Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

tanyja
14. okt 2011

@vika34 takže ty si sa za tých 10 rokov s tým menom vysporiadala a zvyšok rodinky ťa takto prehlasovalo, no pekné od nich 😉
KET je čo presne? mne už tieto pojmy veľa nehovoria
😵

vika34
15. okt 2011

@tanyja
včera sme doma mali verejné hlasovanie a zase jednohlasne z toho vyšiel Dano,neviem prečo ,ale Vika zrazu povedala,že aj ona už chce Dana,tak to nechám asi na seba ako sa v pôrodnici rozhodnem
KET-je že ti vložia rozmrazené embrio/to naše bolo v mrazáku rok a čakalo na nás 😀 /

tanyja
15. okt 2011

@vika34 takže môžeš povedať, že si mala dieťa v mrazáku 😀 😀 , no ale nič sa mu nestalo a za chvíľu už bude ďalší malý zbojník na svete, dnes mi kamarátka doniesla rovno pred dom bicykel pre malého, tomu sa hovorí služba 😀 😀
takže ešte nie ste si jednotní ohľadom mena, a dievčenské aké? ja som musela nahlásiť aj dievčenské, hoci v papieroch bolo, že čakáme chlapčeka , na SK je už 7 Šeherezád a Kerem žiadny

vika34
15. okt 2011

@tanyja
nad dievčaťom sme neuvažovali ,povedala som 3 návrhy a neprešiel ani jeden,tak neviem,ale šeherezáda to určite nebude 😎

tanyja
15. okt 2011

@vika34 no ale keď máte chlapčeka potvrdeného, tak je relatívne jedno, aké meno uvedieš, jedine ak by si malý na poslednú chvíľu zmyslel, že bude dievčatkom 😀 😀

vika34
16. okt 2011

@tanyja ved toho sa obávam,moja Vika nemala dva dni meno,lebo sme čakali chlapca 😀

tanyja
16. okt 2011

@vika34 no neviem ako je to u vás, ale ja som pred pôrodom musela nahlásiť meno aj pre dievčatko aj pre chlapčeka, hoci som mala v papieroch napísané, že je pohlavie mužské
a to ste malú prvé dva dni ako volali, keď nemala meno? dievčatko ? síce ja som zbojníka tiež volala kadejako :bôbik, krtko, chrústik, miláčik....... ale samozrejme aj meno sme používali 😀

vika34
16. okt 2011

@tanyja
no ja som rodila v nedelu večer cisarakom v uplnej narkoze a v pondelok som bola este na ISKE a v utorok ráno sme jej dali meno 😀 a fakt si nepamätám ako som ju volala,nosili mi ju iba na prikladanie

tanyja
16. okt 2011

@vika34 ja som bola tiež v úplnej narkóze, nakoľko u nás sa nerobí epidurálka, ale keby aj bola možnosť, asi by som sa na ňu nedala, bolesti sa nebojím, len nejako vo mne prebýva obava, či by sa nič nestalo po nej....
mne malého tiež nosili na prikladanie a pamätám poslednú noc, keď som už mala malého u seba, že bola strašná, celú noc preplakal, ja nervózna, nevedela som či je hladný alebo čo sa deje a keď sme o polnoci pýtali nutrilon, tak sa napapal, zaspali sme asi o 5hod ráno a o 7hod sme mali budíček ☹ , takže domov som išla s radosťou, že hurá domov a že sa snáď konečne vyspím....a bolo fajn, len kým som vychytala všetky blšky že čo a ako, ale ináč super 😉

vika34
17. okt 2011

@tanyja
no uvidím ako to bude ,po pravde už si nespomínam na nič,14 rokov je teda dosť

tanyja
17. okt 2011

@vika34 to je aj veľa už povedať 14 rokov, ale krásne, že si nikdy neprestala túžiť po druhom bábätku po tom všetkom, čo si tiež absolvovala a prežila 😉

mima75
17. okt 2011

@mananenka
A KDE STE BOLI NA AMNIO? A AKO SA TO Dá DO 3 DNí? Dá SA PRIPLATIť?

mananenka
17. okt 2011

@mima75 ja som bola na amnio v Nitre vo fakultnej nemocnici.V areáli je aj genetika,takže je to tam všetko na kope. No priplatiť sa dá už asi všade na Slovenku pre zrýchlené prvé výsledky. Mne robili amnio v piatok a v pondelok som mala výsledky na DS,Edwardov syndróm,rážštep chrbtice a pohlavie bábätka.Doplácali sme 160 eur,inak by sme si na výsledky čakali 3 týždne

ivanica31
18. okt 2011

ahojte,chcem sa opytat,ci je fakt velka moznost,ze budeme mat dietatko chore,ked mame vela plodovej vody,ziadne testy ani nic sa nekonali,ideme o chvilku rodinu a len pred tyzdnom nam povedali,ze mozme ocakavat najhorsie.

tanyja
18. okt 2011

@vika34 ešte nič? tak s takouto otázkou skoro každý deň oslovujem susedku, jej švagriná, moja kamarátka, už pred týždňom mala termín

@mananenka tiež som bola na rýchlom teste a nič som nedoplácala, no ale to bolo pred 3 rokmi, od vtedy sa veľa zmenilo

@ivanica31 a to čo za doktora ti takto povedal, že máš čakať na najhoršie bez toho, aby urobil vyšetrenia? v ktorom týždni si ? ja by som takého doktora nakopala za takéto reči !!

vika34
18. okt 2011

@tanyja
ja mam predsa termín až v novembri ,mám ešte čas

tanyja
18. okt 2011

@vika34 no ale či náhodou nič? vieš ako, teraz je všetko možné 😀 😀 a ja som mala termín 18.10 a malého mi vybrali 9.10 , 😀 😀

vika34
18. okt 2011

@tanyja
AJ JA by som chcela skôr,ale v každom prípade až v novembri 😀

teleranka
19. okt 2011

@tanyja
ahojky, sa strasne smejem, lebo ja volam svojho sefa Krtko 🙂))))))
inak nevies, kedy je uz istejsie pohlavie? lebo mne uz dvakrat hovorili a najprv, ze chlapcek, teraz, ze dievcatko. len mne sa zda, ze to este nemoze byt vidno..na normalnom, nie 3d ultrazvuku.

vika34
19. okt 2011

@teleranka
JE TO VIDNO aj na 2D utz,ale mne to s istotou povedal doktor /napísal to aj do správy /až v 20tt.

kaby
19. okt 2011

@teleranka este je prilis skoro na urcenie pohlavia. V 20tt by to uz malo byt iste, pokial sa drobcek ukaze v spravnej polohe. 🙂

hany57
19. okt 2011

@ivetah Ahoj, ja som teraz na tom tak isto, automaticky objednana u Kleskena po amnio. Idem tam bud.tyzden. Rada by som vedela ako si bola s jeho pracou spokojna. V tejto aj inych diskusiach su na Kleskena dost negativne reakcie, jednak ako na cloveka ale aj odbornika.. Mam tam ist alebo objednat sa inde? dakujem (inak s amnio u doc.Ondrejcaka max.spokojnost).

tanyja
19. okt 2011

@teleranka v 14tt je ešte skoro na určenie pohlavia, najskôr v 4mes aj to sa musí bábo ukázať tou správnou stranou 😀 , mne moja dr dokonca aj zakrúžkovala pipíka na fotke z utz a napísala, som chlapec 😉 😉 , dodnes ich mám odložené
a prečo voláš šéfa krtko? čo je večne v papieroch zahrabaný?

teleranka
20. okt 2011

@tanyja
haha, kiezby 🙂 apson by bol od neho pokoj 🙂) ani neviem. ale ujalo sa to a cela budova ho pozna pod tym menom. len csto uvazujem, ze krtko je take mile zvieratko a pomenovat takeho ... krtko je urazka pre to zvieratko 🙂

teleranka
20. okt 2011

@kaby
tiez si myslim. no uvidime. juj, ale mohlo by uz byt jasne, co to je, nech viem , ake oblecko mam nakupovat 🙂

tanyja
20. okt 2011

@teleranka tak mi vymyslite iné meno, čo napríklad bobor , to je síce zákonom chránené, ale neznie tak jemne ako krtko 😀 😀
a na kupovanie oblečka máš ešte čas až až, ja som podostávala kopu maličkých vecí od bratovej ženy, takže vecičky som začala kupovať až od veľkosti 74 a nekupuj zbytočne veľa, prípadne sa dohodni, kto ti čo kúpi 😉 , my sme napr zavinovačku veľmi nevyužili, malému bolo v nej teplo, takže len na nej ležal 😉

ivana1012
20. okt 2011

Ahojte. V skriningovom teste mi vyslo, ze moje dietatko ma zvysene riziko Downovho syndromu. Riziko je 1 v 3. Znamena to, ze riziko je 1:3 ?? Vie mi niekto poradit?

ivana1012
20. okt 2011

@tesita Ahoj, mne dnes povedali, ze riziko mam 1 v 3. Znamena to, ze je to riziko 1 : 3?

kaby
20. okt 2011

@ivana1012 ano, znamena to, ze patris do skupiny, kde jedna z troch zien bude mat dietatko s DS... Mozes to byt ty, aj nemusis, ale riziko je naozaj vysoke.... :(

skeptik
20. okt 2011

@ivana1012 Ake si mala NT meranie v mm? O akom teste hovoris? Combined alebo tripple?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre