V ktorom týždni Vám robili morfologický ultrazvuk?

libka1
10. dec 2007

Ahoj, zaujíma ma v ktorom týždni Vám robili morfologický ultrazvuk a koľko ultrazvukov Vám spravil lekár. 🙂

wieruss
25. júl 2011

Mne robili morfo utz presne 21tt+0 🙂

nicearty
17. máj 2012

ahojte, chcela by som vedieť, pokiaľ som bola v 20tt na morfologickom ultrazvuku a dopadol dobre, je potrebná morfológia aj v 30tt? už som objednaná, ale chcem vedieť ako to chodí, či sa takto bežne chodí..a na čo je ten v 30tt zameraný??

viky321
19. jún 2013

neviete či morfologický ultrazvuk, odhalí všetky znaky trizomie 18 alebo sú aj nejaké skryté

karinuska22
2. júl 2013

@viky321 Ahoj, ultrazvuk bohuzial nenahradi amniocentezu. Ja som amniocentezu odmietla kvoli riziku potratu. A radsej som bola na 2 morfologickych ultzrazvukoch. Bola som u doktora Holana a doktora Cunderlika. Doktor Holan je uzasny clovek a preskumal vsetky znaky postihnutia ale nic nenasiel. Tych znakov sledoval asi okolo 20-tky a kazdy znak pekne opisal. Povedal, ze na 90% bude dietatko zdrave ale nevie to zarucit na 100%, kedze to nie je amniocenteza. Inak uz existuju testy z krvi, ktore plne nahradzuju amniocentezu, avsak stoji to od 600 do 1000 EUR.

viky321
2. júl 2013

@karinuska22 Ahoj už máme výsledky aj z amnio. a bábo je v poriadku

karinuska22
2. júl 2013

@viky321 Super, to som rada. Ja som sa na amnio neodvazila.

danielaspa
22. aug 2014

@karinuska22 ahoj, kde Ti prosim robili morfologicky UZV? Kolko si platila? A mal doktor kvalitny UZV?

karinuska22
23. aug 2014

Ahoj, robili mi to cca v 20 tyzdni. Malo by sa to stihnut do tusim 22 tyzdna. Potom v 30 tyzdni sa robi este jeden taky ultrazvuk, kde sa zistuju prietoky. Aj to som absolvovala u doktora Holana. Pracuje v Procare v Centrali.
Doktor Holan je uzasny a velmi precizny. Kazdy detail mi vysvetlil, co som sa u doktora Cunderlika vzhladom na malo casu nedockala. Treba sa vsak objednat mesiac dopredu alebo ak uz nestihas, tak zavolat na volny termin, ci sa niekto neodhlasil.
Ultrazvuk mal kvalitny. Ak poziadas gynekologa o vymenny listok, tak platis iba 10 eur za objednanie na presny cas. U Cunderlika som platila 70 eur a to som este hodinu navyse cakala s plnym mechurom.

karinuska22
23. aug 2014

@danielaspa Vidim, ze si v 16.tyzdni, tak to sa akurat stihnes objednat.

danielaspa
23. aug 2014

@karinuska22 super, tak to skusim toho Holana. Snad nevadi, ze nie som klientom procare. Central mam kusok , takze aj to mi vyhovuje 🙂 Este sa spytam, kolko asi trval ten morfol. UZV, udajne to trva aj hodku, ine pisu, ze menej a ci Ti dal aj fotku 😉 dakujeeem

karinuska22
23. aug 2014

@danielaspa ANi ja nie som klientom Procare. Treba zavolat jeho sestricke ohladom objednania. Je velmi mila.
UZV trva hodinu aj vratane spracovania vysledkov. Teda cisty cas UZV je asi tak 45 minut. Potom sa este caka na papier. Fotku som dostala. Este je moznost nahrania videosnimkov ale to stoji dalsie peniazky.

majka99999
23. aug 2014

@danielaspa za morfologicky s vymennym listkom u Holana sa plati 29 eur, bola som v juni.

karinuska22
24. aug 2014

@majka99999 Takze pravdepodobne Procare zdvihlo ceny za objednanie. Ja som bola minuly rok v juli.

kama2
9. sep 2014

Ahojte, neviete ako je to s cenou za morfo sono dvojiciek u mudr.holana v procare? Plati sa 29e s vymennym listkom ci 2x29e, kedze ide o dvojicky? Vdaka

conjugata
25. sep 2014

Ahojte ..Kočky ja odporúčam morfologiu u Dr. Slezáka a Dr. Rukavicovej. 35 Eur, zaručená top kvalita práce, prostredie, prístup, odbornosť. Dám aj kontakt, ak budete mať záujem.

michalka323a
8. jún 2015

Dobry den, prosim vas poradte mi, som zufala. Gynekolog mi dal odporucanie na morologicky utz Dr. Holáňovi do Pro Care centra, ale nakolko som v 22. t.t. a tento utz sa robí do 24. t.t. nevedia mi tam poskytnut vhodny termin. Neviete kde este robi Holáň tento ultrazvuk okrem Pro Care? alebo nejaky iny odbornik, ktory je na urovni Holaňa? Dakujem za odpovede, prosim pomozte.

curious_george
8. jún 2015

@michalka323a dobry den, jeden z najlepsich odbornikov na morfologicky utz vobec je dr. grochal v martine, neviem ako daleko to mate, ale urcite to stoji za to a da sa s nim v naliehavych pripadoch dohodnut aj individualny termin.

michalka323a
8. jún 2015

som z Malaciek, čiže Bratislava by bola najlepšia. Ďakujem

michalka323a
8. jún 2015

@curious_george som z Malaciek, čiže Bratislava a okolie, ďakujem

jankabajzi
8. jún 2015

@michalka323a ahoj odporucam Dr.Slezaka,bola som pred nedavnom v takej istej situacii ako ty a dali mi u neho termin do tyzdna,sestricka velmi mila. Ak si to este neporiesila,napis mi do spravy,poslem ti cislo na sestricku..

andreja01
14. jan 2019

Ahojte ak na morfologickom USG zistia ze nieco nie je dobre vyvynute alebo nejaku chorobu co oni stym spravia???

dolynkag
14. jan 2019

@andreja01 ako to myslíš? ak je to vážna vada nezlučiteľná so životom, môžeš do 24 tt ukončiť tehu, ale samozrejme sa nemusí, ak zistia iné vady, bude na to mamička a prípadne aj lekári pri pôrode pripravení

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre