V ktorom týždni sa chodí na odbery?

cetera
19. feb 2009

Dnes som bola u dr. na kontrolu a mame 10 tyzdnov. Vsetko je ok, len dnes je 19.2. a na odber krvi mam prist az 2.4. Nie je to neskoro?

felixko
19. feb 2009

myslím, že ďalšie odbery sa robia okolo 16tt - takže by to malo byť v poriadku, pokiaľ si dobre pamätám 😀

katy2
19. feb 2009

cetera, ale zakladne odbery ti uz robili, nie? krvny obraz, krvna skupina, zltacka, HIV, toxoplazmoza.... tie sa robia na zaciatku tehu.....
v 16tt sa robia tripple testy.....

cetera
autor
19. feb 2009

praveze mi nerobili este nic. Ziadna krv ziadne nic. preto sa pytam vraj sa to robi v 10 a niektorým co viem aj skor robili a mne nic tak neviem

cetera
autor
19. feb 2009

akurat dnes iba pozeral kedy mi robili citostery a tie som mala minule leto a tym to skoncilo

katy2
19. feb 2009

je to divne 😕 a nepytala si sa na to?

cetera
autor
19. feb 2009

mam ist o mesiac na kontrolu a to budem v 14tt+O presne. si myslim ze vedie co robia ved to nerobia prvý krat...alebo ako vlastne. Ved su tam dvaja doktor a sestricka myslite zeby obaja si to nevsimli ze mi nic nerobili?

cetera
autor
19. feb 2009

Zase svagrinina kamoska mala maleho a jej som sa na to pytala vlastne na tu toxoplazmozu lebo mam doma izbovych zajacikov, nehram sa s nimi iba im davam jest teraz a doktor vravel ze ok, a ta kamoska povedala ze jej to robili testy v tretom mesiaci

katy2
19. feb 2009

mozno maju inu prax... urcite vedia co robia... prajem prijemne tehu 😵

cetera
autor
19. feb 2009

dakujem aj tebe

celine
19. feb 2009

Je zvlastne, ze ti vobec nerobili prvotne odbery. Ved tam sa toho zistuje strasne vela a zaklada sa to do tehu preukazu. Mne vtedy brali tusim az tri ampulky krvi. A do 16tt by ti mali urobit AFP testy na vyvojove vady. Ja by som sa na to urcite spytala dr.

cetera
autor
19. feb 2009

teraz som citala na nete ze prve testy sa robia 9-12 tyzden a dalsie az 16-17.tyzden.

cetera
autor
19. feb 2009

Tak mi vychadzy ze na tu krv idem presne 16tt+0 a to by som mala ist uz na tie druhe...??? Pojdem tam na druhy tyzden, idem so sestrou tak sa popytam sestricky.....ze ako to vlastne funguje u nich

celine
19. feb 2009

A ty ides na kontrolu az v 14tt tusim. Je mozne, ze by na take nieco dr. zabudol alebo ze by to nebolo nutne robit tieto prve odbery? Ak sa s tym niekto stretol, urcite ti napise, ale ja by som asi volala doktorovi.

zuzkaaaa
19. feb 2009

ahoj, mne robili kvné testy v 9 týžni plus prvé sono na potvrdenie tehotenstva plus srdiečka, brali až 4 ampulky a potom ešte v 14 a 16 týždni a mylím, že teraz budú v 24 plus testy na cukrovku

katy2
19. feb 2009

mne sa to tiez nezda..... 😕

celine
19. feb 2009

Tie druhe testy sa robia maximalne do 16tt, lebo vraj potom byvaju vysledky skreslene. Neviem, ako je to u tych prvotnych testov, ale asi by som uz necakala a isla tam alebo volala a vyziadala by som si ich. Keby to bola nejaka fraska, asi by ich nerobili. Napriklad toxoplazmoza alebo HIV su dost vaznou diagnozou a preto si mylsim, ze ide skor o pochybenie lekara ako o jeho sposob vysetrovania tehuliek.

zuzkaaaa
19. feb 2009
celine
19. feb 2009

Tak je to jasne. Dievcata, ako sa moze stat, ze niektory lekar neurobi tehulke zakladne odbery do 12tt?

katy2
19. feb 2009

myslim, ze lekari zanedbavaju aj viac veci..... 😒 u nas je vsetko mozne..... 😠

cetera
autor
19. feb 2009

tak ja tam rano zavolam a opytam sa sestricky ako je to vlastne u nich s testami?

cetera
autor
19. feb 2009

znacili vam to aj do tehu knizky ked vam ich robili? alebo nie...

katy2
19. feb 2009

cetera, ja to mam v tehu knizke... datum aj hodnoty jednotlivych vysetreni.....

zuzkaaaa
19. feb 2009

cetera áno

cetera
autor
19. feb 2009

ja to tam zatial nemam dnes mi ju vypisovala sestricka tak urcite videla ze mi ich nerobili aj lekar to videl tak by sa urcite pytal....nemyslite? Ja som to tam tiez videla ze v 12tt , 24tt,32tt, 36tt. Mozno to tak robia oni ze to robia iba raz cize teraz ked mi ich urobia tak tak mi to poznaci na ten akoze 12 tt. a potom niekedy pojdem este a bude to do 24tt. Alebo radsej zavolat? Nezda sa mi to zeby si to obaja nevsimli?

cetera
autor
19. feb 2009

krstna je sestrickou nie u gyn. ale asi jej zavolam alebo pojdem dnes na navstevu tak sa spytam ci nahodou nevie ako to je mala uz 3 deti tak by mala alebo mozno bude poznat nejaku u gyn. tak jej zavola...

celine
19. feb 2009

Mne tie vysledky sestricka zaspinkovala do tehu knizky a kazala mi, aby som ich tam stale nosila. Vraj je to potrebne do porodnice. Tak to tam stale nosim. A to, ze tie odbery robili a kedy, zapisali do tehu knizky tiez.

cetera
autor
20. feb 2009

No krstna povedala ze doktor by si urcite nedovolil neurobit mi len tak testy....ved co keby sa nieco stalo,pochybujem zeby si to dovolil urobit. Vravela ze mozno sa to uz tak robi ze oni dodrziavaju aj nejake normy a mozno ze uz to nemusia robit tak skoro. Ved ked pojdem na tu kontrolu tak sa popytam a potom pojdem este raz ak bude treba na tu krv....pre istotu pojdem na lačno ako prva a hotovo.

stela23
20. feb 2009

cetera,tie testy robia naozaj vsetkym tehulkam a musis ich mat zaznacene v tehuknizke. a na ultrazvuk ta objednal? v 12.tyzdni sa robi velmi dolezity ultrazvuk na zistenie vyvojovych vad/downov syndrom,musia ho spravit myslim najneskor do 14.tyzdna.takze ak ta iba objednal na afp testy v 16.tyzdni,urcite to nie je v poriadku...

derby1
20. feb 2009

ahojte, tiez mi doteraz nerobili ziadne krvne testy a to som v 14. tyzdni tehotenstva. Na buduci tyzden idem na kontrolu, no vraj mozem prist najedena, tak sa mi to nezda... Ze by mi zasa nebrali krv?

cetera
autor
20. feb 2009

stela23, no ja som akurat zacala 10tt a na kontrolu idem o mesiac presne 14tt+0. A o dva tyzdne presne nato 16tt+0 mi vychadza ten prvy odber krvi, no zatial mi nic nerobili a este len teraz som dostala tehu knizku a tam nemam nic lebo som ju celu dobre popozerala a mam tam poznacenu iba tuto poslednu navstevu z 10tt.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre