Vyšetrenia v tehu na zistenie či je zdravé bábo

jessicax
17. feb 2008

Ahojte. Chcem sa spytat ci sa robia aj ine vysetrenia na zistenie zdravia dietatka v tehu okrem tych AFT testov. Mne vysli dobre ale trpim celiakiou a narodila som sa s vrodenou vadou na srdiecku a preto ma zarazilo ked som sa gynekologa spytala ci mi do porodu budu nieco robit aby zistili ci je babo naozaj zdrave tak povedal, ze uz nie. Je to v poriadku? Momentalne som v 16 tyzdni a 4tom dni. Vopred vdaka za odpovede

loss
17. feb 2008

jessicax
ja som mala problemy s genetikou 2x sme o babo prisli preto som v 18tt isla na 4D a tam nam merali babo a aj zistovali vrodene vady sme v 29tt a vyzera ze sme zdravucke
skus 4D-cko je to platene ale aspon vies ci ste zdravy,drzim palce a daj vediet

lienockaa
17. feb 2008

celiakia sa nedá zistiť u bábätka v brušku..na to testy nie sú..a na vrodenú vadu na srdiečku by si mala ísť v 20tt na podrobný ultrazvuk- morfologický a pokiaľ máš možnosť, tak ja by som sa na Tvojom mieste ešte objednala na 3D, alebo na 4D ultrazvuk..tam to bude vidno dobre..z krvi sa vrodená vada na srdci tiež nedá zistiť, niečo by mohli naznačiť tie testy, ktoré už maáš za sebou a tie sú ok, ako píšeš..

jessicax
autor
17. feb 2008

kolko stoji ten 4D ultrazvuk a v kolkom tyzdni by sa mal robit? Treba sa na to objednat u svojho lekara aby ma poslal na nejake specializovane pracovisko kde to robia? Robia to aj na Antolskej?

catrin1
17. feb 2008

jessicax...4D/3D stoji v priemere okolo tych 1000-1200 sk...

lienockaa
17. feb 2008

jessicax- v BA máš veľkú výhodu, ak si odtiaľ..tam sú aj lekári, ktorí sa zaoberajú presne vrodenými srdcovými chybami u bábätiek v brušku a robievajú 4D..neviem, či napíšem správne meno, ale Dr. Holáň?..pozisťuj si to, robia tam ten ultrazvuk na viacerých pracoviskách, neviem, či na Antolskej, ja nie som z BA, len som o tom čítala v mama a ja taký článok..alebo pozri stránku euromedix ..🙂

minitrouble
17. feb 2008

jessicax - ja ti mozem este odporucit okrem 3D/4D jeden speci ultrazvuk - mne ho robili v BA na kramaroch - volalo sa to nejak ako echokardiograf - tam detailne zistoval srdiecko - presne sledoval ako pracuje - tak to nebolo vidno na na 3D/4D - uz si vsak nepamatam ako sa volala
morfoligcky ale aj 3D/4D ti urobia za poplatok v BA aj v Gynfyve - ja som u nich bola 2x - ale nebola som moc spokojna s ich pristupom - neochota a chlad, odmeranost
bola som potom na 3D v hlohovci - najdi si tu temu 3D kde a za kolko a tam najdes aj kontakt na nich - je to z BA kusok a vyjde ta to lacnejsie - ale urcite sa popytaj na ten echokardiograf alebo tak nejak sa volalo to sono

vela vrodenych chyb sa zial zistit neda :( - celiakiu mam aj ja a len dufam ze nasa malinka ju mat nebude 🙂
drzim palce 😉

jessicax
autor
17. feb 2008

dakujem za odpovede. minitrouble- platila si aj za ten echokardiograf? Treba sa na to nejako objednat?

lienockaa
17. feb 2008

aj ja som bola v Hlohovci na 4D..len ak sa pýtaš priamo na to srdiečko, tak skús to na kramároch, čo Ti sem hodila minitrouble..ale na to srdce je extra špeciál ten dr. Holáň z euromedixu..to viem na 100 percent..

minitrouble
18. feb 2008

jessicax - ten echokardiograf som neplatila nic - mala som odporucanie od mojho zenskeho lekara - nasla som aj viac info vo svojich papieroch
tu echokardiografiu mi robili na Kramaroch - detske kardiocentrum - odd.funkcnych vysetreni - I.posch. c.109, MUDr. P.Tittel - skus sa spytat tvojho lekara ci ta nemoze k nemu odporucit - pripadne si zavolaj na Kramare - zial nemam cislo - ze ci by ta tam nezobrali
v Hlohovci to bol - MUDr. Brestansky - u neho bolo vela ludi z tejto stranky a vsetci boli spokojni myslim 🙂
tak dufam ze som aspon trosku pomohla 🙂

jastericka
18. feb 2008

jessicax: aj my sme absolvovali vyšetrenie srdiečka v Martine, krásne sa dá vidieť či je v poriadku a či sa správne vyvíja. Určite by som zašla tam u Vás v Blave...
na 3D som bola v Hlohovci a super... 🙂

mimina1
5. mar 2008

Ahojte. Minuly tyzden som bola u Holana v Eromedixe. Chcela som 3D, ale bez kompletneho vysetrenia celeho dietatka mi ho nechcel urobit. Mozem Vam povedat, ze takspokojna ako som vtedy odchadzala z ambulancie, som uz davno nebola. Presiel kompletne cele babo od hlavy az po paticky... 😵 Vsetko okomentoval, takze prvykrat som naozaj rozumela celej tej tienohre na obrazovke... 😀 😀 A co sa srdiecka dietata tyka, zevraj je najlepsi.. Sestricka hovorila, ze predtym robil 20 rokov v detskom kardiocentre na Kramaroch a ze doskoluje lekarov.. Takze jessicax ked chces byt ista, skus Holana, nic lepsie urcite nenajdes, budes 100% spokojna. Viem ake mas myslienky, ked Ty sama mas srdcovu chybu... ☹ Napis ako si pochodila, drzim prsteky Tebe aj drobcekovi... 😵

mimina1
5. mar 2008

jessicax este Ti chcem povedat, aby si nehladala vysetrenie podla ceny. Ide predsa o Tvoje babatko! Je rozdiel ci pojdes k lekarovi. co sa v tom nevyzna a robi na starom pristroji, ale za par korun, alebo pojdes k odbornikovi, ktory robi na najnovsom ultrazvuku a samozrejme ma vyssiu cenu.. ☹ 🙂

zajo510
11. mar 2008

viem, že ked je predpoklad nejakej vady u bábätka tak môže gynekolog dať aj sprievodný listok na 4D ultrazvuk a vtedy je to lacnejšie. My sme boli v KE a pre vlastný kľud sme šli s manželom na toto vyšetrenie - zaplatila som si myslím že 1500,.Sk celú sumu, lebo som nemala sprievodný lístok - nešlo nám o CD-čko s miminkom, ale o zistenie zdravia bábätka. na tom ultrazvuku vedia zistiť vady srdiečka , mozgu....hoci ešte mimi nie je narodené. najlepšie je isť okolo 20.tt lebo vtedy je množstvo plodovej vody najlepšie na toto vyšetrenie.

celiakia sa u bába zistí až ked prejde na stravu - dokrmovanie. ja som celiatička od 9.mesiacov a je nejaký predpoklad je až Alžbetka ju má, ale nemusí ju mať. je to ako aj s ostatnými alergiami. zistíme to až ked ju budem krmiť a jasne že lepok v strave jej mám dávať až čo najneskôr....žiadne také že piškóty alebo rožky ....do roku veku určite nie!!!!

jeiny
1. feb 2010

baby a v prípade zlych vysledkov afp ku komu radsej nna morfologicky ultrazvuk - mudr. holan ci mudr. cunderlik?

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre