Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

alecka
11. okt 2011

@veve39 😀 😀 😀

tanyja
12. okt 2011

@vika34 ja zase cukor nemusím, ani v káve ani v čaji
a vecičky šupneš do bazáriku a budeš predávať, a ktovie, možno využiješ, odložíš pre Vikinku, keď bude mať svoje bábo, ale ona má ešte času a času 😉
a kedy by si mala mať termín, keď ti ho posunuli kvôli veľkosti miminka? ideš na sekciu?

sachmetttt
12. okt 2011

Holky neviem či píšem tu správne ale chcem sa opýtat vysledky tripple testov negatívne..downov syndrom 1:1200..Myslíte že je všetko teda v poriadku a možem sa radovat?

kaby
12. okt 2011

@sachmetttt to je relatívne.... je to len akysi ukazovatel toho, ze jedna z 1200 zien moze mat dietatko z DS. Mozes to byt aj ty, ale aj nemusis...
Aj zeny s vysledkom 1v5 maju zdrave deti...
Cize akykolvek vysledok triple testov nehovori o tom, zeby dietatko bolo postihnute.... Navyse aj amniocenteza je schopna odhalit len nejaku stovku chromozomalnych poruch....no existuje ich cca 5000. Cize ani amnio nikomu nezaruci 100% zdravie dietatka. Zial....

sachmetttt
12. okt 2011

@kaby ale aj tak ti moc dakujem.. budem dúfat..

kaby
12. okt 2011

@sachmetttt užívaj si tehuľkovanie.. 🙂

sachmetttt
12. okt 2011

@kaby ďakujem budem sa snažit..Som blbá že sa bojím.Však i tak to je super výsledok.. 😉

maggie2
12. okt 2011

@sachmetttt prosím ťa, nemusíš dúfať, ten výsledok je dôvod na radosť, hocktorá žena Ti ho môže závidieť. Totiž skôr sa vyskytujú falošne "pozitívne" než falošne "negatívne" výsledky. A Tvoj výsledok je ohromný. Nemusíš sa báť.

sachmetttt
12. okt 2011

@maggie2 dakujem moc.. 😉 si zlatá ja len že už mám jednu reviziii za sebou miminko sa prestalo vyvíjat.. ☹ a teraz tá placenta a vela iného..Tak už fakt neviem..Ale chcem sa radovat budem sa radovat len už neviem čo je dobré a čo zlé🙂 a ešte raz dakujem

maggie2
12. okt 2011

@sachmetttt placenta?

sachmetttt
12. okt 2011

@maggie2 no mám ju na prednej stene a zasahuje do dolného segmentu takže som na rizikáči.Nič tažké nedvíhat,žiadne prudké pohyby,natahovanie atd...Ležat alebo sediet.

maggie2
12. okt 2011

@sachmetttt tak sa šanuj pekne, ale s triple testami na DS to nesúvisí. Ja som tiež svoje prvé tehotenstvo komplet preležala, poctivo od 9. týždňa 😝 až do konca (nebudem písať že aj presedela, lebo by sa mi tu nejaké "prajné" stvory zas smiali, že či som nebola náhodou v base)

sachmetttt
12. okt 2011

@maggie2 a bola si??? 😉 😉 a už neplánuješ žiadne?? Toto bude naše prvé vytúžené po rokoch..

maggie2
12. okt 2011

@sachmetttt samozrejme že nie 😀 Neboj, všetko zadarí sa 🙂 šanuj sa, pa 🙂

vika34
12. okt 2011

@tanyja

Vika má dosť času,povedala som doma ,že vnúča očakávam až po jej 25 😀
tak to nebudem dovtedy skladovať

robil mi dr. utz a bábo bolo skoro o 3 tt väčšie ,takže mu vyšiel aj skorší dátum ,ale teraz mi vypisoval papier na materskú a zase tam napísal ten starý dátum ,tak neviem
pravdepodobne pojdem sekciou,kvolki črevu,veku ,cukrovke atd je toho dosť aj placenta u je pomaly opotrebovaná už bola medzi 2a3,tak uvidím

sachmetttt
12. okt 2011

@maggie2 pa adakujem 😀

tanyja
12. okt 2011

@vika34 na materskú sa chodí podľa dátumu vypočítaného od poslednej ms, čiže dátumy, ktoré ti píše, že kedy by mal byť pôrod, sú v tomto prípade nedôležité, prvoradý je 1.dátum, kamoška takto chcela ukecať dr, aby jej pozdejšie vypísal papier na materskú, jasné, že sa nepodarilo 😀

vika34
12. okt 2011

@tanyja práveže mňa vypísal na materskú 19.10. a termín /ten prvý /je 30.11.,takže v podstate 6tt,aj ked som bola celý čas na PN,NA PORADňU IDEM ZASE Až 24.10: a asi to už bude posledná potom ma asi už pošle do nemocnice na poradne

melindus
13. okt 2011

Ahojte! som tu nová 🙂 a aj ja mám zlé skúsenosti s triple testom , u mňa vysledky na downov syndrom neboli zlé bolo to 1:18000 ale na rážštepové ochorenia 1.55 . pre amnio som sa zatial nerozhodla , boli sme na konzultácii v genetickom ústave no teraz čakáme na morfologicky ultrazvuk. síce jeden som už apsolvovala hneď po tom ako nám povedali výsledky a tam nám nič nenešli takže dúfame že bude všetko v poriadku!!!!!

tanyja
13. okt 2011

@vika34 však ti posunul termín na skôr kvôli tomu, že je malý veľký, takže to sedí a pozri si v knižke, že materská začína presne na 1.dátum vypočítaný podľa ms a je to 6tt, a ešte pracuješ? alebo si bola Pn?

tetapetra
13. okt 2011

mna toto vsetko este len caka, v stredu idem NT a odber PAPP. Co je PAPP? Dufam len, ze vsetko bude v poriadku. Vcera som bola odbery, kvoli Materskej knizke.

lubjatqo
13. okt 2011

Ahojte, pripájam sa so správou zlou...Zlé AFP testy a zajtra amniocentéza... :( riziko nebolo príliš vysoké podľa papiera ale tŕpnuť do marca... radšej tieto tri týždne tŕpnutia a čkania na výsledky :(

lopula
13. okt 2011

ahojte baby... pridam aj ja svoju skusenost. na zaciatku tehu som povdala, ze na amnio nepojdem ani za svet, bo s mojim "stastim" by to nedopadlo dobre. povedala som si, ze ved nie som az taka stara, v rodine nemame ziadneho clena s nejakym postihom, ani manzel, tak preco by sa nieco malo diat, no a ako na potvoru, v testoch mi vyslo riziko DS 1:15. zostala som ako obarena, dr vypisala ziadanku na genetiku a potom mi povedala o amniocenteze... ked som jej povedala, ze s amnio nesuhlasim, tak sa ma ta osoba opytala, ze ci som taka hrdinka, aby som vychovavala postihnute dieta!!! vtedy som ju skoro zahlusila... no a na dalsich testoch na genetike mi vyslo 1:25. nastastie som bola na sone u jedneho dobreho dr, a ten ma uistil, ze podla sona je vsetko ok a ze by bola ina nahoda, keby to male bolo postihnute, vzhladom k tomu, ze priblizne zo 700 ( ak si dobre pamatam to cislo ) pozit. testov sa narodia 2-3 deti s DS ( tu v Martine ).tak som sa pravdupovediac spolahla na neho a teraz mi v postielke spi jeden maly lump, ktory je uuuplne zdravy... dufam, ze ten trojtyzdnovy stres z tych nestastnych testov, sa na nom nejako neprejavia... pri dalsom tehu som povedala, ze odmietnem tripple a radsej si ustrazim a dam spravit NT hoc aj na vlastne naklady. takze baby, aj ked mne sa to uz hovori, neberte to moc vazne, tie testy su v tak vysokych percentach nepravdive ( precitajte si o tom aj nejake clanky na nete ), ze je to az hrozne... pokial sa nerobi viacstupnova diagnostika ( vratane testov v prvom a druhom trimestri a NT ), tak podla mna vobec nemaju vyznam... iba co vystresuju vas aj toho drobca, co mate v brusku

mananenka
13. okt 2011

Tak maminky,ja som bola prednedávnom prispievala do tejto témy a brala silu a energiu a hlavne vieru z príspevkov ostatných mamičiek a povzbudzujúcich slov..Za čo im veľmi veľmi ďakujem,lebo plne ovládam ten pocit strachu,keď vám výjdu zlé tripple testy a pošlú vás na amnio.Mne osobne vyšiel tripple test na DS 1:101...Takže tentoraz chcem ja aspoň slovami povzbudiť mamičky,ktoré teraz toto prežívajú a dodať im silu a hlavne vieru,že všetko bude ok,aj keď tie tripple testy sú neni práve ružové...Ja som po týchto zlých výsledkoch bola odoslaná na genetiku a tam následne objednaná na amniocentézu. Tých pár dní medzi genetikou a amnio bolo na zbláznenie.Bola som v 17 týždni tehulkovania a týždeň do amnio.Tak sme sa s priateľom rozhodli,že sa objednáme na morfologický ultrazvuk.Aby som sa nezbláznila a pre pokoj duše,som ho chcela absolvovať ešte pred amnio.Tak som sa objednala k pánovi doktorovi Grochalovi doMartina v sobotu ráno a ten nás ešte v ten deň zobral navečer a urobil sono.Ja môžem len chválospevy spievať na tohto zlatého a ochotného pána doktora.Spravil nám teda morf. ultrazvuk,všetulinko čo sa dalo pomeral,popozeral.na 100% čo sa len dalo a povedal,že veľmi by sa čudoval,keby toto dieťatko malo DS.Tak už s pokojnejšou dušičkou sme sa vybrali domov.To amnio som následne podstúpila o pár dni a dali sme si zrýchlené výsledky.čiže do 3 dní sme ich mali.A výsledok,kedy som asi od šťastia prvý krát plakala vo svojom živote znel,že bábätko-chlapček 😉 , 😉 je úplne zdravučký a všetko je Ok...Takže touto mojou skúsenosťou tiež chcem dodať silu a vieru mamičkám,ktoré tiež prežívajú tieto stresy,že všetko dopadne dobre...Držím všetkým palčeky a prajem zdravučké detičky a ešte predtým krásne tehulkovanie.. 😵

vika34
13. okt 2011

@tanyja
ja som bola na PN od 5tt ,lebo samozrejme v deň ked mi v CAR dali do rúk UTZ s malou bublinkou ,tak som začala krvácať a môj gyndoš ma hned nahnal do postele a oplatilo sa ,iné ženy by to brali ako opozdený menzes ,ale my sme vedeli podľa krvi,že som v tom.

tanyja
13. okt 2011

@vika34 no ja som zase bola pn od 4mes, kedy som bola na amnio, už by som sa aj tak do práce nevrátila, pretože som len zastupovala , takže kolegynka ostala 2 týždne sama , ale prežila to 😉
a aké máte vybraté meno pre malého, teda ak to nie je tajomstvo 🙂

vika34
13. okt 2011

@tanyja
Juraj celých 10 rokov rozprával ,že syn sa bude volať Dano a teraz ked by to mohlo byť reálne tak sa priklonil na stranu Viky,ktorá povedala,že v žiadnom prípade to Dano nebude,že ona chce Lukáša ,tak to bude Lukáš 🙂

tanyja
13. okt 2011

@vika34 takže ženská strana prehlasovala tú mužskú 😀 , tak ale Lukáš je krajšie ako Dano , žeby Daniel , tých je teraz až až a ty si už mala 40? síce mne už lezie na 36 za 3 mesiace, takže v pohode 😉 a ako pozerám, nejako len my dve tu vypisujeme, akosi zamrzla komunikácia 😵

vika34
13. okt 2011

@tanyja no neprehlasovala,oni sa spikli proti MNE ,JA SOM CHCELA Dana.
Ja som mala 40 vo februari a začiatkom marca som bola na KET

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre