Vyšla vám predpoveď pohlavia z genetických testov?

renatkas
12. aug 2009

Ahojte,

som v 12tt a na buduci tyzden mi zavolaju ci bude nase dietatko chlapcek alebo dievcatko 😀
Nevedela som ze su uz taketo moznosti, lekara som sa pytala kedy sa to zhruba da zistit a povedal mi ze ked chcem tak hned, zobrali mi krv a genetik mi to zisti, zevraj uspesnost im zatial na pacientkach vysla na 100%.

Mate niekto s tymto skusenost a vyslo vam to?

Dakujem.

tucniacik
12. aug 2009

ja o tom blizsie neviem, ale tiez som pocula ze sa to da zistit uz od 10tt... neviem co je na tom pravdy...

sixtine
12. aug 2009

Ahoj, ja som v 9tt, uz nam ten test robili v 5tt, ale este ho odporucili opakovat v 12tt. Tiez mi bolo povedane, ze zatial maju uspesnost 100%.

zuzana76
12. aug 2009

a to sa kde robi? u vasho gynekologa?

renatkas
autor
12. aug 2009

sixtine a co vam vyslo? nechodis nahodou k lekarovi na americke namestie? 😀

sixtine
12. aug 2009

Ano, u mojho doktora. Ale neviem, do akej institucie potom tu krv posielal..

sixtine
12. aug 2009

Chodim 😉 A vyslo nam dievcatko...tak teraz potisku dufam, ze to tak ostane aj pri opakovanych testoch.

zuzana76
12. aug 2009

http://www.tvtip.sk/lifestyle/extra/4300-biolog...

tu som to nasla, je to zatial len v stadiu vyskumu

hajdylca
12. aug 2009

caute, da sa to zistit- bud Vam odoberie krv Vas lekar, ale priamo v genetickom centre na prirodovedeckej fakulte http://www.geneton.sk/slu_prenatal.html

ivmila
12. aug 2009

a kolko sa plati????

renatkas
autor
12. aug 2009

ja za to neplatim nic, platim za beznu kontrolu 35 eur a to je asi v ramci toho.

michala.l
12. aug 2009

zatial sa za to v genetone neplati - cize je to zadarmo 😉

ikula2
13. aug 2009

ahojte chcela by som sa spytat na ten test urcenia pohlavia, je to len v Bratislave? Alebo aj niekde inde. dakujem

renatkas
autor
13. aug 2009

ikula klikni si na stranku genetonu co sem dala hajdyka a napis im mail 😉

lucinka1104
14. aug 2009

to by bolo super ja by som strašne chcela vedieťčo budeme mať 😀

zuzana1971
16. aug 2009

luci ja uz som tam teraz napisala 😀

corasone
17. aug 2009

renatkas 35 eur platis pri kazdej poradni?

renatkas
autor
17. aug 2009

corasone ano pri kazdej poradni, chodim k sukromnemu lekarovi.

Prave mi volala sestricka ze to bude chlapec, uz im prisli vysledky 😀

lucia123
17. aug 2009

Najkrajsie je nechat sa prekvapit az pri porode, je to vraj uplne "ine", krasne 🙂 Uz druhe tehu si nenechame povedat, chceme to zazit.
Prve tehu som sa nevedela dockat, nejlepsie keby tehotensky test ukazal rovno aj co to bude 😀

lfs
17. aug 2009

mám to prvé lekár povedať nechcel, vraj pri prvom nech sa necháme prekvapiť,
Ale teraz by som to chcela vedieť. Ale nikomu to nepoviem, nechám si to len pre seba...

zuzana1971
17. aug 2009

mne este neodpisali z toho genetonu...

ja chcem vediet pohlavie aj preto, aby som vedela, ake vecicky kupovat 😀, aj mam pocit, ze sa mi bude lepsie rozpravat s babatkom v brusku, ked to bude konkretnejsie

susisus
19. aug 2009

Super vec táto nová metóda, keby som o tom vedela, neťahala by som bruško na toľko USG 😠 lebo malinká sa nechcela ukázať...

zuzana1971
19. aug 2009

mne uz odpisali, budim doniest krv osobne alebo si ju nechat odobrat u nich, termin treba dohodnut vopred, nepisali ale ci to je este zadarmo, aj ked som sa ich to v maily pytala

strouzek
19. aug 2009

já jsem taky slyšela že se dá pohlaví určit od 10 tt ale nevěřím tomu. nevěřím ani moc těm odhadům třeba z 15 tt protože znám kupu těhulek kterým tvrdili takhle brzo nějaké pohlaví, ony se začli těšit nakupovat a prostě s tím počítali a pak se v 8 měs. ukázalo něco jinýho nebo dokonce někdy až po porodu. 😀

jozefine
19. aug 2009

Aj mne vzali krv na urcenie pohlavia dietata a tiez neviem ci tomu mam verit alebo nie. Poznate niekoho komu to vyslo pripadne komu sa pri tejto metode pomylili?

zuzana1971
19. aug 2009

niekde tu na koniku som citala prispevok jednej kocky, ktora napisala, ze jej to z toho genetickeho testu nevyslo spravne, ale aj tak si to chcem dat 😀

renatkas
autor
20. aug 2009

jozefine mne moj lekar povedal ze zatial im to vyslo na kazdej pacientke. Ked sa nad tym zamyslis, oni skumaju chromozomy a ked tam je Y, tak nie je o com a bude to chlapec, chromozom Y obsahuje len muzska spermia, nema sa tam ako inak dostat. V pripade dievcatka to mozno nie je 100%...

dahlia23
25. aug 2009

lucia: ja tiež tak, pri prvom so nevedela dožiť, kedy už budeme vedieť, čo to bude a teraz si to chceme vychutnať. prekvapíme aj seba aj okolie, veľmi sa teším. 😀

ivka22
25. aug 2009

Baby ja vam mozem len potvrdit svoju osobnu skusenost, nakolko sme absolvovali odber krvi v 12tt prave na zistenie pohlavia a vyslo nam, ze to bude chalan, neskor sa na UZV na 100% potvrdil chlapcek...

Takze len mozem odporucat, nam to teda vyslo a co viem, tak aj 99% zenam, co si to daju robit....

Chodim do Gynaexu na Americke namestie....

andrejjka
26. aug 2009

Poznate niekoho, komu ultrazvuk v 20 tyzdni nieco ine, ako to potom bolo. My sme boli v pondelok na 3d, lekar povedal, ze je to 100% dievcatko, len ja mam stale taky cudny pocit... .

jahodka11
26. aug 2009

renatka, ja som o tom citala, je to nejaka nova metoda a po 12-tom tyzdni to urcia z krvi na 100%....a od septembra by to malo fungovat aj u nas 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre