V ktorom týždni sa chodí na odbery?

cetera
19. feb 2009

Dnes som bola u dr. na kontrolu a mame 10 tyzdnov. Vsetko je ok, len dnes je 19.2. a na odber krvi mam prist az 2.4. Nie je to neskoro?

cetera
autor
20. feb 2009

derby1, no aspon ze nie som sama lebo som sa uz nalakala. Citala som na nete ze sa odbery robia medzi 15-16tt takze neviem mozno ze ta zavolaju este raz o tyzden....na tu krv alebo skus zavolat a opytaj sa sestricky ved ona ti povie, pozrie kartu, alebo jej povedz aky mas tyzden a ze si este nebola ci je to ok a ze mas ist o tyyzden na kontrolu ci mas na lacno alebo ako...ja som tiez uvazovala ze zavolam ale ked vidim ze nie som sama tak mi trocha odlahlo...asi to necham tak ja tiez budem v 14tt na najblizsej kontrole ale na krv mam ist az v 16tt. Ved oni hadam vedia co robia su tam dvaja lekar a sestra takze by si to urcite vsimli....a ked mi vravela kedy prist na tu krv tak urcite videla ze som este nebola ani raz.... a sa dozvies nieco nove tak napis...maj sa

celine
21. feb 2009

Cetera, tebe budu robit AFP testy, to nie je to iste, co vstupne testy. A co sa tyka uzv, povinne sa robi 12tt, 20tt,30tt. Niektori lekari ho robia na kazdej poradni, ale tieto su povinne.

cetera
autor
21. feb 2009

ale preco nerobili tie vstupne testy?

celine
21. feb 2009

Cetera, je to fakt zvlastne, ja by som sa na to opytala tvojho lekara a asi by som ho aj vymenila za ineho...

kiert
21. feb 2009

Ahojte,
no ano Celine ma pravdu, vstupne krvne testy by mali robit kazdej zene akonahle zistia, ze caka babatko, na zistenie krvnej skupiny, rh faktora, ci nemate nejake pohlavne choroby,na krvny obraz atd., ja som bola na 1.utz v 13 tt, a hned na druhy den mi doktorka vypisala tehu knizku sestricka mi vzala krv, potom najblizsiu poradnu som mala v 16. tyzdni, vtedy mi vzali krv na AFP testy, este cakam na vysledky.
Cetera a tehot, preukaz ti uz dali?

kiert
21. feb 2009

aha mas, nevsimla som si predtym, tak pootm nechapem...

ivkaivka
22. feb 2009

Ja som tiez v 14.tyzdni. Tiez mi robili len ultrazvuk na zistenie vyvojovych vad. Ten bol v poriadku. Pytala som sa na odber krvi, tak sestricka mi povedala, ze ho beru v 16.tyzdni - vtedy robia kompletne vysetrenie krvi + interne vysetrenie a neviem co este. Mam prist nalacno. Hadam vedia co robia, ved su tam traja gynekologovia.

hallienka
23. feb 2009

Ahojte, tiez som v 10tt dostala tehotensku knizku, tiez mi spravili len ultrazvuk (lekar odmeral babatko) a tiez mi budu moc a krvne testy robit az v 14tt.
Nerobim si vsak z toho tazku hlavu, pretoze som k svojmu gynekologovi chodila uz 5 rokov pravidelne kazdy rok na preventivne prehliadky. Kedze som brala antikoncepciu, tak mi pravidelne robili krvne testy, cytostery, ktore jasne ukazovali okrem ineho aj vsetky tieto zakladne veci, co by mi zistili pri prvych krvnych testoch v tehotenstve.
Takze si myslim, ze vzhadom na to, ze ak lekar ma vsetky moje vysledky za poslednych 5 rokov, nevidim dovod na paniku. 🙂
A presne tak, ako to povedala ceterina krstna mama - lekar by si nedovolil vedome mi nespravit nejake dolezite vysetrenia.

mandula
23. feb 2009

ahojte, ako vas tu citam, tak som sa celkom vyplasila. Ja som bola na prvej navsteve u lekarky v 8tt a to ma len tak vysetrila - pozrela sa na mna odspodu a povedala mi, ze maternica je pekne zväcsena, takze je to ok. Objednala ma na ultrazvuk 16.3. co bude prave na zaciatku 12tt a 17.3. mam ist k nej na kontrolu a zalozenie knizky. nepovedala mi, ze mam prist na lacno, takze o krvnych testoch asi neuvazovala. Mam jej zavolat a spytat sa jej to? Alebo to je, ako tu niektore pisete v pohode a mam cakat, kym ma sama vyzve. Prosim, napiste.
Dakujem.

cetera
autor
23. feb 2009

ahoj mandula, neplas sa ako tu holky pisali, ja som uz tiez v pohode ze vraj ich robia niektori az v 16tt tak ako idem aj ja na odbery. Uz nestresujem, doverujem svojmu lekarovi a ked povedal ze v 16 tt mam prist tak pridem... ani ty neboj pokial si chodila predtym k nemu pravidelne tak ako pisala hallienka tak ma nejake vysledky z vysetreni ktoré sa robia kazdy rok a ked boli ok vtedy tak budu aj teraz....

mandula
23. feb 2009

ahoj cetera, no priznam sa, ze az tak velmi pravidelne som nechodila ☹ ale snad bude vsetko v poriadku. Ked k nej pojdem v 12tt tak sa radsej na vsetko optyam. Alebo vies co urobim? Pridem tam so zoznamom vysetreni a ona nech mi na ne da bud terminy, alebo nech mi ich povie preco nie 😀 a hotovo. Ale ja si myslim, ze to nerobi prvy krat, snad vie, co kedy ma urobit.

celine
23. feb 2009

Dievcata, ak vam budu tie vstupne vysetrenia robit az v tom 16tt, tak koko krvi vam preboha vezmu? 🙂 Mne aj pri prvotnych, aj pri AFP testoch brali tusim 3 skumavky.

mandula
23. feb 2009

celine, a tebe kedy robili tie prvotne?

celine
24. feb 2009

Mne ich robili tusim v 9tt.

katy2
24. feb 2009

mne v 16tt uz brali na krvny obraz krv 2.krat...... stale si myslim, ze prve odbery sa robia do 12tt.....

celine
24. feb 2009

Katy2-suhlasim s tebou, zda sa mi to absolutne zvlastne vynechat ich... a co tu diecvcata pisali, ze im ich budu robit v 16tt, to su tie druhe AFP testy. Ja by som im tam uz davno volala, ide predsa o moje dietatko, tak nech si mysila, co chcu, no nie?

katy2
24. feb 2009

je to vec lekarov, ale nesedi mi to... ved tie prve dobery su zamerane na uplne ine veci ako v 16tt.... ale snad dr. vedia, co robia.... 😒

celine
24. feb 2009

Baby tu pisali, ze im robia pravidelne odbery...OK, mozno krvna skupina, RH faktor...beriem, ale ako si moze byt dr. isty, ze zena nama po roku toxu alebo HIV...to sa mi zda divne

cetera
autor
24. feb 2009

tak ja neviem, asi sa tam nakoniec v pondelok zastavim segra chce ist k dr. a ked sa pond. robi do siestej tak ked skonci v robote pojdem s nou a popytam sa sestricky a dam vam vediet ako vlastne je to teraz aby sme mali uz konecne klud vsetke... 🙂

mandula
24. feb 2009

celine, katy - ved prave, ze aj mne sa to zda divne. Ja som volala teraz lekarke a ona mi povedala, ze mam prist v 11tt tak ako sme sa dohodli a ze odbery neponahlaju. Ze to oni mi daju potom do ruky ziadanky na odbery, ale ze nemusim sa obavat, ze to neponahla a ze oni vedia co robia. Tak ja som z toho uz magor. Ona mi za posledne 2 roky nerobila ziadne odbery ani testy, takze nevie o mne z cela nic. A vraj to teraz neponahla. Myslite, ze si mam najst ineho lekara? Alebo mam uz pockat na prvy ultrazvuk a na to co mi povie lekarka toho 17.3 kedy bude v 11 alebo dokonca uz v 12tt? Ani neviem.

cetera
autor
24. feb 2009

ja urcite nebudem menit dr., mne robil vysetrenie nejake predminulý rok a minulý bral nejake pred letom takze tak....lebo mi este vravel o nejakých odberoch na neviem co a pozrel do karty a vravel ze neviem akeho v 6. mesiaci mi robil co neni tak moc hrozne davno...

cetera
autor
24. feb 2009

a ked tam pojdem v pondelok tak to budem v 11tt tak to stihame ak bude chciet krv vziat

celine
24. feb 2009

cetera, mandula-tie prve odbery sa robia do 12tt, tak to mate v pohode obe. Cetera-ty si ale tusim predtym pisala, ze ides az v 14tt alebo v 16tt na dalsiu poradnu, preto sa mi to zdalo uz fakt neskoro na tie prve testy.

cetera
autor
24. feb 2009

no v 14tt na poradnu a na 16tt mam tie krvne odbery...ale pojdem pondelok so segrou tak sa spytam sestricky ze ako vlastne co dalej alebo preco tie prve testy nerobili?

katy2
24. feb 2009

cetera, ty si priamo zo sobraniec? 🙂

cetera
autor
24. feb 2009

ja som vlastne z Michaloviec ale mam manzela od Sobraniec teda dedina nedaleko Sobraniec Ruskovce...Ale lekarov mam tu vsetkych v Michalovciach tu to poznam a skoro stale som tu kedze manzel jazdi kamionom a malo kedy je doma tak travim cas u mojich rodicov..

katy2
24. feb 2009

aha, lebo ja som cele deststvo stravila v SO.... su mi blizke, mam tam babku a krasne spomienky 🙂

cetera
autor
24. feb 2009

mne to tam tiez vyhovuje je tam zohnat vsetko a necakas tam vsade tolko jak v MI

parvitas
25. feb 2009

mandula: som na tom podobne... mudr. ma objednala az a 16.3., vraj vtedy sa spravi kompletny screening

lji
23. feb 2010

chcela by som sa spýtať. pre prvé vyšetrenie boli potrebné tri ampulky krvi. pamätáte si niektoré z vás alebo viete kolko to bude na ďalší a ďalší krát? teda či to bude tiež také veľké množstvo. keďže moje telo nie je moc ochotné dávať krv tak ma to dosť zaujíma 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre