Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

abriela
14. mar 2011

@lubka510 ahoj Lubi. Mozem vediet aky rastem ma tvoj prvy syn? Mne vyslo AFP 1:2 a aj tak verim na zazrak 😉

Baby nestresujte zbytocne. Moja mala ma vyvojovu chybu. Bola som na amnio, vysledky dosli geneticke do 1 tyzdna- sudim na zaklade datumu, kt. je uvedeny na sprave co mi poslala. Spravu poslala po 9 dnoch - datum na obalke z posty, aj ked si vyziadala odomna postovne 3€. Posta s vysledkymi dosla po 2 dnoch. Lekari kaslu na to, co prezivame.
Vysledky triple testu - pozitivne, ale aj tak mam pozitivne myslenie a snazim sa nestresovat, skor verit, ze vsetko bude v poriadku a stane sa zazrak. Stresom malickym len skodime.

sladjana
15. mar 2011

@henikav1
hej lekari maju skusenosty,ale ja mam pocit ze nas beru ako na bezjacom pase,ja som dnes odmjetla amnio..a dr,sa spraval akoze dobre sama si rozhodujes,predtim mi hovoril ze ma posle na podrobnejsi ultrazvuk ked odmjetnem amnio ateras mi povedal ze nie ze setko nech rjesim s mojim ginekologom,bola som prekvapena s pristupom..kedze chodim sukromne...mam stoho zmjesane pociti,ale dufam ze budem mat zdrave babo,lebo aj pri prvom ma takto stresovali a mame 6rocneho zdraveho chlapca...

lubka510
16. mar 2011

@abriela Vladko ma ráštep chrbtice ale chodi mi .Je trochu obezny ale to asi to tak musi byť aby sme to nemali take ľahke.Inač je veľmi zlaty rozprava len tak po svojom ale niektore slova vie povedať pekne.Mne vyšla amnmio negat.čiže všetko bolo ukažkové až v 7mesiaci lekarka vydela defekt na chrbtici takže ja na testy už vôbec neverim.Teraz ma tiež postrašili tie tripl.testy vyšli poz.ale ultrazvuk zatial žiadnu chybu neodhalil.Dufam že to aj tak ostane.čo ma byť tak to aj bude.Držim prsty že ti všetko dobre dopadne.Treba veriť!!

abriela
16. mar 2011

@lubka510 Mna uz dnes chyta depka. Cim viac inforacii o rastepe brusnej dutiny viem, tym to viac prezivam.
Amnio som mala v poriadku, aj triple v I. trimestri, ale to, ze su crievka a pecen vonku a nie v bruchu vidno pri kazdom UTZ.
Lubka ja ja vam drzim palce, nech ste v poriadku.

lubka510
17. mar 2011

@abriela ahoj ultrazvuk ti ukazuje že su vonku črievka a pečen?Nebojsa nebude to take zlé ked ti to neukazali testy.Môj Vladko ma sice raštep chrbtice ale testy mi tiež nič neukazali až ultrazvuk.A poviem ti jedno aj ked nieje uplne zdravy v živote by som ho nemenila.Akurat teraz s nim trepe puberta a hadame sa na počitači ale som rada že ho mam.On ma stale potrebuje .Nikdy netreba" hadzať flintu do žita"možno to všetko je len blby omyl aj keby nebol tak vždy treba veriť že to nieje až tak zle ako to momentalne vyzerá.Držim ti palce aby to bol ten omyl a aby si mala zdrave babo!A ked bohužiaľ to tak nebude dieťa ťa bude potrebovať stale a ver mi postihnute deti su tisic krát vdačnejšie ako zdrave anikdy netreba im dať najavo že si pred ich narodenim uvažovala vzdať sa ich.MAM STYM SKUSENOSTI TAK VIEM O čOM ROZPRAVAM.Len treba veriť že nič nieje tak zle ako sa možno v prvej chvili zda.TAK SA DRž A EšTE DAJ O SEBE VEDIEť AKO SA DRžIš. 😎

abriela
17. mar 2011

@lubka510 Dakujem za mile slova. Do 12 tt sa dietatu uzatvara brusna dutina, u nas sa to nestalo aj ked lekarov stale presviecam, ze verim na zazrak. Ked mi lekari povedali diagnozu dali mi aj na vyber - vysetrenia, ci koniec. Rozhodla som sa ako som sa rozhodla, aj ked som slobodna mamicka, partner nema poriesene predchadzajúce vztahy a kto vie ako to bude a rodicia ma odsudili.
Skrinning v 16tt mi vysiel pozitivny, riziko NTD 1:2 - cize problem sa len potvrdil.
Verim, ze deti su vdacne, ale desi ma myslienka, co vsetko by musela mala absolvovat. ak sa potvdia este dalsie problemy kt. su spojene s danym problemou.

joda
18. mar 2011

ahojte dievcata mam sa v january narodilo ydrave dievcatko aj napriek poyitivnemu skrinigu na amiocenteye sme neboli odmietla som ju neverte timto testom ja som tiez neverila su to sprostosti.

janicka
18. mar 2011

presne o tom hovorim, aj genetik vam povie, ze skrining je cisto statistika 🙂

abriela
21. mar 2011

@ joda, @ janicka - keby ste mali pravdu a mylili sa aj lekari pri UTZ 😉

misacina
8. apr 2011

@zanuska Ahoj ako sa máš? A čo bábätko? Dúfam že je všetko o.k. ozvi sa niekedy, pa pa

zanuska
8. apr 2011

@misacina ahojky ja sa snazim uz mesiac napisat no neako mi nechcelo odoslat tak dofam tento krat sa mi to podari mam dcerku zdravucku vsetko dobre dopadlo 😉

misacina
8. apr 2011

No super tak gratulujem, som rada ze je vsetko v poriadku. tak sa drzkajte, pa

misacina
8. apr 2011

No super tak gratulujem, som rada ze je vsetko v poriadku. tak sa drzkajte, pa 🙂

elik81
9. apr 2011

ahojte, mne pri druhom synovi vyslo riziko na DS 1:35, na amnio som nesla, len na3d uzv. A narodil sa mi zdravy chlapec. Tak vam drzim palce.

gamajka
3. máj 2011

Ahojte, pred cca. 20 tyzdnami som "hltala" tuto aj vsetky podobne diskusie, pretoze mi v tripple teste taktiez vysiel pozitivny skrining na DS. Velmi dorazne mi odporucali amniocentezu, pretoze termin som mala podla vsetkeho stanoveny presne (ako tak sledujem, najcastejsou pricinou zleho vysledku byva nepresne stanoveny termin). Minuly tyzden sa mi chvalabohu narodil zdravy syncek. Chcela by som teda povzbudit vsetky z Vas, ktorym tehotenstvo "osladil" tento carovny testik. Nenechajte sa zdeptat a pokazit si radost z babatka dopredu, tieto testy su skutocne velmi nepresne. Drzim vsetkym nastavajucim maminam palce 🙂.

janinah
3. máj 2011

dievčatá,držte sa 😉 moje výsledky /čísla/ si už nepamätám,ale bolo tam isté riziko,už aj preto,že som otehotnela v 42.r. amniocen. som odmietla,nechcela som byť to 1% spontán. potratov po výkone...máme krásneho zdravého syna,má už 5.5roka 😉
lekár môže niečo odporúčať a vysvetliť všetky možnosti,ale je na nás ,matkách, používať zdravý sedliacky rozum a materinský inštinkt 😉

jania023
3. máj 2011

@janinah ahoj aj ja som mala pozit test a mam doma zdravu dcerku ak na UTZ nic nevidno ziaden defekt tak je vsetko ok 😉

luthien35
5. máj 2011

Čaute ženy. 🙂 Veľa tu toho čítam a tiež verím a dúfam,že moje bábo je zdravé.Dnes som začala 16tt a čaká ma tripl test.Zvažujem,či ho neodmietnem.Totižto v 11tt som si na požiadanie dala zobrať krv na PAPP a freeB-Hcg a objednala sa na sono v 12tt u Dr.Grochalu. Ak by som za tým nešla na vlastnú päsť,tak nič takého robené v 1.trimestri nemám.A to mám po 35-ke!Je to na škodu,ale žiaľ väčšina gynekológov na Slovensku to ešte nemá zaužívané ako bežnú prax v 1.trimestri.Miesto toho sa kŕčovite držia tripltestu v 2.trimestri.Pritom vedia ako je nespoľahlivý a zavádzajúci a bez screeningu v 1.trimestri je ešte nepresnejší.
No,len teraz som taká rozpoltená,lebo tie krvné testy v 11tt som si vyslovene vydupala a ako na potvoru vyšli zle,teda Hcg vyšlo vysoko.Tieto testy sú rovnako nespoľahlivé ako tripltest.Ale na sono bolo všetko v úplnom poriadku,Dr.Grochal doslova povedal,že je všetko ideálne.Na výsledky z krvi poznamenal,že sa nemám stresovať,že väčšinou sú nepresné.Tak teraz neviem,či ten tripltest odmietnuť alebo to risknúť.Ak by som si nedala robiť PAPP a Hcg v 11 tt,len ultrazvuk v 12tt,tak by som teraz bola kľudná a spokojná...hm...Na morfologický ultrazvuk idem znova ku Grochalovi.

matelko1
5. máj 2011

@luthien35 ak ti vysli tieto testy v 11tt dobre,tak ta nemusia znepokojovat tripletesty,vsade na zapade sa od toho uüpusta,niesu pravdive....spolahlivejsie su tie v 11tt,potom 3D-4D utz.grochal je dobry,ja som tiez bola u neho.

danjan124
5. máj 2011

mamičky, mne vyšiel tripple test 1:45. mám 30 rokov, 2 zdravé deti. na ultrazvuku mi riziko zvýšili na 1:5. našli 4 znaky downovho syndrómu, povedali, že také jasné to už tam dlho nemali a boli by prekvapení, keby bábo nemalo downov syndrom. neželám nikomu ten pocit, celú cestu domov som preplakala. amnio som odmietla, na potrat by som nikdy nešla, verila som ale, že zázrak sa môže stať. modlila som sa, veľmi som sa modlila a dúfala. pred 2 týždňami sa nám narodila krásna, úplne zdravá dcérka. držím palce všetkým.

katrerina2
5. máj 2011

ahoj. budem mat 32 r a cakam babo. moje APF testy boli pozitivne 1:85. som po amnio a vsetko je ok . mala som 2x pozitivne test na edvardsov syndrom a vsetko je ok a v auguste cakame zdrave dievcatko. drzim palce a nemaj strach

maggie2
5. máj 2011

@luthien35 triple test je o ničom, iba zbytočne stresuje ľudí, mali by od toho už konečne aj na SK upustiť, už sú dávno modernejšie a spoľahlivejšie testy

marikac
10. máj 2011

asi aj mna caka amnio, vysoke hcg- zvysene riziko na downa 1:170 😠 a pritom v 12t PAPP dopadli dobre, dokonca i meranie NT a NB 😔

jania023
10. máj 2011

@marikac Moja aj jà som mala problem z tym testom ale na amnio som nesla nechcela by som byt to 1% čo o babo prídu ja som mala utz a tam to bolo ok lebo dawnov syndróm je vidieť

marikac
10. máj 2011

@jania023 cakam na datum utz,len neviem kedy mi ho daju......a uz tento pondelok mam termin na genetike 😨 chcem skor utz ako amnio , urobia mi utz (morfologicky)skor ako v 20t?

katy2
10. máj 2011

@marikac ja som mala v 1.tehu tiez velmi zle vysledky a AMC som odmietla kvoli riziku.... Pockala som si na uzv v 20tt a vsetko dobre dopadlo.....
Ja tiez teraz koncom tyzdna cakam na vysledky AFP... Neverim, ze budu dobre, v 20tt idem k Dr. dankovcikovi a AMC som uz teraz odmietla..... Tie testy nemaju vobec vypovednu hodnotu.... Uz sa takmer nikde nerobia....

marikac
10. máj 2011

@katy2 tak radsej by som bola, keby mi tie testy neurobili,ako teraz stresovat. aj ked som si ista (moj vnutorny pocit mi to hovori) ze je vsetko OK, vzdy je tu ten maly cert na pleci,co mi sepka,ze nie je to OK.....
aka je sanca,ze testy aj utz v 12tt downa nepotvrdili, resp. boli OK a teraz take riziko?

katy2
10. máj 2011

@marikac verim, ze je to len plany poplach... Presne kvoli tomu sa uz takmer nikde nerobia... Ty si bola na tom kombinovanom NT u Muranskej, nie? A vyslo ti to dobre? Tak podla mna len vydrz na morfo, uvidis, vsetko dobre dopadne... A hlavne nemysli na zle.... Uz si objednana? Tie AFP su velmi nepresne.....

marikac
10. máj 2011

@katy2 dnes som sa objednavala,tak cakam,ze zajtra mi zavolaju a uprosikam sestricku na najskorsi mozny termin,,,ak sa bude dat. Ano, bola som v KE u dr. Muranskej a vsetko bolo OK. preto som teraz taka zhrozena. AFP je vraj v poriadku,len hcg mam vysoke. 😒

katy2
10. máj 2011

@marikac a objednaju ta priamo k Dankovcikovi? Pytaj sa jednoznacne k nemu... A vypytaj si nalez od tvojho gyn z AFP, nech to Dank. pozrie. On ti vsetko pomera, pozrie a este raz prerata riziko.... VERIM, ze to dobre dopadne... Ale aj tak drzim palce 🙂 Ja som ich chcela teraz odmietnut, ale sla som, aby som mala nalez pre Dank. Ja som sa u neho objednala rovno po NT....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre