V ktorom týždni Vám robili morfologický ultrazvuk?

libka1
10. dec 2007

Ahoj, zaujíma ma v ktorom týždni Vám robili morfologický ultrazvuk a koľko ultrazvukov Vám spravil lekár. 🙂

inneska
20. sep 2009

ja som v prvom tehotenstve na morfologickom utz nebola...dr ma tam neposlal a ja som ani nevedela, že niečo také existuje...velká škoda, lebo vdaka tomu sa neodhalila vrodená srdcová vada môjmu prvému synčekovi a po 3 mesiacoch mi zomrel...preto som ho v druhom tehotenstve absolvovala a teraz bolo srdiečko v poriadku...a dr holáň mi potrvdil, že keby som bola na tom utz, tak by to tam učite bolo vidieť a mohol sa môj synček zachrániť 😔

teda určite je tento utz dôležitý a je dobré ho absolvovať 🙂

camilla_1
14. júl 2010

zistili niekomu ri morfologickom usg u babetka perikardialny vypotok?

zuzanca14
14. júl 2010

ahoj to je čo moja?

zuveru
7. jan 2011

ja teda uz neviem, mna Mudr.objednal na 13tt na morfolog.UZV, tak neviem uz o co go 😀

marcovka
7. jan 2011

ahojte morfolog.sa robí v 20tt aspon ja som tak bola,ale musia byť aj výsledky s krvi , odbery sa robia v 16tt aspon môj lekár tak robí 🙂

rebeka33
8. jan 2011

@zuveru jua mám tiež termín na 13tt a 20tt.Asi je to tak lepšie. 🙂

vavrenka
18. jan 2011

ahojte, ja idem na poradnu v 20tt, ale doki nespominal ziaden morfol. uzv. ako to je? mam sa pytat sama, alebo mi ho urobi on? som z toho jelen

mamkaivka
18. jan 2011

@vavrenka počas tehotenstva sa robia /za normálnych okolností, ak je všetko v poriadku/ tri ultrazvuky. Prvý okolo 10t druhý 20t a tretí 30t. Každý ultrazvuk je na niečo zameraný.ten v 20t je zameraný na morfológiu plodu, určite ťa tvoj lekár pošle na ultrazvuk alebo ti ho urobí sám /zavisí to od vybavenia ambulancie /

babulina
18. jan 2011

morfologicky uzv povazujem za najdolezitejsi uzv zo vsetkych co sa robi v tehotenstve, oba som absolvovala v 20tt a u skvelych gynekologov - urcite odporucam ci dr.holana alebo dr.slezaka, su spickovi najma dr.holan v pripade kardio chorob

janicka
18. jan 2011

ahojte, ma niekto z vas skusenosti s morfolog. uzv v zeleznicnej nemocnici v BA, ktory robi MUDr. Klesken?
Zajtra ma to caka... tak chcem vediet ako sa to robi, ako dlho to tam trva a na co sa mam pripravit. Dakujem

feith7
18. jan 2011

@janicka
ja som ho absolvovala po AMC...bolo to velmi rychle, doc. zmeral par parametrov a hotovka...s morfologickym UTZ u mojho dr. sa to neda ani porovnat...

nina2008
18. jan 2011

@janicka bola som u Mudr. Kleskena, je vynikajuci odbornik, akurat ma pocas utz trocha vystresoval , ked zacal rozpravat o tom, ze ak dieta nema ruku, neznamena, ze treba ist na potrat...az po vysetreni som sa so strachom spytala, ci teda moje dieta ruky ma. A on, ze to hovori len teoreticky... ze vsetko je ok. To iste sa s nim prihodilo aj kamaratke par mesiacov po mne. Dnes mame obe uplne zdrave deti. Cele vysetrenie trva par minut, ja som bola asi 10, mala nechcela ukazat tvaricku.

janicka
18. jan 2011

nina2008 dakujem, a este sa chcem spytat, ci moze ist dnu aj manzel, alebo nie... 🙂 Nemate s tym skusenost?

nina2008
18. jan 2011

@janicka To neviem, ja som bola u Kleskena na Kramaroch a kym to manzel nasiel, bolo po tom. Ale snad tam bude moct byt. ved Ti bude robit len utz.Drzim palce a urcite vsetko dobre dopadne. Ja som mala zle vysledky AFP testu, na amnio som nesla a Klesken ma ukludnil.

mirkovaviki
27. jan 2011

ja som bola dnes, 5 tyzden a 5 den a mam prist o 2 tyzdne opat na ultrazvuk. Je to standardny postup? Nie je to velmi skoro? A potom zase v 12 tt? Zvazujem, ze odmietnem.

bosoriak
27. jan 2011

@mirkovaviki Je to normalny postup, ak lekar este nevidel plod (co sa moze stat v takom skorom stadiu). Kontrolny ultrazvuk sa robi kvoli akcii srdca.
Ultrazvuk dietatu neuskodi.
(Ale tvoja otazka velmi nepatri do temy morfologicky ultrazvuk, ten sa robi okolo 20. tyzdna)

majkauk
26. feb 2011

baby ma s tym niektora skusenosti,ked som bola 24.02 na morfologicky ultrazvuk,urobili mi ho a vsetko bolo ok.to som bola v 20tt+1 den a dnes mi prisiel papier z nemocnice ze mam ist opat na ultrzvuk a to 09.03,hned som volala do nemocnice ze z akeho dovodu mam znovu ist,tak ze vraj som nemala plny mocovy mechur a ze musim prist este raz.........neviem co si mam o tom mysliet.

majkauk
26. feb 2011

@zuveru ahoj mozem sa ta nieco spytat?vsimla som si ze v tvojom albume mas fotky z ultrazvuku a stale si tam o 2-3 tyzdne viac tehotna.....ty si chodila na ultrazvuk kazde 2 tyzdne alebo ako?Lebo ja teraz mam ist znovu na ultrazvuk a to som len teraz bola,cize ten casovy rozdiel bude 2 tyzdne a bojim sa ci to nejako neuskodi babatku.

kukujka
26. feb 2011

@inneska nieje pravda,ze na 3d nevidis vnutro dietata my sme mali podozrenie na poskodene oblicky a poslali nas na 3d kde ich bolo lepsie vidno

gabika84
26. feb 2011

@janicka neviem ako u vas, ale tu v tn chodia dnu niekedy aj cele rodiny 😀

zuveru
26. feb 2011

@majkauk ahoj, nie ja som spinila v 11tt tak sme chodili na kontrolu 🙂 dalsie foto bude az za dva tyzdne. Inak to s tou skodlivostou nieje zrejme pravda, mna UZVli aj na prijme a potom po vizite po 4 dnoch a potom u dokiho o tyzden na kontrole..... Takze ja myslim ze vsetko OK :D

majkauk
26. feb 2011

@zuveru tak dakujem 🙂

janikak
6. apr 2011

Ahojte, chcem sa spýtať, či morfologický ultrazvuk v 23. týždni nie je neskoro? Lebo mne kázala sestrička prísť až 2.5., kedy budem v tom 23. týždni, ale mne sa to zdá dosť neskoro. Mali ste niekto s tým skúsenosť?

klincek
7. apr 2011

@janikak ahoj, mne povedali, ze morfo sa robi do 24 tt-a to cakam dvojicky. tak si myslim, ze mozes byt uplne kludna, stihnete to 🙂

katy2
7. apr 2011

@janikak normalne sa morfo uzv robi medzi 18-22tt... Ja som objednana na 20tt...

flowerfairy
25. júl 2011

@janikak Ahoj, ako si dopadla s tym morfo ultrazvukom v 23 tyzdni. Mna tiez tak objednali, ale zda sa mi to strasne neskoro, lebo vsade som citala, ze sa to musi robit max v 22 tt. Dakujem.

nikita308
25. júl 2011

@gabika84 pravdu máš, práve som odtiaľ prišla... 😉 bola som aj s manželom aj s dcérou... 😵

janikak
25. júl 2011

@flowerfairy ahoj. našťastie všetko bolo v poriadku. ešte predtým som bola na morfo srdiečka babatka, tam mi tiež potvrdili, že je ok. to bolo okolo 20tt, už si to presne nepamatám. Ja chodím ku Kleinovi a on to má takto posunuté, tak mi to robil tuším v 22tt. Ale všetko bolo ok. podľa mna je to ale hraničný čas.

flowerfairy
25. júl 2011

@janikak Tak to je super, ze bolo vsetko v poriadku. Uz sa ti to krati, za chvilku bude drobcek s vami, drzim palceky 🙂

No ja budem v 22+4, ked pojdem na ten utz, asi tam este zavolam, ta holcina, co ma objednavala cez telefon nevyzerala, ze ma velky prehlad...

janikak
25. júl 2011

@flowerfairy to bude asi najlepšie, ked tam zavoláš, aby sa nič nezameškalo. držím palčoky, aby bolo všetko v poriadku. Držte sa 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre