Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

adulkas
21. nov 2015

@katrin21 super, za stovku by som si to isto dala, namiesto pichania, 🙂 veľmi dobré rozhodnutie presne tak by som reagovala aj ja, gratulujem a príjemné tehotenstvo, aj keď mne bolo zle až do pôrodu 😝, závidím, kto počas tehotenstva nikdy nezvrcal 😠

katrin21
21. nov 2015

@adulkas som nevracala ani raz ani pri prvej dcere, ani teraz...
ale teraz mi bolo tažko, zle.. sice nevracanie, ale zato zle jak hovado... jedlo az v krku stale akoby... ani lezat, ani sediet, vlci hlad , alebo zase ked som sa najedla tak toto.... prve 2 mesiace....
a teraz ma boli chrbat, lonova kost, hocikedy aj podbruško,ale najhorsi je ten chrbat, rano sa budim ako dolamana a cez den tiez to nie je bohvieco, k veceru sa hybem ako starena zohnuta 😀
a po jedle mi je niekedy este tažko, ale uz je to OK oproti prvym tyzdnom.... da sa...
a mam nizky tlak, dnes ma motalo a mala som 100/64 😝..

izziebell
27. nov 2015

@katrin21 prosim ta ked ti robili trisomy prisla ti sms ze prijali platbu? ja mam z toho trochu nervy, lebo som posielala peniaze vcera rano a myslim, ze by mala prist sms, ze inedtifikovali platbu a az odvtedy to trva 5prac.dni. a trvalo to ozaj presne tych 5, ci si to mala aj skor? neviem ako vydrzim ked budem muset cakat dlhsie ako do buduceho piatka, este dalsi vikend :-/ dakujem

katrin21
27. nov 2015

@izziebell ja som vkladala priamo v banke na ich ucet v Unicredit, lebo medzibankove prevody mozu trvat aj 3 dni... v piatok som vlozila, v pondelok rano mi prisla SMS, v utorok bol sviatok, tak vysledky boli vo stvrtok.,

izziebell
27. nov 2015

@katrin21 no ja som skusala najskor platbu priamo kreditkou cez platobnu branu, lenze im to nejak nefungovalo :-/ tak som musela prevod. ist osobne do ich banky ma celkom v strese ani nenapadlo. tak si ma ale ukludnila dakujem, cize aj ked mi ta potvrdzujuca sms pride az v pondelok malo by sa to v tom buducom tyzdni stihat, dakujem 🙂

katrin21
27. nov 2015

@izziebell v den, ked im pride platba a poslu SMS tak zacinaju analyzu na druhy den, alebo este v ten den.... a ta trva 24hodin, potom ti pride SMS ze je ukoncena...

andelok
3. dec 2015

@katrin21 Je to zdravy chlapec!!!! 🙂

katrin21
3. dec 2015

@andelok huraa, gratulujem, vedela som, ze bude OK 🙂

izziebell
3. dec 2015

@katrin21 tak bolo to trisomy tak rychlo ako si aj pisala, dakujem. v podnelok potvrdzujuca sms o platbe, utorok hotove testy, v stredu ich mala lekarka.. Negativne 🙂

ewelin2004
3. dec 2015

@katrin21 aj nám povedal že je všetko OK 😵 , a tie hlúpe tripple testy by mali zrušiť 😠 !!!

katrin21
3. dec 2015

@izziebell
@ewelin2004
a hlavne ze na genetike tvrdia, ake su straaasne dobre a ako mame byt radi na SK, ze ich robia 😝

ewelin2004
3. dec 2015

@katrin21 no veď to, a ešte aj Grochal mi povedal že mi amnio neodporúča, lebo že tam mám riziko potratu niekoľkokrát väčšie ako riziko na DS... A pritom na genetike sa mi o tom riziku ani len slovíčkom nezmienila !!! Ale už to je za nami a po tých stresoch môžme aspoň o niečo kľudnejšie tehuľkovať 🙂

katrin21
3. dec 2015

@ewelin2004 presne tak ! 🙂 tesme sa a hotovo, babatenka male, sa im musime ospravedlnit, ze sme ich vobec stresovali a pochybovali o nich 🙂 Ja som to uz mojej malej povedala 🙂 xi xi

sylviadrabekova
7. dec 2015

@katy2 ahoj katy ja by som sa chcela informovst na toho odbornika v Ke dr. Dankovcik. Kde sa k nemu treba objednat?

sandey
29. dec 2015

Ahojte takže po všetkých stresoch a zlých výsledkoch sa mi na Vianoce narodil zdravučký synček

sandra163
29. dec 2015

@sandey gratulujem, najkrajší vianočný darček. prajem celej rodinke veľa zdravíčka 😉

andrea1010
15. jan 2016

ahoj, odporúčam pozrieť stránku www.usg.sk, mne vyšlo riziko 1:60, skoro som sa zosypala, ale po prečítaní všetkých dostupných info som sa upokojila, moje bobčo predsa nebudem stresovať už v brušku. na genetický ultrazvuk idem 15.2.16, mierne sa bojím,ale verím, že to bude ok. inak gen. ultrazvuk mi odporučila moja lekárka, držím všetkým palce 😉

nikusebi
19. jan 2016

@katy2 ahoj nemohla by si mi dat kontakt na toho doktora? Mne vysli zle vysledky1:200:'(

zdravy_zivot
19. jan 2016

@katrin21 ahoj katrin, ako sa mate? kam ides rodit ak smiem vediet? mame podobny termin 🙂 ja mam 20/4

katrin21
19. jan 2016

@zdravy_zivot ja u nas v Trnave, v poslednej dobe si nemocnicu chvalia, takze budem tu...
Inak vsetko OK, len brucho uz riadne zacina zavadzat pri vsetkom , ale to je normalne. Chvalabohu, vsetko inak OK. zajtra mam poradnu 🙂

zdenka158
29. jan 2016

Ahoj mohli by ste mi poradiť? Má niekto skúsenosť alebo rovnaký problém ohľadom sona. Na sone mi doktor povedal, že má dieťatko zväčšenú ľavú ľadvinu 5,2 mm a niečo na srdiečku,taký menší fliačik. Na sone som bola teraz v 21 týždni + 3dni. Poslal ma na ďalšie sono, kde mi doktor odporučil amnio. Výsledky krvné som mala v poriadku. Aj nosovú kostičku NB aj NF všetko mám v norme v poriadku. Len to že mám nález dvoch markerov ako je tá ľadvina + fliačik na srdiečku. Vie mi niekto povedať či mal podobný problém a dieťatko bolo v poriadku. Mám dve zdravé deti, takže som teraz z toho dosť mimo. Neviem či mám ísť na odber, alebo si dať len spraviť trisomy test, alebo to nechať tak a neriešiť. Prosím mal niekto rovnaký problém? Ďakujem

vydrnik
29. jan 2016

@zdenka158 amnio sa robi do16tt,aspon tak mi povedal moj lekar,este som nepocula ze by na amnio sla zena vo vyssim tt,a ak ti mozm poradit nez na amnio objednaj sa do Martina k Mudr.Grochalovi,najdes ho aj na stranke Femicare Martin,Mudr Grochal

andrejqqqa
29. jan 2016

@katrin21 ako to že si platila len 100?

monstos
29. jan 2016

@zdenka158 tak amnio sa robi tusim neskor, ako do 16tt. Ale to ti uz tvoj dr. asi povedal. Ak ti uz nieco nasli na utz, tak chod radsej na trisomy a nie na dalsi utz. Ak chces mat istotu.

katrin21
29. jan 2016

@andrejqqqa lebo som mala velmi zle vysledky triplov , tak mi ponukli na genetike nizsiu cenu, ze je akcia...

katrin21
29. jan 2016

@vydrnik amnio sa robi do 21 tusim az.... alebo aj 22tt, ale tam si potom treba zaplatit za zrychleny vysledok uz.

katrin21
29. jan 2016

@zdenka158 s oblickami deticky casto nieco mavaju, nejake rozsirenie tam nieco a vraj sa to casom upravi.. s tym srdcom skor na morfo UTZ napr. ku Grochalovi alebo Čunderlikovi ... podla mna tam amnio nic nepovie.... ak to neni geneticke, ale vyvojove...

zdenka158
29. jan 2016

ďakujem pekne. Aj moje dve deti mali problém s obličkami. Ale všetko bolo v poriadku. Ale teraz ma tak vystrašili s dawnov. syndrómom, že som bola z toho mimo. Keď že sú to až dve odchýlky. Asi porozmýšľam nad tým Grochalom.

miculkovo
29. jan 2016

Hlavu hore a veľa pozitívnej energie všetkým budúcim maminam, ktorým vyšiel,, zlý " triplle test 😉tiež sme mali vysoké percento,že dcérka bude mať Downov syndróm, a aj som bola na amnio (zrýchlený test) a výsledky vyšli dobré, máme zdravé dievčatko 🙂 Netuším načo sú tie blbé testy.. Veď to je len zbytočné strašenie tehotných žien (max. 3% z 100 sú opodstatnené)

vydrnik
29. jan 2016

@katrin21 nechcem sa dohadovat.len mi to takto povedal lekar ze amnio sa robi do 16tt,aj pri d ere mi to tak bolo povedane,a ta sa este narodila v Cr,ja som bola na amnio pri detochv 16,tt,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre