Vyšetrenie u gynekológa s artritídou. Ako to prebieha?

gresa
13. feb 2007

Ahojte baby, už to tu sledujem dlhšie, konečne som sa odhodlala napísať aj ja. Vo štvrtok mám ísť po dlhšej dobe gynekológovi a mám veľké obavy. Mám totiť artritídu a mám postihnuté obidva bedrové kĺby a nedokážem ich mať pri vyšetrení tak, ako by som mala. Keď som bola naposledy u gynekológa, tak som tie kĺby ešte nemala v takom stave ako teraz a už vtedy ma dosť boleli. Tak sa toho bojím, že ako to vlastne bude prebiehať. Nemáte náhodou niekto skúsenosti s takým vyšetrením?

mimi109
13. feb 2007

ahoj a tvoj gynekolog vie ze mas problemi s klbami?ak nie mu to povec on urcite bude vediet ako ta vysetrit aby ti nesposoboval zbytocne bolesti

gresa
autor
13. feb 2007

Vieš, ja k tomuto gynekológovi idem 1x. Určite mu to poviem, veď to zbadá aj sám. Len si to vôbec neviem predstaviť. A strašne sa toho bojííím

mimi109
13. feb 2007

to ta chapem ze sa bojis ale urcite to bude v pohode a zvladnes to a ak je to dobry doktor tak to pochopi aj on a bude sa snazit ti to vysetrenie sprijemnit aspon po tejto stranke,drzim palceky
😉

gresa
autor
13. feb 2007

Ten lekár je vraj super, veď preto k nemu aj idem. A veľmi pekne ti ďakujem 🙂

reja
13. feb 2007

neboj gresa...ja som tiez reumaticka-bolesti sice uz chvalabohu nemam...urcite bude brat do uvahy tvoj stav-hlavne mu to povedz

gresa
autor
13. feb 2007

Reja a bolesti nemáš odkedy si tehotná alebo ťa to prestalo bolieť ešte pred otehotnením? My totiž tiež plánujeme bábätko a lekár mi povedal, že v tehotenstve zvyknú bolesti ustúpiť.

tinax
13. feb 2007

ahoj gresa. Urcite mu povedz o probleme a on vie vysetrenie prisposobit tak aby si mala co najmensie bolesti klbov. Ja mam podobne problemy a vzdy mu to jasne poviem. 😉

gresa
autor
13. feb 2007

Ahoj Tinax, vieš ja sa len bojím, či ma tak dokáže vyšetriť. Tebe sa to tiež nedá?

tinax
13. feb 2007

vysetrit ma dokaze akurat mu musim vzdy upravit rozpatie na nohy. 😀 Ja mam "nastastie" chory iba jeden klb. Neboj, to urcite zvladnes. A ked pises ze je dobry tak to musi pochopit.

gresa
autor
13. feb 2007

On to určite pochopí a mne nič iné neostáva, len to zvládnuť. A ďakujem pekne

tinax
16. feb 2007

ahoj gresa. ako dopadlo vysetrenie? Dufam, ze si nakoniec so zmenou doktora spokojna a vsetko bolo v pohode.

gresa
autor
16. feb 2007

Ahoj Tinax, lekár ma zatiaľ nevyšetril, na to sa budem musieť objednať. Tak som sa stresovala zbytočne. Spravil mi zatiaľ iba sono brucha. Ale bol veľmi milý, aj sestrička. Hovorila, že majú také pacientky, aj mladšie, aj staršie, ktoré to tiež nedokážu. Povedali, že tak ako dokážem dať nohy, tak to na vyšetrenie stačí. Hneď som bola kľudnejšia 🙂

denik
22. feb 2007

gresa ja mávam reumatické bolesti asi od 16-ich (ale neberiem žiadne lieky) a neviem kde si počula, že sa v tehotenstve zmiernia, ale u mňa je to skôr naopak.. asi od siedmeho mesiaca ma neskutočne pobolievajú kríže až ku kostrči, kým som prišla na to, čo a ako pretrpela som skoro dva týždne, sotva som sa dotackala na WC.. sú dni, keď mi je celkom fajn, ale čím ďalej sa panva rozťahuje viac a viac, stupňujú sa aj moje bolesti.. v utorok som bola v poradni a mala som problém vydržať pár minút na "koze" čo ma dosť zaskočilo, neviem, ako to bude počas pôrodu.. čím dlhšie ležím na chrbáte, tým je to horšie a s vyloženými nohami dupľom.. povedala som to lekárke a tá mi len šplechla do očí, že ako chcem rodiť 😲 veľmi mi tým nepomohla..

4a
22. feb 2007

denik,
tak to ta doktorka je pěkná kráva. Doufám, žes jí to řekla.

gresa
autor
23. feb 2007

denik mne povedal môj reumatológ, že bolesti zvyknú ustúpiť. Nemôžem to posúdiť, lebo ešte som neni tehotná. Ale aj Reja to spomínala. Tiež je reumatička. A myslím, že aj zdravých to bolí, keď sa rozťahuje panva. A ohľadom toho pôrodu, mne už povedali, že by som mala rodiť cisárskym rezom. A súhlasím s názorom 4a na tvoju lekárku.

mimi109
23. feb 2007

denik ta tvoja dr je ozaj prastena ved ked mas reumaticke bolesti ti budu urcite robit cisarsky by sa mohla trosku ta dr uvedomit 😠
co bola so mnou na izbe mala tiez reumaticke bolesti a o spontannom porode nebolo ani reci hned cisarsky robili

emily85
23. feb 2007

caute baby, ja som nikdy nemala problém s klbami, až ked som ostala tehotná tak v 25tt som mala neznestitelné bolesti klbov a opuchy, nekokázala som prstami ani pohnút a klaknút si už vôbec, ležala som s tým aj v nemocnici, poslali ma k reumatológovi a ten potvrdil reumu, takže, mne sa výrazne zhoršila v tehotenstve, a k tomu porodu, ja som mala cisársky, ale tam bolo viacero dôvodov,

gresa
autor
23. feb 2007

Ahoj emily85 a ako sa cítiš po pôrode? Ešte stále máš bolesti?

pegas174
23. feb 2007

ahojte babky. potrebovala by som poradit, nechodite niektora nahodou na gyndu na Mytnu do BA k doktorovi Petrovi Štencimu. Lebo zamyslam ze by som zmenila lekara. Neviete je dobry? nemate nejake referencie. Alebo ak by ste vedeli o nejakej ordinacii niekde v centre Bratislavy bola by som Vam velmi vdacna

mitinka
23. feb 2007

baby nechcem uz zacinat novu temu tak dufam ze mi poradite aj tu.ja u svojej dr.platim za sono 350sk aj ked som bola tehu aj teraz a ze ked chcem antikoncepciu tak mi ho musi urobit a zaplatit tak ci onak lebo budem inak platit za lieky u nej sa plati stale a za vsetko myslite ze je to normalne???mam od nej odist??

melory
23. feb 2007

mitinka ja chodim k strbovi a neplatim absolutne nic a uz vobec nie za sono.

erika153
23. feb 2007

zaujimave ja tiez nikdy neplatim ani pocas tehu som ani raz neplatila ale pocula som ze niekto plati za sono. je to individualne od lekara asi.

alysea
23. feb 2007

No mitinka, ja tiez nikdy neplatim ani ked som bola tehotna a ani teraz. Ale niekde sa plati, ked nema tvoj lekar zmluvu s tvojou poistovnou, ale ak ma tak nechapem preco platis. Raz som platila za sono 5 sk v nemocnici - aj to nazvali prispevok za kondom. A naposledy uz ani to, ze to zrusili. Ale 350, to je trosku vela.

mitinka
23. feb 2007

to hej preto sa pytam na vase nazory.... chcela by som odist ale neviem ku komu ked kazdy dobry ma toho vela a su potom nervozny,,,, ☹

tatranka111
30. okt 2009

My Ovulation Chart

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre