Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

mirka35
17. jan 2012

@pokito neviem co to obnasa moja ta mutacia ,ale statocna urcite si dakujeeeem za povzbudive slova...

haicka
18. jan 2012

@mirka35 Ja tam volám každý deň, už je to 18dni a dnes som sa dozvedela, že výsledky nemôžu nájisť ani v labáku ☹

mirka35
18. jan 2012

@haicka nebooooooooooooooj su ok a ak nie nech idu k certu nech sa radsej stratia 😀 nestresuuuuj naozaj si nepomozes ako ja co mam a mozem nic iba verit a cakat a snazit sa byt v klude moja

haicka
18. jan 2012

Si zlatá. Tiež som si už dnes povedala, že radšej nech sa nenájdu...
Ináč som si čitala tvoj profil a máme podobný osud....O prve bábo sme prišli(tichý potrat)v 10tt, druhé bábo, náš syn, bol teda vymodlený, má už 2,5 roka a je z neho riadny rošťák a teraz čakáme bábatko.Temín mám 21.6.2012 😉

zujanka
18. jan 2012

@tesita downov syndróm je spôsobený genetickou mutáciou na 21.chromozóme Dieťa s touto poruchou je mentálne postihnuté s charakteristickými črtami tváre a postavy tzv. mongoloidné deti časté sú aj metabolické a srdcové ochorenia Nechcem strašiť ale som špeciálny pedagóg, pracujem aj s takto chorými detičkami Mysli však pozitívne napriek všetkému Držím palčeky aby bábo bolo zdravučké

mirka35
19. jan 2012

@zujanka 😒 ☹

tina7729
20. jan 2012

@mirka35 co sa deje? ☹ ozaj dnes si idem po vysledky 🙂 a uz viem ake budu 🙂 malo by to byt v poriadku,ale kym to ja nevidim na vlasne oci,tak neverim

kaby
20. jan 2012

Mamicky cakatelky,chcem vas trosku povzbudit.. Moje vysledky triple testov boli 1v30 na DS!!.. Nikdy nezabudnem na tu velku poznamku v tehotenskej knizke. Amnio som odmietla. Ako som uz pisala skor,bola som len na viacerych genetickych utz.. V utorok sa mi narodilo krasne zdrave dievcatko a ziadneho downa nema! Drzim vsetkym palce a prosim neprikladajte taku vahu testom s obrovskou falosnou pozitivitou..

veve39
20. jan 2012

@kaby gratulujem!!!! viem zivo predstavit tvoju obrovsku radost 🙂 🙂 🙂
prezivala som to iste, aj ked cislo som mala o nieco "lepsie" 🙂

rodila si v Kochu ? videla som ta obcas v tej teme....

simmmiiiii
20. jan 2012

@tina7729 ahoj to maš nejako skoro nie?ti volali ?

kaby
20. jan 2012

@veve39 dakujem 🙂.. Radost mam neskutocnu,ale nepochybovala som a nestresovala sa.. Hej,rodila som v Kochu..

tina7729
20. jan 2012

tak vysledky z amnio dopadli super 🙂 malicka je zdravucka,velmi sa tesim. ze preto mi mohli aj vyst zle vysledky,asi ze je malicka mensia ako jej gestacný vek ci co 😕 vsetkym Vám drzim palce,fakt netreba dopredu stresovat,ale mysliet pozitivne

mirka35
20. jan 2012

@tina7729 ahoj moja tak to sa tesim s tebou super blahozelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam ....... 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

tina7729
20. jan 2012

@mirka35 dakujem krasne 🙂 🙂 🙂 a ty moja kedy mas vysledky?

mirka35
20. jan 2012

@tina7729 ja som amnio odmietla cize az teraz v pondelok idem na morfolog.ultrazvuk .Ake si ty mala vysledky?

tina7729
20. jan 2012

@mirka35 myslis vysledky z triple testov? no najprv som mala 1:130 a druhy krat 1:120

mirka35
20. jan 2012

@tina7729 aaa kolko mas rokov? ja som mala 1ku150 a mam 36

tina7729
20. jan 2012

@mirka35 ja mam 30rokov

mirka35
20. jan 2012

@tina7729 dakujem moja snad aj ja dopadnem dobre

tina7729
20. jan 2012

@mirka35 urcite dopadnes dobre 🙂 ja som tiey predtym bola na morfologickom ultrazvuku a uz tam mi povedal ze nic nevidi ,tak ked ti povie ze je vsetko ok tak sa neboj 🙂

bekulkad
20. jan 2012

Ahojte. Chcem prispieť k tejto téme, lebo môj príbeh je vám podobný. Tiež som mala pozitívny skrining test prvý1:8 a druhý 1:2 Downov syndróm. Mám 31rokov. Ten strach neprajem nikomu. Na 3D ultrazvuku v KE nám potvrdili hypoplastickú nosovú kostičku, nuchal fold a ventrikulomegaliu hranicnu + Poškodená pravá oblička. Doktor sa so mnou rozlúčil slovami, že je to na 85% istá diagnóza a mám sa s tým radšej zmieriť. Odber plodovej vody som odmietla. Nič by sa nezmenilo, dieťatko by som si nechala. Koľko noci som si poplakala, radšej nepíšem, napriek tomu, že som prosila Pána Boha o zázrak mala som strach. Nosová kostička v 30tt. tehotenstva mala 0,5cm. Mám kámoša gynekologa, nevidel to ružovo. Na mikuláša sa nám narodil zdravý chlapček, okrem obličky. Tú nám musia operovať vo februári, hoci má Dominik len 7 týždňov. Dievčatá nebojte sa n iekedy spolahnúť aj na malé percento úspechu, ako v našom prípade. odvtedy hovorím, stačilo vymodlených15%a máme zdravého chlapčeka.

simmmiiiii
20. jan 2012

@tina7729 suuuupeeeeeeeeeeeeeerrr

mirka35
22. jan 2012

@happy8051 ja mam 1ku 150 ☹

pokito
23. jan 2012

@mirka35 ahoj moja, od rána na teba myslim, daj vediet ako si dopadla na morfo. Drzim palceky

jaja511
25. jan 2012

kuk na moj clanok 🙂

majoslava
26. jan 2012

ahojte... ja som tiež pred pár mesiacmi prispievala do tejto témy... tiež som mala pozitívne výsledky a robili mi TT dokonca 2x... odmietla som amino lebo som nechcela riskovať....a aj tak by som si malého nedala vziať....
treba myslieť pozitívne a veriť, že bude všetko v poriadku...snažila som sa na to nemyslieť... časom som na to aj zabudla... TT je len štatistika...
mám už 3 mesačného krásneho zdravého chlapčeka
ak by som ešte otehotnela druhý ktát si toto vyšetrenie nedám robiť... zbytočne som sa len trápila...

lenka1911
26. jan 2012

Ahojte, tak aj ja prispejem svojou skusenostou s amniocentezami, mozno to niekomu pomoze. Prvykrat som absolvovala amnio, v 2006 ked som mala pomer 1:150 na downov syndrom, mala som 26 rokov, na prvykrat mi dokonca neavykultivoval(stava sa to tak v pomere 1:10- a bolo nas na odbere presne 10,takze ja som bola prave ten jeden pripad)takze som po dllllhych 3 tyzdnoch isla na amnio opat, nikomu neprajem prezivat to, co som prezivala za tych 5 tyzdnov, ale oplatilo sa cakat a v oktobri 2006 sa mi narodil zdravy, krasny a velmi sikovny chlapcek.Druhe tehotenstvo bolo v roku 2009 a samozrejme od zaciatku som sa bala toho vsetkeho, co som prezila pri prvom tehotenstve a samozrejme aj tu bol vysledok pozitivny a to v pomere 1:47, takze zase neskutocny strach, preplakane a premodlene dni, ale rozhodla som sa ze pojdem na vysetrenie do BA, kde som mala vysledky do troch dni a vdaka Bohu, vsetko bolo opat v poriadku.V novembri 2009 sa mi narodil zdravy, krasny chlapcek.

Takze baby, ktore riesite nieco podobne, berte to tak, ze su to len nejake programy, do ktorych ste vy podla nejakych tabuliek nezapadli a preto tie vysledky su take, ake su. Dokonca mi dr. v BA povedal, ze takyto pomer 1:47 mohlo ovplyvnit aj nevolnost, ktore som mala v tehotenstve (tesne pred odberom krvi v 16tt.som zvracala).

Vsetkym vam prajem, nech sa vam narodia zdrave babatka a uz ziadne trapenie, len a len radost zo zdravych deticiek 🙂

katka_1983
29. jan 2012

@tina7729
Ahoj. mne tiež odporučili amnio na základe nízkej hladiny PAPP-A. zatiaľ na amnio nechcem ísť, nakoľko som objednaná v 20tt k dr. Čunderlíkovi na morfologický UTZ.
Pevne verím, že aj mne dr. povie, že bábätko je zdravučké...
Lebo som z toho hotová, stále rozmýšľam či ísť alebo neísť na amnio. V kuse o tom čítam a už sa fakt neviem rozhodnúť...

tina7729
29. jan 2012

@katka_1983 ahoj, no keby som bola druhy krat este tehotna,nejdem na amnio. ja som tiez prvorodicka,proste panika z toho vsetkeho chcela som mat naozaj istotu ze je babo zdravucke aj ked som bola na morfologog.ultrazvuku,proste nedalo mi to. ale asi aj preto,lebo som pocuvala dookola od jednej osoby ze to nemozes mat postihnute dieta a tak dalej,cize od tej osoby alebo viacerych by som pomoc cakat potom nemohla a sama som nebola schopna postarat sa o take babo ☹ tak asi aj toto bol dovod preco som podstupila ja amnio.
no je to na tebe moja, pri amnio mas riziko potratu ale vela mamiciek to aj napriek tomu podstupi ako ja.ale uz ked ti na morfologickom povie ze nevidi nic zle na babu tak by som sa tak nebala a verila tomu ze je naozaj zdrave. a este je aj na tebe ci by si mala babo aj keby bolo dako postihute. ak si rozhodnuta ze ano,tak amnio vobec nepodstupujem. ale poviem ti jedno, tie triple testy su fakt strasiak a su vo vacsinou pripadou falosne. tak neboj a budem drzat palce,uz ci sa tak alebo onak rozhodnes. daj potom vediet 🙂

katka_1983
29. jan 2012

@tina7729
ďakujem Tinka 🙂
snažím sa byť kľudná a verím, že bábenko je zdravé...ale predsa len ma hryzie červík pochybností...a ešte sa ťa chcem spýtať, či sa dá amnio robiť aj po tom 21 tt. Lebo ja idem na morfo UTZ už v ukončenom 20tt a keby mi doktor povedal, že si nie je istý či je bábo ok, tak chcem ísť na amnio...Jedna sestrička mi hovorila, že sa dá robiť do 24 tt a iná sestrička mi hovorila, že amnio sa robí len do 20 tt, takže som z toho jeleň... ☹
Na druhej strane triple testy som mala dobré...Tieto zlé výsledky sú z double testov ( v 12tt). Inak poznám aj tehuľky, ktorým nerobili double testy, ale len triple testy. Tebe vyšli v ktorom teste zlé hodnoty? A ktoré to boli hodnoty? Teda, ak mi to môžeš povedať...Alebo cez IP...
A ešte som počula že hladinu PAPP-A môžu ovplyvniť rôzne faktory a vtedy vychádzajú skreslené výsledky...
No proste som z toho na nervy.... 😖

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre