Vyšetrenie v 1. trimestri tehotenstva. Čo mal gynekológ spraviť okrem USG?

andrina
27. máj 2009

Ajojte babulky, som v 7.tt a vcera som bola 1x u lekara. Na moje sklamanie mi nedal tehot. preukaz, nenariadil ziadne odbery krvy, nic nekazal uzivat (myslim kys. listovu), proste sa so mnou nic nebude diat az do konca juna, kedy mam prist do poradne s mocom. Je to tak spravne, nemal by okrem usg vysetrenia spravit este cosi viac?

janula17
27. máj 2009

ahoj andrina, u mna to bolo presne takto isto, tiez som ocakavala hocijake vysetrenia, a tiez ma len pozrel a kazal prist za 2 tyzdne. No a teraz pozri v ktorom som tyzdni a az 8.6 idem na prvu poradnu s mocom a az tam dostanem tehu knizku. Trochu sa citim akoby to ani nebola pravda, ale byva mi vselijako zle a vypytala som si vtedy hned aj fotku tak snad to bude vsetko fajn....

mirka31
27. máj 2009

Ahoj Adriana,
niektori lekari davaju knizku az v tretom mesiaci, lebo povazuju tie prve tri za rizikove, ale tu kys listovu ber a vsetky ostatne info si hladaj na nete - myslim ohladne vyzivy, lebo inak nie je potrebne robit nejake zmeny v stravovani. Pripadne nejake vitaminove doplnky pre tehotne, lebo az z krvi zistia ci ti nieco chyba. Ja som si to vsetko takto nasla tiez, lebo lekar mi nedal nic na uzivanie - tak len pestra strava a za cely cas mi nic nechybalo az teraz zelezo a to som uz v 9 mesiaci.

andrina
autor
27. máj 2009

dakujem janula, za odpoved, vies, surfujem tu po roznych strankach a mali sme mat za sebou uz dost vysetreni. Mozno to ozaj nie je nutne, len predosle tehotenstvo som prezivala v zahranici a v 8. tt som mala za sebou okrem krvnych testov aj naordinovane zelezo a kys. listovu, aby sa dietatko vyvinuli vsetky organy bezproblemovo. Tak asi preto mi to pride tak ine. Knizku som uz tiez mala.

kwetinnka
27. máj 2009

Ahojcek, je to celkom zvlastne....u man sa to zacalo tak ze som si test spravila,odbery na HCG sai zariadila u kamosky a ked som vedela ze som tehu ,zavoala som doktorke....a prvý kraát som isla v 7tt,aby už bolo babetko vidiet,dostala som knižku, vacsinou ti nepovedia ze len kys.listovu,odporucaju nejake vitamíny, urobila mi UVz dala foku babbetka,a na dalsi den som dosla na ostatne vysetrenia. Povedala mi co moyem co nie,co jest, co nejest.Kazdopadne ked sa ti nieco nezda..pýtaj sa a pýtaj sa....

cetera
27. máj 2009

dievcata ja som bola na to takisto....tiez nijake velke halo....ze babo...mne bolo povedane nie od dokyho ale od znamich ze sa vraj davaju knizky v takom 3 mesiaci, kto ako...niekto dava hned niekto nie....tiez som sa obavala ze nic nedavaju ale uz to mam za sebou....no a na krv som bola az v 16tt a vtedy som nosila moč....tiez som mala starosti lebo taky cas sa vraj chodi uz na druhe odbery ale to vazne je na lekarovi....treba sa stale pytat ak nieco neviete on tam od toho aby vam to povedal....ja sa tiez niekdy nic nepytam a potom stresujem na nete a vypytujem sa....taka som jak mala ale najblizsie ich zasypem tolko otazkami ze tam budem pol dna... 🙂

kwetinnka
27. máj 2009

ale zelezo ti dali az po tých vysledkoch nie??lebo ak mas dobry hemoglobin zelezo nieje potrebne

cetera
27. máj 2009

akurat mi povedala sestricka a dala mi brozurku na vitaminy pre mamicky co si mam kupit a doky mi povedal brat magne B6 premium lebo ma bolelo podbrusko

kwetinnka
27. máj 2009

napriklad ja moc nenosim nikdy, ked pridem idem iba ocikat papierik...a je vybavene....

kwetinnka
27. máj 2009

a co si si kupila? tu maternu??

andrina
autor
27. máj 2009

tu kyselinu listovu mi daju aj bez receptu?

kwetinnka
27. máj 2009

hej to je aj bez receptu( ak by si potrebovala aj zelezo tak maltefol je kombinacia),,,ale ked si kupis nejake vitaminy tak v tom mas vsetko, ja este beriem calcium,koli vlasom a zubom.

cetera
27. máj 2009

hej centrum materna to beriem kazdy den jednu a to druhe mi kazal uz vysadit ak ma nic uz neboli...ak budes brat centrum tak ti ani netreba kyselinu..moj nazor lebo jedna tableta obsahuje daostatocne denne mnozstvo a okrem toho ju ziskavas aj z potravin ktoré papkas...tak naco zatazovat organizmus tolkymi tabletami ale to je moj nazor mozno uznas sama inak....

kwetinnka
27. máj 2009

ja som brala calibrum,teraz beriem ten maltofer tak mam obmedzit tie ostatne...ale aj tak si aspon ob den dam femibion...to je aj na nervovu sustanu s DHA kyselinami.

cetera
27. máj 2009

v lekarni ti poradia vitaminy....su aj ine napr. calibrum mami myslim ale mne kazali take tak berem take....a co viem tak aj beru niektore myslim sa to vola femibion 800 alebo nejako tak tam je to tiez o tej kysline listovej ale kolko ludi tolko chuti.....

kwetinnka
27. máj 2009

femibion praveye nema len tu lys.listovu...da sa to kombinovat

petra1985
27. máj 2009

ahoj andrina ja som bola prvykrat tiez v 7tt a nekazal mi nic.. ani preukaz som este nedostala.. az na dalsej poradni

andrina
autor
27. máj 2009

ste fakt zlate, ze mi tu radite, tesme sa z deticiek a cakatelky trpezlivo cakajme a hlavne - starajme sa o seba co najlepsie. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre