Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

miska01nr
13. júl 2013

@lenocka9222 ahoj . Včera som bola pre výsledky a čakáme zdravu princeznicku Nelinku 🙂

slniecko363
24. júl 2013

Ahojte chcem sa opytat mam ist v auguste na ten triple test.plati sa zanho?dakujem

martinami74
26. júl 2013

Ahojte ..dnes mi oznámili testy a mám rizikovo down.syndromu 1 v 4 a ešte aj zvýšené riziko smith Lemli Opitzovho syndromu . Lekárka ma poslala na genetiku a potom na amniocentézu.
Ja viem, že až amnicentéza dá odpoveď..ale plačem a plačem.
Bojím sa veľmi. ☹

alzbeta828
6. aug 2013

Baby, tiez som mala pozitiny test na DS 1:130, amnio som odmietla, v juli sa mi narodil krasny zdravy 4 - kilovy syncek...absolvovala som morfo utz u dr. grochalu v martine, ktory ma upokojil a prezila som peknu aj druhu polovicu tehotenstva 🙂
drzim vam vsetkym palce,aby ste sa radovali zo zdravych deticiek 🙂

maruska75
7. aug 2013

Ahojte. Ja som mala riziko Dawnovho syndromu 2 v 3, Edwardsov syndrom 1 v 55 a na rázštep chrbtice 1 v 100. Rozhodla som sa pre amniocentezu . Výsledky dopadli dobre. Narodila sa nám krásna zdravá dcéra, ktorá bude mať už 3,5 mesiaca. Chcem povzbudiť všetky budúce maminy ,ktoré prežívajú tu neistotu. Ja som si tiež toho veľa odplakala, ale našťastie to dopadlo dobre a asi by som si už tie geneticke testy v ďalšom tehotenstve nedala robiť.

martinami74
7. aug 2013

@maruska75 toto tak rada čítam. 🙂

iva04
8. aug 2013

Ahojte. Ja som aktualne bola tento tyzden na tt a zacinam mat obavy ;( citala som vela skusenosti a ja som 15tt +4 dni a sestricka tam napisala 16+4 cim nesedi dlzka tehu a teda testy asi dobre nebudu... amnio nechcem. Myslite ze morf. Uzv dokaze dostatocne overit pripadne rizika? Preco tie testy robia ked su na figu???

iva04
8. aug 2013

Beriem spat. Dobre to tam bolo 16 +4 ale pripadne ak sa chce clovek vyhnut amnio staci uzv?

martinami74
9. aug 2013

@iva04 niekedy sa stane, že inak sú týždne podľa poslednej menštruácie a inak sú týždne tehotenstva podľa ultrazvuku. Ale to neznamená, že bábätko musí byť v neporiadku.
Amniocentézu môžeš odmietnuť, je to tvoje rozhodnutie. Amniocentéza sa robí v prípade, že sú zlé triple testy. A Amniocentézu ešte navrhujú tehuľkám, keď majú viac ako 35 rokov.

iva04
9. aug 2013

@martinami74 mam 31. Dik 🙂 budem mysliet pozitivne

martinami74
9. aug 2013

@iva04 budeme myslieť pozitívne 🙂

kristeena
19. aug 2013

Lucas sa narodil 17. jula 2013. Ma Spina Bifida. Pocas teho mu diagnostikovali chiari malformation, hydrocephalus a clubbed feet. 28. maja som mala prenatalnu operaciu. Robili mi rez ako pri cisarskom, maleho vybrali, zasili mu chrbatik a vlozili ho spat. Dycha a papa sam, chiari zmizlo, nema ani hydrocephalus. Hybe nozkami aj prstekmi. Nozky su v poriadku, akurat mu zavadzame kateter kazdych 8 hodin, ale mnozstvo mocu sa pohybuje okolo 5 ml. Ak by niekto chcel viac info o prenatalnej operacii, mozem poskytnut material aj kontakty. Viem, ze v Europe sa to robi len v Nemecku a Spanielsku.

kristeena
19. aug 2013

Byvame v state Ohio.

srnka28
20. aug 2013

Pre martinami74... ja som mala riziko presne ako ty - 1 ku 4. Prvy odber mi robili u mojho gyn. Tam som mala riziko 1 ku 10. Druhy krat mi krv brali v MT na genetike a tam ten horsi vysledok. Nakoniec som sa po vsetkych preplakanych dnoch a totalnej neistote rozhodla pre amnio. V MT som nemala dobru skusenost, tak som isla do ZA. Tam bol uplne iny pristup. Mala som zrychlene FISH testy, lebo som uz bola v 22 tt (dokonca zadarmo). Dopladlo to vdaka Bohu vsetko OK. Malinka ma tri tyzdne 🙂

jayden
22. aug 2013

Ahojte, mne vcera oznamili vysledky testu a mam ds 1v30. Uplne som toho v soku a jedine na co som sazmohla bol plac. Lekar ma poslal na genetiku a povedal,ze doporucuje amnio a to iste doporuci aj genetik
Ja v ziadnom pripade amnio nepodstupim a i ked sa bude na sone zdat vsetko ok, tak sa ziadny lekar nezaruci,ze dieta bude na 100percent zdrave. V tej neistote ja byt nemozem, tak som patrala po nejakej inej alternative...a aj je;) som uplne mimo z toho a nedokazem na nic ine mysliet.;(

srnka28
23. aug 2013

@jayden Ako som pisala, ja som mala riziko DS 1 ku 4. Pri prvom vysledku 1 ku 10 som bola definitivne rozhodnuta neist na amnio. Ale ked mi doktorka oznamila vysledok druheho testu... dovtedy ma vsetci upokojovali, ze bude urcite lepsi a bol horsi - 1 ku 4. Preto som po rozhovore s manzelom nakoniec tu amnio absolvovala, aj ked som jej odporca. Ty mas tu pravdepodobnost ovela mensiu. Povedzme to inak - iba jedna z tridsiatich zien s rovnakymi vysledkami ako ty mala nakoniec postihnute dieta. Ty budes urcite jedna z tych 29, ktorym sa narodilo zdrave. Tak skus ten ultrazvuk, aj ked tam sa ti lekar tiez nezaruci, ale urcite znaky tam su. Mimochodom nerobili ti v 12 tyzdni meranie NT? Lebo to ma rovnaku vypovedaciu hodnotu ako triple testy. A drz sa, hlavu hore, aj ked ja velmi dobre viem, ake je to hrozne tazke...

anemary
2. sep 2013

...Pozdravujem všetky mamičky a nastávajúce mamičky....Dnes som sa dozvedela , že mám pozitivny AFP skrining.., ihneď som letela ku môjmu .gynekológovi...a oči som mala plné slz...Mám 37 rokov a konečne čakám vytúžené bábo, a zrazu tie testy??..riziko na DS 1:25 ..som úplne v šoku...Prečítala som si skoro všetky komentáre, niektoré ma pohladili po dušičke, ale aj tak som úplne mimo...tak som sa tešila a zrazu som úplne niekde v inej sfére...Je tu nejaká mamička v mojiom veku čo mi vie poradiť:??Mám vieru, silnú vieru, že moje maličke bude v poriadku...No, lekár moc pozitívny nebol ...ale povedal mi, že múdrejší budeme po veľkom USG v Košiciach...Ak má niekto podobnú skúsenosť...budem rada ak sa mi ozvete, prajem Vám iba pokojné dni so svojími malými láskami....

t_fire
3. sep 2013

Ahojte mamičky a budúce mamičky. Môj gyn. našiel na sone bábätka anomáliu- zväčšený mechúr, ktorý sa pravdepodobne nevyprázdňuje, tak ma poslal do MT k dr. Grochalovi. On mi povedal že mimi má NT 3,1 a menší noštek aj spodnú sánku kratšiu a ani nožičky celkom nezodpovedajú veľkosti, ktorú by mali mať. Jeho výsledky boli DS 1:32, Edwards syndróm je 1:10 a Patau syndróm 1:10......... ďalšiu kontrolu mám až o týždeň a na genetiku idem o dva týždne a potom asi aj na amnio..... Mali ste niektorá takéto zlé výsledky? Ako to nakoniec dopadlo..... Som už z toho celá na nervy, bojím sa že to zle dopadne, ale v kútiku stále dúfam že moje miminko bude v poriadku....

tanyja
4. sep 2013

@t_fire my sme žiaľ s týmto mali dočinenia, na bežnom utz si dr všimol, že dieťa má neprirodzene veľký mechúr, ktorý sa v intervaloch zmenšoval a zväčšoval, nasledovala návšteva odbornej gyn,dr, amnio, kde sa potvrdil edwards syndróm...
to bolo pred už 10 rokmi, dnes máme zdravého chlapca, ktorý teraz oslávi svoje 4. narodeniny
už máme 3 anjelikov ( za pvrým boli ešte dvaja chalani, tiež postihnutí ☹ ) , absolvovali sme aj IVF s Pigd - nevyšlo to (neujalo sa), a nakoniec to príroda sama zariadila dopriala nám zdravého chlapčeka 😵 , dnes mi každý deň lásku vyznáva 😵

t_fire
4. sep 2013

@tanyja my už jedného zdravého chlapčeka máme a teraz sme sa tešili na druhé mimi a takéto zlé výsledky nám vyšli, tak sme s toho na nervy.... za týždeň mám kontrolu a potom za ďalší týždeň na genetiku a následne na amnio, tak uvidíme ako to dopadne....

tanyja
4. sep 2013

@t_fire keby to čakanie tak dlho netrvalo ☹ , pri poslednom tehu som bola na rýchly amnio test, kde som za 3 dni mala mať výsledky , ale stroj sa pokazil, výsledky boli za týždeň, ale aj tak lepšie čakať týždeň ako 3..

t_fire
4. sep 2013

@tanyja je naozaj strašné to čakanie, ale na rýchle výsledky nemám toľko peňazí, takže si budeme musieť počkať 3 týždne...

tanyja
4. sep 2013

@t_fire ja som neplatila nič - dostala som výnimku kvôli tomu, že už 3 detičky boli postihnuté a dokonca mi dr vybavila aj odvoz vody do BA (robili mi amnio v BB), možno to hradila doktorka, ale to mi nepovedala,

t_fire
4. sep 2013

@tanyja aha, no ja mám info z Martina že za to chcú 230€. takže budem musieť čakať 3 týždne....

jaja34581
4. sep 2013

@anemary Ja som bola presne v tej istej situácií, rovnaký vek, 1:85 DS, doktor nadšený nebol. Doporučil amnio ,aj tak som ju chcela.Morfolol.uzv.Všetko vyšlo negat. Zohráva tam úlohu vek, ktorý sa pri AFP testoch zadáva do vzorca a 37 už je veľa.Preto tie výsledky.Ale je to len skríning-čiže vyhľadávanie!!! Netreba sa báť, aj keď sa to ľahko hovorí.Tú amnio doporučujem.Mne ten problém vylúčila a spokojnosť do konca tehu nadovšetko.Len to čakanie na výsledky.Vydržali sme.Dnes máme nádhernú a zdravú dcérenku po 17 rokoch.Želám všetko dobré a hlavne zdravé bábo 🙂

tanyja
4. sep 2013

@t_fire fúha, tak to je fakt dosť, strašné ceny a to je na tom to, že poisťovne takéto veci nepreplácajú...a pritom že je nízka pôrodnosť
čo sa týka triple testov, podľa mňa by ich mali zrušiť - stačí 1 zlý údaj a už sú výsledky zlé.....

t_fire
4. sep 2013

@tanyja no je to naozaj veľa.......

srnka28
4. sep 2013

@t_fire pre "t_fire"... ahoj, ja som bola tiez najskor v MT, tam mi povedali cenu 230€ ako tebe. Potom som bola v ZA na morfolog. ultrazvuku a tam mi spravili tie zrychlene FISH testy do troch dni uplne zadarmo!!! A este sa cudovali, ze preco v MT za to pytaju tolke peniaze!!! Takze zavolaj si do ZA, skus sa objednat tam, ved Zilina je len kusok od Martina. Mne sa v Ziline pacil aj pristup, boli vsetci mili a netvarili sa, ze ich obtazujem....
A este na povzbudenie... ja som mala vysledky na DS 1:4......Ninka ma uz mesiac, je zdrava a krasna... 🙂

t_fire
4. sep 2013

@srnka28 ďakujem za povzbudenie, dúfam že aj u nás to dopadne dobre....

srnka28
4. sep 2013

@t_fire ak by si chcela, tak ti mozem poslat kontakt na MUDr. v Ziline, ktory mi to doporucil, ak by si sa rozhodla na amnio ist. Ja som nakoniec bola, aj ked najskor som ist nechcela, ale pri mojich vysledkoch to bolo velmi tazke... Dva dni som preplakala a potom sme sa s manzelom dohodli, ze pojdem. Bola to ulava, o tri dni mi volali... konecne dobra sprava a do mesiaca mi to prislo aj postou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre