V ktorom týždni Vám robili morfologický ultrazvuk?

libka1
10. dec 2007

Ahoj, zaujíma ma v ktorom týždni Vám robili morfologický ultrazvuk a koľko ultrazvukov Vám spravil lekár. 🙂

skybaby
8. jún 2009

cau tilly ja idem 19tt+0 cize uplny zaciatok 20tt 😉

tilly
8. jún 2009

ja budem 18+2...

gudulo
8. jún 2009

mne robili 18/5

misskkaa
8. jún 2009

ja idem vo stvrtok a som v 21tt.

garonka
10. sep 2009

ahojte oprašila som tutu temu 😉 v ktorom týždni vam robili morfologicky utz? lebo mne ho budu robiť na buduci týždeň 16.9 a to niesom v 20tt, kvôli CMV vírusu ktorý je pozitívny, a lekári maju rôzne názory, vraj nemam robiť paniku keď mam protilatky no ten strach o babo je neskutočny ☹

katy2
10. sep 2009

morfo uzv sa robi okolo 20tt.... teda v 19tt je to v pohode... mne ho robili v 21tt.... drzim palce....

garonka
10. sep 2009

katy, hm viem od 20tt ale ja som v 18tt tak hadam to nevadí

katy2
10. sep 2009

garonka, ale buduci tyzden uz budes v 19 tt, nie? podla mna to nevadi.... nie je presne povedane, ze v 20tt....
inak teraz som to nasla, ze uzv morfologicky sa robi v 19-22tt....

garonka
10. sep 2009

katy, aj ty si bola na tom utz? ja sa bojím, lebo už by som chcela počuť len dobre správy

vefi89
10. sep 2009

Teraz budem zniet dost sprosto, ale co je to morfologicky uzv?

garonka
10. sep 2009

vefi, na tom utz sa zisťuje či ma babätko všetky organy v poriadku, ja som na neho objednana na buduci týždeň

blumka
10. sep 2009

garonka, morfologicky sa robim medzi 19 a 21tt, takze si v pohode 😉

inneska
11. sep 2009

mne ho robili v 20+3tt 🙂

vefi...morfologický utz je zamenraný na vývojové vady, doktor pozrie všetky orgány, či fungujú správne, všetko premenria, dokonca uvidí, či dieťatko nemá downa 🙂 (downi vraj majú vytočené palčeky na rukách aj nohách) 🙂 určite je to dobrá vec 🙂

allinka79
11. sep 2009

mne 2tt+0

katy2
11. sep 2009

garonka, vyssie som pisala, ze som na nom bola v 21tt.... Vela som od neho ocakavala... Totiz mi vysli zle tripple testy, riziko Downa 1:200 a ja som odmietla amniocentezu... Ale dr. Dankovcik ma na morfo ubezpecil, ze mala je v absolutnom poriadku, co sa tyka downa a inych postihnuti.... A narodila sa nam uplne zdrava dcerka....

nevesta
11. sep 2009

20+2 tt

wewe4
11. sep 2009

tiež 20tt

garonka
11. sep 2009

katy

mne by mal robiť utz primár Richnavský, normalne mam strach ja som také bojko 🙂 ja zatiaľ triple testy ako dopadli budem vedieť na buduci týždeň, ja už len prijmem dobre správy zle už nie 😔

matelko1
11. sep 2009

ahojte baby.mozem sa k vam pridat?...mne vysli tiez zle tripletesty a na bud.tyzd.idem na morfologicky utz.to budem v 19 tt....ja mam tiez strach.

garonka
11. sep 2009

matelko, ahoj ja som ani netušila, čo to morfologicky utz je 😅 mňa tam včera poslal doki lebo mam pozitivny akysi CMV vírus, no i protilatky mam že to nieje zle ale i tak......a triple testy ešte neviem ake mam to sa dozviem v stredu 😔

katy2
11. sep 2009

matelkko, nestresuj, tie tripple ti podla vsetkeho vysli zle preto, lebo cakas dvojky 😉 tam sa tie hodnoty navysuju a vychadza to blbo.... celkovo tie tripple su onicom, len stresuju... na Zapade sa od nich uz upustilo a povinny maju miesto toho morfo uzv. matelko, zebehni k dankovcikovi... objednaj sa cim skor... urcite to dobre dopadne, uvidis.... drzim palce....
ja ked nahodou budem druhykrat tehu, tak tripple testy odmietnem....

renatkas
11. sep 2009

ahojte, v ktorom tyzdni sa robia tie tripple testy? to je to AFP co sa robi v 16tt?

garonka
11. sep 2009

renatka, ano su to tie testy AFP robia sa od 15tt ja som na ne bola tento týždeň lebo som ležala v nemocke, a už ich maš za sebou?

matelko1
11. sep 2009

katy2 ano ja som sa uz objednala.idem k nemu 19.9.
ja som bola v brne na prvy screening ,tam ho robia v 13 tt a tam som mala vsetko ok.u nas sa sa screening v 13 tt nerobi.
a bola som aj min.tyzdna na utz a to by mi lekar keby nieco videl ,tak aj povedal nie?

aleela
11. sep 2009

V 22+1 a trval 40 sekund, takze bohuzial nie kazdy morfologicky ultrazvuk je fakt morfologicky ultrazvuk...Babatko len pomeral nadiktoval vahu a cela jeho morfologia spocivala v tom, ze presiel sonom po chrbatiku(asi kontroloval rastep) a povedal morfologia v norme..... ziadne srdiecko, oblicky, mozog, prsteky a vsetko co pisete..... 😖

katy2
11. sep 2009

matelko, robi sa aj u nas screening v 12 tt.... u dr. dankovcika sa robi dokonca kombinovany aj s odberom krvi....
ono na normalnom uzv moze a nemusi byt nieco vidno, teda malo by byt vidno, ale nie kazdy gyn. sa tomu aj poriadne rozumie.... ale dankovcik je na to super.... 😉

matelko1
12. sep 2009

katy2 a na morfologickom vsetko vidi,ci je ok,ano?ako dlho trva?
u nas v spisskej sa nerobi screening v prvom trimestri,len odbery krvy,ktore sa robia na zaciatku tehu.ale ja som bola v Brne a tam mi ho robili a merali NT hodnoty,ktore u jedneho drobca boli 1,4 mm au druheho 1,1 mm.

petra1985
12. sep 2009

22tt

renatkas
17. sep 2009

na tych tripple testoch som bola v 16tt a na morfoloticky ultrazvuk idem 20tt, o 2 tyzdne 😀
ide tam s vami aj vas partner?
robi sa to klasickym ultrazvukom, alebo nejakym 3D prip. 4D aby to lepsie videl?

inneska
20. sep 2009

matelko...tam doki vidí všetko, prezrie srdiečko, žalúdok, ladvinky, skontroluje končatiny, hlavičku 🙂 a trvá asi 20 min...ale podla toho, aký doktor ti ho robí 🙂 ja som bola u dr. Holáňa(jeden z najlepších odborníkov na SK) v euromedixe(teraz je v medifere)a dal si záležať na tom...všetko popozeral 🙂

renatka...môže ísť aj partner, aj so mnou bol manžel 🙂 a robí sa to klasickým 2D utz, 3D/4D utz sú len komerčné, tam sa skoro nič nevidí, čo sa týka vrodených vád a poškodení 🙂 2D utz vidí aj do vnútra bábätka, ako RTG a na 3D/4D vidíš len povrch bábätka 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre