Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

stasim
14. máj 2014

@skacena211 keby si veľmi chcela dá sa to absolvovat za poplatok 190€ a vysledky vieš do troch dní, ja som objednaná na amniocentézu v piatok, ale nepojdem tam, včera ma nepresvedčila, objednala som sa radšej na ultrazvuk do Martina

usacek79
14. máj 2014

ja len pridam svoju skusenost - po tripple vyslo riziko DS 1:75, ale ani mi nenapadlo po tychto debilnych, nespolahlivych testoch ist na amniocentezu, lebo ovela spolahlivejsi NT skrining sme mali vyborny a aj morfo v 20tt bolo vyborne a NAJMA - moj 6ty zmysel hovoril jednoznacne 😉 a tak jest - mam krasnu, zdravu dcerku 😵

lucinda17
15. máj 2014

Ahojte,dnes som bola na krvy na triple testy a chcem sa opytat ci to nebolo skoro kedze som dnes iba 15+1??dakujem za kazde info 🙂

miamia3
15. máj 2014

@lucinda 17 ja som bola minulý týžden 15+4, vyšli mi pozitívne na Downa 1:70 ☹ , čas odberu mi povedala že je dobrý, vraj sa berie od 14tt

rea92
15. máj 2014

@lucinda17 triple testy sa robia v rozmedzi 15-20 tt, takze je to OK 😀

paparkam
15. máj 2014

dievčata viem ,ze sa mi to teraz uz lahko povie, ( bola som tiez v poriadnom strese), ...ale hlavne klud, tie testy by som zrusila 😠 , mne vyslo riziko DS 1:10 ! aj ked morfol. ultr. neukazal ziadnu vadu, podstupila som pre pokoj duše amniocentezu, down sa nepotvrdil a dnes sa teším uz z 5mesačneho zdraveho synceka 😵 😉

lucinda17
15. máj 2014

@miamia3 dakujem velmi pekne a poznam dost mamiciek ktorym to vyslo falosne pozitivne a maju zdrave babetka!!!takze urcite vsetko dobre dopadne 😉

miamia3
15. máj 2014

no ja dúfam, pred výsledkami, som myslela že ak budú pozitívne budem v pohode, veď sú často falošné, ale ako mi volali, som veru v strese, napriek tomu, že to tu mám prelezené už vopred, cítim sa mizerne. Poslali ma do rizikovej poradne, tam idem zajtra ráno.

miamia3
15. máj 2014

Doktorka mi ale pridala aj tým, že vraj ked som pri tých prvých dvoch tehot. mala tieto testy OK, je to ešte horšie, to ma dorazilo, aj ked v kútiku duše dúfam, že bude bábo zdravé

lucinda17
15. máj 2014

@miamia3 ak sa mozem opytat tak aky je tvoj vek??nie su tie vysledky ovplivnene ak vekom mamicky?

miamia3
15. máj 2014

@lucinda17 mám 35, ale v čase pôrodu 36, narodky v lete. Oni to veď počítajú k veku nie? Mala som mať 1:250 cca tak nejako. Moja doktorka má také mizerné sono, ja som bábo ešte ani nevidela, nemám ani pohyby, čo som pri tých prvých dvoch mala aj viditeľné a cítil aj manžel, ja už všetko teraz riešim. Želám ti nech máš výsledky dobré. Je to strašný pocit, napriek tej falošnej pozitivite o ktorej viem...aj tak.

lucinda17
15. máj 2014

@miamia3 ani ja necitim este pohyby a som tiez 16tt a druhe tehotenstvo,ale budem drzat palce aby bolo vsetko v poriadku!!!

miamia3
16. máj 2014

@lucinda ďakujem, ja tebe tiež. V stredu by som mala íst na amnio

zuzka121
20. máj 2014

Ahojte TT mi vyšiel Downov syndrom 1:570 a NTD 1:32000 predsa idem zajtra na plod.vodu kôli predošlemu tehotenstvu bol tam aptalogycký vývin. Lekár mi povedal že test je v šedej zone čiže taký ba hrane a genetika mi povedala že je v poriadku že sú tamlen tie výpočti iné kôli veku a predošlému tehotenstvu. Máte niekto skusenosti s tkýmito hodnotami?

miamia3
20. máj 2014

@zuzka121 a norma by mala byť aká podľa veku , ved to vyzerá dobré číslo, ja mám Down. sy. 1:70 /35r./ zajtra tiež amniocent.

zuzka121
20. máj 2014

@miamia3 šedá zona je vraj od 250 do 600

sculka
21. máj 2014

Ahojte vsetky,
chcem Vas len povzbudit. Ja som mala riziko 1:110. Odber plodovej vody som odmietla. Bola som na morf. ultrazvuku u Mudr. Cunderlika v BA a potom este aj u Mudr. Grochalu v MT. Obidvaja sa vyjadrili, ze je vsetko v poriadku, samozrejme, ze stopercenntnu istotu nezarucili, ak ju chcem mat, mam ist na odber plodovej vody. Toto vsetko sa udialo kratko pred Vianocami. Stale som sa presviedcala, ze to bude dobre a maly bude zdravy.
Ale obavy boli stale velke. Velakrat som sa pristihla, ze som pochybovala, potom som si vycitala, ze som nesla na odber a teraz zijem v neistote. Ked mi odtiekla plodova voda, utekali sme do nemocnice. To bolo o pol desiatej rano. Maly sa narodil o stvrt na dve poobede 🙂 Moja prva otazka bola, ze ci nie je dawn...Doktroka na mna prekvapene pozerala, ze to uz preco....Takze asi taku maju tie testy vypovedaciu hodnotu. Maly je zdravy a robi nam radost. Narodil sa dva tyzdne pred terminom a porod bol velmi rychly. To bolo asi zadostucinenie za tie vsetky stresy. Takze hlavy hore, vsetko dobre dopadne ! Drzim Vam place !

adelakk
25. máj 2014

Ja som mala riziko 1:55, na ultrazvuku bolo vsetko o.k. mala sa narodila zdrava, a na ziadnej amniocenteze som nebola. Co by to bolo zmenilo?, ved aj keby mala Down bola by to moja dcera a ja by som ju nadovsetko lubila. Amniocenteza je podstupovanie zbytocneho rizika pre babatko.

mischelin
25. máj 2014

my sme mali riziko 1:80, a amniovy pruh v maternici. pruh praskol, na odbere som nebola, ale u mudr. Grochalu ano. zdalo sa vsetko ok a pred 15 dnami sa nam narodil zdravy syncek 🙂

celasapremenim
5. jún 2014

@mischelin a urcite to bol amniovy pruh? nebolo to prekrvene septum?? je to velmi ojedinela diagnoza, ktora je fakt na psychiku uplne do paniky
ak ano, tak to ste mali obrovske stastie 🙂 gratulujem

mischelin
5. jún 2014

@celasapremenim nasli mi to na sone na genetike v martine, videla som to na vlastne oci- bolo to hrube 3 mm, urcite to bol pruh. viem, ze je to ojedinele- to iste mi povedal aj lekar tam, dokonca sa na to boli pozriet aj medici.

celasapremenim
5. jún 2014

@mischelin no ja ti nieco poviem, ani onakvejsi lekari, najlepsi tu v bratislave sa s touto diagnozou nestretavaju bezne, tzn. neskusia cez ultrazvuk prekrvenie toho septa, nenapadne ich to... su asi styri rozne diagnozy, keby si videla ultrazvuky, vyzeraju uplne rovnako, rozdiel je tam minimalny
amnialny pruh je totiz neprekrveny, tvrdsie vazivo, vznika prasnutim amnio obalov v urcitej faze delenia, ale prasknu len z vnutornej strany a do dutiny maternice vyslu..povievaju... take vlakna, tie by tiez mali byt viditelne jasne aj na horsom ultrazvuku
tie vlakna sposobuju pocas vyvinu plodu amputacie koncatin, prstov, resp. ich zly vyvin, ked fyzicky obvinu plod, ktory sa do nich zamotava, razstepy, uskrtenie a taketo veci..... takato diagnoza nemoze dopadnut dobre
nikde som necitala zeby mohol prasknut, mozno ho dieta pritlaci o stenu neskor, s velkou pravdepodobnostou to bolo placentarne septum, alebo val z vnutor.listov vystelky maternice, este aj ine su

mischelin
5. jún 2014

@celasapremenim ano, ja viem, co to znamena. mala som to v dolnej casti maternice, daleko od plodu. mozno by bolo lepsie, keby som nevedela, co to znamena. mala by som menej stresov. teraz to uz tazko zistim, co to bolo, ale naj´dolezitejsie je, ze dietatko mam zdrave.

lkatulka
5. jún 2014

ahojky, včera jsem byla na tn a vyšlo mi, že test je pozitivní a riziko DS 1/9. Je tu na tom někdo stějně? Průsvit byl 2,6. A nebyla vidět kost nosíku. Mám velký strach. Díky

celasapremenim
6. jún 2014

@mischelin presne tak, najdolezitejsie je, ze to dopadlo dobre
su to velke stresy, ked clovek nevie, ci je vsetko v poriadku
aj mne to dopadlo dobre :D
ale bola som prekvapena, ze lekarov niektore veci pri diagnostike takehoto podozrenia vobec nenapadli :D

alietam
9. jún 2014

aj mne vysli v druhom tehu zle testy na downa a narodila sa zdrava babulka.Zle mi zobrali krv o tyzden skor a bola som aj chora tak tak vysli.Ale chodila som potom casto do BB na sono potom na echo pre babetko atd.No nastastie sa to nepotvrdilo

oravese
12. jún 2014

Ahoj ja som mala zle vysledky pri druhom zasa rastep chrbtice, poslielali ma na amiocentezu, ale nebola som lebo je to velmi nebezpecne, teda moja lekarka mi to vysvetlila ze je lepsie neist tam, ze tie vysledky niesu 100% a mamzdraveho chlapca vdaka BOHU.

pipistrel
14. jún 2014

Ahojte kočky, tak aj ja som mala zlé výsledky, riziko DS 1:223, trošku som si o tom nacitala, tak už som pokojnejšia. V utorok máme ísť na konzultáciu k Mudr. Borosovej do Nitry, aj keď už asi viem, o čom to bude. Bábätko si chcem nechať v každom prípade, neviem si predstaviť že by som ho dala preč ...

miamia3
27. jún 2014

@lucinda17 ahoj tie tripple si mala vtedy dobré? ja som aj opakovane mala zlé 1:98...ale amnio bolo OK, tešíme sa

lucinda17
28. jún 2014

@miamia3 jeej tak super to sa velmi tesim 😉😉😉 a co cakas??ja som mala tie testy negativne 😉😄kedy mas termin??

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre