V ktorom týždni sa chodí na odbery?

cetera
19. feb 2009

Dnes som bola u dr. na kontrolu a mame 10 tyzdnov. Vsetko je ok, len dnes je 19.2. a na odber krvi mam prist az 2.4. Nie je to neskoro?

miculienka
23. feb 2010

neboj, potom je už toho menej, moje telo tiež nerado dáva krv, sestrička tam so mnou zakždým cvičí a krúti mi rukami, nakoniec vždy odchádzam celá dopichaná a modrá. zo začiatku je to asi prvé dva tri razy, potom pauza, ja som teraz v 25 a idem tam o 2 týždne a budú brať krv na protilátky, čo bude potom, neviem, závisí aj od výsledkov, ale to do tých 3 skúmaviek bolo najhoršie, to som teda odpadla. skús si kuknúť aj v knižke, tam sú odbery napísané, teraz by ti mali ešte na protilátky a potom na ten triple test

miculienka
23. feb 2010

jaj, a ešte odbery závisia aj od krvných skupín, viem že kamoška boli obidvaja nulkya ju tankovali každú chvíľu 😒

lji
23. feb 2010

teraz budem asi blbá ale prečo jej tak často brali?

No ja som sestričku upozornila že to so mnou nebude mať lahké, tak skúsila iba jeden vpich a dalej sme sa ani netrápili. nechala som to na moju maminu a aj tá mala mierne problémy... tie tri boli fakt moc. to sme dávali dokopy na dva krát... a to budem dúfam že to množstvo krvi stačí 😅

miculienka
23. feb 2010

že tam je nejaké riziko, že sa začnú tvoriť nejaké protilátky proti bábatku, alebo niečo také, tiež neviem presne, u mňa to našťastie netreba, aj toto mi stačí

lji
23. feb 2010

aha... no moja mamina mala pri mne také. bola Rh negatív a mne museli pri narodení komplet meniť krv lebo (laicky povedané) jej krv zabíjala moju. tak to mala asi niečo podobné aj ona...

miculienka
23. feb 2010

no áno, presne niečo také, kamoška to mala našťastie ok, len tiež chodila celá modrá, jej bravali krv už aj z priehlavku rúk, čo jej nechcela ísť a praskali jej žilky 😒

lji
23. feb 2010

😀 😀 😀 no mne mamina skúšala už aj z nohy.... ešte mi brali aj z miesta kde sa podrezávajú žily 😀 😀 teraz sa tomu smejem ale veru vtedy som mala belmo pred očami 😀

matulienka.d
23. feb 2010

ahojte kočky,
no ja sa priznám, že teda mne teraz posledne brali krv do piatich skúmaviek, robili mi kompletku aj testy na pečeň a thak, lebo mám problémy s tlakom. Takže tie tri skúmavky sú ešte celkom v pohodke... 😀 ale zasa ja nemám problém so žilami a krv mi tečie potokom, takže to je celkom v pohodke... 😎

ja som tiež A negativ a tiež mi robia testy na protilátky, našťastie zatiaľ mi vyšli všetky negatívne, takže by to malo byť v poriadku....
Iji a ty máš akú krvnú skupinu teraz,keď ti menili krv????

bambulka333
24. feb 2010

mne brali v 12tt tri ampulky, potom v 13tt jednu mpulku, lebo jeden vysledok krvnych testov bol zly, ale lekarovi sa to nezdalo, tak nariadil nove testy-nastastie vsetjo ok, bola to chyba labaku...
a potom v 16tt jednu ampulku na AFP

miculienka
24. feb 2010

lji, fu , to musela byť hrôza

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre