• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

V ktorom týždni Vám robili morfologický ultrazvuk?

8. júna 2015 
cau tilly ja idem 19tt+0 cize uplny zaciatok 20tt :wink:
8. jún 2009 o 11:51  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja budem 18+2...
8. jún 2009 o 12:08  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne robili 18/5
8. jún 2009 o 16:16  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ja idem vo stvrtok a som v 21tt.
8. jún 2009 o 21:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte oprašila som tutu temu :wink: v ktorom týždni vam robili morfologicky utz? lebo mne ho budu robiť na buduci týždeň 16.9 a to niesom v 20tt, kvôli CMV vírusu ktorý je pozitívny, a lekári maju rôzne názory, vraj nemam robiť paniku keď mam protilatky no ten strach o babo je neskutočny :frowning2:
10. sep 2009 o 16:01  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
morfo uzv sa robi okolo 20tt.... teda v 19tt je to v pohode... mne ho robili v 21tt.... drzim palce....
10. sep 2009 o 16:03  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katy, hm viem od 20tt ale ja som v 18tt tak hadam to nevadí
10. sep 2009 o 16:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
garonka, ale buduci tyzden uz budes v 19 tt, nie? podla mna to nevadi.... nie je presne povedane, ze v 20tt....
inak teraz som to nasla, ze uzv morfologicky sa robi v 19-22tt....
10. sep 2009 o 17:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
katy, aj ty si bola na tom utz? ja sa bojím, lebo už by som chcela počuť len dobre správy
10. sep 2009 o 18:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Teraz budem zniet dost sprosto, ale co je to morfologicky uzv?
10. sep 2009 o 18:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
vefi, na tom utz sa zisťuje či ma babätko všetky organy v poriadku, ja som na neho objednana na buduci týždeň
10. sep 2009 o 19:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
garonka, morfologicky sa robim medzi 19 a 21tt, takze si v pohode :wink:
10. sep 2009 o 20:46  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne ho robili v 20+3tt :slight_smile:

vefi...morfologický utz je zamenraný na vývojové vady, doktor pozrie všetky orgány, či fungujú správne, všetko premenria, dokonca uvidí, či dieťatko nemá downa :slight_smile: (downi vraj majú vytočené palčeky na rukách aj nohách) :slight_smile: určite je to dobrá vec :slight_smile:
11. sep 2009 o 07:00  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
mne 2tt+0
11. sep 2009 o 07:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
garonka, vyssie som pisala, ze som na nom bola v 21tt.... Vela som od neho ocakavala... Totiz mi vysli zle tripple testy, riziko Downa 1:200 a ja som odmietla amniocentezu... Ale dr. Dankovcik ma na morfo ubezpecil, ze mala je v absolutnom poriadku, co sa tyka downa a inych postihnuti.... A narodila sa nam uplne zdrava dcerka....
11. sep 2009 o 08:24  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
20+2 tt
11. sep 2009 o 08:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
tiež 20tt
11. sep 2009 o 09:35  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katy

mne by mal robiť utz primár Richnavský, normalne mam strach ja som také bojko :slight_smile: ja zatiaľ triple testy ako dopadli budem vedieť na buduci týždeň, ja už len prijmem dobre správy zle už nie :pensive:
11. sep 2009 o 11:44  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte baby.mozem sa k vam pridat?...mne vysli tiez zle tripletesty a na bud.tyzd.idem na morfologicky utz.to budem v 19 tt....ja mam tiez strach.
11. sep 2009 o 12:20  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
matelko, ahoj ja som ani netušila, čo to morfologicky utz je :sweat_smile: mňa tam včera poslal doki lebo mam pozitivny akysi CMV vírus, no i protilatky mam že to nieje zle ale i tak......a triple testy ešte neviem ake mam to sa dozviem v stredu :pensive:
11. sep 2009 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
matelkko, nestresuj, tie tripple ti podla vsetkeho vysli zle preto, lebo cakas dvojky :wink: tam sa tie hodnoty navysuju a vychadza to blbo.... celkovo tie tripple su onicom, len stresuju... na Zapade sa od nich uz upustilo a povinny maju miesto toho morfo uzv. matelko, zebehni k dankovcikovi... objednaj sa cim skor... urcite to dobre dopadne, uvidis.... drzim palce....
ja ked nahodou budem druhykrat tehu, tak tripple testy odmietnem....
11. sep 2009 o 14:05  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, v ktorom tyzdni sa robia tie tripple testy? to je to AFP co sa robi v 16tt?
11. sep 2009 o 15:47  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
renatka, ano su to tie testy AFP robia sa od 15tt ja som na ne bola tento týždeň lebo som ležala v nemocke, a už ich maš za sebou?
11. sep 2009 o 16:04  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katy2 ano ja som sa uz objednala.idem k nemu 19.9.
ja som bola v brne na prvy screening ,tam ho robia v 13 tt a tam som mala vsetko ok.u nas sa sa screening v 13 tt nerobi.
a bola som aj min.tyzdna na utz a to by mi lekar keby nieco videl ,tak aj povedal nie?
11. sep 2009 o 16:43  • Odpovedz  •  Páči sa mi to (1)
V 22+1 a trval 40 sekund, takze bohuzial nie kazdy morfologicky ultrazvuk je fakt morfologicky ultrazvuk...Babatko len pomeral nadiktoval vahu a cela jeho morfologia spocivala v tom, ze presiel sonom po chrbatiku(asi kontroloval rastep) a povedal morfologia v norme..... ziadne srdiecko, oblicky, mozog, prsteky a vsetko co pisete..... :confounded:
11. sep 2009 o 17:11  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
matelko, robi sa aj u nas screening v 12 tt.... u dr. dankovcika sa robi dokonca kombinovany aj s odberom krvi....
ono na normalnom uzv moze a nemusi byt nieco vidno, teda malo by byt vidno, ale nie kazdy gyn. sa tomu aj poriadne rozumie.... ale dankovcik je na to super.... :wink:
11. sep 2009 o 17:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
katy2 a na morfologickom vsetko vidi,ci je ok,ano?ako dlho trva?
u nas v spisskej sa nerobi screening v prvom trimestri,len odbery krvy,ktore sa robia na zaciatku tehu.ale ja som bola v Brne a tam mi ho robili a merali NT hodnoty,ktore u jedneho drobca boli 1,4 mm au druheho 1,1 mm.
12. sep 2009 o 11:30  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
12. sep 2009 o 12:54  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
na tych tripple testoch som bola v 16tt a na morfoloticky ultrazvuk idem 20tt, o 2 tyzdne :grinning:
ide tam s vami aj vas partner?
robi sa to klasickym ultrazvukom, alebo nejakym 3D prip. 4D aby to lepsie videl?
17. sep 2009 o 13:38  •  2 deti  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
matelko...tam doki vidí všetko, prezrie srdiečko, žalúdok, ladvinky, skontroluje končatiny, hlavičku :slight_smile: a trvá asi 20 min...ale podla toho, aký doktor ti ho robí :slight_smile: ja som bola u dr. Holáňa(jeden z najlepších odborníkov na SK) v euromedixe(teraz je v medifere)a dal si záležať na tom...všetko popozeral :slight_smile:

renatka...môže ísť aj partner, aj so mnou bol manžel :slight_smile: a robí sa to klasickým 2D utz, 3D/4D utz sú len komerčné, tam sa skoro nič nevidí, čo sa týka vrodených vád a poškodení :slight_smile: 2D utz vidí aj do vnútra bábätka, ako RTG a na 3D/4D vidíš len povrch bábätka :slight_smile:
21. sep 2009 o 00:41  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok