Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

zdravy_zivot
10. nov 2015

all: kočky tak som MOOOOOC štastna, mala som screening velmy zly 1:5 Down a Nipt testy krvne ukazali ze je vsetko v poriadku 🙂)))))))) zbytocne stresy, este ze som tu amnio hned odmietla

ewelin2004
10. nov 2015

@andelok Hlavne sa nesmieme stresovať aby boli bábatka v pohode 😉 , pozerám že aj prvé baby máme skoro v rovnakom veku 🙂 . Nie ešte som na genetike nebola včera mi na gynekológii dala tie papiere s výsledkami tam bolo napísane 1:130 . Zajtra idem aj ja na tu genetiku, sestrička povedala že mi tam zoberú krv ešte raz a potom mi urobia ultrazvuk . No a potom že mi výsledky krvi prídu domov poštou, no ale zase sa stresovať čo keď budú tie výsledky ešte horšie . Poviem ti pravdu ani jesť mi poriadne nechutí z tých stresov 😒

ewelin2004
10. nov 2015

@zdravy_zivot Úžasná správa, tak už si môžeš o niečo pokojnejšie užívať tehuľkovanie 🙂

katrin21
10. nov 2015

@pufa boze, je mi to uprimne luto..nechcem si to ani prestavit, hlavne ked nam sa roky nedarilo a dalsia sanca uz podla mna nebude...

Ja som sa dnes dozvedela, ze mam 1:45 riziko DS vzhladom na termin a vek ..a mam 38r, v case porodu 39 ... amnio odmietam a pojdem max. na UTZ k Čunderlikovi + u mojho gyndoša, ktory je tiez dobry na tieto veci...
zatial som rozhodnuta, co vsade citam, ze tieto testy vychzaju kadejako a prve som mala v tom 13tt vyborne, aj sono , NT , vsetko v poriadku , idealne... ze teda ziadna amnio a po tomto prispevku uz ma nikto tam nedostane asi fakt.... jedine, ze by sono dopadlo zle, ale to nepredpokladam, lebo aj minuly tyzden mi robil moj lekar dost dlhe sono a vsetko je OK....

Mali by tieto triiple testy zrusit.. robit ich len zenam, ktorym vyjde zle NT, alebo ine parametre zo sona... DOcitala som sa , ze v mnohych krajinach sa to ani nerobi, napr. ani v UK nie... ze to len stresuje zeny a casto je to falosne pozitivne a vlastne je to len statistika, ze MOŽNÉ riziko....

v piatok idem na genetiku do BA na konzultaciu iba.. pre pokoj duše, ale na amnio proste nechcem ist... neviem, ci mi tam budu brat znova krv, mozno ano...

@vydrnik ake velke riziko ti vychadzalo?

vydrnik
10. nov 2015

@katrin21 musela som kuknut do.papierou riziko bolo 1:270

vydrnik
10. nov 2015

@katrin21 krv mi brali 2x potom doporucil k dr.Grochalovi do Martina.Daena vylucil aj ine postizenie.A udcery ten isty problem krvne testy zle a narodila sa zdrava

sensen12
10. nov 2015

@katrin21 presne,mali by to zrusit,mna informacia 1:100 down syndrom vynieslo do nepricetnych hysterickych zachvatov,to nie je sranda,cely zivot riesit diwn,ci ine postihnutie,a divim sa ze su zeny,ktore nedokazu pochopit zeny,ktore ked doatanu tu spravu,idu skolabovat,ja som veru skoro skolabovala a este ma aj dalsi hecovali,a nakoniec,cela kauza skoncila tym,ze mojmu synovi prestalo len tak bit srdiecko a pri vysetrovani jeho telicka zistili,ze bol kompletne zdravy,tak naco ma kazdy hecoval vysledkami,ja si to uz v zivote robit nedam a naco,aby som skolabovala zas??

katrin21
10. nov 2015

@vydrnik tak to si mala ste super , ja nechapem, preco mi vyslo take zle vzhladom na vek.. hmm

vydrnik
10. nov 2015

@katrin21 a keby som bola mladsia a planovala babo na amnio by ma nikto uz nedostal.tri tyzdne strachu a potom zprava ze je vsetko oki.

peta18ha
10. nov 2015

Tie testy by mali zrusit,ja som mala prve zle a babo ok..aj tak su len orientacne,neurcia ci je male chore alebo nie

peta18ha
10. nov 2015

@ewelin2004 grochal je fajn...popozeral dost dokladne..na genetike beru krv a pytaju da veci ohladom chorob v rodine,ohladom prace,partnera atd

zdravy_zivot
10. nov 2015

@katrin21 kocky vsetky tu pisete 1:200 a viac, a bojite sa...
ja som mala 1:5....
a vsetko je ok 🙂
drzim vam palce

peta18ha
10. nov 2015

@zdravy_zivot ja asi 1:35 down

zdravy_zivot
10. nov 2015

@katrin21 ak sa bojis, tak si vyziadaj tie krvne geneticke testy, budes platit 100 eur ako ja vzhladom na vek a je to bez rizika a spolahlive.

katrin21
10. nov 2015

@zdravy_zivot a to nie je casovo obmedzene, ze do kolkeho tyzdna sa to moze robit? ja som teraz 18tt
a kto ich robi? normalne u gynekologa?

katrin21
10. nov 2015

@peta18ha no ved to je viac... cim nizsie cislo, tym vacsie riziko. tak to myslela...

katrin21
10. nov 2015

@zdravy_zivot a tebe potom vyslo dobre z toho testu uz?

peta18ha
10. nov 2015

@katrin21 ano..viem

maminkasisa
10. nov 2015

vedela som o pripade, ked baba bola na amnio lebo mala 1:2, a babo bolo zdrave a baba, ktora mala 1:nieco cez 250 a bohuzial sa babo narodilo s down.... tie testy nezistuju len down, ale aj ine choroby a pre gynekologov su vraj dost dolezite...

katrin21
10. nov 2015

@zdravy_zivot este mam otazku. na zaklade coho si platila len 100E? lebo vsade citam, ze to nie je hradene poistovnou, cena 350E, nikde sa nepise, ze pri vyssom veku je tam zlava.... ako si si to vybavovala??? nech viem argumentovať.... diky

zdravy_zivot
10. nov 2015

@katrin21 mne to robili v 17 tom tyzdni, cize v pohode aj neskor. O tom mi povedali v BA na genetike, oni mi vzali krv a poslali do medirexu. Vysledky za 5 dni. Mne povedali na genetike ze vzhladom k mojim zlym vysledkom a veku to budem mat za 100.
Ja som mala NT vysetrenie v pohode, screening 1:5 dawn, a vyplasili ma. Ale to su len tabulky a cim vyssi vek tym horsie vysledky, ktore niesu vobec relevantne. Ano teraz na tych genetickych mi vysli dobre vysledky 🙂

katrin21
10. nov 2015

@zdravy_zivot aha, cize neziadala si to u gyndoša.. na genetiku idem v piatok, tak sa tam mozem na ten test spytat.. bola si tam na americkom namesti? ci inde?

andelok
10. nov 2015

@katrin21 mozem sa spytat, kde robi doktor Cunderlik a ci je povazovany za dobreho odbornika v tychto veciach? Dakujem!

andelok
10. nov 2015

Baby a ako to je opacne? Vy mate niektore uz "vyssi" vek a preto vam vzhladom na vek vychadzaju vysledky horsie...Ja som na tom opacne, mam 30 rokov a vysledok pre zenu v mojom veku by mal byt cca 1:800 a mne vyslo 1:240..NT a prvy screening uplne ok. Tak teraz neviem ☹

katrin21
10. nov 2015

@andelok vraj ano, velmi dobre referencie ma, aj tu baby na MK mi pisali, aj suseda bola a velmi spokojna.... vraj pracoval aj v zahranici....
robi v Horskom parku v budove Ekonom. internatov...
to mas dobre vysledky, ani sa netrap.. dnes som precitala haadam vsetko co je na nete o tomto 😀 a za rizikove , naozaj rizikove , sa povazuje az pod 1:150 ..
takze ty to mas negativne...
a aj tak je to vsetko len pravdepodobnost, statistika..
napr. 1:45 je cca.2% moznost , ze dietatko je chore, ale 98% ze je zdrave.....
pri 1:100 je na 99% zdrave a na 1% riziko......
takze ja sa uz ukludnujem.... resp, uz som kludna, citam, ale uz nie som nervozna.... proste vek to dokafre casto....
skreeningy som mala vsetky aj ja OK, NT aj ine ... vsetko tip top. aj prve odbery to PAPP ci co sa to berie.,,
ale ja mam pocit, ze mi tie vysledky nezapocitali do tych druhych spolu... ved zistim v piatok na genetike..

andelok
11. nov 2015

@katrin21 Ja som bola na genetike v BA na Kramaroch vcera doobeda, ale nebolo to na nic dobre...Hodinovy rozhovor o nicom, odkedy mam menzes, aky cyklus, ci nerobim s nebezpecnymi latkami, kde robi moj manzel...cely cas tukala do pocitaca, mala som chut ist domov.
Lekarka bola ocividne naklonena amniocenteze a vkuse mi opakovala, ze za 200 eur mozem vediet vysledky uz na druhy den...neviem, ci som paranoidna, ale uz mi to prislo ako reklama. Povedala, ze moje vysledky nie su nejake zle, ale ze ziadne morfo mi nezrata chromozomy, to vie iba AMC.
Ked som sa jej spytala, co si mysli o triple testoch (kedze som citala o vysokej falosnej pozitivite), povedala, ze su urcite dobre, lebo "inak by nam ich Boh nedal a nechal by nas tapat v neistote". Ja neviem, ja som veriaca, ale toto mi neprislo ako relevantne vysvetlenie Mudr Phd a neviem kolko tych titulov este ma.
Este som vcera volala s doktorom Grochalom z Martina, bol uzasny, nasiel si na mna cas mimo ordinacnych hodin a vsetko mi vysvetlil...tiez povedal, ze ak chcem mat 100percent istotu, mozem ist na amnio, lebo ultrazvuk nemusi vsetko zachytit, ale v podstate povedal to, ze ak by uzv vysiel uple v poriadku, tak by mi to cislo z triple testov upravili. Mala som z neho dobry pocit.

tecko28
11. nov 2015

@andelok nekrvacala, alebo nespinila si na zaciatku tehotenstva? Lebo to dokaze vysledok riadne skreslit

andelok
11. nov 2015

@tecko28 Presne to mi povedal aj jeden odbornik pri prvom tehotenstve...spinila som a mala som zle vysledky, dcerka je zdrava. Toto tehotenstvo som spinila cely prvvy trimester...nie stale samozrejme, ale kazdych par dni take hnede spinenie, nikdy nie krv. Takze to moze ovplyvnit?

tecko28
11. nov 2015

@andelok ano, velmi to skresluje potom tripple testy. Neboj, vacsinou je vsetko v poriadku. Sama som si prezila ten strach, ja som mala vysledky super, ale koli veku som isla nakoniec na amnio a potom som si konecne vydychla.

katrin21
11. nov 2015

@tecko28 ja som spinila asi 3 tyzdne cca. od 7 tyzdna...aj som brala Duphaston...
a cca. 10dni pred odberom som mala aj v moci bielkovinu na 1+, bola som nachladnuta odspodu, stale som chodila curať a tak........ potom uz nie, ale citala som , ze to moze mat vplyv...

@andelok tiez si myslim,ze na tu genetiku ist je strata casu, ale tak pojdeme, pocitame s tym, ze nas budu lamat na AMC , nenecham sa zlomit, kym bude UTZ OK.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre