Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

nika21081985
5. sep 2016

ja som mala tiez zle vysledky,isla som na amnio a vsetko bolo ok.Mame krasne hlavne zdrave dievcatko.

cheeky82
19. sep 2016

Ahojte. Dnes mi volala sestricka, ze mi prisli prve krvne vysledky. Nepytajte sa ma ako sa volaju, ci triple alebo AFP testy, netusim. Krv mi brali v 12tt+6 a vraj mi vysla hodnota na DS 1:210. Skoro som skolabovala. kazala mi potom zavolat neskor, ze doktor este vysledky nevidel. tak som volala znova, ze vysledky su v norme a ze cakaju na vysledky trizomy testu, ktore by som mala mat v piatok. lenze je sanca ze ich labak nebude vediet vyhodnotit lebo picham injekcie Clexane. Ja sa asi zblaznim ☹

mon141
25. okt 2016

@tesita
Ahoj, chcem pridať moju skúsenosť.Ja mám 35 rokov. Prvý test riziko Downa 1:135, druhý opakovaný 1:7....výsledok krásne zdravé 5 mesačné dievčatko 😀 😀 😀
Neboj sa....všetko bude dobré a dieťatko zdravé 🙂 A nebola som ani na amnio...

ria2012
25. okt 2016

Ahoj Mon141, moc gratulujem k dieťatku, je to krásne čítať, že aj napriek testom je všetko v poriadku. Ja mám termín až na Silvestra, tak stále čakáme, niekedy na to úplne zabudnem a inokedy ma to prenasleduje ako nočná mora, tak len sa snažíme veriť, že aj naše bábätko bude v poriadku. Mám za sebou už tri ultrazvuky, vždy si platím podrobný popis a zatiaľ všetko OK. Prvé dieťa máme úplne zdravé, možno to je vekom, mám 33rokov a vraj niekedy je zle uložená placenta, tak sú potom výsledky skreslené.Pohlavie sme vedieť nechceli, v tom sme mali jasno hneď od začiatku 🙂 tak už len čakáme, čo príde na svet🙂 Teraz som v 30tt a bábo má 1630g, tak hádam je všetko na dobrej ceste. Keď porodím, určite napíšem. prajem ti dni plné lásky s tvojou dcérkou 🙂

basena001
25. okt 2016

pre upokojenie; vsetky tie testy sú úlne na nic. Ja som mala riziko 3:4, t.j. 3 deti zo 4 postihnuté a jedno zdravé. Riziko takmer 75%, ze dietatko nebude OK. A malá je úplne zdravé bábo. Známa riziko 1: nieco cez 4000 a má chlapceka Downa. Takze, jediná spolahlivá odpoved je amnio, trisomy test. Vsetko ostatné je len jeden velký stres. A super este moje byt ultrazvuk u ozajstneho odborníka (ja som napr. bola u dr. Grochala v Martine a ten mi hned povedal, ze on na malej napriek vysledku testu vidi len to, ze je to zdrave dievcatko)

mon141
25. okt 2016

Úplne súhlasím s basena001. Mudr. Grochal v Martine je naozaj odborník, všetko povysvetľuje, veľmi milý a ľudský prístup. Na margo mojich obáv mi povedal, že môžem veriť tomu čo vidím, že malinká je zdravá, alebo veriť nejakému testu, ktorého výsledok vychádza zo vzorca a je len predpokladom pre možnosť postihnutia, nie jeho potvrdením.A inak známy mi hovoril, že v zahraničí sa tento test ani nerobí, pretože je veľmi nepresný a stresujúci pre nič.

mon141
25. okt 2016

@ria2012 , buď v pohode a kľudná. Ja v tom strachu v tehotenstve som sa na malú až hnevala, prečo nie je zdravá.Teraz keď sa pozerám na naše nádherné ZDRAVÉ bábätko, mám výčitky svedomia, že ona pokojne rástla v brušku v bezpečí mamičky a ja som jej spôsobovala stres svojím strachom a hnevom.

lubinka31
25. okt 2016

No ja neviem zienky.ja testy 1:50. A grochal mi povedal ze mala ma maly nos a kratke koncatiny ale nemusi to nic znamenat.mam dieta s downovym.

cheeky82
26. okt 2016

@lubinka31 boze moja, tak snad nebudes "obdarena" dalsim dietatkom s DS. Drzim palce.

lubinka31
26. okt 2016

@cheeky82 nie moja.ja uz mam 8 rocnu dceru a nase slnko 16 mesacne.to nam staci ale dakujem.

cheeky82
26. okt 2016

Baby nestresujte nad triple testami. Mne kombinovany test na DS vysiel 1:210! Dala som si urobit trizomy a bol negativny. Potom mi robili triple v 16tt a zrazu DS 1: 9300. tie testy nemaju vypovednu hodnotu. ja by som ich zrusila a nechala len trizomy a morfologicky ultrazvuk

basena001
26. okt 2016

@lubinka31 nebudem ti pisat, ze mi je to lúto, lebo, predpokladám, malickú milujes a nie je Ti lúto, ze ju más (cez net sa takéto veci tazko písu, ale, verím, ze rozumies). k tomu Grochalovi, predpokladám, ze ak sa mu nieco nepozdavalo (nostek, koncatiny) odporucil Ti dalsie vysetrenia, napr. amnio. naozaj este nemusí nejaká nezrovnalost nieco znamenat, napr. sestre povedal ze maly ma kratsiu stehennu kost, co je tiez jeden z príznakov DS, ale v jej prípade islo o jeden jediný izolovaný príznak a v kombinácii s inymi vysledkami jej povedal, ze 100% istotu bude mat len po amnio (ani trisomy vraj nie je na urovni amnio, pokial ide o vysledky). On jej amnio ale neodporucil, lebo zhodnotil vsetko, ako som uz pisala komplexne, a podla jeho nazoru mal byt krpec zdravy. Sestra aj tak podstupila amnio (ona je taka plaska a v rodine jej muza je DS) a chlapcek je naozaj zdravy. nech sa Vám aj malickej dari 🙂

lubinka31
26. okt 2016

@basena001 dakujem.sme radi ze ju mame a ja som nechcela ist na amnio, ja by som proste nesla rodit v 24. Tyzdni.nic by sa tym neriesilo.

kika691
26. okt 2016

@lubinka31 je nádherná babika mala
. Mna posielal genetik v 22tt na potrat. Tak sme sa pohádali,ze ani neviem ako som vyšla z ordinácie.

nivea777
26. okt 2016

@kika691 a dietatko je zdrave?

lubinka31
26. okt 2016

@kika691 a ako to dopadlo?

kika691
26. okt 2016
kika691
26. okt 2016

Našťastie áno...milovala som.ju aj keď bola v brusku a nevedela som čo bude ďalej a čo ma čaká keď sa narodí...a pritom riziko 1:40

sevila
26. okt 2016

Ahoj, ja som mal tiež downa 1: 13 a ešte aj nejaký Opiltzonov syndrom (už presne nepamätám ako sa volal) amnio som odmietla, potrat samozrejme tiež. Lekár mi odporučil ešte 3D ultrazvuk, že pre prípad keby bol down tak sú poškodené vnútorne orgány najčastejšie srdiečko a tam to je vidieť a taktiež keď treba tak sa k pôrodu vedia pripraviť (operácia srdiečka a pod.) Našťastie už tam mi povedali že ma všetko ako má mať a ja to ok. Narodil sa nám krásny zdravý a múdry chlapček už má 21 mesiacov. potom som si aj na nete naštudovala, že keď sa odber robí skoro alebo neskoro tak tiež môžu byť zlé výsledky. Nie vždy sa musí určiť správne termín pôrodu a potom to už ide. To bol aj môj prípad zrejme lebo maličký bol veľké bábo tak sa termín posúval. Hlavne sa nestresuj, nerobí to bábätku dobre. Ver, viera robí zázraky. Držím ti prsty nech to dobre dopadne.

alenie_
28. okt 2016

Ja som to sem už dávnejšie písala, ale zopakujem sa. My riziko 1:50 a zdravé dieťatko, už má 7 mes.

alenie_
28. okt 2016

@lubinka31 ale nešla by som na potrat ani keby mam 1:1, práve pre toto čo máš na fotke <3

looola
29. okt 2016

Ahojte, ja som mala riziko na Downov syndróm 1:73, následne Trisomy test negatívny, dieťatko uz má mesiac a je zdravé 😀

kitchi1
30. okt 2016

@looola robili ti po pôrode nejaké špeciálne vyšetrenia na ds alebo lekári dôverujú výsledkom trisomy?

looola
30. okt 2016

Nerobili nič, nikto nič neriešil nakoľko malá je zdravá. Ja som mala 1:73, čiže 1 dieťa zo 73 je choré a ostatne zdravé, no ale nebolo mi všetko jedno ked som mala tie výsledky. No na Trisomy mi vyšlo ze čakám dievčatko s normálnym počtom chromozomov, čiže 46XX.

looola
30. okt 2016

@kitchi1 pri Downovom syndrómu je 47 chromozomov a to na Trisomy teste vedia zistiť .

kitchi1
30. okt 2016

@looola áno bola som naň ale nešla som na amnio a geneticka sa tvárila že trisomy nestači...

tecko28
30. okt 2016

@kitchi1 to musela byt velmi hlupa geneticka, lebo pri trisomz teste sa lokalizuje DNA z krvi, pri amnio z plodovej vody, pri oboch sa pocitaju chromozomy

firia212
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
tecko28
30. okt 2016

@firia212 hlavne,ze ty si premudrela.Ja som sice len ucitelka biologie,ale sesternicu mam dost uznavanu gynekologicku a ta o spolahlivosti trisomy snad nieco vie. Mozno som sa nevyjadrila spravne medicinsky,co vsak neznamena moje nizke iq. Kazdopadne trisomy dokaze poukazat na problem, je spolahlivy a je to super alternativa pre tie co nechcu amnio. Tiez si na zaklade tvojej reakcie myslim o tebe svoje,ale je pod moju uroven pisat ti urazky.

lubinka31
30. okt 2016

Baby to nemyslite vazne.niekto sa tu zle vyspal ako vidim.asi ten posun casu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre