducim maminkam iba povedat, ze im drzim palce, viem ze to nie je jednoduche obdobie, ale nebojte vsetko bude tak, ako my byt. Hlavne klud, babu najviac skodi stres.

mirka35
17. jan 2012

@pokito cize ak mi prve vysledky vysli dobre a druhe mi vysli 1ku150 mam36rokov a malinke je podla ultrazvuku vacsie o tyzden tak som na tom ako ty....

mirka35
17. jan 2012

@haicka moja ved ked si moc nervozna zavolaj tam ja som necakala po tyzdni som volala sama....

pokito
17. jan 2012

@mirka35 myslim ze to máš dobre, podla statistik sme rizikove uz len preto ze nerodime vo veku 20-25. A pokial ti na morfo ultrazvuku nenasli ziaden mikromarker tak sa neobavaj 😉

mirka35
17. jan 2012

@pokito to este neviem idem az o tyzden moja

pokito
17. jan 2012

@mirka35 kedze ti prve vysli negativne, znamena to ze dva mikrom. mas urcite dobře. Sijové prejasnenie( NT) a nosovu kosticku pritomnu v 12. tyzdni(NB), to sú dv

pokito
17. jan 2012

To sú dva prvé znaky ds

mirka35
17. jan 2012

@pokito ta nosova kosticka sa mera vtedy ked ides na to NT?mne len povedal ze NT je v norme

pokito
17. jan 2012

@mirka35 ked ti doky meral NT urcite pozrel aj nosovu kosticku, mne tento ultrazvuk robili v tt11+2

mirka35
17. jan 2012

@pokito asi ano len mi nic nepovedal len ze je to v norme mala som to 1.17NT v tehu knizke zapisane

pokito
17. jan 2012

@mirka35 tak to je super, limit je do 3,0, urcite to bolo OK inak by ti testy nevysli dobre, myslim, nebooj vsetko bude fajn 😀 pozri na mna aka som kludna, aj ked mame fokus, nemozme stresovat, babatko to citi 😉

mirka35
17. jan 2012

@pokito dakujem si zlata ved ja sa snazim no obcas to na mna dolahne ☹

pokito
17. jan 2012

@mirka35 po UTZ sa ukludnis a budes v poho. Vidim ze mas krasneho synceka, urcite ti robi radost 😵
Ja som po dvoch abortoch, mam mutaciu krvy, picham fraxiparine, a ako to nesiem? Statocne!!! (ja viem samochvala smrdi... 😝 )

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre