Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

maminkasisa
9. okt 2015

@sensen12 trippletesty nie je len odber krvi?

sensen12
9. okt 2015

bola som len na triple testoch,a babo muselo zomret tri dni po odbere krvi a ked mi volali vysledky uz bolo davno zomrete a s nimi to nemalo nic spolocne,proste mu prestalo bit srdce a tri dni po telefonate o zlych vysledkoch som bola na pohotovosti a uz mu nebilo srdiecko,vsetky histologicke a ine testy boli nakoniec ok a nic mu nebolo,mne ostalo len prazdno

labajka
9. okt 2015

ahoj, ja mám 31, prvé dieťa zdravé, skríningové testy zlé, riziko downa je na 99,9perc , čakám na výsledky amnio...................ty sa ešte neboj, máš malé riziko, ja som mala 1:2, hádamm som ti dodala silu

sensen12
9. okt 2015

@labajka prve dieta 26 bez ziadnych testov,bol klud dokonale,tri zomreli hned po oplodneni do 8 tyzdna,ani plod tam nebol,tento piaty pokus bol bol ok ale kazdy ma hecoval a stresoval a skoncilo to zamlcanym potratom v 16 tt,vsetko zrutene

labajka
9. okt 2015

@sensen12 to mi je ľúto, máš toho za sebou veľa, ako to zvládaš? si určite silná osoba

sandey
9. okt 2015

@sensen12 keď si prečítam spätné tvoje komentáre tak fakt neviem čo si mám myslieť...

sensen12
9. okt 2015

@sandey mysli si co chces,vzdy,ked sa nieci hrozne deje som uplne mimo a nikdy to nezvladam a viem,ze hrozne veci ani zvladat nebudem a ze si zahresim do nepricetnosti,na tom nic nie je

sensen12
9. okt 2015

@sensen12 najlepsie je sudit cloveka podla reci a nie podla skutkov ako vidim,dakujem

pufa
12. okt 2015

@labajka ahoj. to mi je velmi luto... ako dlho budes cakat na vysledky?

zdravy_zivot
29. okt 2015

Ahojte kocky. Dnes mi volali za vysledky krvi a mam pozitivny screening 1:5.
Nechapem tomu, ked mi robili ultrezvuk a nos aj ta kosticka su spravne vyvinute.
Idem bud. tyzden na genetiku, kde sa nas budu pytat na vrodene choroby a podla toho poslu na amnio.
Mam 36 a je to prve mimčo, bojim sa. Verim ze bude vsetko ok a viem ze na amnoi nechcem ist, ale 5 mesiacov asi nebudem vediet byt v neistote.

tecko28
29. okt 2015

@zdravy_zivot neboj, vacsinou je to v pohode. Tiez som nechcela ist na amnio, ale nakoniec som isla a som rada, vysledky boli v poriadku a ja som si mohla v klude vychutnavat tehotenstvo. Aj ked ja som mala vysledky vyborne, poslali ma koli veku. Drzim palce! 🙂

zdravy_zivot
29. okt 2015

@labajka ahoj Labajka, ja mam 1:5, velmi sa bojim, na amnio ale nechcem ist. Uz si bola? Drzim palce.

labajka
29. okt 2015

@zdravy_zivot ahoj, ja už mám aj po prerušení tehu ☹, bolo choručké plus down, ja som dufala do poslednej chvíle, že je niekde chyba, ale amnio potvrdila ☹

zdravy_zivot
30. okt 2015

@labajka to ma velmi mrzi ☹ bud silna, prajem ti vela zdravia a sil. opatruj sa

sensen12
31. okt 2015

teraz robia uz vysetrenia aj z krvi,na down a dalsie poruchy,len sa to pkati a je to okolo 360 e,ale je to bez rizika potratu,kto babo chce,aj napriek hocicomu,si neda tie testy,keby som to vedela,ze na sk robia tieto testy uz v 12 tyzdni,nedala by som si brat krv,lenze ja som na sk tehotna nebola,len v zahranici a tam si moze clovek povedat,teraz viem,ze dalsie teho sa nemienim stresovat a ziadne testy si nedam robit,nech to bude co bude,aj tak bolo moje mimi uplne zdrave,teraz viem,ze mi ho zobral stres,nebudem sa uz ani bavit s nikym,kto ma nevie a nechce ukludnovat,ale ma len hecovat,pretoze mna hecovali vsetci a tak to aj skoncilo,klud je najdolezitejsi a kto nervozne tehozeny nechce a nevie ukludnit,musi byt radsej ticho,mna od lekarov,cez rodinu a kdekoho kazdy len strasil a deptal

zdravy_zivot
5. nov 2015

@sensen12 ahoj sensen. Bola som sa radit na genetike a odmietla som amniocynt. a ze ake su moznosti, tak mi povedali o tom odbery krvi, co urci na nejakych 96% vysledky, 5 dni sa caka, ja som platila 100 eur, kvoli veku a kvoli pozitivnemu screeningu.
tak mi drzte palceky 🙂))

sensen12
5. nov 2015

no dufam,ze bude ok,daj vediet,ja po vsetkom si uz nedam testovat nic,aj keby co bolo,uz ma nebude nikto stresovat

ewelin2004
7. nov 2015

čaute baby mne tiež vyšlo podozrenie na downa 1:10 😢 avšak verím a dúfam v to že je to len planý poplach musím inak by som sa utrápila v slzách. ešte som nebola na iných vyšetreniach len v piatok som sa to dozvedela v pondelok sa však chcem objednať k Dr. Grochalovi , a ešte si mám prísť po odporúčanie na genetiku avšak ako som čítala tu vo fóre tak na tej genetike sa málokto dozvedel niečo nové .

ewelin2004
7. nov 2015

@zdravy_zivot ahoj prosím ťa bola si na týchto testoch ? http://www.trisomytest.com/preco-trisomy-test?g...

tecko28
7. nov 2015

@ewelin2004 na genetike je to len konzultacia a odporucia ti zrejme amniocentezu. Je fajn, ze ides Grochalovi, ale ako som tu uz viackrat napisala, sono chromozomy nespocita.

maminkasisa
7. nov 2015

@ewelin2004 ano, na genetike Ti vezmu krv a je to taka konzultacia... ale dr. Grochal je super, na toho by som sa viac spoliehala ako na genetiku... drzim palce, ucite to bude dobre....

sandey
7. nov 2015

@maminkasisa mne na genetike žiadnu krv nebrali, je to len zbytočná konzultácia a vždy doporučia amnio

ewelin2004
7. nov 2015

@tecko28 na amniocentezu ísť nechcem, určite ju odmietnem 😉 , skôr sa prikláňam k tým krvným testom

tecko28
7. nov 2015

@ewelin2004 vyzeraju super, ak mas na to financie, tak je to urcite lepsia volba 🙂

ewelin2004
7. nov 2015

@maminkasisa čítala som o ňom samé pozitíva, ďakujem za povzbudenie 😉
@sandey ale mne tiež sestrička povedala že mi tam najskôr zoberú krv, a potom ešte pošlú na sono

maminkasisa
7. nov 2015

@ewelin2004 preco sa bojis amniocentezy? je tam len 1% potratu a 99% istota ci bude dieta OK, alebo nie....

tecko28
7. nov 2015

@ewelin2004 z genetiky posielaju na sono (aspon u nas v NR) len v pripade, ze si ochotna podstupit amnio, na sone popozeraju polohu plodu a placenty- v podstate je to take predvysetrenie pred zakrokom, potom objednaju na zakrok. Ja som povodne tiez odmietla, tak ma na sono neposlala geneticka

ewelin2004
7. nov 2015

@maminkasisa neviem, jednoducho sa tohto vyšetrenia bojím. Nie z dôvodu že by mi vyšli zlé výsledky, na výsledkoch nezmením nič, aké bábetko bude také bude či bude zdravé alebo nie ľúbiť ho budeme. Ale jednoducho ho nechcem podstúpiť, a narúšať malému prostredie.

ewelin2004
7. nov 2015

@tecko28 tak teda neviem uvidím v stredu, možno sestrička bola v tom že pôjdem na ten odber tak preto mi to povedala

maminkasisa
7. nov 2015

myslim si osobne, ze jeden vpich ihlou sa da prezit, babatku neublizi a Ty sa do konca tehotenstva nebudes zozierat co bude, budes sa tesit,a pripravovat a Tvoja pohoda bude pre babatko ovela viac ako ked bude z Teba kopka nervov.... uvidis, co Ti povie dr. Grochal a potom by som sa na Tvojom mieste rozhodla....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre