• Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO
  • Odporúčame: Mojasvadba.skModrastrecha.sk
  • Prihlás sa
  • Registrácia nového člena
  • Získaj PLUSPRO

Vyšetrenie prietokov v Ductus Venosus. Máte informácie?

27. júla 2013 
Ahojte,
mam taku raritnu otazku.
Neviete nahodou kto a kde /popr. co stoji/ vykonava toto vysetrenie okrem MUDr. Dankovcika PhD v Kosiciach? Cim blizsie k Bratislave tym to bude lepsie.
26. sep 2009 o 16:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahoj,
skús sa na to spýtať v Medifere u Dr. Holana, Aupark tower, BA, tel: 0903/954231
V mojich výsledkoch som čítala celé ECHOKG plodu, je tam písané aj o duktus prietoku.
Veľa šťastia :wink:
26. sep 2009 o 17:45  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
autor
Ahoj Lara,
a v ktorom tyzdni si tam bola?
U mna je MUDr. Holan, velkym expertom na ultrazvuky a mozno aj s jednym z najkvalitnejsich pristrojov na Slovensku.
Pytam sa preto lebo moj prvy syncek Maximilianko sa narodil s vrodenou srdcovou chybou a zomrel na 4. den po porode.
Nikto ani len netusil ze ma chore srdiecko az na 3 den po porode sa situacia rapidne zhorsovala.
Volala som aj s MUDr.Holanom, tak mi kazal dalsie tehotenstvo prist k nemu, ze mi to pozre.
Ale echokardiogram srdiecka sa robi az medzi 18-20 tyzdnom. A cakat tak dlho v neistote je dost o hubu, aj ked je to asi jedine vysetrenie na ktorom sa da nieco potvrdit alebo vyvratit.
A cez prietoky Ductus Venosus sa moze aspon nieco nacrtnut - a mala by sa robit okolo 11 tyzdna.
Nevies nahodou ci nerobi aj Trikuspidálnu regurgitáciu.
To telefonne cislo je na sestricku alebo priamo na neho?
Dakujem
26. sep 2009 o 20:39  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Ahoj diapozitiv,vynikajúci odborník na uzv vyšetrenia je aj MUDr.Čunderlík v BA.Má súkromnú amblanciu vybavenú špeciálnym uzv,vlastní certifikát na prvotrimestrový screennig/neviem,či si myslela toto vyšetrenie/.Robí sa to už v 11-13tt,meraním NT+odber krvi.Výsledky tohoto vyšetrenia už dokážu odhaliť VVCH-rázštepy,DS,ale aj vývojové chyby srdiečka.Okrem toho má skutočne rögtenové oči a hlavne úžasne ľudský prístup. :wink:
27. sep 2009 o 13:02  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, ja som bola na morfoliogickom uzv až v 21. týždni, takže možno pre diapozitív to bude neskoro. To tel. čílso je na lekára, ale občas to zdvihne sestrička. :wink:
27. sep 2009 o 13:27  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
ahojte, mali ste niektora problem u babatka s ductus venosus?V 12tt ani v 13 tt moj lekar nevie najst babatku ductus. Mame ist opat na usg v 16tt, to cakanie je nekonecne. Bola u vsetkych len pozitivna vlna A, alebo ste niektore ktorym to nenasli? Bojim sa, ze male bude mat vrodenu srdcovu chybu.
27. júl 2013 o 20:47  • Odpovedz  •  Páči sa mi to
Tvoj príspevok