Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

dasenka352014
6. aug 2015

@alk05 ako som pisala- vysla mi vysoka pravdepodobnost ze dieta bude mat DS...na morfologickom ultrazvuku odbornik povedal ze maly ma nevyraznu nosovu kosticku- co je znak deti s DS... ale Prenascan vysiel v poriadku a potom aj amnio bola ok 🙂 ale triple test a kombinovany test boli velmi, velmi zle

alk05
6. aug 2015

@curious_george vsetci traja su rovnaki odbornici maju rovnake pristroje....osobne som sa stretla so vsetkymi takze aj ja mam skusenosti ;)

dasenka352014
6. aug 2015

@tecko28 dobre si to pochopila 🙂 triple test a kombinovany test velmi zle, Prenascan a amnio ok 🙂

alk05
6. aug 2015

@dasenka352014 len ja sa pytam ze ak by to vyslo zle co potom....co by si robila napr ty?

tecko28
6. aug 2015

@alk05 ja som isla,m lebo koli veku patrim do rizikovej skupiny a chcela som vediet na com som. Mna to ukludnilo. Kazdy nech robi ako to citi. A treba verit lekarom, nevkladala som sa do ruk ziadnemu diletantovi, ale niekomu, kto ma v tom dlhorocnu prax a kedze ja som dodrzala vsetky pokyny, nemala som sa coho bat. Ale viem aj o takej co isla na druhy den na svadbu tancovat a potom si polezala cca 14 dni v nemocnici

alk05
6. aug 2015

@tecko28 ale neodpovedas mi na otazky...

tecko28
6. aug 2015

@alk05 skus znovu co ti nie je jasne... skopirujem, odpoviem

alk05
6. aug 2015

@tecko28 ja neviem ci mam silu to pisat uz siesty krat....ale ok....co ma spravit ak jej vyjde zla amnio??

dasenka352014
6. aug 2015

@alk05 neviem, neriesila som to...riesila by som to az ked by boli zle vysledky amnio co neboli. Neviem si predstavit ze by som sla na potrat, ale ani to ze by som mala postihnute dieta.... :/

sandey
6. aug 2015

@sensen12 keď si psychicky labilna načo si otehotnela?

tecko28
6. aug 2015

@alk05 co ma spravit ak jej vyjde zla amnio?? na to som odpovedala... To jej nikto nemoze prikazat a rozhodnutie je na nej... Ani jedna z nas nezije jej zivot, nenosi jej topanky... Ma partnera, je dospely clovek so slobodnou volou a schopnostou rozmyslat... Ako moze niekto reti rozhodovat o jej zivote a o tom co ma urobit? Nikto nema pravo jej povedat nechas si to,ani daj si to zobrat... Nepoznam jej situaciu, nemam pravo sa vyjadrit co ma urobit... Cokolvek urobi, tak to urobi tak ako to bude citit a podla svojich moznosti. A ak uz zacina prijimat moznost, ze ak bude babo chore porodi ho a je s tym stotoznena, tak suhlasim, ze amnio je naozaj zbytocna.
Tak neviem preco stale potrebujes vediet co ona ma urobit odo mna.

alk05
6. aug 2015

@tecko28 super tak naco jej radis? ☺

tecko28
6. aug 2015

@alk05 prispievam vlastnou skusenostou a nazorom a to je rozdiel. Konecne rozhodnutie je vzdy na konkretnom cloveku... Co si z ktorej reakcie ci uz mojej alebo tvojej vezme. Nikomu nic nevnucujem. Ona sa len moze alebo nemusi na zaklade reakcii a skusenosti rozhodnut. Ked som sa v maji rozhodovala ja, tiez som si vypocula vela pre aj proti, ale konecne rozhodnutie som musela urobit JA. Lebo som dospely a svojpravny clovek, mne isli robit zakrok a nikto ma k nemu nenutil. Este ked som vstupila do ambulancie sa ma naposledy spytali ci som sa rozhodla sama bez natlaku a podstupim ho.

sensen12
6. aug 2015

baby nedeptajme sa,mna cely zivot deptsla matka,z
doteraz mi hovori,ze sa neviem pistarat ani o to jedno,co mam,nadava mi za vsetko,ked mi pomohla,tak dozivotne vycitky,ze ako mi pomaha,hlavne deptat,to mi ponaha,takze ked budem mat chore decko,budem jest tabletky a basta,co narobim,dufam,ze mi vypatlu natolko mozog,ze to nebudem vnimat tu traumu

sensen12
6. aug 2015

kym mi dr nepovedala tie info,bola som happy,babo sme chceli,planovali,lenze teraz viem,ze nikto mi nepomoze,do smrti budem musiet utierat potento zadky,vnimat ako sa na mna kazdy pozera,hlavne na to dieta,a hanbit sa,revat den a noc,co uz,ked ma boh chce potrestat,tsk ma potresta,tak ma ucili rodicia,ze boh potresta za vsetko a ja som sa vzdy bala,aby som nemala chore decko a vzdy som hovorila,ze blbecka nechcem,a teraz ma potresta,na fb dam fotoalbum a mozu sa mi vsetci smiat,a robit oslavu,viem,ze su ludia taki,matka ma to baucila,vzdy hovorila,ze ked sa niekomu nieco dosralo,tak pivedala,to sa mu vratilo,to ma za to

alk05
6. aug 2015

@tecko28 proste neznasam rady typu chod na amnio ak to vyjde dobre budes spokojna ak zle pojdes na potrat ved o nic nejde len o dieta...

sensen12
6. aug 2015

no nic,asi najlepsie urobim,ze sa pripravim na postiha,a basta,a ked bude zdrave urobim megaoslavu a ked chore,tak uz to budrm mat odrevane

tecko28
6. aug 2015

@alk05 POZOR! Potrat som ja nespomenula, len som vyssie citala, ze ona take dieta nechce! Potom zrazu , ze si ho necha.. Ja som sa nevyjadrila co ma urobit, len nech nerobi sama unahlene zavery od stola bez vysetreni. A ak sa chce dopatrat k pravde ako to je, tak to bez toho nepojde a bude hystercit cele tehotenstvo a viac ublizi tomu malemu tym. A uz vobec by som sa nevyjadrila "len dieta" , "to dieta" , kedze ja sama cakam vymodlene a mozno aj jedine.

tecko28
6. aug 2015

@alk05 a co navrhujes ty? Lebo zatial sa tu len navazas do mojich nazorov, ktore nikto nemusi brat. Ty si prezila strach o dieta? Podel sa so svojou skusenostou, lebo nechce sa mi to hladat niekde 5-10 stran dozadu. Ty si trufnes povedat: UROB TOTO!!???

tecko28
6. aug 2015

@sensen12 aj tak sa da.. 🙂 Ako to citis, ze to bude pre teba a tvoju rodinu najlepsie

sensen12
6. aug 2015

@tecko28klud,vsetci mi chcu pomoct,som fakt pat min kludna,co narobim,ked mi nebude sudene mat zdrave mimi,ktore som si tak priala,trikrat som potratila kvoli exbyvalemu chorym spermiam,osem rokov po synovi som sa modlila,ze chcem dievcatko,teraz s istotou citim a viem,ze to aj bude dievcatko a teraz tato sprava,co narobim,budem chuderou,co uz ani pravovat nebude moct,moje konicky a veci pojdu do hajzla a ja sa pekne zblaxnim,lebo predstsva ,ze desat,dvadsat,ci xxx rokov sa starat o taketo dieta,nech mi nikto netvrdi,ze to nepoznaci cloveka

alk05
6. aug 2015

@tecko28 ja som prezila o moc viac ako ty jednak strach a jednak smrt syna ...ja si trufnem povedat amni nie lebo hrozi potrat....proste ak maternica zle zareaguje mozes lezat a mat akykolvek kludovy rezim proste zacnes krvacat.

tecko28
6. aug 2015

@sensen12 ja uz len tolko, ze ti fakt uprimne drzim palce, aby babo bolo zdrave a ty hodila stres za hlavu.

alk05
6. aug 2015

@sensen12 hlavne sa nelutuj tolko....

tecko28
6. aug 2015

@alk05 vidis to je tvoja skusenost z ktorej sa aj ja mozem poucit a beriem to. Je mi luto co sa ti stalo, uprimne. A dufam, ze mas deticky a si spokojna a tvoja bolest bola vyvazena stastim.

kkkatkaaa
6. aug 2015

nedá mi nereagovať, aj keď som si myslela, že si už len počítam, čo tu sensen radia ostatní. z príspevkov sensen mi pripadá, že si už skrátka nastavená na to najhoršie, ok, je to tvoje rozhodnutie. zabúdaš ale na to, že ti nijaký lekár nepovedal na 100%, že sa ti narodí dieťa s DS. druhá vec ale je, ako sa vyjadruješ o SVOJOM potenciálne chorom dieťati - debil, postih... píšeš o tom, že si vzdelaná osoba, ale prepáč, vzdelanie sa nemerá len počtom absolvovaných škôl, vzdelaný človek vie, ako sa má vyjadrovať, čo a kedy je vhodné použiť a pod. toť môj názor, nikto ho nemusí akceptovať

alk05
6. aug 2015

@tecko28 nepisala som ti preto ze chcem byt lutovana....vadi mi ak niekto po pripadnej amniocenteze posle zenu na potrat hoci 100% vysledok bude vzdy vidno az po porode...

sensen12
6. aug 2015

hej to ano,v sukromi a stresovych situaciach mam stotisickrat horsie vyjadrovanie,nefajcila som nikdy,nepila,nefetovala,chuda som,zdrsva strava,katolicka bigotna rodina,jedine,co mne v zivote davalo ulavu bolo nadavanie,ani sport ma tak neukludni,ani sex,jeo,sladkosti navyse nejem vobec,nic ma nevie tsk ukludnit ako ked nadavam

tecko28
6. aug 2015

@alk05 nelutujem ta, napisala som, ze mi je luto, ze si take nieco prezila. A suhlasim s tebou, ze nikto nema pravo rozhodovat o druhom, posielat ho na potrat.

sensen12
6. aug 2015

dievcata,dskujem aj tak vsetkym,pockam co bude a ked bude chore,budem aj ja z toho,co uz,to ma byt moj osud

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre