Triple testy, AFP testy- pozitívny nález - Downov syndróm- narodilo sa vám zdravé dieťatko

tesita
27. feb 2009

Mám 37 rokov. Pravdepodobnosť downovho syndrómu pre môj vek je 1 v 230, podľa AFP mám 1 v 55. Nechcem podstúpiť interupciu ani amniocentézu, ktorá predstavuje riziko potratu. Máte niektorá skúsenosť s pozitívnym skríningom a napriek tomu sa vám narodilo zdravé dieťatko? Potrebujem dodať silu. Ďakujem.

bis
15. mar 2012

@mravvcek tiež som bola u oboch a určite by som volila už len dosedlu..

mravvcek
15. mar 2012

@traktor presne mna aj operoval,aj dufam,bude rodit,ak nam vsetko dopadne dobre a aj na vsetky usg pojdem k nemu.Je to clovek s velkym C,neskutocne podpori mamicku,podrzi,je uzasny :D

traktor
15. mar 2012

@mravvcek je, kiezby kazdy lekar bol taky..tak ti drzim palce, nech vsetko dobre dopadne 😉

mravvcek
15. mar 2012

@traktor dakujeeeeem 😉

mb
19. mar 2012

Baby poradte v 13 tyzdni som bola u Dr.Muranskej v KE na morfologicky ultrazvuk a vsetko bolo v poriadku.Brali mi aj krv a vysledky ok.Potom mi moj gynekolog robil triple testy a dnes som sa dozvedela,ze mi vysiel down.syndrom 1:50.Rozumiete tomu?Ved v prvom trimestri vysledky dobre.Som uplne hotova.

janula8375
19. mar 2012

@mb nestresuj ja som mala tiez testy poz. ale bola som v 20.tyzdnii na morfo u dr.Cunderlika a vyslo mi v poriadku tak som sa upokojila neboj vsetko bude oki. len musis verit tie testy su velmi skreslujuce a mamicky zbytocne stresuju tu som sa docitala uz o strasne vela pripadoch a povedala som si ze vsetko musi byt ok

maca8
19. mar 2012

mne tiež vyšli zlé triple testy na downov syndr. 1:90-v HE takýto ultrazvuk není- poslali ma za genetikom,navrhol mi Amniocentézu- podstupila som- bola som veľmi vystrašená- je to druhé tehu.Prvé bolo všetko O.K,3 týždne čakania na výsledok a všetko je O.k Niekde na nete som čítala že Triple testy su už dosť zastaralé,a reagujú veľmi skreslene.Genetik mi to vysvelil- že rodíme až okolo 30 -a bunky v tele nám starnú-preto je to skreslené

sloto
20. mar 2012

ahojte vcera som bola na screeningu v I. trimestri. vysli mi vysledky Dawnow syndrom - 1:13840, Edwardsuv syndrom - 1: 9300 a Patauuv syndrom: 1:22266

Doktor bol hrozne nervozny, nic mi nevysvetlil, teraz vobec neviem ci su tie vysledky dobre alebo ake.... je tu niektora ktora sa v tom vyzna?

monro
20. mar 2012

@sloto Su vyborne 🙂

sloto
20. mar 2012

takze sa nemusim nicoho obavat hej? lebo fakt ten doktor na vsetko co som sa ho opytala bol ticho, nic nehovoril no ja som odchadzala uplne sklamana

monro
20. mar 2012

@sloto Na papieri mas iste napisane screening negativny 🙂 Inak, cim je vacsie to cislo za dvojbodkou, tym je riziko nizsie.

sloto
20. mar 2012

este sa chcem opytat na trizomiu 18 Edwardsov syndrom - tam mi vyslo to upravene riziko 1:9300 a nad tym mam napisane populacne riziko 1:1650 to neni zle?

monro
20. mar 2012

@sloto Predpokladam, ze Ti robili ultrazvuk a merali NT a nosovu kosticku a potom to dali dokopy s krvou...

monro
20. mar 2012

@sloto Nie je to zle, riziko mas nizsie 🙂

sloto
20. mar 2012

@monro ja cakam dvojicky, u oboch vyslo to riziko na vsetko rovnake

sloto
20. mar 2012

@monro ano robili mi ultrazvuk, merali nosovu kosticku

monro
20. mar 2012

@sloto Gratulujem, drzim palce...uzivaj si tehotenstvo 🙂

sloto
20. mar 2012

@monro dakujem pekne, teraz pri dvojickach som viac vylakana ako pri prvom tehu,predsa len su v brusku dve tak clovek chce aby boli obe zdravucke

monro
20. mar 2012

@sloto Uplne Ta chapem...obavy su uplne prirodzene...

gilly
25. mar 2012

ahojte, prvotrimestralny skrining mne vysiel dobre, a vlastne aj kumulativne vysledky AFP testov su ok. Ale mam zvysenu hodnotu free beta HCG (co je len jedna sucast AFP). Zajtra idem k doktorke, ze vraj ma chce poslat ne nejake vysetrenie ci co na kramare. Viete co to ma presne zahrnat?

totiz pri prvom tehu pred rokom a pol mi to vyslo takisto, som bola na kramaroch, kde sa doktor na vysledky ani nepozrel, len mi povedal ze mam ist na amniocentezu ak chcem vysvetlenie. To som odmietla, lebo mi ten pristup bol odveci, a okrem toho cely test vysiel ok, len jedna cast je ina. Nemali ste to niektora?

mb
25. mar 2012

@gilly ahoj ja som tiez mala v prvom trimestri skrining dobry aj sono.A v 16 tyzdni mi vysli zle triple testy.Vlastne len riziko downa a ostatne dve hodnoty boli dobre.Bola som na prenatalne sono teraz a vsetko je ok.Takze neboj vsetko bude dobre. 🙂 Mne doky vravel,ze tym skrinkom netreba velmi verit 😉

gilly
26. mar 2012

@mb cize vlastne si nebola na amnio, len si bola na velkom morfologickom usg?

mb
26. mar 2012

@gilly ano ja som amnio odmietla hned a na usg som bola v Martine u dr.Grochala.Je to velky odbormik.Vravel,ze strasne vela zenam vychadzaju zle triple testy a nakoniec je vsetko v poriadku.Hovoril,ze nema najmensie podozrenie,ze je nieco zle.Tak drzim palce a daj potom vediet ako si dopadla.Ides aj Ty na usg?Alebo nie?

gilly
26. mar 2012

@mb tak to je super, ze vyslo vsetko v poriadku. Ja idem ale na morfologicky az o tri tyzdne kedze som este len v 18tt, tak si este pockam. Ale tiez som skor proti amnio - este to musime poriadne prebrat s mm a rozhodneme sa.

zuzzy12
28. mar 2012

@gilly Ahojte,mne vyšla hodnota hormonu estriol nižšia v 2.trimestri ako v 1.trimestri.Stretli ste sa tym už niektora?Všetko ostatne -AFP,PAPP,hcg je v poriadku.Opakovali mi krv.odbery-vysledky o tyžden.čo som našla na nete tak hrozia stašne postihnutia.Prosim vas neviete o tom niečo ?

gilly
28. mar 2012

@zuzzy12 tak toto netusim 😒

pokito
28. mar 2012

@zuzzy12 a aka hodnota ti vysla? Hlavne sa nestresuj, na nete pisu niekedy uplne hluposti a zbytocne sa vystrasis. Povedal ti doky aj nieco konkretne, hodnoty, cisla....

pokito
28. mar 2012

@zuzzy12 a v 1. trimestri sa robi aj estriol? ja to v knizke nemam....

zuzzy12
28. mar 2012

@pokito Ahoj,v 1.trimestri som mala 1,55 estriol a 2.trimestri estriol klesol na 0,33
všetko ostatne je ok.

zuzzy12
28. mar 2012

@pokito ja mam všetky vysledky v tehu knižke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre