Vyšetrenie ciev v tehotenstve

emili31
25. okt 2016

Prosim mate niekto skusenost ci mozem podstupit vysetrenie ciev a srdca v 18tyzdni?je to nejaky arteriogram a robi sa to tak, ze mi daju jak tlakomer na ruku a 15m sleduju tep alebo co...len mam strach ci to nedava nejake elektricke impulzy alebo nieco take .....ze ci to neublizi babatku....ja som sa ich na to pytala a sestricka mi cez telefon povedala ze mozem...ale ajtak sa bojim lebo velmi presvedciva nebola.... dakujem za kazde info

nanervy_2
25. okt 2016

Otazka ake cievy.. Mne na nohach vyšetrujú cez sono.. A to ho ani neprikladaju na brucho ;)
Vobec sa toho neboj, vzdy sa normalne spytaj ze co je toto a co to robí a priebezne sa rozhodnes

kurciatko23
25. okt 2016

ja som bola v tehu na EKG, echo srdca a USG ciev na krku a pohoda 🙂 neboj

emili31
autor
25. okt 2016

@kurciatko23 neviem, zevraj asi celkovo cievy .. ale nie je to ultrazvuk je to nieco jak tlakomer na ruku... no snad to je bezpecne

zuzik307
25. okt 2016

@emili31 aky lekar ta posiela na to vysetrenie?

emili31
autor
25. okt 2016

@zuzik307 mne volali z takej kliniky sukromnej ze ci na to nechcem ist...-nieco jak predaj cez telefon... kedze som pri prvom porode mala krvacanie z prasknutej zily a dost vazne sa mi to zdalo jak dobry napad ist si dat zistit jake mam tie cievy..ci vydrzim 2x prirodzene

janickadr
25. okt 2016

@emili31 Arteriogram je zobrazenie arterii, teda tepien spravidla pomocou RTG lucov. Tebe by asi robili monitoring krvneho tlaku, cize by ti namontovali tlakomer, ktory by ti meral kazdych 20-30min.krvny tlak a pulz, toto je bezne vysetrenie a nie je nijako nebezpecne, ak sa robi cez lekara, nic sa zan neplati. Podla toho, co pises, je u teba toto vysetrenie uplne zbytocne, o krvacani zo zily nic nepovie, ani o pripadnom prirodzenom porode, pokial nemas vyrazne vysoky krvny tlak. Cize sa zda, ze z teba chce niekto len peniaze vytiahnut...

zuzik307
25. okt 2016

@janickadr myslim, ze ide o toto: http://www.vysetrenieciev.sk/arteriograf ...momentalne zbytocne vysetrenie, cisty biznis 😒

emili31
autor
25. okt 2016

@zuzik307 hej to je ono...som myslela ze mi povedia ci mam slabe cievy alebo tak... a moze to ublizit babatku?

zuzik307
25. okt 2016

@emili31 ublizit asi neublizi, len je u Teba uplne zbytocne...skor je to vysetrenie pre starsich ludi, ktori sa liecia na vysoky tlak, cukrovku, cholesterol, atd...a vysetruju sa tepny, nie zily...

emili31
autor
25. okt 2016

@zuzik307 aha jasne moc dakujem za radu

janickadr
25. okt 2016

@emili31 Tak to je nieco ine. Ale je to cisty biznis. A dole je napisane, pre akych ludi je tio akoze urcene. Nemyslim si, ze medzi takych patris. A napokon, vo vztahu k tehotenstvu ci porodu ti to absolutne nic nepovie...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre