Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

gabcca
10. jan 2014

dakujem, ano viem ze ide o amniocentézu ale potrebujem vediet ci je to az velmi velke riziko. Vela bab tu pise, ze mali zle vysledky a nakoniec bolo vsetko ok. A co sa tyka amniocentézy tu si spravit nedam. idem na 3D a tam sa to da zistit tiež. Snažim sa neveriť vysledkom, len z nejakych udajov. Dakujem za info

lucifukajjaj
11. jan 2014

@tanyja ahoj tanyja 🙂 🙂 ano povedali nam aj pohlavie a cakame chlapceka 🙂 velmi sa uz nanho tesime 🙂

tanyja
11. jan 2014

@lucifukajjaj takže môžete veselo vymýšľať meno pre drobčeka 😵 ktorý si teraz tt a kedy máš termín?

@gabcca ja som amnicentézu absolvovala celkovo 4x a nikdy som z dôvodu odberu vody nemala problém, doktori musia informovať o všetkých rizikách aj výhodách, možno 1 z 1000 je problematický, neštudovala som štatistiky, ale myslím, že ja som dostatočne dobrá štatistika 🙂
a tie tripletesty sa čudujem, že vôbec ešte robia, keďže sú strašne nepresné a potom je každá druhá mamička napätá, že jej dieťatko by malo byť postihnuté, keby radšej rovno posielali na špecializovaný ultrazvuk, bolo by to nielen pre mamičku ale aj pre dieťatko šetrnejšie

lucifukajjaj
12. jan 2014

@tanyja ahoj meno pre drobceka uz mame bude po tatinkovi 🙂 nas maly junior 🙂 som v 30 tt a termin mam v marci 😉

silviamudronova
12. jan 2014

aj mne vyšli hodnoty 1:149, odmietla som genetiku aj amnio a teraz mám krásnu zdravú princeznu. Presne ako pišu baby, tie testy sú len predpokladané riziko.

tanyja
13. jan 2014

@silviamudronova ja som bola na amnio, pretože dr hneď na ultrazvuku niečo videla, čo sa jej nezdalo a potrvdilo sa jej to 😒 , ale nakoniec, síce po dlhých 7 rokoch, sa to podarilo a dnes máme už 4.ročného fešáka 😵 😵

tanyja
3. feb 2014

@lucifukajjaj takže niekedy od polovice marca môžeš čakať na ten správny moment 😉

lucifukajjaj
3. feb 2014

@tanyja ahoj tanyja sice skoro,ale dockala som sa....nas drobcek je uz na svete 🙂 🙂 🙂

jaja08
3. feb 2014

Ahojte,potrebovala by som radu.Som zufala a sklamana z toho dnesneho sveta.Cely den placem ako male decko,ale inak mi to neda.Visli mi zle pozitivne tripple testy 1:15 na downov syndrom,sla som na USG do Martina k dr. Grochalovi ktory mi potvrdil,ze dieta ma crty downoveho syndromu,pre klud som postupila aj amiocentezu / nic hrozne to nie je/ dnes som sa dozvedela tu najhorsiu spravu potvrdil sa ten 21 chromozom cize downov syndrom. Co dalej? Je to tazke rozhodnutie.Ake su vase skusenosti?Je ta amiocenteza 100%,alebo sa Vam stalo,ze aj napriek zlym vysledkom na amiocenteze sa narodilo zdrave dieta?Dakujem za vase odpovede

marcovka1
3. feb 2014

@jaja08 mne tiez visiel zly vysledok ☹ odmietla som amnio,ale na sone som mala vsetko dobre a proste som tomu verila a v decembri sa mi narodil zdravy chlapcek 😉 tak ver tomu ,ze mas zdrave dieta 😉

jaja08
3. feb 2014

@marcovka1 keby sa to dalo,no ked ja to mam potvrdene aj sonom aj amiocentezou tak vies,ze je to tazke pre mna.Nic take v rodine nemame a nechapem ako sa to nam mohlo stat.....

ynett
3. feb 2014

@jaja08 @marcovka1 to mi je ľúto ☹ žial amnio je takmer 100% kedže ide o DNA. to takmer tam dávam, lebo môže zlihať ľudský faktor ☹

tanyja
3. feb 2014

@lucifukajjaj gratulujem drobčekovi, nech sa drží, nejako sa poponáhľal na svet, ale malý si to všetko dobehne 😉
@jaja08 dawnov syndróm je náhodná trizómia, v rodine to ani byť nemusí, proste sa chromozómy zle na seba naviazali, teda náhodne a vzniká postihnutie..., žiaľ doktorka nevie posúdiť, či postihnutie bude slabšieho alebo silnejšieho rozsahu ; u mňa 2x diagnostikovali dawna a 1x edwards, tak isto na ultrazvuku to bolo badateľné, doktorka mi ukazovala rozdiely : oči, nevyvinutá nosná kostiška, vyššie postavené ušká a širové čielko, merali miminu aj hodnoty NT? ešte tie vedia povedať, či je bábo Ok alebo je postihnuté, už je na tebe ako sa rozhodneš, ale ver, že lásku budeš od svojho dieťatka dostávať velikánsku a asi aj väčšiu ako od zdravého dieťatka, nezúfaj, viem, je to ťažké, sama som si tým prešla, ale nezúfaj

oliverka
3. feb 2014

@jaja08 Práve dnes som bola u Dr. Grochala. Naše bábo vyzerá zdravé, ale aj keby zdravé nebolo, tak to nebudeme nijako riešiť. Držalo si oboma rúčkami hlavu a spalo... Neviem si predstaviť, že by som si dala pichnúť niečo, aby sa zastavilo srdiečko a potom ho mŕtve rodila... Každý z nás je iný, ale myslím si, že život po takomto potrate by bol 1000-krát horší než život s malým Downíkom...

marcovka1
4. feb 2014

@jaja08 to mi je moc luto ☹ a pozeram ,ze mas menej rokov ako ja ,lebo ja som bola uz rizikova tehulka kvoli veku 37 ppreto aj tie vysledky som mala zle ☹ ☹ drzim palce aby si to zvladla je to tazke ja som si tiez poplakala 😔 ale chvala Bohu vsetko dobre dopadlo asi preto ,ze som tomu neverila 🙂

gudulo
4. feb 2014

@jaja08 mas IP

susizb
5. feb 2014

@mariynka Ahojte dievčatá, síce je môj príspevok trocha oneskorený, ale nedá mi to... Nie je to celkom tak, že ak vyjde 1:200, bude pravdepodobnosť postihnutia 1:200. Takýto výsledok vyšiel mne a tak som si plná optimizmu povedala, že to je predsa malá pravdepodobnosť!! Na genetike mi ale povedali, že ak vyjde takýto výsledok, tak pravdepodobnosť postihnutia je v skutočnosti 1 : 14 až 15, takže to zrazu vyznelo celkom inak. To ma síce nepovzbudilo, ale tiež som bola odhodlaná bábo donosiť, preto som odmietla aj potvrdiť si neistotu amniocentézou. A čudujsasvete, už 1,5 roka nám po dome behá dokonalý zdravý chlapček!!! 😵

afrika
6. feb 2014

@tanyja ahoj prosím ťa pri amnio si si dávala robiť aj zrýchlené výsledky? my áno - tie nám vyšli v poriadku, no ževraj ešte niečo príde do cca 2-3 týždňov.. aj vy ste to tak mali?

tanyja
6. feb 2014

@afrika áno, doktorka nám odporučila zrýchlený test s tým, že mi v BB odobrali vodu, nechali si troška z nej a zvyšok šiel do BA na vyšetrenie, síce sa vtedy v BA pokazil stroj, takže sme čakali týždeň miesto 2 dní, ale stále lepšie ako 3 týždne a nakoniec nám z BB volali skôr 😀 (1x skúšali na našej vzorke zrýchlený) a povedali, že je mimi v poriadku a o 2 dni na to volali z BA, a potvrdili správu, že je malý v poriadku

afrika
6. feb 2014

@tanyja a vám teda po tích dvoch týždnoch už nič neprišlo?

tanyja
6. feb 2014

@afrika nie, ale my sme toto absolvovali pred takmer piatimi rokmi, teraz sú už asi troška iné postupy
platili ste niečo za zrýchlený test?

afrika
6. feb 2014

@tanyja áno, platili sme 230 eur a výsledky boli za 24 hodín.. ale ešte predtím mi genetička hovorila, že ďalšie budú za cca 2 týždne.. ďakujem moc 🙂

macicek11
12. feb 2014

@gabcca
Ahoj Gabka, chcela som sa ta spytat..
minuly rok sa svagrinej narodil chlapcek Dawn, ja som momentalne v 20 tt a geneticka mi odporucila na 100% vylucenie amniocentezu, na kt samozrejme ist nechcem. Mozes mi povedat aj ty skusennost ako sa tebe vyjadrili genetici, al lekari ohladom DS v rodine?
Dakujem pekne

gabcca
12. feb 2014

Ahoj nam povedali ze je to na nas, ale ze amnio je na 100 % spolahlive. No my sme aj tak nesli. Bola som na 3D a tam povedal ze všetko je v poriadku podla merani. Ja by som si ani nedala robit amnio lebo je to riziko pre babätko. Genetik sa vyjadril, ze ked to uz raz bolo v rodine, tak sa to uz nepakuje ani po generaciach. Takze ma to upokojilo, a ked nam aj na tom 3D povedal, ze podla merani je vsetko ok tak mi spadol balvan zo srdca 🙂 lebo ten strach ktory som dovtedy prezivala sa neda ani opisat.

janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
gudulo
12. feb 2014

@janka3233 ahoj, vidim ze si z KE, velmi dobry morfo usg robi MUDr Dankovcik. Je to odbornik. Najdes aj tu diskusie, najdi si jeho stranku a objednaj sa tam. Vysvetli preco chces morfo usg a myslim ze ta vezme, ma totiz velmi vela pacientiek a tiez je tazko sa mu dovolat. Ja som sa mu nevedela dovolat tri dni, pisala som mu nakoniec mail, nechala som tam na seba telefon a nakoniec mi volal, ze mu vypadla pacientka, ci viem prist hned na druhy den rano o 7:00.

gabcca
13. feb 2014

@janka3233 ja som bola v PP na 3D

janka3233
Odpoveď bola odstránená
Zobraz
simi906
3. apr 2014

Ahojte, tak predsa sem napisem aj ja ☹ bohuzial,i ked som si to nemyslwla... Mam zle testy 1v 95 na DS. Som s priatelom taka zufala ze to napatie by sa dalo krajat. Moj gyn mi odporuvil geneticke testy,yie ma cakaju.v utorok. Odporucil mi amnio,ale tam nechcem ist. Zvolila som si vsak morfo sono v Bratislave u dokt. Cunderlika,avsak maju plno takze na sono idem az 29. aprila. To bude cakania ☹ strasne smutno mi je z.toho. Od zistenia zlych vysledkov len beham po nete a kladiem si otazku preco. Verim ze vsetko bude.v poriadku a Sofi bude mat zdraveho surodenca s ktorym sa bude moct plnohodnotne hrat a tesit sa zo zivota.
baby myslite na mna... Aj ja myslim na vaa lebo viem co prezivate a nie som v tom sama. Ked vidim kolkym zenam vysli zle testy je to na zaplakanie. Mozno su falosne ale ten strach a bezmocnost je skutocna ☹

ynett
3. apr 2014

@simi906 ahoj, hlavu hore🙂 viem presne ako sa cítiš. ja som si to zažila koncom minulého roka. Oproti mne máš ešte dobré výsledky. ja som mala 1v20 pre DS. Amnio som mala v pláne aj keby výsledky vyšli dobre. Lepšie povedané, myslela som si že výsledky budú úplne v pohode ani som nemyslela na to že by mi vyšlo niečo zlé. A zrazu bum. Par dní som bola tiež v panike, potom sa mi s tým podarilo vyrovnať a čakať na amnio. Tá našťastie výsledky krvi nepotvrdila. U mna to všetko skreslilo to, že som mala zle určený týžden a ešte k tomu som na začiatku tehu krvácala. No a samozrejme môj vek tomu tiež nepridal🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre