Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

bzucinka
19. mar 2009

liki ..mne robili amnio v 21tt ....

katy2
19. mar 2009

liki, ja som mala riziko na downa 1:200, amnio som domietla, bola som potom na morfologii u dr. Dankovcika a vsetko vyzera byt uplne v poriadku... dokonca nam podla nameranych hodnot u babenka preratal este raz riziko na downa a vyslo 1:1957..... ja by som si aj tak babo nedala zobrat, tak som ani na amnio nesla.....
drzim palce 😉

giuli
19. mar 2009

my sme boli na amnio v 21tt,opakované triple testy vyšli 1:50,na tizonómiu 18 a naš samulo je úplne v poriadku....už len nech vydrží nejaké 3tt a budeme ho mať z bruška von,čakáme na SC. 😵

tanaja
19. mar 2009

Ahoj liki, amnio sa da urobit od 15tt, ya priplatok cca 288e mas vysledky na druhy den. urobia to behom 3hod. aj z odberom aj z oddychovanim na izbe v zeleznicnej nemocnici v BA, dr. Ondrejčák. bezbolestne, chovaju sa k tebe velmi milo, aj ked to zariadenie tam vyzera este z cias Marie Terezie. ale su to velky odbornici, fakt,pocula som. 😀

liki205
19. mar 2009

no tak už som sa objednala k tomu ondrejčíkovi idem tam v stredu , držte mi palce. Len neviem či nemám ísť ešte pred tým na kramáre že nech tam zvážia potrebu robenia amnio, lebo môj gynekológ povedal že mám isť tam na posúdenie a potom sa až objednať ale na tých kramácroch sa tam neviem nikomu dovolať a čakať bez objednania sa mi tam nechce. Ondrejčáakovi som sa dovolala hned a hned mi daj aj termín .Neviete niekto ako to na tých kramároch chodí?

alcapalca
22. mar 2009

DObry vecer, necitala som vas dozadu, ale podla nazvu temy som presla presne tymto.
Prvy test 1:65, druhy este nizsi................amnio som odmietla, a narodil sa mi zdravy a nadherny chlapcek.

mrka2
23. mar 2009

ahojte, my sme mali vysledok testov 1:40, tak isto som amnio odmietla a bola som u dr.Dankovcika a malinka vyzera byt uplne v poriadku. tak ostava len verit a aj tomu verime. 🙂 tie testy su hrozne stresujuce. 😔

liki205
23. mar 2009

a nešli ste ani jedna na opakovane odberi krvi?

mrka2
23. mar 2009

ahoj liki, no ako citam,tak alcapalca isla a mala este horsie a mne to ani neponukli,len hned ma poslali na genetiku.

giuli
23. mar 2009

liki,ja som mala prvé 1:299,to nás poslali na genetiku,tam mi ponúkli opakovanmie testu a tie vyšli 1:50,podstúpila som amnio,aj 2×morf.sono,kde bolo všetko v poriadku,po 3týždňoch prišli aj výsledky z amnia,ktoré boli tiež v poriadku....každej jednej z vás by som to morf.sono odporučila,tam ma dr.ukľudnil,že z jeho hľadiska je všetko OK

traktor
23. mar 2009

liky aj mne robili opakovane odber krvi, a vysledkysom mala zle 1 ku 30. na amnio som nesla uz mirobili3xultrazvukjeden u Dankovcika a 2x v Saci u Dosedlu - nie naraz kazdy mesiac jeden , aby sa porovnalo, matej rastie ako z vody, krasne pribera a podla vsetych merani je uplne zdravi, co sme aj videli na monitore - inac vrelo kazdej odporucam-.takze si myslim, ze s tych vysledkou si netreba robit tazku hlavu, ved skoro kazdej jednej vysli zle a maju potom zdrave babetka.

beruska113
23. mar 2009

Ahojte, ja som mala vylsedky 1:30, potom robili kontrolne testy v inom meste a tam boli uplne ine a lepsie. Na amni som nesla, bola som na 4D v Hlohovci, Mudr. Brestansky je uplne super. Maly vyzeral byt OK. Tak uz len dufat, ale myslim pozitivne, urcite bude zdravy 🙂

sue250
23. mar 2009

caute baby ked som bola prvykrat tehu tak mi vysli tiez zle vysledky tak som sla na amnio a potom na 4D u dankovcika vsetko zmeral ze vsetko je ok, cakala som dvojicky na amnio mi urobili zle odber lebo mysleli si ze su v jednom obale a boli v dvoch, potratial som v 24tt - vysledok jedno dieta malo nejake zrasty na chrbtici. nikdy nemate istotu kym sa dieta nenarodi, teraz som opat tehotna a na tie testy vsetky ak zle vyjdu opat pojdem na amnio a na 4D ale teraz uz idem v 11tt na screening do ke.

liki205
23. mar 2009

Sue 250, to mi je ľúto stým potratením, ale nebolo to snád z dôvodu že ti robili tú amniocentézu ? Ked vravíš že by si išla v pohode znova, tak myslíš si že tam neni nejaké hrozné riziko ??

sue250
23. mar 2009

z amnio to nebolo pretoze potrat bol az po mesiaci cize ak dojde k potratu pri amnio tak do dvoch tyzdnoch.na genetiku ma neposielaju z dovodu ze asi ak sa rozdelovali doslo k chybe neviem lebo bolo kopec verzii ja som deti nevidela bola aj taka verzia ze lekarka co bola pri porode povedala ze je v vseko ok, detska lekarka ze malo zrasty a primar ze bolo postihnute verte komu chcete nik sa viac nic nedozvie. pri amnio nie je, lebo robia to opatrne potom odychujes nemyslis statistiky hovoria ze ak potrati tak je to 1% a to je velmi malo. kazdy mi hovoril ze je to hnusne bolestive, vobec necitis nic. je to len taky tlak, ale bolest ziadna, a babo sa pride este pozriet ze co ti robia.

didi35
23. mar 2009

sue250, pises, ze "a babo sa pride este pozriet ze co ti robia".. Videla si to na UTZ? Pokial ja viem, tak to je tiez dovod, preco je amnio nebezpecna - mimi vraj ihlu povazuje za cudzi predmet a snazi sa jej dotknut... a moze sa zranit... mne jedna vseob. lekarka (nie gynekologicka) zo sukr. med. centra v BA povedala svoj sukromny nazor, ze amnio NIKDY. Vraj este ked praxovala, tak asistovala pri desiatkach amnio a ked to cele videla, rozne rizika, strach mimi z cudzieho predmetu (vraj vtedy to museli predcasne ukoncit a ihlu vytiahnut...), tak pri svojich dvoch detoch nesla na amnio... a v knihe Nova doba porodni som citala nieco podobne... a este vraj existuje riziko zanesenia infekcie, lebo ihla - hoci je sterilna - prechadza cez nesterilnu pokozku a moze nieco zaniest dovnutra...

sue250
23. mar 2009

nie oni to sleduju pozorne a vidia ked sa babo blizi tak to ukoncia, pokozku vydenzifikuju skus pozriet v teme amniocenteza tam je toho kopec ale ak chces poznat jeden moj nazor ak aj ti vyjde amnio zle co urobis v 20tt das to prec? nikto by to nedal len sa s tym musis zmierit. a tak mas viac casu sa na to pripravit ako na ten sok po porode.

anna181
23. mar 2009

Sue, nedalo mi to.. Musim napisat... Suhlasim s Tebou...ale ja som ten iny...pripad...
Mne vysli zle testy v 11 tt, odmietli sme amnio, isli sme na morf. uzv. do KE k dr. Dankovcikovi, do BA k dr. Holanovi...a ked sa narodil maly... no najprv povedali, ze je zdravy...Boli sme s manzelom taki stastni...boze..na tie chvile stale spominam.... Potom prisiel sok..aj ked som si myslela, ze som pripravena..nie som...este stale nie som...preplakala som mnoho noci, nespala som...ale maly je tu, je s nami a my ho lubime... Pravdepodobne ma DS. Cakam na potvrdenie z genetiky.
Volala som aj dr. Holanovi, aby som mu povedala, co sa stalo...ale mal dovolenku, povedali mi, ze sa mam urcite ozvat, ze su radi, ze som im zavolala..tak zavolam dr. Holanovi ked budem vediet vysledky. Pravdaze sa nanho nehnevam, to aby si niekto nahodou nemyslel...
Ale ako sa hovori, nic nie je iste... Iste je to len po porode... U nas to sice ani vtedy nebolo... Maly bol zdravy, nikto nic netusil, nic na nom nebolo vidno..az kol 1 mesiaca... Srdiecko ma v poriadku. Na uzv. vylucili 15 zn. DS a predsa..........
Som rada, ze manzel stoji pri mne, bez neho by som to nezvladla.... Prepacte, ze som vam tu vtrhla a napisala moju skusenost... Som jedna z ktohovie kolkych tisic, ktorej sa narodilo babo s DS...
Aj ja som tak strasne tuzila napisat do temy Amniocenteza tu istu spravu ako tu pise Alcapalca... Ale...clovek mieni pan boh meni...prijali sme to... Len je to tazke... Musim byt silna a ja silna nie som... Aj ked viem, ze mi plac nepomoze..znova mi tecu slzy...prepacte ☹ ☹ ☹

terezka044
24. mar 2009

ahoj, moj priatel sa narodil tak - vsetky vysledky nasvedcovali tomu, ze bude mat DS, a je uplne zdravy. za to jeho mladsi brat, tomu vychadzali vsetky vysledky negativne, a ma DS. clovek si moc nevyberie ☹

terezka044
24. mar 2009

ano a ja som mala mat tiez nejaku vadu - mamka ma mala skoro v 38tusim, narodila som sa predcasne, a nic mi nie je 🙂

terezka044
24. mar 2009

anna drzim palce. je to velmi tazke, chce to vela snahy. ale je jedno zdruzenie downikov na slovensku, maju stranku http://www.downovsyndrom.sk/sds/ mozno uz poznas.
poznam takych deti viac, aj jednu dospelu slecnu (30r) a su to ludia, ktori lubia bezhranicne, tvoj maly ti da tolko llasky, kolko by iny nedokazal.. drzim palce velmi., 🙂

liki205
24. mar 2009

anna 181, veľmi ťa obdivujema musím uznať že si veľmi silná, ked si toto všetko zvládla, klobuk dole pred tebou a držím palce, ale predsa, nedá mi zapochyboať ako je to možné že to na tom morfologickom u holáňa nebolo vidno, ved predsa on všetko tak podrobne premeriava ... Na amnio ťa neposlal?

narcisa
24. mar 2009

anna 181

nic nie je stratene, stale len cakas na vysledky z genetiky Neplac vopred, az ked to bude iste, iba sa stresujes, dolezite je co citis k malemu....a ty ho lubis, je tak? skus si predstavit keby tu nebol....co by si bez neho robila? je to vas zlaty syncek, to iste babo co v tebe 9mesiacov rastlo a neskor kopkalo, ako velmi ste sa mu tesili uz vtedy....teraz je na tomto svete a ma stastie ze vas ma, nech uz sa potvrdi ci nepotvrdi, ze ma o jeden chromozom viac, ci menej, stale vas bude potrebovat a vasu lasku tisickrat oplati....uvidis....bude to dobre, vsetko bude dobre.....

vies ja som bola teraz v sobotu na jednej rodinnej oslave....vobec som tam nechcela ist, pretoze z manzelovej strany preferuju jedine chlapca, a tak bez ohladu na to ci je moje dietatko zdrave, padali otazky typu....Dufam ze to bude chlapec, alebo Ked to nebude chlapec tak uz neviem co budem robit.....je to posledny nositel priezviska...atd a potom tie trapne reci ohladom tvaru bruska, ze to vyzera na chlapca...atd....alebo Ufame sa velmi sa ufame aby to bol chlapec.....

najradsej by som ich nakopala vsetkych do zadku! Bolo mi do placu aj do smiechu zaroven ako niektorych ludi trapia take banalne veci....co ma chuda male medzi nohami.... To co ma medzi nozkami ma zaujima najmenej.....a moj nazor je ten ze toto je moje posledne tehu, a ked to bude opat dievcatko je mi to suma fuk, nech je len zdrava.....Az do porodu nebudem kludna, aj napriek dobrym sono vysledkom....a ako vidim ani po porode to nie je na beton iste....ked vas takto trapia....bude to len nejaky hlupy omyl, uvidis....

narcisa
24. mar 2009

anna

v mojom okoli zije matka ktorej povedali ze maly ma ds, cele tehu preplakala, jej manzel udajne tiez vyzera ze mu "nieco" je ale je to len tvarom jeho hlavy, ma ju taku capatu, ale inak je v poriadku....Maly na sone vyzeral rovnako ako jeho otec, zrejme vychadzali z toho, ze je to nejaky postih.....

no a chlapec je v poriadku, chodi do matematickej triedy! cisty jednotkar!

beruska113
24. mar 2009

Anna 181,

nebudem Ti pisat, ze viem ako sa citis, lebo som to nezazila, ale strasne moc ti drzim palce. Este sa to moze tykat aj mna, aj kazdej z nas. Ale urcite to zvladnes, budem na Teba mysliet.

sue250
24. mar 2009

anna je mi to luto, ja idem teraz na screening a mam strach v 12tt. je to tazke pre kazdu matku velmi tazke. anna drzim ti palce nech je vsetko ok

anna181
25. mar 2009

AHojte...
DS sa potvrdil...predbezne nevladzem pisat, prepacte... Ozvem sa...

tesita
autor
25. mar 2009

Anna, želám Ti veľa síl. Sledovala som raz reláciu, bola tam Patrícia Jariabková (uvádzala voľakedy reláciu pre deti "Poďte s nami") so svojou dcérou, ktorá má také postihnutie. A na tom dievčatku bolo vidno, že príroda mu síce čosi vzala, ale o to viac jej mama dala. Bude vás to stáť veľa psychických a fyzických síl, ale ak mu dáte maximum, bude šťastný. A o to predsa všetkým rodičom ide.

narcisa
25. mar 2009

anna 181

je mi to luto, a ako uz spominala tesita, take deti sa rodia aj celebritam a niektore si aj adoptuju postihnute deti Urcite si kladies otazku, preco prave tebe, preco prave ty......velmi dobre ta chapem Ked mi vysli zle triple testy, nasla som stranku www.downovsyndrom.sk Chodila som na nu kazdy den, pozerala fotky, citala pribehy a kazdy jeden preplakala....ale nedalo mi nezapamatat si jednu uzasnu vetu maminky ktora ma take dietatko...Ze deti s DS sa rodia len dobrym ludom, ten chromozom co je navyse, je chromozom lasky! Ja viem ze je to momentalne velmi cerstve a urcite si velmi sklamana a nestastna z tejto smutnej spravy....a urcite neexistuje slovo ktore by ta potesilo....to je pociatocna faza....mozno to caka aj mna....tiez som mala vsetko v poriadku okrem triple testov....ale jednoducho to citim tak, ze to babo chcem, pretoze je to stale to iste babo, ktore sme s muzikom chceli a planovali, to iste babo co ma prvy krat koplo a ja som sa od stastia rozplakala! za nic na svete by som ho nedala ani nevymenila za ine....pretoze bolo stvorene z lasky a tu dostane aj po porode bez ohladu na to ake bude.....ja sama neviem ako to so mnou zamava, ak sa naozaj potvrdi diagnoza DS, bojim sa toho a velmi dobre ta chapem.....pretoze si pochovala poslednu nadej .....ale skus si predstavit keby si ho nemala?

doniesli ste si ho z porodnice ako zdraveho chlapceka, ber to tak ze v tvojich ociach zdravy ostane, ty ho vzdy budes brat inak ako okolie....co by si bez neho robila? hm? teraz ked uz ho poznas a vies aky je uzasny a krasny, aj ked ma o jeden chromozom navyse.....Je kopa maminiek ktore maju deti s DS, a mozno k nim budem patrit aj ja....nie si sama, urcite nie si v tomto sama! skontaktuj sa s babami na fore Narodilo sa mi postihnute dieta....Je tam aj jedna kocka zo stranky www.downovsyndrom.sk Oni maju Dorotku, je to velmi krasne dievcatko s DS, okrem ineho bojuje aj s rakovinou .... rodicia ju nesmierne miluju, fakt je vynimocna a kraaasna! nedali by ju za nic na svete!

a ak mozem este spomenut....kolko deti sa narodi zdrave a potom o par rokov siahnu po drogach a spravia nestastnu celu rodinu, alebo vstupia do sekty, kde si jedneho dna podrezu zily, len tak z recesie....toto sa tiez neda vycitat z amniocentezy, ani z triple testov! ani z morfologickeho utz.....Proste sa to stane! Su rodicia co by dali neviem co za to aby ich dieta zilo, alebo aspon chodilo, rozpravalo, smialo sa a tesilo zo zivota.....toto vsetko downi dokazu a este kopec inych veci, su nesmierne tvorivi a sikovni, niekedy sikovnejsi ako zdrave deti, treba ich len vhodne integrovat a zistit co v nich je, ale to pre milujucich rodicov nie je ziadny problem...
Mozno sa nauci neskor chodit, neskor rozpravat.....no a co! ale urcite, urcite ta nikdy nesklame, pretoze sa bude chciet snazit,byt ako ostatne deti......ako uz raz bolo spomenute - skus sa nan pozerat tak, ako sa on pozera na teba! On nevie ze je iny....on vidi teba - MAMINKU! nerozoznava hieny okolo seba, a nikdy ich ani nerozozna, pretoze to co dostane bude iba laska a trpezlivost, to skor my zdravi by sme sa mali co ucit od postihnutych ludi! za niektore veci sa proste musim v mene "zdravych" hanbit! Pretoze nie samotny postih je tragedia....ale postoj ludi a okolia, ktore bude vrhat pohlady na dieta, ktore je celkom "obycajne" , pretoze tak isto sa chce hrat, smiat a tesit ako zdrave deti, robi presne to iste co oni....v podstate sa od nich ani nelisi ak neberieme do uvahy vedomosti....ale ani v skole nie su vsetci na rovnakej urovni....a nikto ich neselektuje na Trieda dutych alebo Trieda sikovnych......a sme tu a zijeme kazdy svoj plnohodnotny zivot!

Anna181 bud silna, velmi na teba myslim, nech to tazke obdobie je rychlo prec, aby si si to materstvo vychutnala a videla svojho syna takymi istymi ocami akymi sa on pozera na teba.....len laska moze hory prenasat, zvladnes to ....vela stastia budem na teba mysliet!

beruska113
25. mar 2009

Anna 181,

po Narcisinom prispevku nie je co dodat, napisala to uzasne. Len sa pripajam a drzim palce.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre