Váha bábätka. Bude moje dieťa pri narodení veľké?

sisa1987
28. júl 2009

Zdravim vsetky nastavjuce mamicky.Chcela by som sa len na nieco spytat....Co si citam rozne fora a clanky o vahe babetka v urcitych tyzdnoch tehotenstva tak som stale viac a viac prekvapena.Ja som bola u svojho lekara na vysetreni minuly tyzden v 30tyzdni a robil mi ultrazvuk a povedal ze mala ma terajsiu vahu 2350g a povedal ze je to ok ale ja co sa pozeram tak niektore mamicky ktore porodili predcasnym porodom tak ich deticky vazili v 35tyzdni okolo 2300g tak teraz neviem nebude moja mala nejako extra velka ked sa ma narodit az o 10tyzdnov

maja177
28. júl 2009

sisa, tie ultrazvuky to meraju len odhadom, nemaju sancu nejakym "pozrenim" urcit ich presnu vahu...mne povedali v 31 tt ze malinka ma 2 200 g, ale nejak si stoho nic nerobim, kolkym povedali ze bude mat aj 5 kilov a nakonec stoho bolo pekne tri a pol kilove babo 🙂

sisa1987
autor
28. júl 2009

dakujem maja si zlata ja len ze clovek ked je teraz doma a cita si rozne clanky o babetk tak ma ozaj strach so vsetkeho

maja177
28. júl 2009

ved jasne 🙂 mne povedali tiez ze mozem cakat pät kiloveho slonika... lenze malinka je aj velkostou, ako myslim tymi meraniami co robia o tri az styri tyzdne vacsia, tak asi preto ukazlo aj taku velku vahu...neviem, nejak sa tym zatial nezapodievam, ved doktori ani nevedia v ktorom som vlastne tyzdni 😀 😀

ilduska14
28. júl 2009

sisa to je ozaj len odhad,tie ich čísla ktoré ti povedia ber s rezervou.mne povedali na ultrazvuku dva týždne pred tým ako som porodila,že malá má už teraz určite 3,5 kila a keď ju donosím do termínu tak bude poriadne veľká./mala som od toho ultrazvuku rodiť za mesiac,ale porodila som o 2 týždne skôr/.Nakoniec sa malá narodila s váhou 3,34 kg.Takže oni len tipujú to sa ozaj presne určiť nedá.Len to mi bolo potom smiešne,že s akou istotou vraveli že má malá už 3,5 kg určite a možno nemala ani 3 kg vtedy.Neviem prečo to tak vravia,veď sami vedia že je to len tip. 😅

titkovamiriam
28. júl 2009

sisa nebo!mna zasa vyplasili dva dni pred porodom ze michal bude pod vahovy pod 2,5kg,som na izbe revala/uz som bola v nemocke koly tlaku/ a prisiel lekar ze co sa mi stalo a hovorim mu ze aky som mala utz a on ze ten lekar uz pred porodom houby vidi ked je dieta uz v panve a michal sa narodil 3,7

ilduska14
28. júl 2009

maja aj s tými týždňami to je tak. 😉 mne keď to vyrátavali tak sa skoro pobil doktor so sestričkou,lebo každému výchádzalo niečo iné 😀 .a dokonca ja som aj vedela kedy som otehotnela,a bolo to inokedy ako to vraveli oni a na to vôbec nebrali ohľad.oni to rátajú podľa menzesu,ale ovuláciu majú ženy rôzne.ja som otehotnela hneď po menzese.takže....zasa len tip. 😉

maja177
28. júl 2009

ilduska, lenze ja som mala menzes este v tretom mesiaci a nemala som sajnu o tom ze som tehotna, prislo sa na to uplnou nahodou pri vysetreni slepeho creva 😀 tak teraz v podstate ani neviem kedy ma to caka 😀 ja som im tam uviedla vsetky mozne datumy kedy som mala menzes a oni si nejaky vybrali 😀 😀

sisa1987
autor
28. júl 2009

vdaka za rady 🙂

ilduska14
28. júl 2009

maja 😀 .tak to máš super 😉 to môžeš čakať každú chvíľu,že malá bude na svete,čo?

maja177
28. júl 2009

siska, neni za co 🙂

ilduska, no sak podla jedneho dokora som v 35 tt, podla druheho v 34, ale malinka je velka na 37-38 tt tak si vyber 😀

ilduska14
28. júl 2009

tak vám baby držím palce,lebo tí lekári niekedy viac popletú ako je normálne.potom je len chaos a zbytočne sa naplašíme.berte to s rezervou a hlavne si užite zvyšok tehu. 🙂

maja177
28. júl 2009

ilduska, dakujeme 🙂

tilly
28. júl 2009

vôbec tým uzv never, mne ráno pred pôrodom povedali, že dieťa má 3580 g, to sa bude v pohode rodiť a mal 4440 g... 😉

r.ferraro
29. júl 2009

ahojte dievcata ja som bola dnes na ultrazvuku, som v 33 tyzdni a maly vazi 2280g....

inneska
29. júl 2009

no ja tiež viem, že na uzv sa nedá spoliehať, mne týždeň pred pôrodom tvrdili, že malý bude mať 4,4kg a narodil sa 5,12kg, teda sa sekli skoro o 3/4 kg 😅

kwetinnka
29. júl 2009

Ja som v 35tt a mala ma 2380g,...tieto miery niesu uplne presne,ved sa to meria podla dlzky stehennej kosti a velkosti hlavicky a neviem este podla coho..a to sa nejak spriemeruje,sanca ze sa trafia presne je velmi mala,sak ked ma babo uzsiu tvar nemusi mat automaticky len dve kila ked sa narodi:o)
Hlavne nech su zdrave 😀

belanka
30. júl 2009

no u mňa sa zasa trafili.pri druhej dcére mi povedali pred pôrodom 3300g a mala 3350g.ale to som asi jedna z mála ako tak čítam

maatkka
31. júl 2009

Aj u nas sa priblizne trafili...
Pri poslednom sone v 30-tom tt. povedali ze bude mat okolo kila. Par hodin na to sa narodila 1020-gramova...
Sisa ako by som vtedy brala ten vas tip na vahu v 30-tom tt....

leila
31. júl 2009

mne povedali v 35tt 2450g, v 39tt tesne pred porodom 3700g a maly mal pritom 3950g, takze sa "sekli" o tych 250g..
kamaratkam jednej povedali 3500g a male sa narodilo s 3000g, druhej povedali 4000g a narodilo sa s 3300g.. takze ja tych vaham uz vobec neverim 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre