Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

sensen12
7. aug 2015

mam kamosky,co z dovodu,ze tento svet je chory a plny nastrah a rizik od pocatia az po,radsej nechcu dieta a ja ich neodsudzujem,plne ich chapem,terax sme s kamoskou rozoberali,ze v konecnom dosledku kazdemu cloveku sibe,lebo su zeny,co nemaju deti,lebo nechcu,su zeny,co deti nemozu mat a su zeny,co maju a kazde rozhodnutie prinasa nasledky a kazdemu z toho hrabe a este aj chlapom,tym hrabe tiez,chce niekto povedar,ze jemu nikdy nehrabalo?

sasa1983
7. aug 2015

@sensen12 prepac. Hrabe,nehrabe. Toto uz ne naozaj tazke,navyse tie horucavy. Mne napriklad nehrabe,obcas sa niecoho bojim,najcastejske v suvislosti so zdravim, alebo len smutna,lebo niekto a nieco. Nic dramaticke a pretrvavajuce

sandey
10. aug 2015

Tak som sa objednala ku grochalovi do Martina na morfologický, Zevraj je najlepší na Slovensku, tak dúfam že to bude ok

sasa1983
10. aug 2015

@sandey on je naozaj odbornik a je aj ludsky a taky normalny. Vyborne rozhodnutie. Drzim palce k vybornym spravam este.

sandey
10. aug 2015

@sasa1983 dakujem

nikakaros
17. aug 2015

Ahojte bola som v sobotu u grochala a povedal ze nevidi nic podozrive.co nam povedal ze mame krasnu dceru🙂

maminkasisa
17. aug 2015

@nikakaros no tak super, hned je psychicky lepsie, vsak?

sandey
17. aug 2015

@nikakaros ja idem túto sobotu, tak sa neviem dočkať akurát už viem že čakám chlapca (už jedného doma MÁM) tak dúfam, že aj mne povie že je zdravucky, ja som mala zlé výsledky na Downov a v rodine sme mali 2x srdcovú vadu tak sa bojím

nikakaros
17. aug 2015

Aj ja som mala na dawnow 1:140. Ale povedal ze amnio by to na stopro potvrdila.no pohodicka,je lepsie ale niekde vo mne je cerv,ktory sa aj tak boji co bude.taky odbornik v 24 tt a nepovedal to stopercentne.rozumiem ze nemoze nieco tbrdit ved nieje pan boh a prave preto sa stale trosku bojim.ale som stastna ze budeme mat doma druhu babu.

sandey
22. aug 2015

Akurát idem od grochala a môj chlapček by mal byť zdravucky 🙂

maminkasisa
22. aug 2015

@sandey super, super, tesim sa s Vami....Grochal je pan doktor, asi by som na Vasom mieste bola pokojna....

vydrnik
22. aug 2015

Moja dcera onedlho oslavi 9r.podla vysledkou z krvi sa mala narodit postihnuta.amnio dopadlo vyborne.dnes mam 2 deti su zdrave a som rada ze som mama

lastinko
13. sep 2015

@mircalla ahoj, mna zajtra čaká vyšetrenie u Doc. Ondrejcaka... Ako rýchlo ste mali výsledky?

mircalla
13. sep 2015

@lastinko my sme nesli na amnio,tripple 4 dni

janikajanka
6. okt 2015

@nikakaros ahoj prosím ťa vyvrátil grochal pozitívne výsledky? aj mna to čaka dnes mi volalagynekolog že nemam dobre výsledky, zajtra idem na kontrolný odber a Grochalovi 21.10. tiež som hotova.... verim že všetko dobre dopadlo..

janikajanka
6. okt 2015

ahojte baby, prosím vás aké ste mali hodnoty triple testov ked ste boli na amnio alebo morfologickom ultrazvuku? ja mam vraj pozitivny test, hodnoty ešte neviem, zajtra idem na kontrolny odber, mam 38 rokov som po IVF a som uplne hotova. 21.10. som objednana MUDr. Grochalovi na ultrazvuk a už sa bojím asi všetkého.... dakujem za vaše skusenosti

sandey
6. okt 2015

@janikajanka neboj tam veľa robí vek, veľa žien nad 35 má horšie výsledky, ja som mala downov syndróm 1:130, u grochala ok

janikajanka
6. okt 2015

@sandey dakujem, ja mam 38, ale naco robia taketo testy ked nas len stresuju, ved ja ani nedycham

sandey
6. okt 2015

ja mám 39, neboj bude to OK daj vedieť potom

janikajanka
6. okt 2015

@sandey ok dakujem

timikaj1
6. okt 2015

Ahoj, aj ja som mala pri prvej dcérke pozit, skríning a po opakovanom odbere boli hodnoty o.k. a to som nebola ani na amniocentéze ani na morf. uzv to som mala 30r. Teraz pri druhej dcérke som mala 35 r., hodnoty o.k., ale pre istotu som bola na morf. uzv u Dr. Grochala, všetko bolo o.k. , mám dve krásne zdravé dcérky a úplne Ťa chápem , ja som pri prvej skoro ošedivela, kým boli výsledky!!

levice13
6. okt 2015

@janikajanka hlavne klud, nestresuj sa vopred. Ako uz kocky vyssie pisali, vela robi vek, napr na zapade uz taketo vysetrenie ani nerobia.

sensen12
8. okt 2015

moj chlapcek sa mal narodit 28.1.2016 zomrel v brusku,dakujem,ze ze hystericky stresuju tymto testami,bol chudacik mrtvy uz pred vysledkami testov,teraz mozem dufat,aby sa mi nerozpadol vztah,dakujem dakujem

timikaj1
8. okt 2015

@sensen12 Prijmi úprimnú sústrasť, je mi to veľmi ľúto, že si prišla o dieťatko, opatruj sa...

sensen12
9. okt 2015

no tazko mi je,ja ked som na nervy,tak sa ventilujem nadavanim,nepihem,nefajcim,chuda som,jedine co mi pomaha je nadavanie na maximum....a teraz uz ani druha sanca nebude,takze ako ma byt taka zena kludna....ked partner to vzdal...

timikaj1
9. okt 2015

@sensen12 to sú celí chlapi, keď majú byť žene oporou , tak to vzdajú, alebo ešte oni čakajú podporu ☹ ...

sensen12
9. okt 2015

@timikaj1 on je nonstop ticho a nic nechce riesit,ze lepsie he neriesit nic,vsetky vysledky boli ok,pricina neznama,a teraz co,skoncilo vsetko,uz nic,nijaka nadej,buducnost a teraz aby som sa usmievala a preco?? ach...ak nahodou este raz bude sanca niekedy,tak si nedam robit nijake odbery,nic a basta,ale s kym bude sanca,ak bude....vobec

janikajanka
9. okt 2015

@sensen12 ahoj je mi to veľmi ľúto a aký odber ti prosím ťa robili? držim palce

sensen12
9. okt 2015

tripletesty,v zivote si ich robit nedam,aj keby sim oteho v 90tke

janikajanka
9. okt 2015

@sensen12 a na zaklade testov si bola na amnio a tá to spôsobila? ach jo...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre