Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

fragile
26. jan 2011

tá veľká šanca je 0,05%.baby, nepíšte tu hlúposti

janicka
27. jan 2011

fragile , suhlasim s tebou, kedze to mam za sebou a priamo genetik ma upozornil na to, ze sice 1 z 200 po amnio potrati, ale nezisti sa pricina... co znamena, ze sa nepotvrdi suvis potratu s odberom plodovej vody... Totiz aj v druhom trimestri prichadza k samovolnym potratom aj bez amnia... takze asi tak... Samozrejme nechcem tu nic zlahcovat, pretoze takisto velmi zalezi na pracovisku kde amnio vykonavaju, ako aj na samotnom lekarovi, ktory ju prevadza...

jazzin
27. jan 2011

Ahojte, pred rokom som zazivala podobnu situaciu, ked mi na zaklade krvnych testov zistili podozrenie na DS. Moj lekar bol velmi neprivetivy a odmerany, za vsetko bolo treba len platit. Zmenila som lekara a rozhodla sa ist na amnio. pretoze do konca tehotenstva by som sa asi zblaznila od pochybnosti. Velmi som sa bala pretoze som o tom citala vsetko mozne, hlavne rizika. Cela amnio. vsak prebehla uplne v pohode a vysledky boli v poriadku. Mam zdrave a mudre dievcatko a nelutujem ze som na amnio bola. Nikuske124 drzim palce aby vsetko dobre dopadlo. Usetri ti to trapenie z neistoty. Na zaklade vysledkov sa budes vediet pohnut dalej. Vela stastia

nikuska124
28. jan 2011

@jazzin dakujem velmi pekne. Vysledky budem mat cca 10.2. a modlim sa kazdy den, aby moje babatko bolo v poriadku.

didi35
28. jan 2011

Prosim Vas, robili vam aj PAPPA testy v 11. tyzdni? Tam vam vyslo ake riziko na DS?

nikuska124
28. jan 2011

@didi35 Robili mi testy, tie mi vysli celkom fajn. Ale vysledky mi povedali az v den ked mi robili amniocentezu.

lera
31. jan 2011

ahojte vsetci, idem pisat k povodnemu nazvu temy, lebo som dalsi chodiaci priklad nepresnosti AFP (triple) testov v 16 tt., moje riziko na Downa bolo 1:130, hCG som mala az 3 MoM....teda nic moc, na amnio som nesla, bola som len na 3 podrobnych morfol. ultrazvukoch, ktore boli ok, pred par dnami prisla na svet moja uplne zdrava dcerka. drzim vsetkym so zlymi vysledkami palce, aby sa dockali len stastnych koncov...

didi35
2. feb 2011

@lera Prosim vies mi odporucit nejakeho dobreho lekara na morfologicky ultrazvuk? Ako dlho ten ultrazvuk trva? Citala som, za az 30 min... dakujem

lera
3. feb 2011

@didi35 didi neviem odkial si, ja zijem pri Ba, bola som u dr. Cunderlika, neviem aky je gynekolog, ale na tieto ultrazvuky je jeden z najlepsich na Slovensku.. a ano ten ultrazvuk trval okolo pol hodiny, zameral sa u mna na soft markery na downa, tento ultrazvuk by mal byt tak ci tak najpodrobnejsi z celeho tehotenstva, ci ti uz vysli vysledky testov na vyvojove vady dobre alebo zle...o Cunderlikovi je to samostatna tema, hod si ho do vyhladavaca.. este je dobry dr. Holan, pracuje v Medifere v Auparku, ale v lete, ked to pre mna bolo aktualne bol po operacii dlhodobo na PN, tak neviem, ci uz teraz ordinuje alebo nie...

ninajana
3. feb 2011

Holky, prosim vas, chcem sa spytat, ze kde beriete tie pomery aka je pravdepodobnost DS? Mne dnes dali papier vysledkov AFP ktore mi robili v 16. tyzdni, a vysli mi hodnoty pod minimum. Hranice mali byt 18,05 - 90,2 a mne vyslo len 15,170. Kde je napisany tenm pomer ktory spominate? Ja som z toho jelen a hlavne ma znepokojuju tie nizke hladiny. Lenze podla sona vtedy mi merala Dr. hlavicku a vysiel jej 16 tyzden, hoci podla menzesu som bola 15! Merali vam tyzden na krvne testy podla sona? Ved babatko rastie rozdielne po 3. mesiaci nie? Dakujem za kazdu radu, som z toho dost znepokojena.

misacina
23. feb 2011

@zanuska Ahoj tak ja uz mam Matuska, narodil sa o tri tyzdne skor, ale je zdravy, vsetko v poriadku. A Ty ako sa mas?

zanuska
23. feb 2011

@misacina Tak gratulujem uz to mas za sebou to je super som rada ze je vsetko v poriadku ja sa mam tak vseliak vsetko ma boli ☹ ale uz to neako zvladnem dotiahnem do konca 😉 dufam nebudem musiet dlho cakat 😉

dai
24. feb 2011

ninajana,
ja som si tiez tento tyzden na poradni pozerala vysledky AFP ale ja som tam mala normalne pravdepodobnosti napisane - cize DS som mala nejakych 1:7100 a este jeden udaj tam bol, nad tym som mala napisane screening negativny... take hodnoty ako ty popisujes som ta ja nevidela 😅

yxova
24. feb 2011

neviete náhodou, rozmer z uzv z ktorého týždňa sa zadáva do AFP testov?

misacina
25. feb 2011

@zanuska tak držím moc palce 🙂 potom daj vedieť, držkaj sa, pa

katrerina2
25. feb 2011

ahojte som tu nova. citam a citam co sa tu pise o (AFP) trizony18. moje vysledky su 1:85 a druhe 1:160. takze pozitivne na edwardov syndrom. este ma caka amio tak dufam, ze to bude dobre.je to strasne toto cakanie na stredu. a co je aj velmi zle ze saliem uz pomalicky. som bezmocna a velmi smutna ☹ 😢

matelko1
25. feb 2011

@katrerina2 nebud smutna,kazdej druhej vychadzaju zle AFP testy.na zapade sa uz od toho upustilo,niesu spolahlive.
skrining v 12tt je najspolahlivejsi,vtedy sa uz da zistit ci je vsetko ok.

katrerina2
25. feb 2011

@matelko1 dufam, ze to bude ok

matelko1
25. feb 2011

@katrerina2 jasne,ze bude.....ja som ani na amnio nesla,ale len na 3D-4D utz.tam sa ukazalo,ze je vsetko ok.
drzim palce

katrerina2
25. feb 2011

dakujem a urcite dam vediet

magdus
27. feb 2011

Caute baby, mne vysiel pozitivny skrining, u gynekologa ktory ma poslal na Kramare na genetiku.Tam ma hned lamali na amnio ale ja som si vyziadala este jeden test. Samozrejme aj ten bol pozitivny.Oznamovali mi to ako keby som mala uz len par dni zivota. Takze som bola paradne na nervy. Tak som sa nakoniec rozhodla, ze pojdem na amnio do zeleznicnej nem. aby som vedela co najskor vysledky. Vnutorne sme boli presvedceni, ze babo je urcite v poriadku ani na sone sa nenasiel ziadny priznak ale pre pokoj v dusi som predsa len isla. Nedokazala by som 5 mesiacov az do terminu zit v neistote.Prvy porod som mala narocny a predcasne tak som chcela mat aspon v tomto istotu.Amnio mam za sebou bez komplikacii, budeme mat zdrave dievcatko a maximalne sa nam ulavilo a babo uz nestresujeme...Je to velmi narocne obdobie, tak Vam baby drzim palce nech mate zdrave deturence a nech sa rozhodnete spravne 😉

nikuska124
1. mar 2011

Vsetkym vam drzim palce. Mne tiez vychadzali vseliake vysledky...prenatalny scrining v 12 tyzdni strasne zle NT som mala namerane az 4.5....no a nakoniec amniocenteza vylucila vsetky chromozonove chyby. Takze odkazujem vsetkym mamickam nebojte sa a hlavne sa nestresujte aj ked je to v tych momentoch narocne, ale treba si uvedomit,ze stresom ublizujeme aj babatku. A v pripade, ze sa rozhodujete ci ist na amnio tak odporucam je to nebolestive a ako jedine ma 100% vysledok. Mne vsetky ine testy vysli zle opakovane prenatalne scriningy,krvne testy....( vysetrenia som mala robene aj na Slovensku aj v Spanielsku) cize vsetko som mala potvrdene 2x a nakoniec amnio to vsetko vyvratila a mam dcerku zdravu....Takze buduce mamicky ziadne stresy

lubka510
3. mar 2011

ahojte.Ja som tiež vo veľkych obavach vyšiel mi zly skrining a v pondelok idem na ultrazvuk do Košic k MUDR.Dankovčikovi.Moje vnutro mi hovori že bude všetko ok ale v živote som už dosť prežila.Mam doma tel. postihnuteho chlapca ktory ma 11.rokov a teraz čakame babo som v 20 tyž.Spoľahlivosť testov je podľa mna min.všetko zavisi od prirody a pozitivneho myslienia.Hovorim to preto lebo s ked som čakala chlapca bola som na amnio. v Blave a vysledky boli super a aj tak sa mi narodil syn s raštepom ale som rada že ho mam.čiže tie všeliake testy su niekedy iba na stresovanie mamičiek.Aj tak dufam,že bude všetko ok a držim palce všetkym mamkam ktore maju take iste obavy ako ja.Ak budem v pondelok vedieť niečo podrobne tak sa ozvem.Držte palce 😒

vodnicka
5. mar 2011

@tesita Ahoj ja mam uz tento rok 38 rok.a triple test som mala min.rok oba dva pozitivne cize dobre na svoj vek az vynikajuce tak mi povedala moja gynekol.ale morfologia plodu v 21 tt ukazala hypoplasticku nosovu kost cize nabeh na downov syndrom na amnio som odmietla lebo som citila v dusi aj v srdci ze sa mi narodi zdrave dievcatko a vela som sa modlila nakolko som babo chcela a bola som na rizikovom a nakoniec som porodila doma v spalni pri priatelovi rychlo a lahko zdrave dievcatko ,mala Laura ma uz 5 tyz.a je zdrava ja uz lekarom neverim veri samej sebe a Panu bohu On stal cely cas pri mne a dakujem mu ze je mala na svete.kolko zien podst.amnio co som pocula a po case potrati zdrave babo.ja Ti drzim palce a nedaj ublyzit svojmu babetku ani Ja som nedala a nikoho som nepocuvala ale vnutorny hlas ale bola som zmierena aj s tym ,ze by som mala aj chore babo ja uz mam 16 roc.syna a je zdravy. 🙂

vodnicka
5. mar 2011

a este nieco usg morfologiu mi robil dankovcik v Kosiciach osobne a bol velmi arogantna vraj cely plod bude zly ak ma hypoplast.nos.kost ale cely plod bol zdravy a ,pytal sa priatel kde je chyba tak ten arogantny debil lebo inac ho ani neviem nazvat po vlast.skusenosti mi povedal,vraj je chyba v zene lebo je stara.len tolko

alecka
5. mar 2011

@nikuska124 tak fajn 🙂 , nemusis uz stresovat a si mozes uzivat tehotenstvo 😉 .

lubka510
5. mar 2011

tak diky za povzbudenie dufam že do pondelka to rozdycham.Nech to mam už sa sebou.Dufam že kumne nebude arogantny lebo som dosť citliva ale som v znameni ba 😅 rana takže si aj svoje poviem a nemusi to byť nič prijemneho-pre neho.

lemurko
9. mar 2011

Ako dlho trvalo, kym ste vedeli vysledky z tripple testov. Teda z odberu krvi?

lubka510
10. mar 2011

@lemurko mne prišli testy do tyždna a pol neviem ako ostatnym.Vraj to môže trvať 2tyždne.

lubka510
10. mar 2011

@lemurko mne prišli testy do tyždna a pol neviem ako ostatnym.Vraj to môže trvať 2tyždne.Ale never priliš na nich.Mne vyšiel zvyšene hcg a ppa.A VEľMI SOM SA BALA v pondelok som bola na ultrazvuk v Košiciach za Mudr. Dankovčikom on je vraj dobry odbornik na vyvojove vady babätka a chvala bohu tie testy ma len dobre potrapili.Ultrazvuk vôbec nič neukazal-teda nič zleho.Videla som prvykrat svoje bábo je take škaredé že je až pekné.Ja som momentalne v 20tyž.Takže držim palce nech ti to dobre vyjde 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre