Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

lenadka
19. nov 2015

@ewelin2004 @andelok bybýý vydržte, ja som čakala na výsledok 3 presne tri týždne, ani o deň skôr mi tie výsledky neposlali...ale je pravda, že presne týždeň po amniocentéze som bola na tom morfo ultrazvuku u Grochala a odtiaľ som už išla na 99% spokojná a potom ma štipkalo občas už len to jedno percentíčko...takže ak sa chcete ukľudniť treba ísť na to podrobné sono 😉

andelok
19. nov 2015

@lenadka No na to idem ku grochalovi o dva tyzdne..a uz 10 dni viem vysledky triple testov, takze to cakanie je dlhe..ale povedal, nech pridem az v 20.tt

lenadka
19. nov 2015

@andelok aj ja som výsledky vedela v 17tt, v 18tt genetika opakované testy, 19tt výsledok a amniocentéza a 20tt sono Grochal...toto je to najhoršie obdobie neistoty, ale dopadne to dobre, je to len štatistika, nemáš mať prečo postihnuté dieťa 😉

ewelin2004
20. nov 2015

@lenadka a ty si mala aké výsledky, čítam že si bola na opakovanom teste na tej genetike tam ti to potom ako vyšlo?

katrin21
20. nov 2015

@andelok preco si nesla na tu genetiku alebo teda nevypytala si si tie trisomy? mohla si uz mat menej stresu...
inak aj amnio sa da mat za 24h vysledok, len saa za to priplaca. ja by som 3t nevydrzala, som velmi netrpezliva povaha 😀 asi...
@andelok ja som dnes ten termin u Cunderlika zrusila, takze ak cches skor , mal by byt volny este...podla mna to mas to iste ako u Grochala , len skor.

andelok
20. nov 2015

@katrin21 No ja som dnes volala na trisomy testy a chcela som sa objednat a najblizsi termin mali az 1.12....a to uz mi je nanic, lebo 3.12. idem Grochalovi. Dakujem, ze na mna myslis s tym CUnderlikom, ale ja som si u neho vedela vybavit termin...tam bol problem, ze ma chcel vidiet az v 20.tt a to som ja az cca 3.12., kedy je on prave odcestovany. Sestricka povedala, ze skor by to sono velmi nemalo zmysel, resp. tak ci tak by sa muselo opakovat.

lenadka
20. nov 2015

@ewelin2004 najskôr 1:250 a potom 1:230

ewelin2004
20. nov 2015

@andelok to sa preco az tak dlho caka na tie testy?

lenadka
20. nov 2015

@katrin21 Katka keď nemáš naviac 200€ nič iné ti neostáva 😝

ewelin2004
20. nov 2015

@lenadka som si myslela ze tie druhe ti vysli negativne potom, cakala si na tie druhe vysledky a podla tohi si sa rozhodla ci pojdes na amnio, alebo by si isla aj keby vysli druhe negativne?. Ja so mala prve 1:130 druhe mi vysli 1:240

lenadka
20. nov 2015

@ewelin2004 tak na mňa tlačila doktorka aj manžel aby sombna amnio išla, nechcela som, ale potom som súhlasila ak budem mať výsledok taký istý, alebo horší a mala som horší, ak by vyšiel negatívne tak nejdem na amnio...
čítam že si bola tiež v Martine v Mgenetik...no tak asi vieš o čom píšem tá Dr. Kršiaková je úplne celá posadnutá amniocentézou, tak aspoň som bola pokusný králik, ak to pomôže, aby raz moje dcéry na to nemuseli ísť, tak to neľutujem a tiež už môžem byť kľudná teraz

ewelin2004
20. nov 2015

@lenadka ktorá doktorka tá genetička v Martine alebo tvoja gynekologička? a na tie trisomy testy si nechcela ísť, neponúkala ti ich za 100-vku? Lebo mne hej, ja som si povedala že ak budem mať tie testy horšie, a budú horšie ako 1:100 tak pôjdem na tie trisomy, aj keď mne zas manžel povedal aby som na ne nechodila.

lenadka
20. nov 2015

@ewelin2004 mne trisomy neponúkla, ja mám doktora gynekológa, tá genetička bola celá žhavá do amnio....tak ale už sa nečudujem potrebujú porovnať výsledky amnio a krv čo nám brali pred amnio a po narodení dieťaťa mám ešte poslať na genetiku taký dotazník o zdravotnom stave dieťaťa

ewelin2004
20. nov 2015

@lenadka sa čudujem že ti ich neponúkla, ja som jej amnio hneď zatrhla tak preto ma potom lámala ešte na tie krvné testy už mi aj hneď v ten deň chcela brať krv, vraj má obmedzené množstvo kupónov. Teraz keď už vieš výsledky, môžeš v kľude tehuľkovať 😉

lenadka
20. nov 2015

@ewelin2004 mne sa zdá, že ich ponúka mamičkám čo razantne odmietnu amnio a výsledok majú dosť zlý (môj bol hraničný) a videla môjho muža aký je ZA amnio a myslím, že vedela, že to m tiež trochu presvedčí ísť

ewelin2004
20. nov 2015

@lenadka ty si bola vo vnútri pri nej aj s mužom, a poslala ťa do nemocnice aj na sono? ako prvý krát keď som mala 1:130 ma dosť presviedčala, potom keď som jej volala o druhé výsledky povedala že sa mi zlepšili a že to mám teraz na hranici , spýtala sa ma ešte či mám záujem o krvné testy povedala som že nie myslela som že bude niečo šomrať ale v pohode. Uvidím že čo bude ešte na Morfe pri Grochalovi.

andelok
20. nov 2015

@ewelin2004 Celkom ma utesuje, ze 1:240 mame vlastne hranicny vysledok 🙂

lenadka
20. nov 2015

@ewelin2004 áno boli sme tam spolu, trošku sa čudovala, ale som jej vysvetlila, že ja som matka a on je otec 😉 čiže má právo pri tom byť, vzali mi krv a poslali na sono do nemocnice a tam sme s pýtali hneď na info o amniocentéze toho lekára čo sono robil...

andelok
20. nov 2015

@ewelin2004 No ja som si ich chcela dat spravit, iba ak budu stat 100 eur. Za 350 by som si ich nedavala. No a dostala som info od jednej baby tu z MK, ze si ich vybavila cez KOCH tu v BA a prvych 500 vzoriek bola cena 100 euro. Tak som tam volala, odbery robia vzdy v utorky. Ak by ma zobrali teraz v utorok, tak v piatok by som mala vysledky. No ale kedze mali miesto az 1.12. (lebo to je spojene aj s genetickou konzultaciou), tak uz som to nechala tak...uz musim verit tomu Grochalovi.

ewelin2004
20. nov 2015

@andelok vidíš ale niekoho doktorka posiela na amnio aj keď má výsledok 1:300, ono to je tak nejako že do 1000 to berú ako šedú zónu. Inak mne tie testy robil zase ten istý labák čo aj pred tým, myslela som si že to budú posielať niekde inde na rozbor , radšej by som to mala porovnané z dvoch rôznych zdrojov ako z jedného 😒 , v tomto teste mi zas vyšlo vysoké HCG ..

katrin21
20. nov 2015

@lenadka ja si aj tak stale myslim,ze ta krv , co ti brali, je na TRISOMY testy, lebo chcu, aby ich casom preplacala poistovna a aby boli namiesto amnio ako alternativa 🙂
Takze u zien, ktore sli na amnio vedia porovnat vysledok - ato je pre nich smerodatne do buducnosti pri schvalovani tohto..

andelok
20. nov 2015

@ewelin2004 No dnes tu stresovali nejake baby, ze maju 1:350..ja by som zabijala za taky vysledok 😀 Lebo keby taky mam, tak o nom ani neviem, doktorka by mi ani nevolala 🙂

andelok
20. nov 2015

@ewelin2004 Skoda, ze k tomu Grochalovi nejdeme v jeden den, celkom rada by som ta spoznala 😉 Mohli by sme si spolu postresovat aj nazivo 🙂

ewelin2004
20. nov 2015

@andelok hej čítala som to, ale vidíš ich možno stresovala doktorka že to majú zlé, každý doktor to asi inak berie, niektorý sa toho asi dosť držia... ja som ešte nebola od tých výsledkov u svojej , tak neviem čo mi povie. a tiež tam idem až 30-teho, to mi akurát tiež bude robiť ultrazvuk tak som zvedava že čo povraví, no a potom o dva dni ten Grochal .. Ty si už bola pri svojej od kedy ti prišli výsledky, čo ti povravela? No veru mohli sme sa stretnúť v tom Martine aspoň by sme sa upokojili 😉 , ja sa budem báť už tri dni predtým nebudem môcť poriadne spať, a v čakárni ani nehovorím ešte že tam budem s chlapom ten ma vari trošku skľudní 🙂

andelok
20. nov 2015

@ewelin2004 Nie, ja som u svojej bola len v den, ked mi oznamila vysledky...idem do poradne 1.12. tak ju planujem presvedcit, nech aspon nieco kukne na tom sone, nech ma ukludni 🙂 A potom o dva dni Martin...tiez asi spat nebudem.

adulkas
21. nov 2015

dievčatá, existuje na Slovensku aj možnosť vylúčenia postihnutia plodu iba z krvi? V niektorých štátoch sa to robí iba z krvi nie z plodovej vody, máte niektorá bižšie info?Poprípade koľko treba doplatiť? V minulosti som bola na amniocentéze ale v budúcnosti by som asi skúsila túto možnosť.

andelok
21. nov 2015

@adulkas Ano, existuju trisomy testy, cena je cca 350 eur ale vylucit a potvrdit vie iba trizomie, nie ine ochorenia a postihnutia.

katrin21
21. nov 2015

@adulkas ja som na tom bola minuly tyzden, vysledky su do 5 dni od pripisania platby na ucet... Ale nerobi to kazdy lekar , treba si najst na nete takeho, kto to robi v danom meste, alebo ist na genetiku na pohovor atam ti to ponuknu ako alternativu, ked odmietnes amnio. ako ja 🙂
VYsledky mame OK, riziko bolo 1:45 DS.. 🙂

adulkas
21. nov 2015

@katrin21 a prosím ťa koľko to stojí?Ja som pri malej mala riziko 1:60

katrin21
21. nov 2015

@adulkas 350, ja som to mala za 100 ... ale dala by som aj 350 s tym sme tam isli, ze radsej siahnem do rezerv, aj ked som teraz nezamestnana, ale do brucha si pichat nedam....
nie je to malo, ale mne to za to riziko nestalo, aby som to nedala... a tych 100 nakoniec bolo uplne v pohode. Zase zrusila som morfo UTZ uz, takze som 80E tam usetrila ... morfo bude len u mojho gyndoša a hotovo. Uz som kludna, nebudem nic prehanať uz🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre