Vyšetrenie prietokov v Ductus Venosus. Máte informácie?

diapozitiv01
26. sep 2009

Ahojte,
mam taku raritnu otazku.
Neviete nahodou kto a kde /popr. co stoji/ vykonava toto vysetrenie okrem MUDr. Dankovcika PhD v Kosiciach? Cim blizsie k Bratislave tym to bude lepsie.

lara75
26. sep 2009

ahoj,
skús sa na to spýtať v Medifere u Dr. Holana, Aupark tower, BA, tel: 0903/954231
V mojich výsledkoch som čítala celé ECHOKG plodu, je tam písané aj o duktus prietoku.
Veľa šťastia 😉

diapozitiv01
autor
26. sep 2009

Ahoj Lara,
a v ktorom tyzdni si tam bola?
U mna je MUDr. Holan, velkym expertom na ultrazvuky a mozno aj s jednym z najkvalitnejsich pristrojov na Slovensku.
Pytam sa preto lebo moj prvy syncek Maximilianko sa narodil s vrodenou srdcovou chybou a zomrel na 4. den po porode.
Nikto ani len netusil ze ma chore srdiecko az na 3 den po porode sa situacia rapidne zhorsovala.
Volala som aj s MUDr.Holanom, tak mi kazal dalsie tehotenstvo prist k nemu, ze mi to pozre.
Ale echokardiogram srdiecka sa robi az medzi 18-20 tyzdnom. A cakat tak dlho v neistote je dost o hubu, aj ked je to asi jedine vysetrenie na ktorom sa da nieco potvrdit alebo vyvratit.
A cez prietoky Ductus Venosus sa moze aspon nieco nacrtnut - a mala by sa robit okolo 11 tyzdna.
Nevies nahodou ci nerobi aj Trikuspidálnu regurgitáciu.
To telefonne cislo je na sestricku alebo priamo na neho?
Dakujem

adinam
27. sep 2009

Ahoj diapozitiv,vynikajúci odborník na uzv vyšetrenia je aj MUDr.Čunderlík v BA.Má súkromnú amblanciu vybavenú špeciálnym uzv,vlastní certifikát na prvotrimestrový screennig/neviem,či si myslela toto vyšetrenie/.Robí sa to už v 11-13tt,meraním NT+odber krvi.Výsledky tohoto vyšetrenia už dokážu odhaliť VVCH-rázštepy,DS,ale aj vývojové chyby srdiečka.Okrem toho má skutočne rögtenové oči a hlavne úžasne ľudský prístup. 😉

lara75
27. sep 2009

ahojte, ja som bola na morfoliogickom uzv až v 21. týždni, takže možno pre diapozitív to bude neskoro. To tel. čílso je na lekára, ale občas to zdvihne sestrička. 😉

simonne1
27. júl 2013

ahojte, mali ste niektora problem u babatka s ductus venosus?V 12tt ani v 13 tt moj lekar nevie najst babatku ductus. Mame ist opat na usg v 16tt, to cakanie je nekonecne. Bola u vsetkych len pozitivna vlna A, alebo ste niektore ktorym to nenasli? Bojim sa, ze male bude mat vrodenu srdcovu chybu.

sona2014
4. apr 2018

@simonne1 dobrý deň prosím vás ako ste nakoniec dopadli.ja mám negatívnu vlny v ductus venosus a veľmi sa obávam.dakujem

simonne1
4. apr 2018

@sona2014 dobry den, do konca ductus venosus nebolo vidiet tak neviem ci sme ho mali alebo nie. Syn sa narodil v 39 tt sekciou kvoli zlym prietokom a monitor tiez uz nebol ok. Narodil sa malicky (2260g a 44cm), ale nastastie nic so srdcom nema. Kedze bol taky maly pravdepodobne tam nieco v poriadku nebolo a nebol uplne dobre vyzivovany. Teraz je vsetko ok, len sme mensi ako rovesnici.

sona2014
12. apr 2018

@simonne1 ďakujem a synčekovi prajem zdravicko.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre