V ktorom týždni Vám robili morfologický ultrazvuk?

libka1
10. dec 2007

Ahoj, zaujíma ma v ktorom týždni Vám robili morfologický ultrazvuk a koľko ultrazvukov Vám spravil lekár. 🙂

zuzka82
10. dec 2007

ahoj...ca ja viem, robi sa to v 20tt...
aj mne bol robeny v 20tt....a kolko usg myslis ako za cele tehu ci ako???

sue
10. dec 2007

20tt
...za celé tehu ani neviem... zakaždým keď som bola tak bol aj UZV... rýchly ale bol...

andrea.m
10. dec 2007

morfologicky v 20tt a 30tt a počas tehu bol usg v 5tt,10tt,20tt,30tt,35tt,36tt,37tt,38tt a pred pôrodom v 39tt

mamminka
10. dec 2007

mne zatial robili normalny klasicky ultrazvuk tri krat a morfologicky raz v 20tt...myslim ze ma caka estejeden morfologicky a asi 2-3 klasicke ultrazvuky

hedunecka
10. dec 2007

robi sa v 20 a 30tt

vesi
10. dec 2007

v 20tt, skôr ku koncu 20.tt ako na začiatku... 🙂 videla sim na ňom aj tváričku a Dr. Janáč na antolskej mi ukázala a spočítal aj pršteky na rukách a nohách, bolo to vidieť ako také bodky 😀

vesi
10. dec 2007

ach tie chyby 😠 videla som a Dr. Janáč mi ukázal 😅

hellosona
10. dec 2007

libka: mne ho robili na prelome 19 a 20tt...
dokpoy som zatial absolvovala 4x utzv.

elenita
10. dec 2007

teraz sa spytam asi velmi hlupo......... 😅 ale aky je to ten morfologicky UZV a na co vlastne sluzi? Odhali nejake vady, co bezny UZV nie? Je to nieco ako ten 3D alebo nie?

elenita
10. dec 2007

inak obycajny UZV sme my zatial absolvovali asi 7x, ale to preto, lebo mam od zaciatku problemy a cakame dvojicky..

deina
10. dec 2007

Morfologicky ukaze aj organy babetka, myslim, ze v tom je rozdiel?

vesi
10. dec 2007

áno, ukáže či má dobre vyvinuté srdiečko, chrbticu a ostatné orgány, ručičky, nožičky aj pršteky 🙂

vesi
10. dec 2007

a vidieť, ak drobec ukáže 🙂 aj pohlavie 😀

libka1
autor
10. dec 2007

No ja mám len jeden UZV v 9 týždni a odvtedy nič, v stredu idem do poradne, tak zato vyzvedám, či mi už spraví morfologický alebo budem ešte čakať... Baby za tie UZV si asi platíte, nie? Ja som sa ho nikdy na túto možnosť nespýtala (ale už neviem vydržať 😀 ) a normálne sa vraj robia iba 3 UZV.

vesi
10. dec 2007

ved morfologický je jeden z tých 3, ak si na rizikovom, tak aj viac UZV. neplatí sa nič 🙂

loss
10. dec 2007

libka aj mne robia UVZ stale ked som v poradni takze doteraz 3x a bola som aj na 4D v 18tt ano normalne sa robia 3UVZ ked je tehu bez problemov

elenita
10. dec 2007

Ja som na rizikovom a keby som za to mala platit, asi sa nedoplatime 😅 . A ten morfologicky sa robi kazdej tehulke? Treba ist do nejakych specializovanych ambulancii?

hellosona
10. dec 2007

libka, elenita: ja som ho neabsolvovala u mojej gynekologicky, bola som na kramaroch. vraj tento utzv robia len tzv morfologovia... musela som sa nan objednat mesiac vopred.
a normalne sa robia 3utzv..., ktore hradi poistovna. ak zena s babom nemaju problemy, nie je dovod ho robit castejsie.

libka1
autor
10. dec 2007

Vesi viem že je to jeden z tých 3 🙂 TEbe tiež robili len 3? Ja to nechápem niekomu robia stále keď je v poradni, niekomu 3, niekto si za to platí, niekto nie... strácam prehľad 😀 Potom mám pocit že mám divného lekára a že ma zanedbáva. S tým morfologickým vyzvedám zato, lebo sa už neviem dočkať UZV, ale v stredu budem len v 19 týždni, tak mi ho zase asi nespraví, ale do poradne chodím len 1x do mesiaca, čiže pôjdem až v 23 týždni. Tak kedy ho spraví, teraz alebo potom? Hovoril čosi že podľa toho kedy pocítim prvé pohyby, zatiaľ nič ☹

deina
10. dec 2007

Myslim si, ze je to ten "povinny" utz v 20tt a v 30tt, takze ich preplaca poistovna, nemusis nic platit. Tie ostatne utrazvuku su uz k plusu, ak ma lekar dobre vybavenu ambulanciu, robi ho castejsie ako len 3-4x pocas tehotenstva.

libka1
autor
10. dec 2007

Ok, takže som v norme, jeden mám za sebou a 2 ma ešte čakajú 😀 môj doky má UZV v ambulancii, ale možno ho nechce zodrať tak to nepreháňa 😀 tak čakám na UZV č. 2, možno v stredu 😅

deina
10. dec 2007

Libka, zevraj by sa mal robit okolo 20tt, ale nemusi to byt presne 20tt, moze byt aj 19tt, aj 21tt. 😉

libka1
autor
10. dec 2007

Tak toto bola Deina najkrajšia správa dnešného dňa 🙂 ďakujeeeeeeeem

marija
10. dec 2007

Ahojte, mne ho robili v 19tt ;) ale podla toho velkeho morfologickeho UZV som mala o dva tyzdne viac, cize 21tt ;) ale myslim, ze sa normalne odporuca robit 19 az 21tt, takze lekar to urcite ustriehne ;)

sue
10. dec 2007

Morfologický je presne ten istý UZV, robený tým istým UZV ako zvyčajne... len sa tak volá preto, že v uvedených tt (20tt a 30tt) sú vypracované "tabuľky" podľa ktorých lekár vie ako dieťatko má mať čo vyvinuté. Mal by byť podrobnejší, lekár má prezrieť okrem klasických rozmerov - priemer hlavičky, bruška a stehennej kosti (podľa týchto troch sa určuje zvyčajne hmotnosť dieťatka) aj stav vývoja mozgu, rázštep pery, stav obličiek, žalúdka, močového mechúra a podobne. Dajú sa zrátať prstíky na rúčkach a nôžkach, pohlavie a podobne...
Morfologický UZV nemusí byť 3D...
Významným odborníkom na UZV je MUDr.Čunderlík na Kramároch (posielajú mu tehulky z celého Svk...)

marija
10. dec 2007

Sue vycerpavajuce ;)WOW 😀 😎

vesi
10. dec 2007

libka, mne ich robili toľko, že ich ani nemám spočítané, mala som rizikové tehu 🙂 ako som už písala robili mi ho na antolskej, vtedy sa tam neobjednávalo dopredu ako je to teraz, to neviem...

libka1
autor
11. dec 2007

Mno, vyzerá to tak že by som zajtra konečne mohla vidieť svoje bábo, ak nie tak idem medzi Vianocami na 3D, ináč zblázniem 😀 😀
Sue dík za ten popis, nebola som si istá čo všetko lekár pri morfologickom kuká, teraz mám väčší prehľad 🙂

babica1
11. dec 2007

Mne robili v Košiciach morfologický,genetický ultrazvuk v 20 týždni..... to vraj je rdiečko dovyvíjané,vidieť všetko poriadne..... 😉 😉 😉

tilly
8. jún 2009

v 19tt to niekomu robili?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre