Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

sensen12
5. aug 2015

ahoj,zus,a ako to dopadlo nakoniec s babom,no ja som stale v rozklade,ako si mam myslet,ze je mimi ok,ked mi toto oznamili?

okataivana
5. aug 2015

@tesita kamarádka mala výsledky 1:3 a obom kamoskam sa narodili zdrave krasne deti!!!!
posielame silu a energiu, vsetko dobře dopadne len musíte verit!

sandey
5. aug 2015

Ďakujem za povzbudenie 🙂

tranquillo
5. aug 2015

@okataivana zakladatelka má podľa dátumu založenia témy už 6 ročné zdravé dieťa 😉

okataivana
5. aug 2015

@tranquillo no možno pozitivna sprava aj pre ostatne matky co sa ich to tyka 😉

sensen12
5. aug 2015

som uz na zrutenie,mozete mi vynadat,kludne,dr.mi ani vysledky nechcela dat,ze to nic este neznamena,ze az buduci tyzden robime opakovane testy,ze som len v14 tt,pritom podla tych prepictov podla ppm,som uz 16 tt,cele to rata debilne,i
uz 20.7.som bola 13 tt + 5 a teraz mi dnes tvrdi,ze som 14 tt,ved byduci uz budem fyzicky 15 tt,viem kedy som picala a ked mi bude brat krv budem uz 17 tt,vsak potom aj tie druhe testy vyjdu zle,amnio nezvladam,pri slove injekcia kolabujem,beru mi krv len poleziacky,esteze mam zdraveho syna a je mi oporou,reci ako lasku prejavuju down deti a tie romany na celom nete,uz rebem tri hodiny,pozerat sa zbytok zivota na down a vediet,ze nic z toho nikdy nebude,cely zivot v kybli,som zufala a tie nervy,cakat do porodu,to aby som si to uz hodila rovno teraz

okataivana
5. aug 2015

@sensen12 klud!
gynekologicka presne vie v ktorom tyzdni si tehotna. a tebe sa potvrdil downov syndrom ci jako ? uz hore vyssie som pisala ze kamartka mala vysledku 1:3 predpoklad DS a narodilo sa jej zdrave dietatko
třeba ist na podrobnejsí skrííning zaplatit si podrobne sono, kde budu vysetrene vsetky parametre dietatka, a uvidís potom budes kludna. vsetko sa na dobře obrati, musís byt v klude predsa ved si tehu....
drzím palce.

zuzanna24
5. aug 2015

no... skus si zahrat ruletu, predstav si cislo, tam je okrem nuly 36 cisiel, s nulou 37 a uvidis, na kolky krat sa to cislo podari trafit... to je pri riziku 1:36.... pravdepodobnost,ze by si sa trafila na prvykrat je veeeeelmi mala. No a ty mas tuto pravdepodobnost este mensiu lebo mas vysledky 1:100 alebo 1:200, uz si nepamatam... takze klud..... ta moznost je velmi mala, to by bol skor zazrak a este to chcem dodat, ze vtedy ked ma clovek z niecoho zly pocit, vacsinou to dopadne dobre...

tecko28
5. aug 2015

@sensen12 amniocenteza neboli, je len neprijemna, miesto vpichu je umrtvene, trva to par minut, nic nevidis. Nie je sa coho obavat, len mat potom 3 dni kludovy rezim a do 3 tyzdnov budes vediet na com si. A budem sa opakovat, ak chces vediet ci tvoje babo nema gen. anomalie tak amnio alebo prescen, sono chromozomy nespocita a gen. anomalie nemusia byt morfologicky viditelne

timikaj1
5. aug 2015

@sensen12 Práve tým, že nevieš presne v ktorom si týž. , môžu byť tie výsledky skreslené, stáva sa to často...Mali by tie tripple testy zrušiť, lebo iba tým nervujú ženy, čo by mali mať kľud! Mám pocit, že my Ti tu nepomožeme, že Ti to nepomáha, čo Ti tu žienky píšu....Myslím, že všetky sa vieme vžiť do tvojej kože, ale tu vyplakávanie nepomože,.., Určite choď na ten morfologický uzv, aj keď chromozómy neráta, ale riziko Downa vedia zistiť podľa meraní rôznych parametrov...a najma sa netráp dopredu, ešte nič nie je isté!!! A nepozeraj stránky s postihnutými detičkami, musíš myslieť pozitívne!!!

nika245
5. aug 2015

@tecko28 umtvene miesto vpichu?nic nevidis? 3 tyzdne cakas na vysledky? Prepac, ale ty si podstupila amnio a ak ano smiem sa spytat kde? Ci len na topkach, case a pod? Inak si tieto tvoje info vazne neviem vysvetlit.

sensen12
5. aug 2015

ja viem,uz som sa objednala na drahe sono,tak pockam a uvidim,ja viem fyzicky kedy som pocala,na sto percent,lenze dr to pocita divne,dnes ma presviedcala,ze som 14 tt,pritomto som bola pred tromi tyzdnami,ja viem,mne nic nepomoze a nepomaha,som najvyhystericenejsia zena na svete,po mne uz inej niet,behom sekundy dokazem vymyslet x hororov,ani psycholog mi nepomoze nic,jedine tablety na total vymytie mozgu

canerko
5. aug 2015

@sensen12 ukludni sa predovsetkym a misli pozitivne.Tvoje babo je mozno uplne zdrave.Pozri ja som svojho syna rodila v 32 rokoch.Vsetko bolo ok.Ziadne zle spravy tokom tehotenstva a mam uz skoro trojrocneho syna s ds.Po prekonanom soku a tazkom zaciatku a zvikaniu si na novy zivot teraz bi som ho nedala ani za desat uplne zdravich.Takze klud a ked sa ds potvrdi a ty si babo nechas tak mi napis ked budes chciet a dakuj Bohu ze je to len ds.

tecko28
5. aug 2015

@nika245 ano podstupila, Nitra, presne 22.5. tento rok, vpich ma nebolel vobec, pocitila som mierny tlak v podbrusku, ale nic co by sa nedalo vydrzat a vysledky som mala presne o 14 dni, kedze som si nezaplatila zrychlene. Ale standartne uvadzaju, ze su vysledky do 3 tyzdnov- asi preto, aby nervozne a vystresovane maminy chceli tie zrychlene.

sandey
5. aug 2015

@sensen12 tiež mám nervy, ale ber to tak, že už to nezmeniš, po tom uzv uvidíš, som na tom tak isto, musím čakať do 24.8. Na morfologiu

tecko28
5. aug 2015

@nika245 a smiem sa este ja teba spytat na osobnu skusenost s tymto vysetrenim? Ktora sa samozrejme, verim tomu moze lisit od mojej, lebo rovnaky zakrok dve rozne osoby urcite vnimaju odlisne a vela zalezi samozrejme aj od okolnosti a personalu, ktory zakrok vykonava. Mna totiz poslali len koli veku, vsetky ine testy boli ukazkove.

nika245
5. aug 2015

@tecko28 ale si uviedla, ze to miesto umtvuju a to by znamenalo, ze ti daju neaku injekciu na umrtvenie a potom pichnu ihlu na odbratie plodovej vody. Niektore dievcata to mozno este len caka, tak podla mna nie je dobre im davat milne into, ked uz aj tak su z toho asi dost v strese. Ja som ju tiez podstupila. Len tolko.

anjelik0907
5. aug 2015

Dievčatá, ktoré sa obávate amnio nemáte mať z čoho strach. Ja som pri oboch tehotenstvách zažívala stres 🙂 y (teda hlavne pri prvom ) lebo som mala zlé výsledky krvi . Podstupila som teda 2 krát amnio a výsledky boli pri oboch super.Nevravím, že je ten zákrok príjemný, ale nič hrozné a bolestivé to neni . Genetička mi pri druhom tehotenstve povedala, že je veľká pravdepodobnosť, že keby som bola aj tretí krát tehotná ,že mám tie výsledky z krvi zlé .Držím Vám všetkým palčeky, prajem čo najmenej stresu a hlavne všetkým zdravé detičky

tecko28
5. aug 2015

@nika245 miesto vpichu je potierane analgetikom a zaroven dezinfekciou.

nika245
5. aug 2015

@tecko28 mimochodom, ja som pocas zakroku videla vsetko. Takze je to asi rozne. Preto je mozno dobre uviest, ze to bola tvoja skusenost a nie ako vseobecny fakt.

nika245
5. aug 2015

V kazdom pripade dufam, ze tie tripletesty zrusia. V zahranici sa uz dlhsiu dobu nerobia a vysledky vychadzaju z 20 rocnych statistik, kedy bol trend rodit v 20tke. Pri druhom tehu ich urcite odmietnem.

tecko28
5. aug 2015

@nika245 ok, rozumiem, mala som rovno uviest v prvom prispevku, ze "ja som to prezila takto" , ale ani by som sa k tomu nevyjadrila keby skusenost nemam, lebo uz predstava ihly cez brucho do maternice znie hrozivo.

laaska
5. aug 2015

Aj ja som mala pri prvom vysledky zle. Mala som riziko razstepu chrbtice 1:12, bola som na amnio v Martine, tiez som videla ako naberaju vodu do striekacky. Miesto vpichu vydezinfikovali a mala som taky zvlastny pocit 2-3dni, vysledky boli super. Pri druhom a tretom som tieto testy odmietla. Maminu zbytocne vystresuju...je rozdiel ci by mamina isla na potrat po zisteni chromozomovej anomalie alebo nie, lebo su mamicky, ktore si aj po amnio a zlom vysledku babatko nechali. Teda tu na konikovi som jednu videla, ale to bolo kedysi, mozno uz ani neprispieva.

sensen12
5. aug 2015

no ja som zrutena,ako ja som sa dohodla s priatelom,ak to bude debil,ze ho ani videt nechcem,proste nech si ho berie,odmietam platit na neho,nech ma viac nekontaktuje,ani nic,odmietam sa denne pozerat na debila a psychicky sa rutit pri tom,chcem byt pri svojom synovi zdravom,a hento,nech ma nikto s tym nekontaktuje,moze ma cely svet odsudit,ale ja som uprimna a viem,ze videt decko ako je debilne by ma cisto casom doviedlo do blazinca,vacsinou sa vztahy skor ci neskor rozpadnu,ludia to nezvladaju,denne sa tahaju po lekaroch,hroza,des,ja nenavidim lekarov,retardov a nechcem s tym nic spolocne,je mi to luto,ale moje limity su slabe,nezvladam to,romanticke kraviny ako je ten zzivot s debilom fasa,ma nezaujima,raz clovek lieta po lekaroch,raz je debil,talafatky su talafatky,debil ostane debilom,aj ked bude pisat x romanov ake je to fasa zivot s debilom,moc moc ma to mrzi,ale moje limity su kratke,toti je rsna pod pas,katolicke reci na vynasaju do zurivosti,jedine,ze uvidim zdrave zive dieta,len to ma upokoji

timikaj1
6. aug 2015

Trošku silné slová,nechcem vedieť, ako sa teraz cítia mamičky s postihnutými detičkami ☹ ...Samozrejme, že každý chce zdravé dieťatko , preto tým ženám , ktoré vychovávajú akokoľvek postihnuté dieťatko patrí moj obrovský obdiv a úcta !!!Vravíš, že máš nízke limity, asi áno, ale dieťatko je ešte len v brušku a už z neho robíš debila ?Je mi jasné, že , keď bude všetko o. k.,tak ho budeš neskonale ľúbiť... Potom nebudeš mať výčitky svedomia, že si ho nazývala debilom?Nesúdim, len konštatujem..

sensen12
6. aug 2015

@timikaj1 urcite budem mat vycitky,ale mensie,ze som ho nezlikvidovala,som v takom megahysterickom soku ze az,cely zivot ma rodicia vychovavali bigotne katolicky,na potrat a amnio nezvladnem,som zufala,nechcem nikoho urazat,obdivujem,ze vobec sa staraju tie matky o tie deti,osobne som vsak zazila a citala aj tu,ze tie matky su nestastne,agresivne a maju x psychickych pochodov,ked vidia ine zdrsve dieta,ja som megafilozofanalitik pitvem,co sa da,toto je uder pod pas,chcem zdrave dieta a nic ine,len to,bud tyzden idem na dalsie testy druhy skrining a ked mi pivefia zle,tak si mozem hodit

alk05
6. aug 2015

@sensen12 uprimne? nezasluzis si po takych slovach ziadne dieta, ani chore, ani zdrave....

maminkasisa
6. aug 2015

@sensen12 tolko negativnej energie z Teba ide, to som tu uz davno nezazila, ved este nic nie je iste, a mozes mat uplne zdrave dieta, tak nestresuj, vsetko sa to prenasa na to malicke, a nic v zlom, ale Teba za matku by som asi nechcela mat..... spamataj sa, siris okolo seba negativizmus, ak nechces chore dieta, co mimochodom vobec este nie je iste, je to Tvoja vec, ale takto sa nemusis tu vyjadrovat, su tu matky, ktore maju chore dieta a co tak mamy deti s rakovinou, a ine vazne choroby, tie svoje deti lubia najviac na svete a urobia pre ne vsetko, tak chod na amnio alebo ine testy a sona a vzchop sa,,,,

alk05
6. aug 2015

@sensen12 este jedna vec....predstav si ze tvoje zdrave dieta by malo teraz napr. havarku a zostalo by mentalne postihnute....odhodila by si ho a nazyvala debilom, nechcela ho vidiet a pod.?? Take slova nemoze jedna matka vypustit z huby, fakt chore....pls kolko mas IQ?

kkkatkaaa
6. aug 2015

@sensen12 tebe by som nedala do opatery ani plyšáka, nechápem, ako sa môže takto vyjadrovať žena o dieťati, čo nosí pod srdcom ☹ klobúk dole pred mamami, ktoré vychovávajú deti s akýmkoľvek postihnutím, alebo chorobou.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre